Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csapoati válasza voyager4.4 (#50) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor mi is konkrétan a problémád? Mert láthatóan van valami gondod a Xiaomival és a LeTV-vel, amit nem fejtettél ki.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#52) Almonen válasza voyager4.4 (#50) üzenetére


Almonen
aktív tag

100 % Chinese. Pop S9-et anno nem sokkal többért vettem meg, habár az egy sok szempontból gyengébb telefon (phablet) mégsem voltam vele soha teljesen elégedett. Sok hiba volt vele, lehet hogy az enyém egy hibás példány, viszont Alcatelt én most egy jó darabig, ha csak nem örökre mellőzöm. Mindenestre aki szereti, vegye meg

[ Szerkesztve ]

(#53) VIPowER válasza Csapoati (#49) üzenetére


VIPowER
senior tag

És ugye tudod: Ami nem kínai, az hamisítvány!

(#54) voyager4.4 válasza Csapoati (#51) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Na ha azt leírnám lenne sírás. :DDD
Röviden, az említett 2 példa gyártóval semmi problémám nincs, persze azt látni kell, hogy az ő hasonló árú készülékeik sem szívjóságból kerülnek annyiba. Sokkal inkább a "chinaarena community" a problémám, ahogy írtam is, ha a "belpiacos" kínai gyártók lépik meg ezt, lehet, hogy sokaknál nem ez a reakció... mert egyszerűen divat a feltörekvőknek mindent elnézni, a régi motorosoknak meg a kisebb hibákat is felróni, szerintem. (és most tekintsünk el attól, hogy az alca is kínai már, ha a samu vagy az lg jön ki ezzel a telóval, akkor is ez lenne a véleményem) Mert egyébként mit tud pl. egy X5pro ezzel a készülékkel szemben ?
Semmit és bónusznak a b20 lte-t sem. (persze ez 10k-val drágább, de nyitóár! az x5-ön meg már nincs mit engedni) Na mind1 nem akarom ragozni.

Az egész igazából úgy jött fel nálam, hogy a teszt után benéztem ide és rögtön meg lett szórva a topik a "tutibbnál tutibb" olcsó telókkal... az meg, hogy ez egy alapvetően jó készülék, az kit érdekel.

A hsz teljesen off magánvélemény és no offense.

no fate but what we make

(#55) Hallosz


Hallosz
senior tag

Sosem gondoltam volna, hogy az Alca pofás készüléket fog az asztalra tenni. 4 1/2" méretben lőném is.

Mert lakni, muszáj.

(#56) dutrás válasza Hallosz (#55) üzenetére


dutrás
őstag

Az idol 2s nagyon szép telefon lett talán az eddigi legszebb mégis az eggyik legpocsékabb egyben.

P50 pro/P40 Lite

(#57) csongi válasza voyager4.4 (#54) üzenetére


csongi
veterán

... mert egyszerűen divat a feltörekvőknek mindent elnézni, a régi motorosoknak meg a kisebb hibákat is felróni, szerintem..

Szerintem nem divat, hanem elvaras. A most feltorekvo gyartok egy mulva ugyan ilyen " statuszba " esnek.
A regi gyartok meg miert is kovetik el ujra es ujra ugyanazokat a hibakat?
Akkora aparatussal dolgozik mind, nem hiszem, hogy ket ember nincs akik elolvasnak a teszteket es velemenyeket. Ezt kb haromszor megtennek maris nagyot lepnenek elore. :)
De valahogy nem teszik...

Shyciii: A projekt ara jelenleg csak kozep kategoriaig rakhato ossze? Akkor nekem maris megjobban tetszik. Nem a magas lorol kezdenek. Es egyben azt is bizonyitja, hogy a gyartok csak eztan csatlakoznak ehhez. Hidd el az osszes gyarto lecsap majd erre. Miert? Mert nagyobb haszonnal tudja eladni a termeket , mint ha a gyartoknak ertekesitene. :) Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#58) Szabcsizz válasza dutrás (#56) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az Idol S-nél kétlem hogy pocsékabb lett volna.Pedig az is egy nagyon szép telefon lett.Meg az a puritán szoftver amit ráraktak.
Bár látom,hogy a mostani szoftver már fényévekkel jobb,plusz ők is fejlődnek,bár nem túl gyorsan.Az lenne a legjobb ha 100%-ig vegytiszta androidot raknának a telefonjaikra,és kész.Inkább ne piszkáljanak bele,mert abból jó nem sülhet ki.
Meg talán be kéne azt tartani szoftverfrissítés terén,hogy "Az ígéret szép szó..."

(#59) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ja ezt már akartam mondani: itt ajánlgatjátok helyette a Meizut meg a Xiaomit amik nem is tudják itthon legtöbb helyen a 4G-t. Ezt azért meg kéne említeni. Így ezt a két telefont nem tudom vetélytársnak tekinteni, mert egy olyan dolgot nem tud, amit ma már 30 ezerért is elvárok. Ez a készülék ennyiért páratlan ajánlat. Ennyi.

Huawei Mate 9

(#60) vlevi válasza H.Istvan25 (#59) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem is tudják itthon legtöbb helyen a 4G-t"
Ezt én már meg sem merem említeni :)
Mert mindíg lehülyéznek azok, akik olyan helyen laknak, ahol azokkal is van 4G

(#61) H.Istvan25 válasza vlevi (#60) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nagyvárosokban van. De aki kimozdul a lakásából is néha, annak már hiányozni fog. Főleg a két T-nél, mivel ott szinte mindenhol csak EDGE van. A vodával legalább 3G van ezekkel.

Huawei Mate 9

(#62) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy lesz-e telenornál?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63) H.Istvan25 válasza Bad Pritt (#62) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Elvileg a két sim miatt semelyik szolgáltatónál se lesz

Huawei Mate 9

(#64) mikibacsi71


mikibacsi71
újonc

Nagyon jó kis teló szerintem,pláne ennyiért,kár az akksiért.Remélem szolgáltatónál lesz majd bagóért.Tutira jobb mint a smart prime.

(#65) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Na ez egy eléggé jó telefon lett. Köszönjük a tesztet Legendd! Teljes mértékben egyetértek az ajánlott minősítéssel. A régebbi Snapdragon 410-es chipset helyett, ez már az új Snapi chipsetet kapta, amiben nem csak kétszer több mag van, hanem az órajel is 1,4 GHz-es, ráadásul a grafikus gyorsító is erősebb. A kamera sem rossz (köszi Legendd egyébként róla a pontos információkat), az különösen tetszik, hogy a többséggel ellentétben itt nem dolgozik túlságosan erősen a zajszűrő algorítmus. Remélem azért, hogy meg fog majd jelenni szolgáltatónál is a telefon, annak ellenére, hogy kétkártyás.

Nekem egész szimpatikus márka az Alcatel már elég rég óta és ez most sem változott.
A legnagyobb előnye kétségkívül a Snapdragon 415.

(#66) viano válasza G-Guts (#65) üzenetére


viano
aktív tag

No ezt sikerült jól összeszedni!

Szinte minden állításoddal vitatkozni lehetne,
de inkább csak a lényegre térnék ki, egy nyolcmagos csipet 3000 mAh-s akku alatt nem szabadna beszerelni se, nem ártana szétnézni ez ügyben.
Persze ezt a részét inkább a tesztelőnek illene tudnia és plecsni osztogatás helyett a várható problémákra felhívni a figyelmet, de ezt a részét már mások leírták.
Az "oktaKÓR" persze jól eladja az ilyen problémás telefonokat is, lásd P8 Lite sikere.
Más kérdés, hogy a tulajdonosok többségének az egón kívül semmi szüksége nem lenne a nyolc magra és ezerszer boldogabb lehetne, pl. az egyesek szerint lefutott SD410-essel.

Amúgy biztos így van, csak azt nem értem, hogy akkor miért bukkan fel éppen mostanában egyre több új telóban a jóval gyengébb SD210-es is?
--------------
Csak mellesleg van Alcatel telóm is és szépen betölti a feladatát, tehát elfogultságról szó sincs.

(#67) #02683648 válasza voyager4.4 (#54) üzenetére


#02683648
törölt tag

Örülök h ezt vki le meri írni, volt anno Bogéknak egy kínais blogposztjuk amivel különösen kivívták a chinaarena community haragját, ott pár komment jól ézékeltette amiről beszélsz.
Mondom ezt úgy h az Európában forgalmazott kínai márkákkal semmi bajom nincs. (magyar forgalmazásra meg kb toszok, de kifejezetten belpiacos kínait sose vennék)

(#68) G-Guts válasza viano (#66) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Engem sem különösebben érdekel azért a magok száma, de azért nem rossz, hogy nem csak magasabb órajelen fut a proci, hanem több mag is hajtja. Ráadásul ezek nem sz@r processzorok, mivel ARMv8 architektúrával rendelkeznek, ráadásul a Galaxy S6-ban is pörög négy Cortex-A53 mag, csak azok 1,5 GHz-en. Ez egy eléggé jól eltalált SoC a középkategóriára.

(#69) Almonen válasza viano (#66) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nem csak az akksi mérete a ban, hanem a 0 terméktámogatás, meg az ígérgetés, Pop S9 sem fog soha 4.4-es update-t kapni, mégis hitegették az embereket.

(#70) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem helyén való az ajánlott plecsni. Ha valóban e körül lesz az ára. (max 50k)
A kamera nem jó (pontosabban szerintem a szoftver a vacak), de minden más nagyon is rendben van.
Akksi: egy napot avval a használattal biztosan elmegy, amennyit szokták nyomkodni azok, akiknek ez a kategória szól.
Nyilván aki állandóan a mobiladaton lóg, sokat nyomkodja a telefont, mert azon dolgozik, az úgy is a csúcs kategóriából válogat.

A power bank nem mai találmány.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) Halkow.


Halkow.
senior tag

45k-ért nagyon jó lehet annak aki alsó kategóriáról vált.
Én személy szerint nem venném meg. Egyrészről a telep karcsú minimum 3000mAh-t tudtam volna elképzelni. Másrészről a kamera ha picit jobb lenne. Harmadrészt meg Idol 2s-hez képest nem sokkal erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#72) viano válasza janeszgol (#70) üzenetére


viano
aktív tag

Az általad feltételezett használat mellett viszott semmi szükség egy nyolcmagosra, bőven elég lenne az energiahatékonyabb és bevált 410-es és máris nem lenne akku- probléma sem.
Ezek az "öszvér" termékek, ahol az egyes elemeknek nem sok közük van egymáshoz.

Utálom ezeket a reklámcélú fejlesztéseket és elég szomorú, hogy a felhasználók többségének fogalma sincs ezekről a dolgokról.
Legjobb példa erre a nagyon is problémás P8 Lite esete, de ez vonatkozik a cég sikerére is, nevetséges.

Fogasztói társadalomban persze buta és manipulálható bábukra van szükség, mert attól működik a rendszer. Az persze senkit nem zavar, hogy meddig lehet egy fenntarthatatlan rendszert működtetni.

Használati tárgyakból divatcikket csinálni, ez a mai trend - közben meg sír a user, hogy nincs terméktámogatás, persze, mert arra már nem jut idő . . . hát ezért nem.

Közben nem ritkán félkész termékek kerülnek piacra, a hibákat pedig, vagy javítják, vagy nem.
Elég tragédia, hogy jól bevált termékek hhelyett ipari hulladékok is kerülnek piacra, utána pedig még kenegetik a sz@rt, lsd. Snapi 810 esete és hasonlók.

(#73) janeszgol válasza viano (#72) üzenetére


janeszgol
félisten

Amúgy ebben totál igazad van. Én a nyolcmagos megoldásokat amúgy is ferde szemmel nézem (na nem úgy :D ). Ha 4+4 kiszerelés, tehát négy gyorsabb, négy lassabb és ezeket blokk szerűen kapcsolgatja a rendszer, az még cöcö. De a natív 8 magosak értelmetlenek. Nincs idő szoftvert írni, amint látható (se OS, se app nincs normálisan megírva).
Pláne akkor értelmetlen, ha 1-1.2 GHz a frekvencia.

A többihez: ami engem bosszant, az az e szemét. Képzeld el ezt a sok vacak telefont egy nagy kupacban. Az életben nem fog lebomlani. Újrahasznosítás? Igen papíron van, de azt is azért írják, hogy az újra hasznosításra szánt pénzt eltegyék.

Már számtalanszor írtam az MA-n: elég legyen a hardver pumpálásból és jöhet a szoftver pumpálás. Egy jó szoftverért, legyen az OS upgrade, app, én hajlandó vagyok fizetni is. Egy példát írok: Sony M2, ami 5.1.1-ig ment el (ez már dicséretes). Ha a Sony most azt írná, hogy minden M2 tulaj befizet 10 ezer forintot és megkapja a Marshmallow rendszert az M2-re letesztelve, én benne lennék. Furcsa véletlen az, hogy a Sonynak ebből több bevétele lenne, mint a telefonok eladásából. :D
(Samsungnál már nem. De ott is lehetne ilyen.)
Ezzel egy telefon életciklusa kitolható lenne. Ha már nincs elegendő pénz (azaz tulaj) vagy a hardver gyenge, akkor nem lenne ilyen akció.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) viano válasza janeszgol (#73) üzenetére


viano
aktív tag

Hát igen, erre gondoltam én is, csak egy kicsit általánosabban fogalmaztam.

Ezek a dolgok már annyira beépültek a rendszerbe, ill. erre épül a rendszer, hogy esélyt sem látok a változásra.
Környezetvédelem meg max. papíron létezik, a problémákhoz képest, elhanyagolhatók az eredmények.

Talán majd, ha beindulnak a klímakatasztrófa hatásai, akkor lesz változás a termelés területén is.
Nagyon komoly népvándorlás lesz itt, ez a mostani migráns-probléma még csak ízelítő és figyelmeztetés.

Mindenesetre ez az okostel terület jelzi talán a legjobban a helyzet tarthatatlanságát, nem vélenlenül éppen a Sony bukott bele, mert egy kicsit hagyományosabb utat próbált járni, a másik irány pedig zsákutca, mert eddig lehetett újabb használókat találni, de mostanában ezek el fognak fogyni.

(#75) pencike


pencike
újonc

Ez a snapdragon elég furcsa választás volt. De jobb mint ha 410-el jött volna ki. :D

(#76) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Kevés pénzzel rendelkezőknek jó lehet. Korrekt kamera, korrekt hardware. Kérdés, hogy az Alcatel márka mennyire húzó név manapság. Még a kínai telefonok közt is nehéz dolga lesz.

(#77) Fkris


Fkris
őstag

Meglátjuk, milyen lesz!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#78) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nem lenne rossz ajánlat, de az akksi eléggé gyengusz :(

(#79) takacsadam válasza batai15 (#3) üzenetére


takacsadam
csendes tag

Kedves batai15,

szerintem a home gomb tök jól néz ki, teljes mértékben tudja helyettesíteni az érintőgombokat, nem a kijelzőből jön el a hely. Szokatlan, hogy csak egy fizikai gomb van és nincs mellette a vissza meg az opció gomb, de ez egy izgalmas újítás szerintem.

(#80) nagyalexa951


nagyalexa951
újonc

Nagyon megbízható telefon. Gyors és nem fagy le. Maga a telefon kinézete is szép, kényelmes a kézben. :)

(#81) takacsadam válasza batai15 (#3) üzenetére


takacsadam
csendes tag

Azért, mert el lehet tüntetni így a kijelzőről az érintőgombokat és mindhárom android gomb funkcióját ellátja az a fizikai gomb. Nem kell oda fingerprint

(#82) athomi


athomi
veterán

Jesszus, ez a hátlap de bazári gagyi. Pedig nem lenne csúnya telefon.

[ Szerkesztve ]

(#83) AS


AS
félisten

45 böl 60 lett és most jelenik még csak meg.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#84) H.Istvan25 válasza AS (#83) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

50 körül már kapható: [link]. Nem rossz ár, kb a Huawei P8 Lite-al van egy árkategóriában, de annál ez erősebb.

Huawei Mate 9

(#85) #50677760 válasza H.Istvan25 (#84) üzenetére


#50677760
törölt tag

Akkor már inkább egy ""gyengébb" P8 LITE, mint egy hűha Alcatel!

(#86) H.Istvan25 válasza #50677760 (#85) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem értem mi a baj az Alcatellel

Huawei Mate 9

(#87) #50677760 válasza H.Istvan25 (#86) üzenetére


#50677760
törölt tag

Volt Alcatelem, elég is volt belőle. One Touch Idol Ultra.Ha használtál már rossz telefont....

Nyilván azóta sok minden változott, fejlődtek, de az eladási számok még mindig a Huawei mellett szólnak.
P8 lite-ot is használtam.Nagyon jó cucc, természetesen nem mondom azt, ogy a tesztben említett teló rossz lenne, mert rendben van, de azért mégis berögzült, hogy az Alcatel rossz, és sokakban megmaradt ez az érzés.
Elég csak egy másik "siker termékre" az Idol 2 S-re gondolni.Hónapok után használhatatlan lett, nem volt normálisan optimalizálva az android.

(#88) H.Istvan25 válasza #50677760 (#87) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

De azóta jókat gyártanak. Nekem lassan egy éve van Idol 3 5.5-öm és semmi baj sincs vele

Huawei Mate 9

(#89) #50677760 válasza H.Istvan25 (#88) üzenetére


#50677760
törölt tag

Én elhiszem, és az Idol 3 bennem is olyan "hűha érzést" váltott ki, de valamiért berögzült hogy az Alcatel nem jó.:D Tudom, tudom, nem szabad egy hiba miatt leírni őket, de 80 ezer forintos telefonnál, 3 éve kb, nem akartam annyi kompromisszumot.Az Idol 3 előtt és azóta sem hallottam olyan Alcatelt, ami visszajelzések alapján nagyon király lenne.

(#90) H.Istvan25 válasza #50677760 (#89) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azért voltak jók. Pl. Pop C7-et több ismerősöm is használ és nincs vele baj. Igazából az Idol 2S volt elcseszett, a többinél nem voltak kiemelkedő dolgok. Rosszat mindenből ki lehet fogni, más márkánál is előfordul. Az Idol 3 óta meg jó telefonokat mutattak be, az Idol 4 nagyon jó lett, valamint a Pop 4 széria is figyelemre méltó

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#91) #50677760 válasza H.Istvan25 (#90) üzenetére


#50677760
törölt tag

Jó, az Idol 4-et még csak bemutatták, biztosan fullos lesz, de ne soroljuk még ide.a Pop 4 S szerintem ,ami majd használható lesz, de itt Magyarországon eltolják az árazását. A többi tipikus tucat termék, mely árszinteken számtalan hasonló tudású készülék van.

(#92) nagyalexa951


nagyalexa951
újonc

Szép, letisztult okostelefon. Tetszik, azt hiszem beszerzek egyet. :)

(#93) Kungelfang


Kungelfang
csendes tag

Zsír új, általam kibontott modellt nyomkodtam meg kicsit. Elindítás után csak pár menüpontban jártam (beállítások, kamera, telefonkönyv) és iszonyúan túlmelegedett a telefon kb. a kamera feletti / körüli részen.
Ugyan ezt a jelenséget tapasztaltam Idol 2 Mini S-nél is kb. még tavaly. :N

(#94) boncser


boncser
aktív tag

Nagyon kihalt a topik...senki nem vett ilyen telefont?

(#95) juvegamer válasza boncser (#94) üzenetére


juvegamer
tag

De én. Tegnap jött meg. Sajnos egyelőre nem tudok pozitívan nyilatkozni a telefonról. Kezdjük azzal ami per pillanat a legnagyobb gondom: tegnap este teljesen feltöltöttem majd kb. fél órát wi-fi-n keresztül neteztem, erre az akkutöltés leesett 75%-ra. Szuper, na mindegy, wi-fi kikapcs és lefeküdtem. Reggel nézem 34%-on van az akku, na ez f@sza, úgy merült 40%-ot éjszaka hogy semmi nem ment, még a SIM kártyák se voltak berakva. Reggel gyorsan feldobtam tölteni, 51%-al vettem le 7 óra körül, most 28%-on van. Vicc. Asszem küldöm is vissza.
A cikkben írták hogy nem az akku az erőssége, de hogy ilyen gyorsan lemerüljön azt nem gondoltam volna. Persze lehet hogy hibás készüléket fogtam ki.
Én marha meg egy Lumia 640-ről váltottam erre, az simán elment 2 napot. Na mindegy, most nézelődöm hogy ha visszaküldöm mit vegyek helyette.
Üdv.

(#96) boncser válasza juvegamer (#95) üzenetére


boncser
aktív tag

Hmmm..ez nagyon érdekes, én szintén lumia 640-ről váltottam erre a telefonra és szintén megbántam a váltást de ez nem a telefon hibája volt mert jól működött, gyors volt, 1 napot kibírt az akksija visszafogott használattal a másfél is simán megvolt. Viszont az androiddal nem tudtam megbarátkozni. Hiába a sok app meg a jó google szolgáltatások a rendszer felépítése nem tetszik. 2 napja visszavittem az edigitalba és vettem helyette egy 650-est.

Ha mégis megtartanád van egy bontatlan üvegfóliám hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) juvegamer válasza boncser (#96) üzenetére


juvegamer
tag

Tegnap volta én is az E-digitalban és kicseréltettem egy ugyan ilyenre mert igazából ennyi pénzért (39.900 ért vettem de most drágább) szerintem jó vétel illetve nem is találtam jobb alternatívát. Most a hétvégén tesztelem, aztán ha nem válik be jövő héten visszaviszem. Egyébként most hogy visszajöttem közel 1 éves windows phone használat után már nekem se tetszik annyira az Android.
Ha esetleg megtartom érdekehet majd az üvegfólia.

[ Szerkesztve ]

(#98) juvegamer


juvegamer
tag

Nos, a tapasztalataim 2 nap után:
Ezzel a készülékkel már nincs gond (egyértelmű hogy az első készülék hibás volt) akku jól bírja, bár nem vagyok az típus aki egész nap a telefonon lóg. Op. rendszer gyors, nem akad, összességében rendben van, a hardver meg szerintem egy átlagos felhasználó számára elég erős. Talán egy hibát tudok megnevezni mégpedig azt hogy picit nekem halk a hangszóró, de engem jól hallottak.
Egyelőre ennyi, bár ahogy nézem nem sokan vettek ilyen telefont.

(#99) juvegamer válasza juvegamer (#98) üzenetére


juvegamer
tag

No, visszavittem a telefont és kicseréltettem egy Lumia 650-re. Nem volt rossz a készülék csak annyira halk volt nekem a hangszórója hogy az utcán sokszor alig hallottam valamit a telefonálásból. Kár érte mert amúgy jó kis telefon lett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.