Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Nekem nagyon tetszik..

Már csak két dolog érdekelne:
súly és üzemidő.

MOD
A mérete: 219x135x11.4mm
2MP-es a hátlapi kamerája (nem mintha érdekelne), egy USB port van rajta (pl pendrive-nak vagy USB hub-hoz), 64MB-os grafikus memória

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) DaveJr


DaveJr
őstag

Kár hogy még Atomos:(

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#3) saiyajin


saiyajin
senior tag

Nem rossz, beprobalnam.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#4) satz18


satz18
őstag

Már azt hittem, hogy ez már jaguár procival jön. 110k ért az atom is vállalható, bár erre rájön még a 128 GB-os memóriakártya ára, ami azért egy 20-assal megdobja a költségeket.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) fateless


fateless
veterán

HSPA modemmel szerelt változatról hallott valaki?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Tetszetős.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ne hülyéskedjetek, vennétek ilyen hardverrel pc-t vagy laptopot? Atom+2 GB RAM+32 GB háttértár (mennyi marad szabadon? 12 GB?)?! Csak mert ennek ugyanazt az OS-t és szoftvereket kell(ene) kiszolgálnia, mint azoknak...

Az asztali OS-ses gyenge netbookok kihaltak, attól, hogy érintő kijelzős csomagolást kap, még nem fog feltámadni. Ez a cucc is max játékszernek alkalmas (amire más tablet is jó), normális munkára azonban nem.

Nem a lényeg a fontos.

(#8) satz18 válasza dreamdancer (#7) üzenetére


satz18
őstag

Egy atomon nem megy el egy office, vagy más munkára való program? SD kártyára nem lehet telepíteni programokat? Szted mindenki 20-30 GB-os játékokat akar erre a gépre telepíteni? Játékokat leszámítva minden program elfut rajta, szóval munkára jó. Aki játszani akar az vehet a6 1650-es amd procival tabletet.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) hunter84


hunter84
aktív tag

Drága. Ez a véleményem a dologról.

(#10) dreamdancer válasza satz18 (#8) üzenetére


dreamdancer
őstag

Maga a tablet, mint olyan alkalmatlan a munkára. Persze ha rádugsz egeret, klaviatúrát, kirakod a képet egy normális méretű monitorra... ja hogy az már nem is tablet.

Igen, elfut rajta az Office, de hogyan? Hogy fog ez szép nagy, képekkel teletűzdelt ppi-ket meg docx-et kezelni? És szép, hogy futnak rajta az asztali programok, de biztos jó olyan szoftvereket tapicskolással irányítani, amik finoman szólva nem erre lettek optimalizálva? Photoshopot, konvertálást és hasonlókat már felejthetjük is el, arra nyilván ott a pc - de akkor megint a régi felállás - pc+tablet együtt. Csak ez a tablet vaskosabb, nehezebb és drágább, mint a többi.

Nem a lényeg a fontos.

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ennyiért ez a tábla sem lesz slágertermék, hiába teljes értékű rajta a Windows. :(

(#12) satz18 válasza dreamdancer (#10) üzenetére


satz18
őstag

Én a laptopomat is egérrel kezelem meg xbox kontorollerrel. Jó a billentyűzetét használom, de arra ennek is van dokkoló. Amikor utazol és filmet nézel vagy bármi amihez nem kell egér, akkor jó az érintés. Hosszú vonatútom meg úgyis viszed magaddal az egeret dokkolót esetleg kontrollert is. A kijelző sztem is kicsi de léteznek 10-11 colosak, ami már bőven elég. A 8 colosat pont azért adják ki, mert ez a piaci igény. Lást az ipad mini sikerét, és a 7 colos androidos tabletek térhódítását.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) legiaap válasza satz18 (#8) üzenetére


legiaap
nagyúr

Miért ne futna el rajta az Office normálisan és miért ne lehetne SD kártyára telepíteni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14) fateless válasza dreamdancer (#10) üzenetére


fateless
veterán

Ugye nem túl sokféle munkát tudsz elképzelni...

Szombaton egy egész napot fogok végigtanítani (vasárnap csak két órát). Közben egyfelől szükségem van a sok jegyzetemre, amit évek óta tabletről használok, másfelől pedig jegyzetelek is ez alatt (gondolatokat, reakciókat, lehetséges következő anyagok ötleteit). Régen HP 2730p, Thinkpad X201t és Latitude XT-t meg ezek utódait használtam, mostanában androidos tabletet. Nekem nagyon jól jönne egy ilyen. Munkára.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) .mf


.mf
veterán

Hát, még ha szerintetek használható így is, én akkor is jobban örültem volna és jövőbiztosabbnak gondolnám Kabinivel. Valamint 2 helyett 4GB RAM, 32 helyett 64GB flash, és plusz legalább egy teljes méretű USB port - csakhogy ezekkel attól félek már legalább 160-180k lenne az ára; és ilyet egy ideig még úgysem adnak ki, mert már túl használható lenne, meg konkurrencia a drágább i5-i7 prémium gépeknek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) satz18 válasza legiaap (#13) üzenetére


satz18
őstag

Én nem kijelentést tettem, hanem egy hozzászólásra válaszoltam. Kifejtenéd, hogy mit is szeretnél?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Gusztáv válasza fateless (#14) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nálam anno W510 volt, ugye az hardveresen ugyanaz. Tapasztalataim szerint pl pdf-et messze jobban kezelte mint az androidos tableteim (RK3066, vagy OMAP 4430). A Office is teljesen használható sebességet produkált. Az atom fogyasztás szempontból nagyon jó, nekem bőven 10 órás üzemidőt produkált a W510. Igazából mindenki azzal megy félre, hogy ezeket a tableteket Androidhoz meg iPad-hoz hasonlítják. Szerintem, ha 120e alatt lenne az ára, az már elég életképes, és ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy ebben benne van a Win 8 ára is, ami egy jó 20e Ft alapból.

Laci

(#18) satz18 válasza Gusztáv (#17) üzenetére


satz18
őstag

Az MS ezen most változtat, és az alsó szegmensben lévő gépeknél csökkenti a win8 licensz díját. Ezen lehet nyerhetünk egy 10-est a későbbiekben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) Gusztáv válasza satz18 (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez jó hír, én simán el tudnám képzelni céges környezetben is ezt. Persze nem fő gépnek, de pl ha egy ügyfélhez menni kell prezentálni, akkor az ember csak átdobja a ppt-t és már mehet is, nem kell szopni a konvertálgatással. Remélem lesz belőle 3G verzió is, az W510-ből volt.

Laci

(#20) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

na ez itthon lesz vagy 200k... :( :(((

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Sajnos csak ismételni tudom magam: vennétek pc-t vagy laptopot ilyen hardverrel, hogy azon is elketyeg a Win8 meg az Office? Szerintem nem.

Ha meg az a kiindulópont, hogy ez tablet, ide nem kell pc-teljesítmény, akkor viszont az iOS-es és androidos tabletek röhögve verik vékonyságban, tömegben, árban, az érintőkijelzőre optimalizált programokban. Tényleg nem értem, hogy egy tablet, ami nem tud és nyilván nem is akr kiváltani egy az egyben egy pc-t, miért kell, hogy pc-t játszon.

Nem a lényeg a fontos.

(#22) dreamdancer válasza fateless (#14) üzenetére


dreamdancer
őstag

Félreértesz.

Nyilván vannak olyan munkák és feladatok, ahol a tablet nem csak elfogadható, hanem egyenesen ideális munkaeszköz, pl. ingatlanügynökök is szívesen használják. De ezek egyrészt viszonylag szűk csoportok és igények az irodai felhasználáshoz képest (bank, hivatal, könyvelő stb stb), másrészt gondolom neked is van egy "normális" géped a tablet mellé - mert önmagában azért kevés az üdvösséghez...

Nem a lényeg a fontos.

(#23) satz18 válasza dreamdancer (#22) üzenetére


satz18
őstag

Akinek kell a teljesítmény ott az i5, jön a jaguár, jön az Y szériás ivy, haswell, stb. Ez egy első generációs megoldás. Ennél csak jobb lesz. Nem az atomhulladékkal tedd egyenlővé az x86-os táblákat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) Tanya- válasza dreamdancer (#21) üzenetére


Tanya-
tag

Egyszerű, olyan programokat használsz amihez kell a full windows. De nem akarsz 2+ kg gépet, mindent magaddal vinni. És az egész munkádat le szeretnéd hozni a Duna parton ülve limonádét szürcsölve. Ilyenkor ha 1 sec alatt tölt be valami vagy 5 sec alatt szerintem tök mindegy.

(#25) dreamdancer válasza Tanya- (#24) üzenetére


dreamdancer
őstag

csakhogy azokhoz a programokhoz szokott kelleni az egér, a klaviatúra meg a teljesítmény is. Szerintem ez a saját farkába harapó kígyó esete.

Az elmúlt bő 10 év eseményei egyébként mindennél többet mondanak: az asztali OS+tablet kombinációk sorra buktak meg, a siker akkor jött el, amikor az Apple felfogta, hogy a tabletekre saját OS és appok kellenek. A tényekkel elég nehéz vitatkozni - és a tavalyi Windows-os tabletek eddigi szereplése (900 000 Surface-verzió az első negyedévben) is csak a múltat igazolja.

Nem a lényeg a fontos.

(#26) fateless válasza dreamdancer (#22) üzenetére


fateless
veterán

Én arra reagáltam, hogy "Maga a tablet, mint olyan alkalmatlan a munkára."

Tudom, hogy ez a készülék önmagában nem alkalmas kiváltani a HP 2560p-t nálam, de nem is erre a célra kellene. A tabletet váltaná ki, de tegyenek bele HSPA modemet is. (Nyárig elég, ha kijön USA-ban modemmel, csak ne hagyják ezt ki belőle.)

Én nem is arról beszéltem, hogy nekem ez lenne a fő gép, vagy hogy innentől csak ezt használnám, mivel értelemszerűen nem váltaná ki. Bár ismerek olyat, aki megvett egy HP Elitebook 8440p-t, aztán ezt lecserélte egy iPad-re, de ő amúgy is csak tartalomfogyasztó volt, csak amikor gépet vett, akkor az Elitebook "menő" volt. Amikor a tablet lett "menő", akkor aztán azt vett. Persze dolgozni még sohasem láttam az illetőt, bármilyen gépe is volt.

Akkor lenne esélye a Microsoft-nak a W8 és utódaival táblagépek esetén, ha jó fajta marketingkampányba kezd.Bár tetszetős az ilyen reklám is, de emiatt biztosan nem venném meg ezt a táblát, kell más is mögé, mellé. Az Apple elég magasra rakta a mércét ahhoz, hogy a picipuha név már ne legyen elég önmagában még egy alapvetően jó W8 esetén sem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27) Ati1979


Ati1979
veterán

Miért nem lehet már kidobni ezt azt atomot? :F

(#28) fateless


fateless
veterán

Nem azt mondom, hogy az Atom processzor a csúcs és a király, de azért ez az atom már nem az az atom, ami annak idején olyan mélyre vitte a nevet, nem érdemes annyira lenézni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29) Gusztáv válasza Ati1979 (#27) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mert nincs igazán alternatívája. Keveset fogyaszt, olcsó és tonnaszám tudja az Intel szállítani. Az AMD megoldásai nagyon jók, csak sokkal drágábbak és még nem is igazán elérhetőek.

@dreamdancer: azért sok program van, ami nem nagy teljesítményigényű, de igényli a full Windowst, mert akár még az XP-s időkben készült. Sok cég használ ilyen speciális programot. Pl banki szoftverek, amikkel a cégek intézik a pénzügyeiket. Ezekből nem nagyon született tablet verzió. De mondhatnám nálunk a szervizes kollégákat, akik még most is XP-t használnak, mert a diagnosztikai programunk közül van olyan, ami olyan Windows runtime-ot használ, ami már Win 7-ben nincs benne. Ennek most készítik a Win 7 verzióját, ami akár ezeken a tableteken is fog működni. Max egy érintésre optimalizált GUI-t kell hozzá pluszban csinálni, ami nem akkora munka (pl az már kész van nálunk egy ideje).

Laci

(#30) Gadgetfan_ válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Idézet a cikkből: " A nettó 379,99 dollárért, vagyis hazai áfát feltételezve bruttó 110 000 forintos áron debütáló Acer W3-810 tehát..."

:U :W :W

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#31) Ati1979 válasza Gusztáv (#29) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez a baj sajnos. Pedig amd-vel sokkal jobb lenne. :O

Tényleg nincs semmi választék. Marad az ivy drágán kevesebb üzem idővel, vagy valamilyen arm.

(#32) gzbotii


gzbotii
veterán

Esik az ara akkor eleg turheto lessz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) icezozo


icezozo
addikt

egyre olcsóbb érdemes beruházni erre a tabletre?

http://qwankido.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.