Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brian1987


brian1987
tag

Na VÉGRE.!
Már majdnem azt hittem, nem lesz valami újdonság.
De ez el is várható.
Csak a game része érdekel, de a video is meggyőző. :)

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#2) Bodz


Bodz
nagyúr

A Witcher 2-ben elég furcsa dolgokat szoktam látni 5850-el, remélem ez a driver lesz a megváltás. :)

(#3) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Anyám, ez a +5% FPS növekedés CrossfireX-el micsoda változás :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Szintén újdonság, hogy a Radeon HD 6000-es családba tartozó UVD 3.0-s motorral rendelkező GPU-k az új driver mellett képesek gyorsítani az MPEG-4 part 2 kódolású videókat a Microsoft Windowsok videolejátszóján keresztül."

A DivX/Xvid videók ide tartoznak, de azokat már jóval korábban is lehetett gyorsítani az UVD 3-mal. Mi itt akkor az újdonság?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5) Abu85 válasza Bodz (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább a CAP5. [link] Ez telepíthető a 11.6-hoz is.

(#4) huskydog17: Most már a Windows médialejátszója is képes rá. Eddig csak a DivX player volt ilyen, meg akik dolgoztak azon, hogy gyorsítson, csak nem olyan nagyok, mint az MS, így nem jár nekik a seggnyalás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Bodz válasza Abu85 (#5) üzenetére


Bodz
nagyúr

Köszi, ezt is ki fogom próbálni.

(#7) huskydog17 válasza Abu85 (#5) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Azt hiszem világos. Példának okáért, az MPCHC már jó ideje támogatja a DXVA-t UVD 3 esetén, de ők gondolom lényegtelenek a gyártónak. Ha így van, akkor ez eléggé LOL szerintem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#8) M3Ny3'T válasza Bodz (#2) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nekem a Dirt3-ban vannak érdekességek. A fényeffektek helyén statikusan pink színű foltok jelennek meg. :F

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#9) schawo válasza huskydog17 (#7) üzenetére


schawo
titán

A user 1.0 a Windows Media Playert használja videólejátszásra. Mivel ők teszik ki a népesség 90%-t, ezzel a driverrel már azt mondhatják, hogy a termékünk nem csak támogatja, hanem minden hókuszpókusz nélkül ki is használja a hardveres gyorsítást -> profit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) NLZ


NLZ
tag

No ha jön az első hotfixes driver, akkor azt majd felpakolom. :D

(#11) nuke7 válasza Abu85 (#5) üzenetére


nuke7
veterán

hmm, akkor ezeket az alkalmazás profilokat nem csak CF mellé érdemes felrakni..? :U (amd download oldalán az van, hogy "CF alkalmazás profil" )

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) Abu85 válasza nuke7 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valamikor van egy GPU-ra is javítás. Ott a Rage3D oldala. [link] Mindegyik új profilhoz le van írva mi az újdonság.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) shteer válasza NLZ (#10) üzenetére


shteer
titán

vagy majd a másodikat :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#14) hibavissza


hibavissza
veterán

úgy gondolom az amd ráérzett valamire...

(#15) Zeratul


Zeratul
addikt

Vigyázat, egyes konfigokon a 11.6ban lévő VEC kékhalált okozhat.

(#16) hunmyke válasza M3Ny3'T (#8) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Igen bátyám Acer 5820TG laptopján szintén ugyanez a probléma HD 5650-ese van. És elég furák a fények és az ábrák.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#17) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

•Crysis – akár +7% egy GPU mellett
kell ez még?.... kinek? :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18) ///Krisz\\\ válasza - = Zk = - (#17) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Jelen. :D Én még ma is szeretek vele játszani. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19) Robi BALBOA válasza - = Zk = - (#17) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én is tegnap játszottam ki a sima Crysis-t századszor, a Crysis WH-t meg ma ezredszer. ;]
Nem lehet megunni! :DDD

(#3)radi8tor1: Sok kicsi sokra megy :K , gondolj bele ha egy kari a megjelenésétől számítva modjuk másfél évig csak minden harmadik hónapban javul egy game alatt 5%-ot az mennyit jelent.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#20) BotaN


BotaN
senior tag

Nem gondolom hogy kifejezetten arra a játékra gyúrtak, inkább olyan eljárásokat optimalizáltak amit a Crysis is használ. Tehát ha pl ilyeneket használ a Crysis 2-is akkor az is gyorsul.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#21) Mukorka


Mukorka
addikt

Elég sokaknak okoz kékhalált a 11.6 intel gépen is. Senki ne lepődjön meg :/

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#22) DraXoN válasza Mukorka (#21) üzenetére


DraXoN
addikt

ezzel kapcsolatban.. (bárki válaszolhat aki tud valamit) mindig sokan írnak egy-egy új drivernél, hogy ilyen meg olyan hiba van telepítés közben, vagy után.. de én ilyet nem tapasztaltam még...

Most látom kiemelted az Intelt.. azok akik többnyire panaszkodnak vajon "vegyes" gépet használnak? Értem ezalatt Intel CPU és AMD VGA ... mert ha többnyire náluk jelentkezik a gond az lehet magyarázat én miért nem tapasztalok soha semmi ilyesmit (révén a gépeim teljesen AMD-sek, mind CPU mind VGA szempontjából már jó ideje...)

Lehet ezen feltételezésnek valami alapja?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) Mukorka válasza DraXoN (#22) üzenetére


Mukorka
addikt

Természetesen lehet, sőt sanszos a dolog. Én azért jegyeztem meg ezt most mivel eddig sosem tapasztaltam olyat hogy telepíteni feltudom de a kötelező restart után windows induláskor lefagy kékkel. A mostani is behal néha egy egy játék után, de csak utána közben sosem míg az újnál a fent leírt történések vannak. Lehet hogy két gpu miatt van, lehet hogy az intel miatt de a lényeg hogy a mostani teljesen használhatatlan nagyon sok embernek, erre lépniük kell.

Most látom másik fórumon van akinek 5770 + amd athlon II x4 gépen is ez van.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#24) Rob3rt


Rob3rt
csendes tag

Hat ez elegge nem szep az AMD-tol hogy az A8 az A6 az A4es APU-k valamint a kovetkezo generacios E300 - E450es APU tamogatjak a Steady video-t de mar az E350 sajna nem tamogatja :( pedig frissen vasaroltam egy Asus K53U lapitott es nagyon megvagyok elegedve vele :D. :DDD

(#25) siriq


siriq
őstag

Azert nem artott volna megemliteni az "ezer eves" mouse cursor bug javitast amivel mar reges regen tartozott az AMD. Erdekes, hogy nincsen benne kulon megemlitve...
Vagy pedig VEC figyelem felkeltes, hogy BSOD-t okoz rengeteg embernel, ezert vigyazzanak vele.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#26) Abu85 válasza siriq (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mouse cursor bug már a 11.4 óta folyamatosan gyógyul. Majd ha 100%-ig meggyógyul a 11.7-ben, akkor megemlítjük. Még az Eyefinity konfigok érintettek.
Nincs olyan, hogy VEC probléma (már ha ezen a CCC-t értjük), csak figyelni kellene, hogy a driver új C++ redistributable telepítőt tartalmaz, és nem árt leszedni az előző driverrel a régit (teljes törlés az install managerben). Persze ha már volt valami regpucoilás valamikor, akkor ennek már mindegy. Szerencsére eltávolítható manuálisan is a Windows uninstallból. Körültekintően telepítve, semmi csodahack a regiszteriben, az AMD eltávolítási útmutatóját követve, már két napja működő 11.6-ot eredményez nálam (ugyanazt a csomagot telepítettem, ami megjelent). Telepíts az előírás szerint és nem lesz BSOD. :) Az MS-nél is aláírták, és kizárt, hogy ott hülyék tesztelték a WHQL labban. Gondolom náluk azért nem fagyott, mert úgy telepítették, ahogy az AMD leírja. Mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy van akinek sikerült installálni, és ő sem használt csodacsomagot. :D
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe az install leírást, és más driverrel kapcsolatos bejegyzést. [link]

Esetleg azt lehetne, hogy az új C++ redistributable összeakad egy régebbi verzióval, amit más program telepített. Nézni kell az MS közleményeket, hogy adnak-e erre valami leírást, ha ez a helyzet áll fenn. Egyelőre nincs még fix, szóval elvileg probléma sincs, vagy csak az MS még nem vette észre. Utóbbit kötve hiszem, mert elég koros már a driverbe rakott pack.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Abu85 válasza Rob3rt (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Steady Video csak a Fusion APU-val van reklámozva, de ez nem azt jelenti, hogy alapkövetelmény is. Ez inkább a marketing oldala a dolognak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) RpPRO válasza - = Zk = - (#17) üzenetére


RpPRO
őstag

En meg nem is jatszottam vele, igaz, masfel eve tervezem. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#29) Mukorka válasza Abu85 (#26) üzenetére


Mukorka
addikt

Pedig én nem bűvészkedtem driverekkel ezen a gépen, főleg hogy 2 hónapja vettem. A 11.5 installerjével szedtem le a régit és utána raktam volna fel az újat és fail.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#30) semmer


semmer
csendes tag

Úgy vártam ezt az drivert mint a messiást - minden második új játékom grafikai hibáktól szenved, gondoltam ennek vége. :)
Telepítés végigszalad, majd kék halál. Mi a manó? Újraindulás után folyamatosan kék halál fogad, gondja van az atiblabla.dll-el. Jólvan, szeretjük a kihívásokat: rendszer visszaállítás, majd az amd honlapján ajánlott módszerrel múlthavi driver lepucolása, majd a 11.6 ismételt telepítése... Majd ugyanaz a kék halál folyamatosan, úgyhogy most elment a kedvem az új Catalyt-től.

Gondolom mindjárt jön egy hozzáértő ember és elmagyarázza hol hibáztam, mivel próbálkozzak. Csak azt nem értem, hogy egy vga driver frissítésnek most tényleg így kell kinéznie 2011-ben? :F

(#31) Abu85 válasza Mukorka (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szvsz biztos, hogy az új C++ redistributable a hunyó, hiszen az az egyetlen dolog, ami a package-ért felel. Nem ez lenne az első esett, hogy az új redist nem jó a régiek mellett. Nálam a redist mindig frissítve van, így folyamatosan szedem a javításokat hozzá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Mukorka válasza Abu85 (#31) üzenetére


Mukorka
addikt

De a windows pont tegnap adott ki frissítéseket és a driver install elött telepítettem őket, ha jól emlékszem... :)

Mod : mégsem ,azokat hajnali fél 2 kor rakta fel én meg előtte este 10 kor próbáltam a drivert.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#33) atti_2010 válasza Abu85 (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Megpróbáltam feltenni az OpenCl drivert erre azt mondja hogy nincs H meghajtó és leáll a telepítő, érről nem lehet tudni valamit?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Abu85 válasza Mukorka (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem mindegy most a frissítés. Átfutottam a C++ redist leírásokat, de sehol sem írja, hogy valami hiba van a korábbi verziókkal.

(#33) atti_2010: Passz. Nekem packban felment mind.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Mukorka válasza Abu85 (#34) üzenetére


Mukorka
addikt

Ok.

Egyelőre nekem jó a 11.5 , végül is annyit elértem hogy rc2 helyett rc5 van fent :D
Majd jön valami hotfix remélem aztán majd azzal megnézzük.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#36) atti_2010 válasza Abu85 (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azt a teremburáját megint Win újratelepítés lesz,Köszi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Tommee válasza atti_2010 (#36) üzenetére


Tommee
aktív tag

Próbáld parancssorban: subst h: c:\
Ezzel lesz 1 plusz meghajtó H: betűjellel ami valójában a C: meghajtó.
Törölni: subst h: /D

(#38) LordX válasza Abu85 (#31) üzenetére


LordX
veterán

"az új redist nem jó a régiek mellett"

Ha arra gondolsz, hogy a VC++ 2010 runtime-ja nem jó a VC++ 2008/2005/stb.-ben megírt programhoz, akkor igen, az újabb nem jó a régihez, de az elképzelés nem helytálló, a 2010-es runtime NEM a 2008-as runtime újabb verziója, hanem egy teljesen más library, más szolgáltatásokkal, más API-val. (Sőt, azonos redistnek a "service packje" is különböző - nem a runtime volt ott szervizelve, hanem a Visual Studio).

Ami a héten volt frissítés az valóban új verzió mindegyik runtimehoz, de ez nagyon ritka. A gépemen a Windows 2 éve nem volt újratelepítve (akkor is csak az új gép miatt), és összesen 2 verzió van a runtimeokról: az eredeti és az e heti új..

[ Szerkesztve ]

(#39) - = Zk = - válasza ///Krisz\\\ (#18) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+ (#19) Robi BALBOA, (#28) RpPRO
áhá, akkor ez nektek készűlt ezekszerint. :C...
bár nálam is fent van, majd hátha kijátszom, mert hát itt a második rész is ugyebár:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40) Tomcat


Tomcat
őstag

Nekem még mindig a 11.3 van fönt és sem a 4., sem az 5. kiadást nem raktam föl az ismert anomáliák ismeretében. Érdemes a 6.-t fölrakni vagy inkább várjam meg a 7. kiadást?

Tomcat

(#41) nuke7 válasza Abu85 (#34) üzenetére


nuke7
veterán

szerinted ezt használva megelőzhetem a BSOD-t ha eddig 11.5ös volt fenn..? :U
nem tűnik annyira alaposnak... (semmi safe mode meg driver cleaner..)

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) zapok válasza M3Ny3'T (#8) üzenetére


zapok
aktív tag

Nekem semmi bajom a Dirt3-mal, pedig AMD által pénzelt gém (volt az előző is)!
1280-ban gyönyörűen fut (35-40 FPS) High-on egy "vacak" vason! ;)

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#43) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Gagyi ez a driver is Bad company 2-ben felére esett az fpsem szégyen ! 10.5 óta mindenki panaszkodik, nagyon úgy fest, hogy az AMD az éppen megjelenő játékokra írja a drivereket a többi játék meg le van sza*va....

(#44) Abu85 válasza nuke7 (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg kellene tudni, hogy mi okozza a BSOD-ot. Én csak annyit tudok jelenleg, hogy nálam a driver működik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Robi BALBOA válasza - = Zk = - (#39) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én úgy vagyok vele ha gyorsul csak had gyorsuljon ha régi gaméról ha újról van szó! ;)

C++ redistributable a hunyó, de ezek közül melyik?

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#46) siriq válasza Abu85 (#44) üzenetére


siriq
őstag

Pedig ez all a RN ben:Mouse cursor corruption (in the upper right portion of the screen) should be resolved

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#47) M3Ny3'T válasza zapok (#42) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Alapvetően nálam is minden rendben, 1680x1050-ben AA-val nyomom olyan 40-60 FPS között, csak valamiért a fényeffektek szarosak, színeződnek el. Sok fórumban megfordult a hiba, de sehol sincs biztos megoldás. :(
A Dirt 2-nél nem jelentkezett ilyesmi.

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#48) Abu85 válasza siriq (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott a should be a kiemelendő rész. Majd ha az nem lesz ott. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) nuke7 válasza Abu85 (#44) üzenetére


nuke7
veterán

és Te nem varázsoltál semmit, csak így telepítetted és kész..? :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#50) FireGL válasza huskydog17 (#7) üzenetére


FireGL
aktív tag

"Példának okáért, az MPCHC már jó ideje támogatja a DXVA-t UVD 3 esetén, de ők gondolom lényegtelenek a gyártónak. Ha így van, akkor ez eléggé LOL szerintem."

Tavaly október óta ott van a DivX (mint "UVD3-as kodek-gyártó") oldalán az, hogy hogyan kell az mpeg4 UVD3 gyorsítást bekapcsolni MPCHC-ban.
http://labs.divx.com/accelerated

Neked ez miért nem elég hogy maga a DivX reklámozza a saját lejátszóján kívül ezt is ? Esetleg azt vártad hogy az AMD reklámozza majd ?

Az embert a gondolkodás tette állattá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.