Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Иван válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Иван
őstag

A szellemiséget nem korlátoznám. Sőt. Az oktatást javítanám, nem hülyeségeket magoltatnék a gyerekekkel, hanem először ösztönözném őket a tapasztalat gyűjtésre és a józan észre, a gondolkodásra. Aztán ha majd megtanultak tanulni, van egy perspőektívájuk, akkor kezdeném el a töri leckéket. Mert amíg nem érti a körülette lévő világot, nem is érdekli, hogy várhatjuk el, hogy a 600 éve történt dolgokkal tegye ezt?

Az egész oktatás szét van esve. Ne értsetek félre, a lexikális tudást is megtartanám, de ennek semmi értelme, ami most megy. Persze ehhez JÓ tanárok kellenének, és a tömegoktatásnak se kedvezne (ami most nagyon megy), tehát jóval költségesebb lenne. pedig szerintem hosszú távon megtérülne.

Ugye a skandináv országok híresek az oktatásukról. Nekik mottójuk, hogy a gyerek a legjobb befektetés a jövőbe. Aztán érdekes statisztika az is, hogy 3-4. osztályban a magyar gyerek még jobban teljesít, mint egy svéd, aztán úgy 6. körül egyenlítődik ki. Gimnáziumi korban meg köröket vernek ránk.

Nem tudom, ezt viszonylag régen olvastam (4-5 éve), azóta lehet, hogy változott.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.