Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Hazánkban is működhetne egy ilyen csoport. Első célpontjuk lehetne pl. azon hálózat ami különböző warez oldalakra küld meghívót. :((( Nap, mint nap kapok minimum 2db olyan levelet melynél a feladónál egy fiktív név szerepel, a tárgynál pedig egy "beszélnünk kell" vagy "itt az oldal amit kértél" szöveg. Bazira elegem van ezekből a mail-ekből. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2) e=mc² válasza D.Orion (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

Engem mondjuk rohadtul nem erdekel, hogy a spam mappamban mi van... nyugodt szivvel nyomok ra delete-t...

Ambulimax Provider

(#3) D.Orion válasza e=mc² (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Az a baj, hogy ezek az e-mail-ek nem kerülnek a spam mappába, mert nekem speciel nem szűri ezt a fajtát. Milyen mail-ed van, hogy kiszűri ezeket?

(#4) BoB válasza D.Orion (#3) üzenetére


BoB
veterán

Nekem gmailon fasza, amit eleve nem szűrt már ki azt egyszerűen beteszem a listába és kész.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Szép volt!

Szóval ezeknek a gépeknek a nagy része olyan amiket a felhasználók rendszeresen használnak csak nem tudják a gépükről, hogy fertőzött?

Mondjuk a rendszeresen használt e-mail címemre az utóbbi 4 évben nem kaptam spam-et.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#6) hemaka válasza Brown ügynök (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

igen

(#7) moonman


moonman
titán

most lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de ma eddig a szokásos 5-10 spam helyett összesen egyet kaptam.

(#8) Hunter2 válasza D.Orion (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem az az elméletem hogy a mail címeket ahogyan a tiédet is valamelyik torrent oldaltól szerzik meg amire regisztráltál, nekem direkt van egy mail címem az ilyen szemetek fogadására.

(#9) moonman válasza e=mc² (#2) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy téged nem érdekel, de az már kéne, hogy az email-forgalom legalább 80%-a hulladék. nem kicsit terheli be a gerinchálózatokat sem a sok szemét küldözgetése, arról nem is beszélve, hogy mennyi pénzt csalnak ki az emberekből. persze, aki hüje...

(#10) D.Orion válasza Hunter2 (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

:B Lehet van benne valami, mert a másik mail-re nem jön spam.

(#11) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt firtatnám, hogy a zombigépek mekkora hányadán futott Windows... ;]

https://www.coreinfinity.tech

(#12) hohoo válasza sh4d0w (#11) üzenetére


hohoo
senior tag

megsaccolom: 99,99999999999

Amúgy én tegnap pont rekordot értem el. 1 nap alatt 15 spam levél. Ilyen sok 1 nap alatt még nem volt. A spamszűrőkkel meg az a baj, hogy vagy nem szűrik ki az összes spamet, vagy azt is kiszűrik ami nem spam...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#13) rt06 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


rt06
veterán

en meg azt firtatnam, miert kell folyton trollkodni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) floatr


floatr
veterán

Én meg örömmel veszem tudomásul, hogy eme rendkívül sikeres akciócsapat gondolom remekbe szabott ktgvetése is immáron bennefoglaltatik a termékek árában, így ismét fizethetek a sok tudatlan sutyerák helyett/miatt, akik vagy szar szoftvert használtak, vagy szarul. Esetleg mindkettő.

(#15) bambano válasza moonman (#9) üzenetére


bambano
titán

"nem kicsit terheli be"??? hova?

egyébként nekem is van egy becslésem arról, hogy mekkora terhelést okoz a spam a gerincen: 0.0000001%

a szervereket üti meg jobban, az inkább probléma, mint a hálózat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) #40553216 válasza Brown ügynök (#5) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Mondjuk a rendszeresen használt e-mail címemre az utóbbi 4 évben nem kaptam spam-et.">Viszont nem biztos, hogy nem küldtél! :DDD

(#17) lgb válasza e=mc² (#2) üzenetére


lgb
tag

Ja hat igen, vegfelhasznaloi szempontbol, neked. Viszont az ISP-knek egy egyebknek a mondjuk 90% spam arany melett a bejovo smtp forgalomban ezek szerint 10x akkora terhelest kapnak, mint amit a legitim mail forgalom indokol, ami persze penzben realizalhato problema (legyen szo most arrol, hogy savszelesseg, szerver kapacitas, aram, spam szurok stb). Ezt valakinek meg kell fizetni, es valoszinu te is fizeted mint elofizeto egy ISP-nel, hiszen nekik ezeket valamibol csak ki kell fizetni ... Errol az emberek altalaban megfeledkeznek, es csak azt nezik, hogy nekik szemely szerint jon-e spam az inbox-ba, vagy nem. Pedig a dolog ennel sokkal bonyolultabb.

(#18) fi:zi'k válasza hohoo (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A gmailnek elég hatékony a spamszűrője. Nekem havonta ha 1 átjut. Eddig még hasznos levelet sem fogott meg tudomásom szerint.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) sh4d0w válasza rt06 (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem trollkodás, tényleg komolyan érdekel.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) ArchElf


ArchElf
addikt

A bírósági felhatalmazással zajló, „b107” kódnévvel ellátott akció során...
Arra enged következtetni ez a "felhatalmazás", hogy a DCU jogosítványt kapott az érintett (fertőzött) gépek felülfertőzésére és - pl. hálózati logok segítségével - jutottak el a vezérgépekhez.
Érdekes egy meló lehetett - mondjuk bírósági felhatalmazás mellett - már néhány amúgy is fertőzött gépet újra megfertőzni nem hiszem, hogy eget rengető meló lehetett (ha voltak már fertőzött gépekre IP-k)... Inkább a folyamat kitalálása és a végkifejlet lehetett izgalmas.

AE

sh4d0w:
The Rustock botnet (founded around 2006)[1] is a botnet that consists of an estimated 150,000 computers running Microsoft Windows, and is capable of sending around 30 billion spam messages a day (each infected PC is capable of sending an estimated 25,000 messages a day).[2] - wikipedia, első bekezdés - google + 15 mp; ha tényleg komolyan érdekel...

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) sh4d0w válasza ArchElf (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg érdekelt és speciel a wikipedia, mint forrás nem jutott eszembe. Köszi az infót.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) FTeR válasza sh4d0w (#11) üzenetére


FTeR
addikt

én meg azt, h a pc-k "mekkora hányadán futott Windows... ;] "

(#30) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért ez milyen durva már, egy millió gép egy botnetben... Pedig ma már rengeteg teljesen jó védelmi megoldás létezik.

(#31) alamuszi válasza sh4d0w (#28) üzenetére


alamuszi
senior tag

Linux nem nagyon lehetett, mert 1% -ból nehéz összeszedni, még ennek a 150 000 gépnek a töerdékét is.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#32) hohoo válasza fi:zi'k (#18) üzenetére


hohoo
senior tag

aham vettem észre... pont arról írtam.
persze az agyápénzt afrikába spam nem jut át, de a regisztrálj "nem adjuk tovább a címedet, hopp mégis" spamet nem fogja meg

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#33) remington2 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


remington2
senior tag

Ne légy troll miközben iszod a dzsúszt a gettóban... ;]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#34) zoo8800 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

É pedig azt, hogy mennyi volt frissítve néha ;)

rip and tear, until it is done

(#35) SP!T


SP!T
addikt

Engem sem idegesít különösebben, mert gmail szűrője elég hatékony. De attól függetlenül, gyűlölöm az ilyen reklám undormányokat, amivel probálják a tudatlant átverni... Szóval igy tovább MS ezen a téren! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#36) fi:zi'k válasza hohoo (#32) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem megfogja. Mint mondtam kb havi 1 jut át. Pedig elég sok helyen használom azt a címet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37) Hiftu válasza ArchElf (#25) üzenetére


Hiftu
senior tag

"A történtekről beszámoló hivatalos blog szerint a Rustockban legalább egymillió fertőzött gép volt, melyeket a bűnözők elsősorban kéretlen elektronikus levelek, spamek terjesztésére használtak fel."

Valamelyik forrás pontatlan vagy ferdíti a tényeket vagy mindkettő. (Esetleg más időpontban mérték a fertőzött gépek számát.)

Inkább olyan statisztika kellene, hogy a fertőzött gépek mennyire voltak elmaradva a windows frissítésekkel. Milyen antivirus, antimalware, antianyag rendszerekkel voltak felszerelve.
Mennyi gép volt vállalati, mennyi magánszemély által üzemeltetett.

Ebből lehetne érdekes dolgokat leszűrni. Aztán mehetne a forced update-elés a jövőben.
A windows bevezethetné, hogy internet akkor van a windowsban engedélyezve, ha eléri az update-t (mondjuk ez nem jó, mert DoS attackkal kinyirnák az update szervert) és felfrissítette a windowst. Addig kuss van az alkalmazásoknak.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#38) Hiftu


Hiftu
senior tag

Akiket nem zavar (tehát nem is érdekli) a spam, mert a szűrő úgyis megfogja.
Addig a pontig, amig a gmail szűrője kiszűri a postaládádból a spamet, történik pár dolog.
A zombigép folyamatosan üzemel, küldözgetve a leveleket, terheli a hálózati kapcsolati rendszereket. (routerek, dns serverek, mail serverek, stb.)

Ha most népszerűen a környezetvédelem oldaláról közelítünk: ez nagyon sok CO2-t jelent a légkörben.
Ha energetika: nagyon sok olajat/földgázt/uránt amit másra lehetne költeni.
Ha pénzügyi: elég sok ráfordítást szakemberekből, akik hasznosabb témán is tudnának dolgozni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#39) Kroni1


Kroni1
veterán

helyes!
:C

(#40) tocsa válasza zoo8800 (#34) üzenetére


tocsa
senior tag

Engem meg az érdekel, hogy mikor indul újra a botnet. Mert most mindössze tetszhalott, mert nem működik az irányító központ.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#41) tocsa válasza tocsa (#40) üzenetére


tocsa
senior tag

Rengeteg kértevő automatikusan befoltozza maga után azt a biztonsági rést, amelyen keresztül megfertőzte a gazda gépet. Erre azért van szükség, hogy más kártevők már ne tudjanak bejutni ugyanazon a résen keresztül, és a gép az adott botnet kizárólagos tagja legyen. Több kártevő túlzottan leterhelhetné a zombi gépet.
Voltak a történelem során elég nagy harcog amúgy kártevők között, amikor a készítők bepipultak egymásra és a másik kártevőjét próbálták irtani, lásd: MyDoom vs SkyNet.

Szóval ha kiismerték eléggé a kártevőt és lefoglalják az irányításban résztvevő gépeket, akkor én a hatóságok nevében írnék egy olyan payload-ot, ami leirtja a kértevőt, és frissíti az aktuális Windows példányt (persze tudom, hogy ez nem egyszerű, valszeg sok lopott Windows van közöttük, de a Microsoft nyilván tud olyan payload-ot írni, hogy a Genuine tool ne kajabáljon, és a patch-ek is silent+force módban felmenjenek). így ténylegesen megsemmisülne a hálózat, ahelyett, hogy csak tetszhalott lenne.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#42) hohoo válasza fi:zi'k (#36) üzenetére


hohoo
senior tag

Írtam hogy az a másik véglet. Akkor nem jut át spam sem, de sok nem spam is a spamban köt ki ;)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#43) rt06 válasza tocsa (#41) üzenetére


rt06
veterán

automatikus update akkor is mukodik, ha nem eredeti a windoze, a problema ezzel inkabb az, hogy kb ugyanannyira illegalis, mint ferget telepiteni a gepekre

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) ΞΔGLΞ válasza e=mc² (#2) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én is rögtön kitörlöm...

(#45) 8zabi


8zabi
őstag

általában naponta 4-5 spam-et kapok egyik címemre, két napja egy darabot sem kaptam, nem hiszem, hogy a véletlen műve :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.