Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

14 éves koráig nem adni kütyüt a kezébe??? Ma már a pár hónaposoknak is a kezükbe adják (akik már képesek fogni és tartan), pont azért, hogy ne kellejen a gyerekkel foglalkozni.
9 hónapos múlt a fiam, még a tv sincs bekapcsolva előtte és telefont sem adtunk még (szándékosan) a kezébe, hogy inkább azzal múlassa az időt.
De ha bekerül a bölcsibe, majd oviba, egy olyan társadalmi csoportba, ami már nem csak a családból áll, nem egy irányt mutat, hanem egy komplex, szerteágazóbbat nah akkor nem tudom mi fog történni.
Ettől félek, de úgy gondolom, hogy ott van a kutya elásva, hogy ha a szülő megmagyarázza mit és miért szabad és mit miért nem, akkor az már fél siker.
Azért ne felejtsük el, hogy ezek a "fejlődési szintek" azelőtt is léteztek. Érdemes azért visszagondolni, a szülők, majd a nagyszülők gyerekkorára.
Ha nem lenne fejlődés, előrelépés, akkor a mai gyerek is még mindig szalmából készült babákkal játszanának.
Úgy gondolom, hogy a gyerek megfelelő agyi szintjén, folyamatosan magyarázva, oktatva, folyamatosan adagolva kell ezeket bevezetni.
Én 17 évesen jutottam először mobilhoz, miközben másnak már 14 évesen is volt, azért ez is okozott számomra kellemetlen helyzeteket/nehézségeket.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.