Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Az akksi nagyon karcsú, 2000 mAh-val szerintem nem szabadott volna kiadni. Inkább legyen 1 mm-rel vastagabb, de 500 mAh-val nagyobb. A kamera érdekes, mert a napos képek rendben vannak (bár zaj azért van bőven), de a hűzas kép valami brutál rossz. Kásás, tele vannak az ágak kromatikus aberrációval, katasztrófa. Az ár viszont itthonra teljesen életképes, főleg a Snap 415 függvényében.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) -Faceless-


-Faceless-
őstag

A Pop Star-ról lehet tudni valamit?
Elvileg árban még alacsonyabb kategória, és a cserélhető fa, "bőr", és üveg hátlap elég ritka ebben a kategóriában.

Amúgy nem rossz teló, az aksival szerintem együtt lehet élni ennyiért.
#batai15 A véglegesen elvileg fizikai gombok lesznek. Gondolom ez csak a félkész szoftver miatt van. Az összes sajtóképen, és teszten úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#3) batai15


batai15
félisten

Mi a brantnak home gomb ha ráadásul nem is fingerprintes ??

(#4) Shyciii


Shyciii
veterán

Erre a kamerára mondani, hogy rendben van...Nem is értem. Már az első képen látni, hogy egy az egyben elrontotta a színeket.

"az általa nyújtott 3,5 órás kijelzőidő ", "Az Alcatel One Touch Pop Up 5.0 kétség kívül egy kiváló telefon".

Assszem a tesztelő valahol elcsúszott, mert ezekután kiváló telefonnak nevezni mikor gyatra kamerája van, és a kijelzőidő is egy vicc. És akkor még leírja ezt is "hiszen kapunk egy kellemes kijelzőt". Más tesztnél meg a 4,5 óra is kevés, itt meg kellemes a 3,5 óra :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Korrekt ajánlat, elég frankó lett a Snapi 415 is. A hátlap viszont megérne egy tockost.

<< Heimdal >>

(#6) konczy3


konczy3
senior tag

Tipikusan a tokban tartandó készülék, na nem a sérülékenység miatt hanem a hátlap igénytelensége miatt, egyébként jó árazással életképes lehet kis hazánkban :)

Never Settle

(#7) Legendd válasza Shyciii (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Nézd, a G4-em sem bír 4 óránál többet, az S6 sem, szóval a 3,5 óra nem gyatra dolog, csak nem sok. A kamera pedig nem jó, de 45e Ft-ért elfogadható szerintem.

Alea iacta est!

(#8) Shyciii válasza Legendd (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

LG G sorozata sosem volt híres a jó kijelzőidőről, de ettől még más telefon igen:

Moto X: 5,5 óra
Xiaomi Mi4: 6,5 óra
Nexus 5: 5,5 óra
Oneplus One: 5 óra
Oneplus 2: 5 óra.

És ez az én erős használatom mellett, amibe sok játék is van.
Szal a 3 és fél óra igen gyatra.

[ Szerkesztve ]

(#9) jsk


jsk
senior tag

Alcatel-lel egy baj van. A terméktámogatás teljes hiánya. Megígérik, aztán szépen lassan elfelejtik. Hittem nekik, hoppon maradtam.

Legalább az Alcatel POP S9 üzemideje nagy a 3400-as akkunak köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#10) .DLL


.DLL
veterán

Elírás: "A középen felülre megálmodott fényképező, és az alatta lévő kamera" ;)

Az egy gombos felület még mindig jó ötlet, de inkább a Meizu érintésérzékeny megvalósításában, így konkrétan kétszerannyi lehetőségünk lenne ha a rendszer is kellően testreszabható (1 érintés, 2 érintés, hosszú érintés, 1 katt, 2 katt, hosszú katt, stb.) Egy dolog miatt nem tetszik annyira: alul mindig sok helyet kér a fizikai gomb, ennek ellenére a kijelzőből is leharapnak a szoftveres gombok (igaz ez eltüntethető).

Az akku mérete érthetetlen, a többi rendben van. Egyébként bármelyik kártyahely támogatja a CAT.4-et?

(P.H.)

(#11) Legendd válasza Shyciii (#8) üzenetére


Legendd
senior tag

Oké, de ezek még mindig nem középkategóriás mobilok. Most valakinek van 45 ezer forintja, akkor lehet minden jobb, ha sokkal többe kerül. Ez a kategória ilyen méretben ezt tudja. Egy nap.

Alea iacta est!

(#12) mike1334


mike1334
veterán

Matt hátlappal, 4.5 colos kijelzővel (és ezzel együtt kicsit kisebb készülékházzal) vinném ennyiért. Vicc, hogy idén már a 4.7 is szinte ritkaság...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Hamiltonnak meg Vettelnek Telekomos száma van?

(#14) .DLL válasza Legendd (#11) üzenetére


.DLL
veterán

Nem. A kategória számos - már megjelent, vagy már túl is haladott - készüléke is nagyobb akksit tudhat magáénak, akár karcsúbb házban is, és tudják is a 4-4,5 óra kijelzőidőt. Redmi 2 - 2200mAh, Mizu M2 - 2500mAh, Redmi 3 - 4100mAh, stb.

(P.H.)

(#15) Shyciii válasza Legendd (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Mi köze a telefon méretének, hogy milyen kategóriában van? Xiaomi Mi4 Mi3 kb ugyanekkora, ugyanúgy 5"-os, és jóval nagyobb akksit raktak bele, mert belefér. Alcatel is nyugodtan rakhatott volna bele, mert belefér. Ha Xiaomi bele tudja rakni ilyen kategóriában is, akkor nem tudom kifogásnak elfogadni az Alcatel esetében, hogy mert ez "ilyen kategória."
Arról nem beszélve, hogy Meizu m2 belépőmodell is tud 5 órát, és ugyanaz a belépő kategória.
De még a Doogee X5 Pro is jobb kijelzőidőt tud, pedig az 30eFt...
Bocs, de ez szimpla kifogás részedről, hogy "ez a kategória". Amint leírtam számos példa van ebben a kategóriában, vagy még olcsóbban is jobb kijelzőidővel. Ezt az Alcatelt erősen túlértékelted minden ok nélkül, mikor másnál meg a jobb értékekkel is le lett húzva.

(#16) batai15 válasza -Faceless- (#2) üzenetére


batai15
félisten

Akkor nem szabad ilyen gyártót vásárolni ha ez nincs megoldva alapból a szoftverben.
Emlékszem az ot955 is rengeteget utómunkát kívánt szoftveresen amit a gyártó nem csinált meg.

(#17) batai15 válasza Shyciii (#8) üzenetére


batai15
félisten

Francokat nem. A g2 akkoriban az egyik legjobb volt akku szempontból is.

(#18) crue válasza Csapoati (#1) üzenetére


crue
őstag

2 mm-rel vékonyabb telefonokban is nagyobb akksi van mint ebben, úgyhogy itt valami érthetetlen okból került bele ekkora.

(#19) Laca7601


Laca7601
tag

"...Ugyanígy a sztereó FM-rádió is csak headset kapcsolása esetén indul el, ugyanis a kábel szolgál antennaként...."

Milyen meglepő. Van, ahol ez másképp van?

(#20) Jeanne d'Arc válasza Shyciii (#8) üzenetére

Azért nálam a G2 erősen jól bírta, bőven 1 napig, ezt visszahozhatnák.
Ettől függetlenül nem rossz ajánlat ez az Alcatel.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#21) dokee78


dokee78
félisten

Hardvere erősebb,mint a Huawei P8 Liteban lévő HiSilicon Kirin 620 Mali-450MP4?

(#22) csongi válasza Shyciii (#15) üzenetére


csongi
veterán

Neked mi bajod? :D
Olyan telefonokat állítasz be ellenpéldának aminek legolcsóbb verziója is 55K kezdődik.
Az akksi idővel van bajod, de gyatra a képe. Az x5 prónak mégis milyen?
Ez egy összetett dolog. Neked ezek fontosabbak, de ettől még az értékelés helytálló, ár érték arányában kell nézni. Hamarosan meg lesz a Projekt ara aztán olyat mazsolázol össze magadnak amilyet szeretnél :) Én erre gyúrok már :D Egyébként meg nem az üzemidő növelése lesz a kiszemelt irány, hanem a töltési idők drasztikus csökkentése. Nagyobb aksival nem lehet vékony telefont gyártani, a fizikai korlátokat nem lehet nagyon átlépni. De ha 15 perc alatt feltolja 80% töltöttség fölé az akksit akkor valahogy nem érdekel ha egy nap egyszer rá kell tölteni. Nekem jó lenne ha 10 perc alatt is megtehetném ezt :D .

[ Szerkesztve ]

(#23) Legendd válasza Laca7601 (#19) üzenetére


Legendd
senior tag

Van, képzeld létezik olyan telefon, amiben a rádió headset nélkül működik. Csak tájékozódni kell az irónia előtt :)

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#24) Dzsekkk


Dzsekkk
csendes tag

"A középen felülre megálmodott fényképező, és az alatta lévő kamera "

What?? :D

(#25) Legendd válasza Dzsekkk (#24) üzenetére


Legendd
senior tag

Nesze neked G5 dupla kamera. :P Elfelejtettem javítani, thx.

Alea iacta est!

(#26) batai15 válasza Legendd (#23) üzenetére


batai15
félisten

Symbian telefonok voltak ilyenek nem?

(#27) dokee78


dokee78
félisten

Azt hittem esélyes lehet a következő telefon címre,de sajnos nem:
-Nincs sok bajom a szoftveres gombokkal,de akkor ne tegyenek rá hardveres gombot.
-Lakkozott hátlap,bár volt már rá példa,hogy a szolgáltatósnak más volt a hátlapja.
-Ezek az Alcateles ikonok nem tetszenek,launcher csere után is biztos marad belőlük.
-Viszonylag kicsi akku
-Ez már csak piszkálás,de miért nem 64 bites a rendszer?

(#28) scyllarus válasza dokee78 (#27) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Alcatelnek pont volt már olyan telója aminél a prototípus ilyen ronda csillogós hátlappal jött ki, a véglegesnek már normális matt volt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#29) Dzsekkk válasza Laca7601 (#19) üzenetére


Dzsekkk
csendes tag

Barátnőm régi Samsung Champ telefonja pl tudta
http://mobilarena.hu/teszt/samsung_c3300k_champ_bajnok_lehet/bevezeto_tartozekok.html

Meg volt régen egy zenére kihegyezett Alcatel is brutál jó hangszórókkal na az tudta

(#30) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az akksihoz annyit, h akármilyen kategória, ez kevés. Nem a kategória határozza meg, h mekmora akksi lehet egy telóban. Majd 2 és fél éve az Lg F6- ba, a 4,5höz is belerakták a 2460ast. Ebbe is elfért volna bőven egy nagyobb.
Mondjuk nekem mindegy, mert soha a büdös életben nem vennék Alcatelt.

(#31) Matada2.3 válasza Csapoati (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem is kell többet mondani :)

Ez nagyon jól sikerült, az ára is jó. Király középkategóriás telefon :) A hátlapra meg úgyis kerül tok..

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ekkora akku kevés lehet.

(#34) gyépés


gyépés
aktív tag

Hát, nekem mostanásg kicsit furák ezeknek a teszteknek a hangvétele. Kicsit úgy érzem, hogy az objektivitás kezd kiveszni. Persze nem hiszem, hogy teljesen objektív maradhat bárki a tesztek során, nem is azért olvassuk, hanem mert a tesztíró értékrendje a bizalom forrása. Mostanság viszont gyakran a tényeknek ellentmondó vélemények fogalmazódnak meg.
Az akkumulátorok teljesítménye teljesen random megítélés alá esik, arról nem beszélve, hogy kb. bármilyen következetesebb mérést nélkülöznek a feltüntetett kijelzőidők.
Jelen tesztben a snapdragon 415-höz viszonyítva a Meizu M2 SOC-je harmatos... hogy mi?! Azért az Allview E4 lite-tal eléggé pariban van, és pont ugyanaz van a Meizu M2-ben tudtommal.
A kamera megítélése szintén elég fura mostanság, de az szrintem nehezebb is kicsit, úgyhogy azt mindenki megítélheti a képek alapján. Én nem mindig értek egyet a tesztelőkkel, most sem, ez inkább az én problémám.

Ha full racionálisan nézzük, akkor ez egy állati kommersz kínai telefon, csak MT6753 helyett a kb. hasonló teljesítményű snapdragon 415 van benne. Na, bumm. Egyedül annyi szól mellette, hogy itt csak 5" a kijelző, és az ritkább, de ennyi... Amíg meg nem lehet ténylegesen kapni, meg nem végleges a szoftver sem, ne legyen már ajánlott! Milyen alapon?! Az egész jó kínai telefonok nem kaphatnak ilyet, csak mert nincs hazai garancia. Ennek mije van?! Kész sincs...

Összességében nagyon részrehajlónak érzem a tesztet, és már nem ez az első sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#35) Bogar01


Bogar01
újonc

Régóta keresek egy 5-ös kétkártyás 2gigás megfizethető telefont.
Megvan.
A hátrányokról nekem az jut eszembe, hogy:
Kamera: Ennyi pénzért tök jó!
Hátlap: Nekem a zsebemben vagy az asztalon szokott lenni a telefonom. Egyik esetben sem látom a hátlapot! :D
Akku: A jelenlegi telefonom 1700-as és köszöni szépen egy napot simán elzörög.

Nincs itt semmi látnivaló! Kérem oszoljanak!

(#36) Shyciii válasza csongi (#22) üzenetére


Shyciii
veterán

Projekt Ara már most biztosan nem az lesz amilyet te elképzelsz, hogy akármilyen telefont összeraksz és lesz akár egy felsőkategóriás cuccod. Projekt Ara most is van, de a hozzá való alkatrészek gyatrák, abból egy alsó-közepet fogsz max összeállítni. Az Alcatelhez meg pont azt hasonlítottam ami illik. Alcatel kamerája is gyatra, pont illik a Doogee-hez. Semmivel nem tud többet, max a fém keret, de attól nem hiszem hogy le kéne hasalnom, mert hú de jó. Ráadásul szó sem esett arról, hogy az Alcatel supportja pl hulladék. Pedig az is fontos. Ebben is jobb a Xiaomi. Egyszerűen semmi olyan pozitívumot nem látok ebben a telefonban, ami miatt ennyire kellene dícsérni, mert a többiek fölé emeli, miközben más márka akár nevesebb akár noname hozza ugyanazt, vagy még jobbat is. Lásd a példákat.
Az hogy nagyobb akksikkal nem lehet vékonyabbat gyártani, az meg max a mostani li-ionos akksikra igaz. Bár ez sem feltétlenül, mert ez a technológia is fejlődött. Olyannyira, hogy ha a régi nyomógombos nokia időszakából vennénk az akkori li technológiát, akkor kb 2x olyan vastagak lennének most ezek az akksik, csak ez neked elsőre nem tűnik fel. A gyorstöltést használd egészséggel. Bizonyára jól fog esni, hogy 1 vagy félévente az akksi élettartam eléri azt a szintet mint gyorstöltés nélkül 3 év alatt, vagyis a névleges teljesítménye erősen esni fog. Neked ez lehet hogy jó, másnak attól még nem, arról nem is beszélve, hogy ha kint vagyok a pusztában mert épp kirándulok, akkor hova dugjam be a töltőt akár csak 10 percre is? A s.ggembe? :D

[ Szerkesztve ]

(#37) judas13


judas13
addikt

Féláron sem kéne.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) twollah1976 válasza gyépés (#34) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem a muszeres hangminoseg meres hianyzik, mert egy viszonylag olcso, kismeretu, bovitheto zenehallgatos mobilt keresek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#39) Fejvadi válasza judas13 (#37) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Annyiért, azért nem lenne rossz.

(#40) csongi válasza Shyciii (#36) üzenetére


csongi
veterán

Azért oda ne dugd be :) Bár te tudod :D. Az powerbankok jelenlegi akksi üzem idők mellett is javasoltak.
Oksa, az X5 egy igazi ellen példa lehet de egy MI4? 80 rugós telefon.
Az igaz, és ezt már javasoltam, hogy a tesztelők ne értékeljenek, hanem szavazás formájában legyen egy értékelés ami folyamatosan tükrözhetné az aktuálisabb értéket.
Összességben igazad van, csak tartsuk szem előtt az ár érték arányt. Ebben az árfekvésben is vannak jobb választások, és azokhoz képest az Ajánlott egy kicsit erős lett. :)
Csak ne harapjuk le a fejét egy tesztelőnek, piszok sok munka van ezekbe,főleg akkor ha a közép kategóriáig sem jut el egy készülék. ;)

(#41) Shyciii válasza csongi (#40) üzenetére


Shyciii
veterán

Mi4 és Mi3-at azért hoztam példának, mert ugyanúgy 5", ugyanaz a méret. Tökéletes példa, hogy lehet nagyobb akksi. Jah és a Mi4 nem azért 80eFt, mert a nagyobb akksi ennyivel többe kerül. nem az akkumulátor dobja meg az árat jelentősen, úgyhogy ezért sem lehet kifogás az Alcatelnél.

(#42) .DLL válasza twollah1976 (#38) üzenetére


.DLL
veterán

Az minek hiányzik? Mindegyiknél kb. lapos frekvenciamenet jött ki eddig is, és a többi, −valós hangkarakterre vonatkozóan semmitmondó− adatokkal sem érsz semmit.
A tér, a hangszerhangok, a testesség, a részletesség mértékes, stb. ezekből nem derül ki. Meg kell hallgatni, kész.
Olyan ez mintha egy ételnek a kémiai jellemzőiről látnál egy táblázatot... Attól még nem fogod tudni, hogy melyik tájvidék pörköltje a finomabb, csak ha megkóstoltad.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43) Dominó85


Dominó85
veterán

"Eddig nem a kamera teljesítménye miatt emlékezhettünk igazán a Pop sorozatra, most viszont egész normális szenzort sikerült belepakolni a telefonba." - Szemészetre el kéne menni. Mert ezek az eredmények nem hogy jók, de egyszerűen BORZALMASAN xarok. Milyen dinamika tartomány, milyen színhűség és egyebek? Hja hogy egyiket se találja el a kamera... Az más. Az Alcatel lehet olcsó és a hardver is korrekt, nem tagadom. De utolsó bazári, olcsó, silány műanyag hátlap és anyaghasználat. Szolgáltatóknál 20-ért jó vétel lenne, meg gyereknek első okosmobilnak, ha leejti, széttörik se kár. Overall véleményem: Vállalható ipari hulladék. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#44) #70516736 válasza Laca7601 (#19) üzenetére


#70516736
törölt tag

Igen
A xiaomi redmi note 4g-nél szól ffüles nélkül is a rádió
Azt nem tudom hohy az újabb modellek tudják-e

(#45) HoriBali


HoriBali
csendes tag

A videónál a hang, mint mindig, elég szar!
Foskatel.

(#46) dutrás válasza Shyciii (#15) üzenetére


dutrás
őstag

Tökéletesen egyetértek veled.

Én azért abban a keretben sem vagyok biztos hogy fém. OT 995 fémhatású műanyag kerete pár hét használat után el kezdett kopni felfedve az igazi szutyok műanyagkeretet.
Idol 2s nél a mobilaréna főleg fém és üveghasználatról írt ódákat miközben maximum az áramkörök lehettek abból.
Én inkább messze kerülném lehetőleg a márkát. Nem mondom hogy minden tipus rossz de legtöbbje teljesen bazári még a kínai telefonokat is alulmúló készülékek.

P50 pro/P40 Lite

(#47) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ha ennyi pénz lesz akkor nagyon jo. A hátlap nekem se tetszik, de sokaknak pont ez jön be

Huawei Mate 9

(#48) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Persze ha ugyanezt a sziamiaú, vagy a felTV lépte volna meg 5k-val olcsóbban akkor mekkora királyok lennének...
Az alcatelnek gratula, hosszú idő után egy életképes telefon. Kifutó készülékként meg gombokért dobálják majd, azt' jóó lesz.

no fate but what we make

(#49) Csapoati válasza voyager4.4 (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az Alcatel (TCL) is kínai, ugye tudod? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) voyager4.4 válasza Csapoati (#49) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Írtam, hogy nem az ? :)

no fate but what we make

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.