Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Van egy működő alapjáték és ahhoz kiadnak mindenféle extrákat.

Miért fáj az neked, hogy valaki ezeket megveszi ennyi pénzért?
Meg tudod indokolni bő 2-3 mondatban?
Nem kötelező megvenni.

Nekem megvan az alapjáték és mellé a High-End Loft Stuff és a Late Night Expansion Pack.
Valami Humble Bundle akcióban vettem meg.

Anno bő 10-12 éve játszottam a Sims akkori részével és nem ájultam el a játéktól.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) kemotox válasza banhammer (#1) üzenetére


kemotox
addikt

Válaszolnék az illető helyett. Mert szerintem ő is ezt írná. Először is látom az a sértődés tárgya, hogy le lett szólva a sims, ami neked megvan. Bármilyen más játékkal illusztrálni lehetett volna a helyzetet, ne félj, nem a drága kis simsed fikázása a post lényege :P
Másodszor. Nem az fáj, hogy valaki ezt megveszi, hanem az, hogy régebben kiadtak egy játékot, meg hozzá egy, max két kiegészítőt, és ugyanitt tartottunk, mármint ugyanannyi tartalom volt. Most meg vedd meg a játékot, jajj de közbe már az első nap megjelent hozzá 3-4 DLC (Magyarul már rég megcsinálták azt a tartalmat, nem a megjelenés után álltak neki, tehát nyugodtan benne lehetett volna az alapjátékban is), aztán persze az évek folyamán még egy csomó kijön. Én azért nem pici zsi... kapzsiságot vélek felfedezni ebben. Ha valaki szerint ez így jó, akkor ott bizony nagy gondok vannak a fejben...
A stílus az olyan lett, amilyen, talán nem kellet volna neked is egyből támadnod, és akkor szebben írtam volna.

(#3) Entryy válasza kemotox (#2) üzenetére


Entryy
aktív tag

+1

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#4) deicide


deicide
veterán

"Mi is jelent a DLC" <-- Mit is jelent a cím? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5) D1Rect válasza kemotox (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért fáj annak - aki soha nem fogja megvenni - hogy mennyibe kerül?

A "dlc-zés", az állandó netkapcsolatot igénylő hitelesítés, és a f2p és/vagy freemium modell is a kiadók reakciója arra, hogy az előállítási költségek növekedtek, viszont egyre nehezebb értékesíteni a kész terméket.

[ Szerkesztve ]

(#6) kemotox válasza D1Rect (#5) üzenetére


kemotox
addikt

Mi ez a szöveg már? És neked miért fáj az, hogy valakinek fáj? Látom megértetted az írásom lényegét. Egyáltalán nem arról volt szó, hogy mennyibe kerül, meg hogy megveszi-e valaki, vagy nem.
Képzeld el, hogy bemész a presszóba egy kávéért. A csinos kis csöcsös pultos lány a kezedbe nyom egy zaccot, és mosolyogva mondja, hogy a csészét meg a vizet meg lehet külön vásárolni, de ha egyben megveszed a kettőt akkor még meg is melegíti a vizet ajándékba.
Amúgy én nem vagyok annyira DLC ellenes, Borderlands DLC-ket pl eléggé gyűjtöm, úgy vagyok vele, hogy az a játék nagyon bejön, és megérik a DLC-k az árukat. De az ilyen első napi DLC-k már kicsit durvák szerintem. Meg ezek a "vegyél két kanapét/mapot X összegért" se semmik. Én megértem, hogy sok a harr harr kalóz (bár az eladásokat nézve azért nem kell félteni a kiadókat), de ettől csak még több lesz. Inkább JÓ játékot kéne csinálni JÓ támogatottsággal.

Szerk.: Erről az előállítási költségekről meg annyit, hogy pont a nagy sokmilliódolláros AAAAA címeknél fordul elő mindig, hogy az előző rész feltupírozott részét adják ki újra. Nem hinném, hogy az olyan nagyon sokba kerülne. Inkább a marketing az ami eszi a pénzt:D

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect válasza kemotox (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

"Amúgy én nem vagyok annyira DLC ellenes, Borderlands DLC-ket pl eléggé gyűjtöm, úgy vagyok vele, hogy az a játék nagyon bejön, és megérik a DLC-k az árukat."
Van, aki meg a Sims-sel van így(nem, nem banhammer; tudom, az értő olvasás nehéz).

"(bár az eladásokat nézve azért nem kell félteni a kiadókat)"
A THQ alkalmazottai másképp gondolják.

(#8) deja vu válasza kemotox (#2) üzenetére


deja vu
addikt

+1000
Én is ugyanezt gondolom.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért nem lehet mérsékeltebb hangnemben eltérő véleményt közölni..?
Vicces lenne látni, az itteni egymásnak feszülésekből mi lenne IRL ;p
Moderáltabban szájkaratézgassatok plz. Ja, és Sims+DLC forevah x)

(#10) kemotox válasza D1Rect (#7) üzenetére


kemotox
addikt

Értő olvasás? Jó hogy mondod. Nos akkor olvasd el azt a részt, miszerint nem a simsről van szó, hanem a játékokról általánosságban.. Látom fölösleges folytatnom ezt a vitát. Aki nem akarja megérteni mit írok, az nem fogja. Cső.

(#11) mcsabee válasza kemotox (#2) üzenetére


mcsabee
senior tag

Azért pár dolgot nem árt tisztázni. Mindenki ajnározza a kiegészítőket, meg hogy régen más volt. Nem volt más.

A fejlesztésnek van egy folyamata, mely folyamat szépen lebontható részekre. Például a játék sztorija íródik meg először (ha van sztori). Ha ez kész, mondjuk 1 évvel a teljes játék megjelenése előtt, akkor mégis mi akadályozza meg a fejlesztőt, és a kiadót abban, hogy az így felszabadult munkaerőt egy új projektre irányítsa, mondjuk egy DLC-re? De vehetjük a designereket is, akik szintén hónapokkal a teljes játék megjelenése előtt befejezik a munkát, így ők is elkezdhetnek dolgozni valamin, mondjuk egy DLC-n. Arra akartam ezzel kilyukadni, hogy nem mindenki dolgozik az adott játékon az első pillanattól az utolsóig, így marad idő és erőforrás arra, hogy már az alapjáték fejlesztése közben megkezdődjenek a kiegészítők, vagy DLC-k munkálatai anélkül, hogy erőforrást vonnának el az alapjáték fejlesztésétől.

Ezen felül vannak olyan tartalmak, amik a megjelenési dátum tartása miatt nem kerülnek bele a teljes játékba (ez sem új keletű dolog). Itt nem árt megjegyezni, hogy a játékok körülbelül 1 hónappal, vagy 3 héttel a hivatalos megjelenés előtt elkészülnek, így marad idő például arra, hogy DLC-ként elkészüljön valami olyan tartalom, ami a teljes játékba nem fért bele, például egy fegyver, egy-két skin, egy játékmód, hiszen ezek már a fejlesztés közben is készültek. De simán lehet, hogy például az egyik designert, aki két hónappal a megjelenés előtt elvégezte a dolgát, ráállítják egy ilyen launch DLC-re.

Ha valaki azt hiszi, hogy régen más volt ez, az téved. Régen is ugyanez ment. A különbség annyi, hogy régen a kimaradt/kivágott tartalmakat nem adták el DLC-ként (mert nem volt elterjedt a szélessávú netkapcsolat, többet között), hanem szépen beletették egy kiegészítőbe, így fordulhatott elő, hogy az alapjáték megjelenése után 6-12 hónappal már ott volt a kiegészítő, megvásárolható formában. Néha kérdéses tartalommal, mert ugye valamilyen számomra ismeretlen okból kifolyólag arra senki sem emlékszik, hogy 10-15 évvel ezelőtt meg azon ment a fikázás, hogy mennyire nincs tartalom a kiegészítőkben...

Másrészt a régi állapotokhoz képest minden költség jelentősen megnövekedett. Borzalmasan egyszerű példa, van egy játékod, mondjuk 20 millió dollárba került, ami nem nagy pénz az AAA bizniszben, még 20 millió dollár a marketing, ami szintén nem sok, van olyan kiadó, aki a teljes fejlesztési költség két, vagy háromszorosát költi marketingre. A játék maga 60 dollár, amiből kb 30-35 marad a kiadónál, Így látható, hogy 1.1-1.4 millió példányt kell eladni ahhoz, hogy nullára jöjjenek ki egy átlagos, teljes árú AAA kategóriás játék esetében. A klasszikus értelemben vett sikerhez (ami megalapozza a folytatás fejlesztésének költségeit) kell 2 millió eladott példány. És egy igazi nagy durranáshoz 3-4 millió kellhet, ami már tényleges hasznot is termel, és a folytatás érkezését is garantálja - persze a fentebbi költségeken. És ezek a számok csak egy átlagos játékra igazak, ami 80 millió dollárba kerül, ott minden duplázódik. Nem véletlen, hogy jönnek a DLC-k, mert évente - a megjelenések számát tekintve - csak a játékok egy része tud hasznot termelni.

Ezek a számok PS4-en és Xbox One-on még tovább nőnek, még több játékot kell eladni ahhoz, hogy a bekerülési költség megtérüljön. Persze lehet nem szeretni a DLC-ket, nem kötelező, én is csak ritkán vásárolok, és akkor sem olyanokat, amik egy-két fegyvert adnak, vagy skineket. És persze igen, van olyan DLC, ami kivágott tartalom, de rengeteg olyan is van, ami nem az. Régen is így működött ez, most is.

Remélem sikerült kicsit árnyalnom a képet a témában, mert sajnos a legtöbben vagy feketén, vagy fehéren látják ezt, pedig közel sem ennyire egyszerű.

Stay a while and listen...

(#12) D1Rect válasza kemotox (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Látom, hogy az értő olvasás és az összefüggések felfedezés nem az erősséged, ezért szájbarágósan elmagyarázom(türelmem szinte határtalan):

Előzmény:
"Nekem megvan az alapjáték és mellé a High-End Loft Stuff és a Late Night Expansion Pack.
Valami Humble Bundle akcióban vettem meg.
Anno bő 10-12 éve játszottam a Sims akkori részével és nem ájultam el a játéktól."

Ami itt le van írva azt jelenti, hogy ~1$-ért vette meg az alapjátékot és a kiegészítőt is, de pont telibeszarja, mert 10-12 éve se tetszett neki különösebben.

Reakciód:
"Először is látom az a sértődés tárgya, hogy le lett szólva a sims, ami neked megvan. Bármilyen más játékkal illusztrálni lehetett volna a helyzetet, ne félj, nem a drága kis simsed fikázása a post lényege"
Ezt talán érted, mert te írtad.

Az én reakcióm:
"Van, aki meg a Sims-sel van így(nem, nem banhammer; tudom, az értő olvasás nehéz)."
Felhívtam a figyelmedet, hogy a hőbörgés közben nem sikerült felfognod, hogy nem igazán érdekli a sims.

Cső.

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A májkülszoft is mekkora kucsog. Kiad winnyózból kétféle hómedisönt, profisszinált, ultimétet meg entespájzt. Mé nem csak egyfélétt tizezerrért? :W

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Neil Watts válasza lezso6 (#13) üzenetére


Neil Watts
veterán

Végre! Egy értelmes, és lényegretörő komment!

;]

Üdv. core2

(#15) banhammer válasza lezso6 (#13) üzenetére


banhammer
veterán

Ja ja jaaa!

Kiadhatná DLC-ben!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.