Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos akkor teszem fel a kérdést, új foglalat mégsem lesz? Ugyanaz lesz mint AM2->AM2+ esetében?

+ Elvileg ezekkel a processzorokkal debütál az AMD DDR3-as memóriavezérlője is. Mi lesz akkor, ha ezt a procit belerakjuk egy ilyen lapba, ami DDR2-es? Vagy esetleg DDR2 és DDR3-as memóriavezérlő is lesz a prociban?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2) finest válasza hackeeeee (#1) üzenetére


finest
őstag

"Az új processzorok rendelkezni fognak a C1E energiagazdálkodási funkcióval, valamint a DDR2-es mellett DDR3-as szabványú memóriavezérlővel is ellátta őket a gyártó."

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) azbest


azbest
félisten

Az asrock oldalán is vannak már AM3 ready lapok... ráadásul van amelyik am2-es volt alapból (GeForce 6150SE / nForce 430 Chipsets). A fogalalt nem válrozik és lesz az AM3 prociban ddr2 és ddr3 vezérlő is.

[ Szerkesztve ]

(#4) hackeeeee válasza finest (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp, köszi :R

Ez mondjuk egy jó húzás lehet az Intellel szemben :Y

Véleményem szubjektív...

(#5) Male válasza hackeeeee (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Ha ilyenbe teszed, akkor természetesen DDR2-t tudsz csak használni... (DDR2/3 vezérlő van a prociban pont ezért)
...legalábbis tudtommal, de gondolom mindjárt megjönnek az AMD szakértők :)

Most ez komoly, hogy képként van betéve :F Azért ezt táblázatban kéne, nem így :U

(#6) engusz


engusz
veterán

M3A78-EM tulajként örömmel veszem az ilyen híreket. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) kircipeti


kircipeti
senior tag

Ez azert szep huzas! Remeljuk kovetik majd az alaplapgyartok!
Gonosz Abit meg AM2+ tamogatast sem nyujt az AM2-es lapjaihoz... Mondjuk nekik mar ugy is kaszaltak.

(#8) Ayg0 válasza hackeeeee (#4) üzenetére


Ayg0
senior tag

Ha jól emlékszem pár hete volt itt egy hír, hogy az MSI olyan lapot csinált Intel processzorokhoz, amely slottól függően egyaránt tud fogadni DDR2 és DDR3 modulokat is. Tény, hogy ezt BIOS update-tel megoldani ésszerűbb és praktikusabbnak is tűnik, ennek ellenére csak félsikernek tekinthető, mert a konkurenciának is van alternatívája.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

M2N-E lapot is megcsinálhatnák.... :U :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) hackeeeee válasza Ayg0 (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk az még s775nél megoldható valahogy. De az i7-nél? Akkor lényegében lenni kéne a lapon is 1 memóriavezérlőnek, mert ugye az i7-es procikban csak ddr3-as memóvezérlő van nem? :U

Véleményem szubjektív...

(#11) Ayg0 válasza hackeeeee (#10) üzenetére


Ayg0
senior tag

Passzolom, hogy melyik foglalathoz készült az MSI deszkája, de ha s775-ről szólt a fáma, az AMD-nek az is oly mindegy, hisz 1-2 alkalmazástól eltekintve még a C2D-vel sem tud versenyezni, nemhogy az i7-tel... (legnagyobb bánatomra :()

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#12) engusz válasza Ayg0 (#11) üzenetére


engusz
veterán

Tudom, sovány vigasz, de pl. HTPC építésekor, amennyiben az integrált videokártyára bízzuk a megjelenítést, egy AMD-s rendszer sokkal jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

C1E? Az AMD-nél is mostantól így nevezik? Cool'n'Quiet esetleg?

<-ƘƘ->

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Reméljük hogy bővülni fog a lista és más gyártók is követik ezt a jó példát.

Az én lapom viszont ezek alapján már biztosan támogatni fogja őket. :DD

Kendek: Nem, semmi köze egymásnak a kettőhöz. C'n'Q és C1E kombinációjával még kevesebbet eszik a proci idle állapotban mint pusztán csak a C'n'Q-val.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) ngabor2 válasza hackeeeee (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

s775-ben nincs memvezérlő, i7-ben van, méghozzá ddr3. "mindössze" ennyi a különbség. az intel jelenleg megteheti, hogy "kikényszeríti" a teljes váltást az új vásárlókból (lap + proc + mem), az amd most ezt nem játszhatja meg. ő s939/am2 váltásnál csinálta.

(#16) Oliverda


Oliverda
félisten

Azt esetleg nem ártott volna megemlíteni a hírben, hogy az AM3-as CPU-k majd csak valamikor március-április környékén jönnek. Az első 45nm-es chipek (pontosan két modell) még AM2+ tokuzású lesz. Tehát még van jópár hónap arra hogy az AM2+ lapokat AM3 kompatibilissé tegyék a gyártók.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Az asus sejt valamit (vagy van kémjük). :DDD
Már csak azt kéne elérni, hogy olcsón használható lapokat gyártsanak (na ezért kapok).
Az amd részéröl ez tökéletes húzás.
Az msi elgondolása sem rossz. Sőt. Csak náluk meg ugye egy 20+k-s lapba nem fér bele az nb szorzó állitási lehetöség.
Az meg, hogy egyes am2 lapokhoz is lesz bios egyenesen fenomenális.
Grat az amd-nek :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) Zoz válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Zoz
őstag

"az amd most ezt nem játszhatja meg. ő s939/am2 váltásnál csinálta."
Így van! Szerintem azt is csak direkt kicseszésből csinálták, technikailag tuti meg lehetett volna oldani, hogy DDR/DDR2 kompatibilisek legyenek az új procik, és menjenek régi lapokban is. Ezen szerintem buktak is sok felhasználót, pl engem is. Ha már mindent cserélni kellett, akkor áttértem Intelre. Pedig egyébként megelégedtem volna azzal is, ha kapok nagyobb procit a 939-es lapomba.
Most, hogy sz...ban vannak, úgy tűnik megjött az eszük.

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

ITT van a lista amely tartalmazza a jövőbeni AM3 kompatibilis lapok sorát, és ami következő időben folyamatosan bővülni fog az ASUS ígérete szerint.

"The following list will be continuously updated and more AM3 CPU-ready ASUS motherboards are expected to be announced soon."

Zoz: Nem hiszem hogy kompromisszum mentesen meg lehetett volna oldani hogy egy proci DDR és DDR2 modulokat is támogatni tudjon. Már csak azért sem mert a DDR szabvány alapfesze 2.5V a DDR2 pedig már csak 1.8V-on megy. Valamint valószínűsítem hogy még egyéb (nem csak özleti) okai is voltak annak hogy ezt végül nem csinálták meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) mirrmur


mirrmur
aktív tag

Aszongyajazindex hogy a 45 nanós amd procik sem érik el az azonos órajelű C2D-k sebességét. Ha ez igaz akkor gáz lesz.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#21) Oliverda válasza mirrmur (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Index abból él hogy a lehető legkevesebb valóságtartalommal rendelkező cikkeket gyártja. Inkább üss fel egy Andersen összest, abban több a realitás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Gyuri27 válasza mirrmur (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sebesség? Mit értünk ezalatt? Annó az amd procik szintén nem érték el a p4-s procik "sebességét" mégis láttuk mi a szitu.

Oli: Csak a magyar népmesék a tuti. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) Sanyix


Sanyix
őstag

remélem csak szarakodnak biossal, és nem lesz pofájuk arra, hogy az m3a "nem fogja támogatni). Mivel a lap am2+-os, amd770-es chipset van benne, és újabb ugye mint az m2n sorozat kéne...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#24) Sanyix válasza mirrmur (#20) üzenetére


Sanyix
őstag

Akkor ezekszerint, egy amd proci legalább 2x nagyobb órajelen van egy szinten egy core2-vel, mert amennyivel gyorsabb a 45nm-es amd mint a 65 (~30%), csak így lehet lassabb mint a c2 :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) Loha válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Loha
veterán

Intel mentségére legyen szólva, indokolt a foglalatcsere, máshogy nem is lehetne megvalósítani.

(#26) Gyuri27 válasza Loha (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szia Loha.
De egyszerre két foglalat? Ill Csak ddr3 támogatás? Van abba valami turpisság. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

MSI-nél is fent vannak az AM3 ready AM2+ lapok:

[link]

Ráadásul elég szép számban állnak rendelkezésre :C
Elég jó választás volt tavaly a jelek szerint a K9A2 CF, mert AM3 ready :C Nem is rossz tőle.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#28) Loha válasza Gyuri27 (#26) üzenetére


Loha
veterán

Két foglalat mellett valszeg azért döntöttek, mert lesz kétcsatornás és háromcsatornás memvezérlős változat, és ugye a 3 csatornásnak több láb kell. Megtehették volna azt is hogy egységesen LGA1366-os lenne az összes új proci, de az meg fölöslegesen drágította volna az olcsóbb kétcsatornás változatokat, mert ugye nem használnák ki a több lábat, meg ugye az alaplapok esetében is egyszerübb lesz a tervezés, ha fixen 2 vagy 3 csatornásra tervezik a memóriás részt.
Ugyan ezt az AMD is eljátszotta az S754/939 esetén és ott is ugyan az volt az indok, mint most az Intelnél, az egyel több csatornás memvezérlő.

Hogy miért csak DDR3-at támogatja az i7? Mivel a C2D-t fokozatosan futtatják ki, és egyelőre csak a csúcsszegmensbe jön az i7, ezért fölösleges lett volna a DDR2 támogatás, mivel akinek a pénz nem számít, csak a teljesítmény, úgy is DDR3-at venne, amire a kisebb költségvetéssel rendelkező emberek is áttérnének i7-re, addigra valszeg a DDR3 ára is megközelíti a DDR2-ét, sőt elöbb vagy utóbb a DDR3 olcsóbb is lesz mint a DDR2.

[ Szerkesztve ]

(#29) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Ja és a másik:

C1E-t támogatják az AM2+-os Phenomok is, pl. az ASUS M3N-H/HDMI lapomban is támogatta és a mostani DKA790GX Platinumban is a 9550-esem.

Loha:
Aki majd a kisebbik foglalatot fogja választani, ugyanúgy szépen megszívja, mint a 754-esekkel rendelkező felhasználók. (nem kapnak később bele elég erős CPU-t).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#30) robyeger


robyeger
addikt

Megmondom őszintén kicsit féltem, hogy csak pletyka vagy félremagyarázás, hogy az új AM3 procik a DDR2-t is fogják támogatni, de szerencsére nem igazolódott be a félelmem. Viszont azt még most se értem, miért tagadják új AMD hybrid memóriás lapok eljövetelét, hiszen miért ne lehetne olyan 940 tokozású AMD deszkát készíteni, amin DDR3 és DDR2 foglalat is van és ha AM3 procit teszünk bele, akkor egyik féle DIMM slottal vagy másik féle slottal is működtethető lenne, természetesen AM2 proci esetében nem működne csak DDR2-es slotokkal. Én ilyen alaplapra pályáznék.
Intelel kapcsolatban: ha emlékezünk a 915chipset DDR1 és a DDR2 is megette, de a 925 és a 945 már csak a DDR2-t, tehát a P45-el hála az égnek nem volt annyira erőszakos az Intel még meghagyta nekünk a DDR2 örömöket, tehát már ez is egy kisebb csoda.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#31) Oliverda válasza robyeger (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy túl nagy kereslet lenne majd az ilyen lapokra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) robyeger válasza Oliverda (#31) üzenetére


robyeger
addikt

Intel oldalon elég jelentős a hybrid lapokra a kereslet. Sok emberrel együtt szeretek úgy ramot cserélni, hogy a deszka marad, így ha netán rossz a ram, visszateszem a régit és az új mehet a gariba. Nem kell mást zavarni a kipróbálással. :B

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#33) Oliverda válasza robyeger (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Na majd az AsRock csinál ha más nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) TomBoy1986 válasza Oliverda (#33) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én is rájuk gondoltam. Más nem hinném, hogy ebben fog fantáziát látni.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#35) twollah


twollah
nagyúr

Hat ezt buktam.
Egy kicsit szomoru M2N-E tulaj.

(#36) Oliverda válasza twollah (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

""The following list will be continuously updated and more AM3 CPU-ready ASUS motherboards are expected to be announced soon."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) hackeeeee válasza ngabor2 (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott a s775nél a chipset-re gondoltam. Csak nem írtam bele, bocsánat :B

Véleményem szubjektív...

(#38) #65675776 válasza mirrmur (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha megnéznéd a linkelt tesztjegyzőkönyveket, akkor ot ~20%-os Shanghai előnyt látnál teljesítményben közel azonos órajelen... A teszt végeredménye energiahatékonyságot mért, nem tiszta teljesítményt.

A jelek szerint kicsit nehéz értelmezni az ennyire egyértelmű dolgokat is egyeseknek.

(#39) mirrmur válasza #65675776 (#38) üzenetére


mirrmur
aktív tag

meber. én nem vagyok hülye, remélem az ironikus hozzászólás a részemrőlellentétbán ezek szerint veled, megértésre talált. természetesen nem hiszek az indexnek, "Ő" úgy ír ahogy más fizet.. És mint tudjuk az intel ebben nagyágyú (a 'la visszatérítések és annak folyamányaként a most is folyó perek pl japánban).
Úgyhogy nem kell egyből lekezelni a másikat, hanem inkább a kontextus mikéntjét értelmezni.... nemdebár.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#40) nesa válasza Oliverda (#31) üzenetére


nesa
veterán

En csak azon izgulok hogy az asrock 754 es upgrade lap tamogatni fogja-e a 45nm es procikat es esetleg lesz DDR3 upgrade kartya bele:)))

(#41) varga911 válasza nesa (#40) üzenetére


varga911
senior tag

Nincs miért izgulnod... :DDD

(#42) v.tom


v.tom
őstag

Gigabyte felől még semmi hír. Remélem hogy ők is majd megoldják a kompatibilítást az AM3-mal. Ha már egyszer 790-es lapom van, jó lenne, ha nem kéne lecserélnem egy uj proci miatt.

(#43) Oliverda válasza v.tom (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Reméljük... bár én a Gigabyte BIOS fejlesztő részlegétől nem különösebben vagyok eddig elragadtatva. Pontosabban inkább a tempójukon és a végeredményeken.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) v.tom válasza Oliverda (#43) üzenetére


v.tom
őstag

A végeredmény még csak-csak, de a tempó...Amikor megvettem a 790x-ds4-emet, még nagyon új volt, és F1 bios volt rajta. Olyan jól sikerült a memóriavezérés, hogy nem indultak el az OCZ Crossfire ramok 8-8-8-20 alatt, alapórajelen. Hmmm... Szerencsére másnap kijött az F2, és az megoldotta a problémát. F3 óta nem próbáltam a tuningot, most f5-nél tartunk, remélem már stabilabb. Ki kéne próbálnom..

(#45) Sandormaster válasza v.tom (#42) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Most lestem meg a Giga honlapját és már fenn is van néhány alaplapnál az AM3 Ready logó :))
Igaz az én 790X-esemnél még nincs, de ami késik nem múlik ;)

(#46) v.tom válasza Sandormaster (#45) üzenetére


v.tom
őstag

Ugyanilyen lapom van nekem is, én is ott kerestem. Remélem még csak a honlapfrissítés miatt nem jelent meg a lehetőség, vagy csak még nem készült el az uj bios. Remélhetőleg minél hamarabb kész lesz. Nem mintha olyan sürgős lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Sanyix


Sanyix
őstag

húúú megnyugodtam.... "The following list will be continuously updated and more AM3 CPU-ready ASUS motherboards are expected to be announced soon."

na azé

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#48) Sanyix válasza robyeger (#30) üzenetére


Sanyix
őstag

A másik furcsaság, hogy a ddr3 lábkiosztása ugyanaz, mint a 2-é, ezért is tudták 2 vezérlővel szerelni a procikat. És a memória már csak a procival kapcsolatban, chipsettel nem... tehát simán bele lehetne rakni a ddr3-mat a mostani lapok foglalataiba, és működnie kéne. Bár a tápfesz az más, de nem lenne bonyolult megoldani. Amúgy nem érdekes, a ddr3 olyan mint babakocsira a spoiler. Földművelővakítás az egész... max a kisebb fogyasztás miatt, és majd egyszer az olcsóbb gyártás miatt lesz jobb.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#49) Loha válasza Sanyix (#48) üzenetére


Loha
veterán

Az egy dolog, hogy a lábak száma ugyan annyi DDR2 és DDR3 esetén, de fizikailag különbözőek a foglalatok, tehát nem tudsz DDR3-at tenni a DDR2-es foglalatba.

(#50) Oliverda válasza Sanyix (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

"tehát simán bele lehetne rakni a ddr3-mat a mostani lapok foglalataiba"

Nem olyan simán, mivel a key notch máshol helyezkedik el a két modul esetében.

"Amúgy nem érdekes, a ddr3 olyan mint babakocsira a spoiler. Földművelővakítás az egész... max a kisebb fogyasztás miatt, és majd egyszer az olcsóbb gyártás miatt lesz jobb."

Ez így nem egészen igaz, de az utóbbi időben már annyiszor magyaráztam el hogy ez miért nem állja meg a helyét, hogy most nem fogom újra. :D Viszont mint ahogy a hír is alátámasztja AMD vonalon egy jó darabig még mindenkinek meg lesz a lehetősége hogy egy nagy csúnya fityiszt mutasson a csúf és gonosz DDR3-nak és maradjon a DDR2-nél. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.