Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Tehát akkor az Intel nagyon elkezdheti a kaparódzásst ViiV vonalon mert most eléggé keveset mutat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

határozottan kellemes, remélhetőleg lesz erre épülő lap bőven(és nem csak mATX-es)

(#3) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon komoly kis chipsetet csinált az AMD. Jó lenne ha végre ilyen versenyképes dolgokat csinálna a továbbiakban is az AMD ;) :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) stevve


stevve
nagyúr

Már az előző cikk is meggyőzött, a részletesebb kivesézés után pedig már teljesen lenyűgözött. :C Nagyon jó, korszerű és minden igényt kielégít (főleg HTPC-kben).
A cikk is nagyon jó lett :R

(#5) keIdor


keIdor
titán

De hülye ez az Intel... elég régóta van mág G35 és még nincs hozzá normális driver? Szánalmas... :W

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) VargaI válasza rudi (#1) üzenetére


VargaI
senior tag

Ez egy dolog, csak az hogy Intel, maga a névmeg a marketing eladja. 1-2 éve is mikor kijöttek az első irodai felhasználásra szánt Sempron procis gépek, amik még olcsóbbak is voltak akkor se borult fel a piac, hogy többet nem veszünk Intelt.

Viszont a hír örvendetes, és gondolom az AMD-nek most különösen jól jönnek az ilyen dolgok, pláne ha a nővekvő HTPC iránti keresletet nézzük. Meg persze nekünk vásárlóknak is, plusz még az, hogy áprilisban árcsökkentés is lesz, ami az EE-s procikat is érinti természetesen :). Reméljük az egyből ide ér, nem úgy mint a HD3800-as széria árcsökkentése :(((.

[ Szerkesztve ]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#7) rudi válasza keIdor (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyanezt csinálták az "első DX10-es hardver" nevű GMA-jukkal is :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza VargaI (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, nagy kérdés, hogy az Intelnél a marketinges vagy a hardveres részleg kezdi-e majd kapkodni magát. Mindenesetre a G4x-es széria, ami elvileg nyáron jön, már ígéretesebb. Persze, ígérgetni a legkönnyebb.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Fáraó


Fáraó
őstag

Az Abit miért adhatta ki ezt? Ha tudták, mert sztem sejteni lehetett, hogy tarolni fog ez a 780G...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10) JoeYi


JoeYi
őstag

2*USB 1.1 port, az vajh miért maradt benne? :)

(#11) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet hogy tévedek, de mintha az alaplap támogatná a Phenom procikat is. :D [link] [link]

#9 Fáraó: Kérdezek jobbat. Miért nincs AM2+ BIOS egyik AM2-es lapjukhoz sem? Vagy miért nem kapható még sehol az egyetlen AM2+ alaplapjuk?

#10 JoeYi: És a COM/LPT portok? A visszafele kompatibilitásról szól az egész x86 világ. (ipari P3 alaplapokon még ISA is volt jó sokáig)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) HERR Z válasza Fáraó (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

nézd meg abit eddig hány ati chipsetes lapot csinált(segítek 3 darabot)
még hírbe sincs hogy lenne abit lap erre a chipsetre...
amúgy az inteles lap, nemtom hogy jön ide, dual core celeronhoz gazdaságos lap lesz az, netezni elég

(#13) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Hát nem 3 napba került, de úgy látszik, csak feltámadtak :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) #95904256


#95904256
törölt tag

Nagyszerű, ütőképes chipset az AMD-től! :)

(#15) Levin01


Levin01
őstag

Vga-ban kezd már magára találni az AMD, a chipsetjeik nagyon pöpecre sikerednek, pláne ha ezt az ütemet tudják tartani, még processzorban kell felzárkózni és nem lesz itt semmi gubanc. :C :R

(#16) keIdor


keIdor
titán

Öröm látni, hogy kezd visszatérni az AMD. ATi RV670 és most ez a 780G. Tetszik! :C Kiváncsi leszek még az AMD K10.5-re is.
Eddig mindig azt mondtam, hogy integrált VGA-val nem lehet játszani, de most ez változik. Igaz 800×600 és low, de akkor is lehet már rajtuk valamennyire játszani a mostani friss játékokkal is. 2005-2006-os játékokat meg szerintem 1024×768 Mediumom is elbírná. Aki pedig Counter-Strike: Source-zik annak talán még a High is elmenne AA nélkül. (elég sok irodás szereti :) )

Egyébként komolyan földhöz vágott, hogy G35-höz nincs DX10-es driver... 2007 nyár eleje óta piacon van... oké, hogy teljesen alkalmatlan még a DX9-re is, de ha már DX10-es akkor támogathatná! Nem hiszem el, hogy ilyen trehány az Intel! :((( A G45 most Júniusban jön, a Computex-en mutatják be a P45-el együtt és ahogy nézem felköthetik a gatyót... :D

Annyira nem követem ezeket az integrált megoldásokat, de van még egy ugyanilyen Nvidiás chipset is, nem? GeForce 8200-vel azt hiszem és 8400GS-el lehet kialakítani Hybrid SLi-t.

(#11) VaniliásRönk: Az Abit-nál mostanában bajok vannak... sok oldal írt erről. Az AB9 QuadGT tulajok is sírnak (jogosan), hogy még nincs Wolfdale ready BIOS a lapjukhoz. :U Más gyártók, mint pl. a Gigabyte, Asus, MSi, DFi már rég kiadták a 965-ös lapjukhoz a megfelelő BIOS-okat. Meg az összes lapjukhoz mostanában nagyon gány BIOS-okat írnak. :(

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) HERR Z válasza keIdor (#16) üzenetére


HERR Z
veterán

jah van Nv is, int 8200-zal, csak kicsit kazánabb kiadásban, amúgy hasonló képességekkel , sebességgel...csak kazánabb kiadásban

(#18) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Alapos teszt lett, főleg az tetszik, hogy többféle szituációban is meg lett mérve a fogyasztás.

#16 Keldor papa: Úgy tudtam megoldódtak a gondjaik mióta felvásárolták őket...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) Gabesz84


Gabesz84
őstag

És ha mindehhez hozzávesszük, hogy az Intel nem kínál energiatakarékos asztali chipet

ezzel azert vitatkoznek, az e8xxx szeria eleg keveset eszik, nalam az alaplap alapon 40w-ot mer ha 100%-on megy. Monnyuk az alaplap merokeje csalhat, de azert...

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Várható volt már. Jó ideje erősödik az AMD int. chipes megoldásokban (ATI révén) most le is verte inteléket.
Grat a cikkhez :R AMD-nek meg a chiphez. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) shtml


shtml
őstag

Már az előző cikkben is, amelyben említettétek ezt a chipsetet ill. Gigabyte lapot, szemet vetettem rá. Kár, hogy pár hete vettem új gépet, most biztos ezt választanám.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) fLeSs válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kifejezetten enerigatakarékosat nem kínálnak.
mellesleg a legolcsóbb E8xxx annyiba kerül, mint egy Phenom, teljesen más árkategória.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) max-pain válasza keIdor (#5) üzenetére


max-pain
senior tag

Azert annyira regen nincs, ~4 honapja kaphato az elso azzal keszult alaplap. Ugyis eleve qrvalassu, szoval annak a DX10 tamogatasa mint halottnak a csok :)

(#24) VaniliásRönk válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyrészt erős fenntartásokkal kell kezelni az alaplapi bizgentyük adatait, másrészt HTPC-be vagy low-cost irodai konfigba 40k+-os CPU? Ok, előfordulhat, de nagyon nem jellemző.

#16 Keldor papa: Jut eszembe, TF2. :DDD (ha egy 9550("XT") 1024-ben elviszi Medium/High-on, akkor ez... ;))

#25: Ezt szomorúan hallom, az NF7-S 2.0-t annó nagyon szerettem...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) keIdor válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


keIdor
titán

Az már régen volt most megint vannak gubancok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) max-pain


max-pain
senior tag

Egyebkent most ez DX10-es vagy DX10.1-es? Mert az elnevezese alapjan (HD 3000-es szeria DX10.1-esnek gondolna az ember, de mindenutt (legalabbis ahol en olvastam) csak DX10-et irtak.
Na nem mintha szamitana a gyakorlatban, csak erdekel :)

(#27) RexpecT válasza max-pain (#26) üzenetére


RexpecT
addikt

[link]
Ajánlanám figyelmedbe a táblázatot....

(#28) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Szegény Intel....
:U

(#29) max-pain válasza RexpecT (#27) üzenetére


max-pain
senior tag

Az AMD oldalan (is) meg ez van:

AMD 780G Chipset Specifications

[ Szerkesztve ]

(#30) Ste


Ste
addikt

na végre
már csak a dedikált ramos változatát kellene tesztelni

(#31) Gabesz84 válasza fLeSs (#22) üzenetére


Gabesz84
őstag

ezzel nem is vitatkozom, valoban dragabb meg a legkisebb 8200-as is. :R

Ezzel egyutt, ha vartam volna meg 2 honapot gepvasarlassal, biztosan 780g-s lap lett volna, dehát turelmetlen voltam mar :)
Meg igy hogy nem tudja lekapcsolni a nagy videokartyat, kicsitt vesztett a fenyebol nalam.

(#32) Yutani válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem Abit KN9 Ultra van, és nincs támogatás AM2+ procikhoz. Gyanítom azért, mert a feszültséggel nem tudnak mit kezdeni. Így sem lehet 1,3 Voltnál kevesebbet adni a prociknak, míg a Phenomok 1,1-1,25 Voltot kérnek. Ezért nem AM2+ kompatibilis a KN9 széria. De miért kellett így elk*rni...?

#tarcsad

(#33) csibor válasza Ste (#30) üzenetére


csibor
őstag

Talán hó végére ideérnek a J&W alaplapok,akkor majd biztos lesz.

(#34) Turmoil válasza JoeYi (#10) üzenetére


Turmoil
senior tag

Pl. USB egér és billentyűzet. Szerintem nem tudsz 40 Mbitnél gyorsabban gépelni és az egér sem scanner, hogy az elmozdulását 480-nal kelljen közlekedtetni.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#35) VaniliásRönk válasza Gabesz84 (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amint a tesztből kiderül, ez ~15W többletfogyasztás. Akinél ennyire fontos az alacsony villanyszámla, az nem fog megvenni egy felesleges plussz hardware-t. (főleg hogy egy venti + egy kis tuning és kb. ugyanott vagy, és akkor még az alacsony fogyasztás is megmarad 2D-ben)

#32 Yutani: Abit KN9 (1.3-es BIOS) és X2 4200+ EE (F2) 1.2V ill. X2 4200+ EE (G2) 1.25V kombó mellett sem voltak gondjaim a feszültséggel.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) Gabesz84 válasza VaniliásRönk (#35) üzenetére


Gabesz84
őstag

jo, de en nem egy hd3450, hanem egy hd3870 kapcsolgatasat varnam el ;]
ugy mar azert lenne pici villanyszamla kulonbseg.

(#37) VaniliásRönk válasza Gabesz84 (#36) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Majd talán a HD4000 szériánál, ahogy hallom az nVidiának is plussz elemekre van szüksége a nyákon, ezt utólag nem lehet BIOS-frissítéssel megoldani.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) diegho


diegho
nagyúr

na végre valami az amd-től. mennyi lesz ez a lap? ha 20k alá lövik a gigát és lesz mondjuk asrock 15-ért akkor az olcsó gépek alapja lehet ez a chipset.

(#39) #95904256 válasza Turmoil (#34) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az USB egér és billentyűzet nem működne USB 2.0 portra kötve?

(#40) Yutani válasza VaniliásRönk (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor nem tudom, mi van, de a KN9 Ultrában nem tudok 1,3 Volt alá menni.

#tarcsad

(#41) X@b3e


X@b3e
addikt

Asszem a HTPC-m új lap-proci párosa lesz ez a Giga és a 3450X2..
Nagyon tetszik, és mATX jó lesz, ha esetleg kisebb házat akarok a jövőben...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#42) Thulcandra válasza X@b3e (#41) üzenetére


Thulcandra
senior tag

No, végre itt a teszt hál' Istennek épp idejében! :DDD Igaz nekem x^n számú külföldi teszt elolvasása után semmi újat nem nyújtott, azért örülök, hogy külföldi nyelvet nem mívelő társaink is megtudhatják végre mennyire odacsap ez a rendszer :K

Úgynézki én is beszerzek majd egy 780G chipsetes lapot, de nem gigabyteot hanem asust sznob vagyok na haggyatok !

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#44) LordX


LordX
veterán

Fless, a CnQ be-nem-kapcsolás problémára: az AMD driver csak a minimum és maximum órajel között vált, tegyél fel egy RMClock-ot, az normálisan kihasználja a CnQt

(#45) fLeSs válasza LordX (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Vista alatt máshogy müxik, nem kell driver.
Egyébként a CnQ működik, csak akkor kapcsolt ki, ha elkezdtem filmet nézni PowerDVD alatt, de akkor véglegesen, újra kellett indítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) VaniliásRönk válasza Thulcandra (#42) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha ANUS-t veszel, akkor nem sznob vagy, hanem igénytelen. :)

#43 Enszuke: Végülis nem az Intel procikkal fordul elő rendszeresen, hogy a tesztpéldányok mennek mint a veszettfene, a sima bolti db-ok meg annyira nem akaróznak száguldozni. :D

#45 fLeSs: LordX arra gondolt, hogy C'n'Q helyett RMClockot kell használni, bármilyen szorzó/feszültség kombináció tetszőlegsen beállítható, amik között képes terheléstől függően váltogatni. Mindig működik.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) RexpecT válasza Enszuke (#43) üzenetére


RexpecT
addikt

Még jóhogy nem az Intel adta ;] :DDD .

(#48) Thulcandra válasza VaniliásRönk (#46) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hát pedig mindig azt hittem, hogy az asus jó márka középárkategóriában, no de akkor veszek asrockot! :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#49) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Jó a lap. Jó a teszt. Jó az amd. :C :K
Már csak egy dedikált memós változat, mondjuk 128/ddr3. :B

Keldor papa #25: csodálkozol rajta. Nincs most se megfelelő mennyiségű és minőségű amd-s lapjuk. Előtte is csak nv-s. Ezzel a taktikával szvsz sok jót nem hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) radírfej válasza Thulcandra (#48) üzenetére


radírfej
senior tag

jó márka? olyan nincs. az számít ami a garancialevélre van írva. években.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.