Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gengi


Gengi
senior tag

"jelenlegi okostelefonokon messze túlmutatnak majd"

Szeretem az ilyen sejtelmes kijelentéseket.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#2) David75


David75
őstag

Duma,duma,duma...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) Quasi_modo válasza Gengi (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

jelenlegi okostelefonokon messze túlmutatnak majd
Legyen úgy.

valami

(#8) Depression válasza gybazsi (#6) üzenetére


Depression
veterán

Nekem sikerült már 6 is, de töröltettem a modikkal. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Kumite


Kumite
aktív tag

"A részlegvezető arra is utalt, hogy sokan nem tudnak különbséget tenni az operációs rendszer és a kezelőfelület között és, noha a Symbian esetén az utóbbit valóban számos kritika érte, az operációs rendszer szolgáltatásai..."

Tényleg úgy van, hogy nem tudnak különbséget tenni sokan és magát az egész Symbiant szidják, holott annak szolgáltatásai tényleg elérik ugyanazt a szintet, amit a konkurencia nyújt, néhány dologban pedig túl is szárnyalják azokat. Ezzel egyetértek. Viszont a jó szolgáltatásokat el is kell tudni érnie a usernek könnyen, amihez viszont elengedhetetlen a jó UI.

"valamint a fejlett memória- és energiagazdálkodása messze túlmutat a konkurens megoldásokon"
Erre meg szerintem az mondja, hogy "duma", aki belelát az összes mobil OS memóriakezelésébe és tudja, hogy hazudik! Mert akár igaz is lehet...
Nincs olyan mobilos benchmark programcsomag, ami minden gépet ugyanúgy tesztel le, ugyanazokkal a mérési eljárásokkal és az algoritmusokkal, ugyanazokkal a for ciklusokkal stb. és a végén ugyanolyan összegzést használ?
Esetleg erről tud valaki olyan nyilatkozni, aki ismeri a platformokat?

[ Szerkesztve ]

(#10) ZeGa01


ZeGa01
tag

Ez egy nagyon jó hír. Bár én szeretem a symbiant úgy ahogy van, de szeretem a változásokat is, és azért be kell vallani itt van mit változtatni. Várom az újításokat.

(#11) Misály válasza ZeGa01 (#10) üzenetére


Misály
addikt

Hat remelem annyira nem effektelik szarra.

(#12) joey04


joey04
titán

ráfér. nagyon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) ZeGa01 válasza Misály (#11) üzenetére


ZeGa01
tag

Azt mondjuk én sem szeretném, de azért meglehet úgy újulni, hogy ne legyen se csilli-villi, se szürke egér.

(#14) RaveForce


RaveForce
veterán

[moderálva] ilyennel reklámozni :Y
am meg.. messze tul mutat igy, meg ugy, haha, röhejes :D

[ Módosította: bnss ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) TheShow válasza RaveForce (#14) üzenetére

Ha ezt a hozzászólást komolyan gondoltad, akkor "hatalmas" értelemről tettél tanúbizonyságot. :U
A képen a nő Jo Harlow. Tudod, akiről a cikkben is szó van.

(#16) B1T3


B1T3
addikt

Tetszenek ezek a friss hírek a Nokia háza tájáról. :) Csak aztán legyen is belőlük valami…

Őszintén szólva nekem a Symbian kezelőfelülete is megfelel, de általánosságban véve nem árthat egy kis ráncfelvarrás, amíg az nem hátrányos, tehát a kevesebb néha több, no meg pont a jó optimalizáció tetszik a rendszerben.

Ja, és továbbra is nagy lelkesedéssel, valamint kíváncsian várom a MeeGo-t. :)

(#17) RaveForce válasza TheShow (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

jamert fejből tudni kéne h melyik fejes h néz ki, köszi újonc :D ettől még tartom a véleményem h az étvágyam elment tőle, cenzúrázni kéne, fene a szokásomat h kaja közben forumot olvasok :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) TheShow válasza RaveForce (#17) üzenetére

Naná, hogy nem kell arcról ismerni mindenkit. Csak mielőtt bunkón nyilatkozol, talán gondolkodhatnál.

(#19) RaveForce válasza TheShow (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

nemhiszem, h olvasná, így nem voltam senkivel bunkó ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#20) TheShow válasza RaveForce (#19) üzenetére

Nem az teszi bunkóvá a kommentedet, hogy az illető olvassa-e, vagy sem.

(#23) Ricardo


Ricardo
félisten

Jobb ez így hogy házon belül reszelgetik a szoftvert. Ha mindenki mindenhonnan beleszól, csak késés, és keveredés lesz belőle.

(#24) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem nem is rossz, sunáznám :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Karma válasza Ricardo (#23) üzenetére


Karma
félisten

Az S60-at egész eddig ők maguk, házon belül fejlesztették, FYI.

“All nothings are not equal.”

(#26) Ricardo válasza Karma (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor ezt a mondatot nem tudom hova tenni:

"Harlow szerint a platform és a felület házon belüli fejlesztésének számos komoly előnye lesz, hiszen így elkerülhető a Symbian Foudnation egy-egy fő kiadására való várakozás, illetve az azt követő hosszadalmas testreszabás, mely révén a fejlesztési ciklus gyorsabb és átláthatóbb lesz."

(#28) Kumite válasza Karma (#25) üzenetére


Kumite
aktív tag

És a nem érintőképernyőre átalakított S60 milyen jól is teszi a dolgát...

(#29) Karma válasza Ricardo (#26) üzenetére


Karma
félisten

Bullshit :U Arra játszanak, hogy a nép úgyse ismeri a Symbian történelmét, így rákenhetik a Symbian Foundationre az egész égést.

Kumite: Így van, ott talán a legjobb rendszer. Kár, hogy 5th-re csak annyi jutott, hogy megnyomták a felbontást egy kicsit, illetve belegányolták az érintéseseményeket. De ezt is a Nokia csinálta egyedül.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) Ati3120


Ati3120
tag

Szerintem pozitív dolog hogy a Nokia hajlandóságot mutat arra hogy újítson.Ebből nekem az jön le hogy figyelt a szakmai és felhasználói kritikákra ,pár hete az n8 megjelenésénél mindenhol hangoztatták hogy ami jó azon nem változtatnak mert minek .

(#36) Ati3120


Ati3120
tag

Jó lenne ha S60V5-re is kihoznák a frissítéseket ... :))

(#37) B1T3 válasza Ati3120 (#36) üzenetére


B1T3
addikt

Jó lenne, ha a szolgáltatók nem késnének az új verziójú firmware kiadásával. :)

(#38) Ati3120 válasza B1T3 (#37) üzenetére


Ati3120
tag

Egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#39) bnss


bnss
veterán

RaveForce: nem befejezni kell, hanem el sem kell kezdeni, főleg nem ilyen hangnemben!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#40) holodp


holodp
aktív tag

Én Symbianos telót készülök venni, ezért valaki össze tudná foglalni, hogy miért szidja mindenki? Én egy 5800-s Nokiát nyomkodtam, és nekem tetszett...

(#41) Pikkolo^^ válasza holodp (#40) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Több dolog miatt megy a fikuci. Van olyan akinek nem tetszik, hogy nem 1000000000x7000000 pixel felbontású a kijelzője, mások azért fikázzák mert nem majmolja UI-ban az Apple-t, megint mások azért, mert a Nokia a legnagyobb és azt menő fikázni.

[ Szerkesztve ]

(#42) joey04 válasza holodp (#40) üzenetére


joey04
titán

Igaz, a számok alapján a Symbian még mindig vezeti a piacot, ezzel azonban csak a Nokia takarózik, a Symbian lerobbant a pálya szélén, és csak idő kérése, mikor érik utol a többiek. A symbianos telefonokat teljesen más típusú vevők és teljesen más kivitelben veszik, mint akik a modern okostelefonokat: üzletemberek, vállalatok, megszokásból - és mert olcsók, és könnyű azokat beilleszteni a céges működésbe. A modern, érintőképernyős működésre felkészített, és a fapados okostelefonok közti összevetés szinte értelmetlen, de néhány negyedév múlva már papíron sem marad meg az elsőség.

kb ezért. elavult az UI. És nem kell majmolni senkit, ott a wp7, ami nekem személy szerint nem tetszik, de valóban egyedi és modern, nem olyan mint a Symbian. És lehet ez ellen ezernyi érvet felhozni, ezt maga a Nokia is így gondolja, különben nem született volna meg ez a cikk sem, aminek topikjába irkálunk. Nehézkes használni, körülményesebb az egész, mint a wp7, ios, vagy android. nem a csicsa itt a lényeg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) holodp


holodp
aktív tag

Tehát akkor a használhatóságával, megbízhatóságával, tudásával nem kevesebb, mint a többi? Egyszerűen csak nem annyira variálható és csicsás?
Mert nekem ezek nem számítanak, tudjon wifit, ingyen GPS-t, meg legyen megbízható, az nem érdekel, hogy az üzenetek menüpontot hány millió helyre tehetem.
Akkor vehetek nyugodtan Symbiant?

(#44) B1T3 válasza holodp (#43) üzenetére


B1T3
addikt

Persze, az általad felsorolt szempontokban nem marad el a mezőnytől, sőt a GPS funkció viszonylag kiemelkedőnek mondható a Nokiáknál, és az sem igaz, hogy nem variálható, ha az tetszik, lehet csicsás is. :) Különben is rég nem arra való az 5800, hogy a mostani, új, friss okostelefonokat lesöpörje. Nem véletlenül népszerű telefon, így természetesen sok alkalmazás készült/készül rá.

(#45) Ati3120 válasza holodp (#43) üzenetére


Ati3120
tag

A használhatóság szerintem meg olyan hogy pár nap múlva ugy is tudod fejből hogy mi hol van. Nekem személy szerint 4éve van symbiános Nokiám /jelenleg 6120c / és lehet hogy nem a legmodernebb rendszer de nekem bizonyított ,olyan Os hogy 4 év allat 1x-sem fagyot le .Szerintem a symbis Nokiák kicsit olyan filozófia mint a Wolksvagenek lehet hogy nem anyira látványos egy generáció váltás /Golf/ de biztos hogy kiprobált és stabil ami alata van ,ezért ha az tetszik ved meg nyugodtan, ez idág nekem csak Nokiát nem sikerült tönkre tennem :DD pedig volt már pár .

(#46) holodp


holodp
aktív tag

Akkor jó, köszönöm a választ. :)
Amúgy az egyik, amit néztem, az a C6-01-es teló, azon meg már Symbian a köbön lesz, gondolom az már jobb, mint az S60. A másik a C5-03, már csak azon gondolkodom, hogy megér-e annyi plusz pénzt a kapacitív kijelző.

(#47) Karma válasza B1T3 (#44) üzenetére


Karma
félisten

"így természetesen sok alkalmazás készült/készül rá."

Kepzelodni tetszik? Vagy valahogy mashogy definialod a sokat? Ne kergess illuziokat, Symbianra fejleszteni a poklok pokla, a Qt, ami valtja pedig meg messze nincs kesz. Most varhato majd fordulat ahogy a Qt kinovi a genetikai betegsegeit, illetve felfut az S^3. De a mult/jelen nem valami szep.

Persze el lehet adni egy telefont egyetlen killer alkalmazassal: erre van az Ovi Maps. Nem veletlenul in-house, meg ha a UI leszarja az S60 design guideline-okat, akkor is.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#48) holodp válasza Ati3120 (#45) üzenetére


holodp
aktív tag

Remek, nekem úgyis az a fontos, hogy stabil legyen. Úgysem azzal fogom szórakoztatni magam, hogy az ikonokat, meg témákat állítgatom rajta. :D
Még egy utsó kérdés, mert hülye vagyok még az okostelókhoz :D, avi videókat le tudnak játszani már ezek a csodakészülékek?

(#49) Ricardo válasza holodp (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem csak a kapacitív kijelző az eltérés. Én mindenképpen c6-01-et vennék.

(#50) joey04 válasza holodp (#43) üzenetére


joey04
titán

használhatóság, megbízhatóság szerintem nem az igazi a konkurenciához képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.