Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Hmm, erdekesen hangzik, fokent a jovore erkezo mobil ARMjuk, face-to-face mehet a tegranak. Kivancsi vagyok egy ujabb kiaknazatlan ujitas lesz ez az egesz az AMD-tol vagy vegre tenyleg sikerul megvaltaniuk a vilagot.

Na meg kivancsi leszek a 2016-os K12 vs A57 (vagy az akkori ARM csucsdesign) osszevetesre is.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) Akula


Akula
őstag

Bocs az OFFért, de biztos, hogy jól van írva a cím? Stratégája? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) Jack@l


Jack@l
veterán

Annyira hiányzik arm mellé az az x86 mag, mint egy falat kenyér...
Tök jó ez a hármas árukapcsolás, de ideje lenne végre dönteniük az irányról, aztán azt fejleszteni, de rendesen.
2016-ig még nagyon sok idő van, kíváncsi leszek én is, hol lesz majd a nagyobb arm fejlesztőkhöz képest az a proci.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4) BSOD


BSOD
senior tag

El kellene felejteni a széllel szemben pisálást és tisztességes teljesítményű x86/a64 magokat kellene a processzorokba tenni. Ezt a harcot feladták az első athlon64/opteronok után... Ehelyett megy az útkeresés... :U
Nulla versen van az asztali(+szerver) szegmensben...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#5) VIC20


VIC20
őstag

(Sóhaj.)

Szép ez sok nagyon jövőbe mutató terv így, az elmúlt évek alatt, de csinálhatna már az AMD végre egy jó procit. A jelenben.

(#6) sutszi


sutszi
veterán

A fanyalgóktól kérdezném, hogy azért meg a károgás, mert a piaci részesedés mérlege olyan amilyen, vagy azért mert akkora technológiai guruk, hogy tudják ennek a fejlesztésnek zsákutca lesz a vége?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Ha azt mondanám, hogy nem az erős processzorokban van a nagy pénz, akkor nem állok messze az igazságtól. A népesség hány százalékának van szüksége i5 vagy erősebb procira? Szerintem a 30 ropi alatti procikra van a legnagyobb kereslet. Ezek után nem értem miért kellene az AMD-nek erős procit tervezni. Inkább azt a nagy problémát kellene megoldani, hogy a sok innovatív terméket be is építsék (OEM, egybegép, laptop, tablet ...) és piacra is kerüljenek, intel ebben nagy játékos.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#8) atti_2010 válasza sutszi (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem az a gond hogy az AMD FX 5 FPS-vel kevesebbet megy mint egy I7 és ezért ki van jelentve hogy nincs használható AMD CPU a piacon.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) BSOD válasza sutszi (#6) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem károgás ez, hanem sajnálkozás. Óriási víziókat hatalmas várakozások kísérnek, de mindig sikerül alulmúlni őket. Majd a következő generáció mekkora durranás lesz... Hát nem...
Lehet, hogy nem a procikkal van baj, de akkor mivel? Az elvárásokkal?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#10) vinibali válasza BSOD (#9) üzenetére


vinibali
őstag

nagyjából 3. éve használok Llano alapú laptop és desktop gépeket. teljesen elégedett vagyok, mert minden igényemet kiszolgálta és kiszolgálja a platform, sőt nagyjából 20 ilyen alapú gépet épitettem és mindenki boldog. akkor hol itt a baj?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#11) BSOD válasza atti_2010 (#8) üzenetére


BSOD
senior tag

Az a gond, hogy az utóbbi jópár generációban nem volt jelentős előrelépés teljesítményben a másik gyártónál sem. Nyilván funkcionalitásban és fogyasztásban megy a polírozgatás, de nem több.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#12) Jack@l válasza sutszi (#6) üzenetére


Jack@l
veterán

Mind2

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13) atti_2010 válasza BSOD (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egyszerűen elérték a szilícium alapú CPU határát, a csíkszelesség csökkentés már nem kifizetődő és nem is hoz számottevő javulást ezért szeretné az AMD az IGP -re tolni a párhuzamos számításokat de ez nem megy egyik napról a másikra főleg úgy hogy az Intel érdekeivel teljesen ellentétes.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) VIC20 válasza BSOD (#11) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor pláne faraghatott volna valamit a hátrányából az AMD.

(#15) jedis


jedis
senior tag

Most őszintén ! Az átlag felhasználók hány százaléka használ ki egy I7-es procit ??? :U Főleg egy 100.000Ft +ost ? :U Pl. Vér Pistike, aki videót renderel, és a I7, 20%-al kevesebb idő alatt tolja le ! Igaz hogy havonta ez csak 2x60perc, de akkor is !!! :D Én meg azt jósolom, hogy az APU-k vörös setét árnyéka, ha lassan is de rávetül a CPU piacra !!! :DD :DD :DD

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#16) Ruuwa


Ruuwa
tag

Előbb az Athlon tér vissza, 2016-ban meg a "forrófejű AMD procik" (ala teljesítmény orientált ARM SoC). :))
Tiszta retró. 2018-ra meg leporolhatom a 486-osra való hűtőbordát, mert az is elég lesz. :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#17) Duck663


Duck663
őstag

Úr isten, végre megjött az eszük! Lapátra kerülnek a CMT-s processzorok a Bull rémálommal együtt! Végre-végre-végre! Van isten! Meghallgattattak imáim! A Carrizo után vége a szenvedésnek! Komolyan mondom sírok! és ezek örömkönnyek!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Crytek


Crytek
veterán

Persze tudom hülye vagyok meg nem is értek hozzá, de ezek mind mind felesleges cuccok és abból adódnak hogy tosznak licenszet adni armnek,nvidiának.

Nehogymá több szereplős legyen a piac és legyen valami versenyféleség.

Next PC Upgrade: 2022

(#19) Bici válasza Duck663 (#17) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom elhinni, hogy a Bulldozer vonalat komolyan gondolták a intel P4 történet után.
Csak azt tudom lképzelni, hogy időt akartak nyerni amíg elkészül egy életképes x86 architektura.
Persze, lehet, hogy tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) dezz


dezz
nagyúr

Érdekes, hogy visszatér a K-s jelölés. Vajon közös ZIP foglalatos platform is lesz, vagy csak BGA?

(#3) Jack@l: Egy procitervező szempontjából ez nagyon kevés idő. Kb. egy év csak a tömeggyártás elkezdése egy full kész tervből.

(#4) BlueDeath: Szerinted ők úgy gondolják, hogy áhh, minek az? Vagy talán számít valamicskét az a röpke másfél-két éves gyártástechnológiai lemaradás (Intel vs. többi chipgyártó), illetve pár milliárd dollárral kisebb R&D budget? Na hát ezért kell más utakat találni. De előbb-utóbb az Intel is falakba ütközik.

(#9): Szerintem neked voltak túl nagyok az elvárásaid. Nem varázslók. Az is kisebb csoda, hogy akár csak ennyire tartják a lépést az Intellel. (Vagy ha úgy jobban tetszik, labdába tudnak rúgni.)

(#17) Duck663: Kétlem, hogy egy Puma+-szal le tudnák fedni a teljes x86 piacot (vagy akár csak annyit, mint most). Más szóval, hogy megtáltosodna órajelben a Puma mikroarchitektúra. Ha meg teljesen új lenne, az nem csak egy + jelben különbözne. Más szóval, szerintem ez a vonal továbbra is az alacsony fogyasztású "részleget" szolgálja majd ki, és valószínűleg lesz mellette továbbra is teljesítményorientált vonal.

(#18) Crytek: Közelebbről miről beszélsz?

(#19) Bici: Miért, az IBM komolyan gondolta a POWER6-ot, POWER8-at (mindkettő up to 5GHz)? (Igen.)

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#21) Bici válasza dezz (#20) üzenetére


Bici
félisten

Létezik, hogy az AMD azt gondolta, hogy a Bulldozer majd emberi fogyasztás mellett menni fog 5 GHz felett?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) dezz válasza dezz (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

ZIP = ZIF

(#21) Bici: Ha azt nem is, de egy 4.5-öt remélhettek elérni normál keretben. És az már jó lett volna. Valószínű jobb elektromos tulajdonságokat ígért be a GF nekik még korábban.

Akárhogyan is, így legalább sokszálas teljesítményben versenyképesek voltak (fogyasztást figyelmen kívül hagyva), viszonylag kis budgetből kihozva a Bulldozert.

(#23) LordX válasza Duck663 (#17) üzenetére


LordX
veterán

És honnan sikerült kiolvasnod, hogy dobják a CMT-t?

(#24) con_di_B válasza dezz (#22) üzenetére


con_di_B
tag

Egyébként, ha már valami olyasmi történt, hogy még a mostani órajeleiken is távol vannak a bullos CPU-k az optimális üzemi paramétereiktől, nincs ennek egy olyan következménye is, hogy egy underclockolt bullnak meglepően jónak kéne lennie fogyasztásban?

(Nem tudom, nem próbáltam, azért kérdezem. A meglepően jó alatt itt azt értem, hogy nem olyan röhelyesen sz*r, mint az FX-eknek.)

[ Szerkesztve ]

(#25) dezz válasza con_di_B (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tudom, mennyire meglepően, de elég szépen esik a fogyasztás underclockolva (és undervoltage-elve :) ). Ezt kis is használja a C'n'Q.

(#26) Duck663 válasza dezz (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Nem a Puma+ lesz, hanem új architektúra érkezik, a Carrizo után már azt tervezik bevetni! Annyi bizonyos, hogy a CMT felépítés repül, de hogy az új architektúra a K-s vonalra épít-e, vagy teljesen új lesz erről nincs info.

Én még az előbbit is életképesnek tartanám, még akár a Carrizo-ra is. A Kaveri képtelen volt előbbre lépni, sok helyen még a Llanoval alig van pariban, azonos órajel mellett meg elmarad tőle, tehát nem lenne komoly veszteség, már a Kaveri váltásánál a száműzése.

A Puma meg kifejezetten jól sikerült, csak a memória sávszélessége kevés. A Beema az első generációs core procik szintjén van.

(#23) LordX: Ez az info nem innen van!

(#27) dabadab: "2016-ban érkezik az AMD saját ARMv8-as processzormagja, mely egyelőre a K12 kódnevet viseli." Ez egy ARM magos dolog.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#27) dabadab válasza LordX (#23) üzenetére


dabadab
titán

"És honnan sikerült kiolvasnod, hogy dobják a CMT-t?"

Az AMD mondta azt, hogy a K12 x86-ot a nulláról kezdték el, nem a Bulldozer továbbfejlesztése lesz (és várhatóan 2016-17 táján érkezik).

Egyébként csodálkozom, hogy Kellerről csak annyi van a cikkben, hogy az Apple-nél csinált ARM magokat, mivel az AMD K8 (ami mégis csak az AMD legsikeresebb processzora volt) tervezője is ő volt.

(#26) Duck663: az új x86-os magot is K12-nek hívják - nekem egyelőre nem világos, hogy azért, hogy jól összezavarjanak mindenkit, vagy azért, mert ténylegesen közös alapokra épülnek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) pakriksz válasza Bici (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

bulldozer vonal eredetileg nem a nagy órajelről szólt, hanem a sok magról.
Bizony amikor az első 64bites desktop proci kijött, azt hittem úgy 2006 környékére már minden 64bites lesz, ahogy 2006 környékén is azt gondoltam, hogy 2010 környékére általános és hatékony lesz a programok többszálúsítása... sokan alábecsülték a PC (wintel) világ begyepesedettségét, és változásra képtelenségét, hiszen egyik sem történt meg máig sem. Rengetek az egyszálú program, és a programok 70%-a még mindig nem érhető el 64bites verzióban vindózon... egy évtized után sem.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29) emvy válasza pakriksz (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

2010 környékére általános és hatékony lesz a programok többszálúsítása... sokan alábecsülték a PC (wintel) világ begyepesedettségét, és változásra képtelenségét,

En ugy veszem eszre, hogy ez nem a szakma begyepesedettsegerol szol, hanem a problema nehezsegerol. Egyszeruen nem lehet akarmit jol parhuzamositani. Jo pelda erre mondjuk a neuralis halok: a mai napig nincs megfelelo hardver erosen visszacsatolt neuralis halok szimulaciojara, pedig ranezesre tok parallel feladat (csak epp a logikai processzaloegysegek kozti kommunikacio ideje legalabb olyan nagysagrendbe esik, mint maga a processzalas). Ezzel nem tudsz mit csinalni, a jelenlegi hardverek egyszeruen nem jok erre.

Es meg csomo ilyen feladat van, peldaul a spektralis szamitasok, marha nagy ritkamatrixokkal operalas, ilyesmi.

while (!sleep) sheep++;

(#30) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem értem azt hogy akárhányszor megjelenik egy Intel/AMD cikk egyből jönnek az ellentáborból a trollok és beszennyezik a postot a fikázással.
Igen én Intel párti vagyok DE!. Az alsó árszegmensben amely az átlag felhasználókat jelenti -ezek alatt értem azokat akik nem videót renderelnek éjjel nappal, hanem mondjuk irodai munkára, internetezésre, filmet nézni , és képzelj ide bármit amihez nem szükséges fél millás gép- az intel labdába sem rúghat. Azonos áron nagyobb teljesítményű konfigot tudsz össze rakni AMD-ből mint Intelből, az átlagjúzert meg úgysem érdekli mi van a gépében, 90%-a nem is tudja hogy mi a kettő között a külömbség, az érdekli hogy működik-e vagy sem.
Fokozottan érvényes ez az állítás az Amd apu-kra mert ha nagymami szeretne játszani valamilyen kicsit erőforrás igényesebb bejeweled 26-al jobban fog futni mint az intel kb irodákba tervezett ócska igpjén.

Nyilván felső kategóriában jobb az Intel ez vitathatatlan, de aki ilyen processzort vesz az nyilván tudja is hogy miért i7-4770k van a motorháztető alatt és miért nem egy FX-9590 vagy fordítva. Ilyen konfigok mellett meg már úgysem érdekli az embert hogy mennyit fogyaszt a gépe, kivéve ha mondjuk egy többezer számítógépes irodáról van szó, ahol ez fontos, de nyilván oda meg nem a K-s gigabrutál 5GHZ vízhűtéssel procikat veszik.

És egy kis ON :

Ezeket a procikat ultramobil környezetben tudnám elképzelni, és bár nem tudom hogyan valósul meg a két architektúra egy tető alá hozása, de amennyiben a windows és a többi oprendszer is képes lenne támogatni úgy pl Notebookoknak hatalmas előrelépés lenne, mert nem kéne lemondani a nagy teljesítményről, vagy a hosszú uptimeról. Ha valóban sikerül nekik frankón megoldani úgy mondjuk akkumulátorról egy netbook 3-4 napig simán bírná folyamatos használat mellett, bár tény hogy ezen a téren már tényleg elkéne egy kis fejlődés mert a Li-Po Li-ion akkukból már nagyon nem lehet mit kihozni, a méretük akkora amekkora.
Nagyon kéne valami Prothean technológia már :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) dezz válasza Duck663 (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Puma+ szerepel a cikkbeli első képen felül. Szóval, a SkyBridge x86 vonalára ez érkezik. Arra magam is kíváncsi vagyok, hogy ezzel ki is merül az AMD x86 felhozatala majd, vagy a teljesítményorientált vonalra is érkezik valami új vagy nem annyira új.

A korábbi K-s vonal visszahozása kizárt, több okból is. A Kaveri inkább csak egyszálas teljesítményben marad le a Llanótól, többszálasban fordított a helyzet és mégiscsak ez a jövő. De leginkább a heterogén éra (ha ismerős ez a fogalom), a Bulldozer vonal pedig ahhoz lett fejlesztve (a Pumával együtt).

Amúgy muris, mert korábban pont a Llanót emlegették páran K12-ként (nem tudom, mennyire volt ez hivatalos, valószínűleg semennyire). De persze ettől függetlenül semmi közük egymáshoz.

(#27) dabadab: Én ott ezt olvasom: "AMD has given the ARM core the code-name K12. I'm not sure whether that name also applies to the x86 core."

(#30) haxiboy: Szerintem nem arról van szó, hogy egy tokban lenne mindkétféle procimag (bár akár ez sem teljesen kizárt), hanem a hw-környezet, platform lenne közös.

[ Szerkesztve ]

(#32) stratova


stratova
veterán

Mielőtt kapásból elásnánk a jelenlegi 2/4P vonalat vessünk egy pillantást a hivatalos forrásra:

"Project SkyBridge" - This design framework, available starting in 2015, will feature a new family of 20 nanometer APUs and SoCs that are expected to be the world's first pin-compatible ARM and x86 processors. The 64-bit ARM variant of "Project SkyBridge" will be based on the ARM Cortex®-A57 core and is AMD's first Heterogeneous System Architecture ("HSA") platform for Android; the x86 variant will feature next-generation "Puma+" CPU cores. The "Project SkyBridge" family will feature full SoC integration, AMD Graphics Core Next technology, HSA, and AMD Secure Technology via a dedicated Platform Security Processor (PSP).

"K12" - A new high-performance, low-power ARM-based core that takes deep advantage of AMD's ARM architectural license, extensive 64-bit design expertise, and a core development team led by Chief CPU Architect Jim Keller. The first products based on "K12" are planned for introduction in 2016.

[ Szerkesztve ]

(#33) dezz válasza stratova (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, de ezzel együtt jön egy új, Puma+ alapú x86-os uarch is. Szerk.: Na, közben be is tetted középre. Szóval, én is ezt feszegettem a #20-asban a Duck663-nak írt részben.

[ Szerkesztve ]

(#34) dezz válasza dabadab (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Az egyik fő tervezője.

(#35) stratova válasza Bici (#21) üzenetére


stratova
veterán

Erre szvsz esetleg 22nm FD-SOI mellett lett volna esélye.
Az új titán Power8 (12 [650 mm²] ill. 6 mag 3.5 GHz) sem egy pöttöm lapka, 28nm planar Bulk eljárással vélhetően kezelhetetlen hőt termelne.
vö.
i7-8892v2 (Ivy)
max. S8S, 6/12, 3.4-3.7 GHz, 22 nm Bulk 3-D Tri-Gate (FinFET), 155 W TDP

(#36) dezz válasza dezz (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Még két évvel ezelőtt kezdték a munkát:
Apple CPU lead Jim Keller heads back to AMD as chief architect

(#35) stratova: Akarod mondani, 3-5 GHz. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#37) MC Pite


MC Pite
veterán

Ennyi szemellenzős embert... Kíváncsi vagy ebből hány százalék gémer, hány százalék saját pénzét költő munkásember.

A nyomorult elmaradott amd miért nem reszeli a procikat... Persze, benchmarkban gondolkodunk. Tudom, nekem egy PhII 550(@4mag)-el csuti kéne hogy legyen, éééreznem kéne hogy ez lassú, használhatatlan fos. Hm. Nem megy.
Notim i5-ös, gyorsabb?[szubnotiba kevés az amd, thinkapdbe főleg; sajna]
Nem, mert az intel képtelen drivert írni. IGP, oh nem. Az tudjuk hogy szar, és mire a boltokra kerül, már letojják, kb ennyi a support.

De aki nem csak játszik, esetleg nem kis gépparkot kell managelnie, kiderül hogy khm hát igen, déli hídon szinte minden, főként usb kezelés és ssd-k időnként problémásak (mondjuk a hálózati vezérlőiktől is agyvérzést kapunk sokszor). Érdekes, a sok éves szar amd asztalimon (és párom Llanoján is) az arra képes eszközök kifeszülnek írás/olvasásnál 480Mbiten usb-n. Az i5ös (felső kategóriás!) új notik és asztalik (dell) 30, asztalik 35 megával szenvednek.
Érdekes az utóbbi 3 évben ssd-kkel csak inteles gépekkel volt gondunk. Ugyanazok a meghajtók amik hibázgattak inteles chipseten, amd-sen jól mennek, nincs heti 2× megmagyarázhatatlan kékhalál.

És akkor arról megint ne beszéljünk hogy erőben bőven elég lenne ha lenne driver az igp-k használatához (tervező progikhoz is elég lenne) - de driver bugok híján sokszor külön vga-t kell venni. Intel oldalon persze, ez természetes.

Van akiket ezek sokkal jobban foglalkoztatnak mint a benchmarkok, és egy megbízható, egyben lévő rendszer többet számít mint 10% sebesség, amit stopperrel tudnék esetleg kimérni. Mellesleg adott pénzért nem is lassabb, tehát nem tudom mire megy a morgás.

És vannak akik a ... khm, tartalomfogyasztásra alkalmas eszközöket nem tartják akkora becsben, és örülnének ha kicsit használhatóbb rendszerekre is nagyobb alternatíva lenne, erre remek lépés a közös platform.

És bármennyire fáj nekem is, ez a jövő, nem a pc.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#38) MC Pite válasza haxiboy (#30) üzenetére


MC Pite
veterán

Akadnak azért ilyenek... Nem tudom egyébként mekkora méretig okés a netbook.
Nem volt türelmem újabb generációkat várni, képfeldolgozáshoz kellett a jó kijelző és némi kraft, így (rendes) thinpad lett belőle (X120 után), és 12,5" sztem elég kompakt, és a közepes akkuval(ez hátrafelé nem lóg ki, csak lefelé, mintha láb lenne, meg elrakásnál a fogást segíti :)) majd 3 évesen elketyeg 6 órát, a kis akku is tuti tud 3-4et.
Húgom is vékony szubnotit vett, 11,6" 2117U-val - súlyban netbook, gyakorlatilag szubnoti, és árban is a kettő között van, picike akkuval is elmegy 3-4, akár 5 órát is (ez tetszett neki külsőre azok közül amiket már műszakilag leszűrtem neki). Szóval szerencsére ez már létező cucc, végre mindkét gyártónál vannak jó apu-k a szegmensbe.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#39) sutszi válasza BSOD (#9) üzenetére


sutszi
veterán

Az éremnek nézd a másik oldalát. Amíg a vevők arra csorgatják a nyálukat, hogy valami atomerőmű szaggató cpu-t kapjanak, kb soha nem használják ki a sebességét... Szintetikus tesztek...na bravo!
Elvárás?! A jövő a hibrid cuccokban van, és az energia hatékony működésben ebbe az irányba kell menni. A sebesség növelése egy kényszerű dolog, mert ezzel lehet eladni.
Majd ha a fejekben is rend lesz akkor talán vásárolnak a népek AMD cpu-t is...a gyártók meg talán építenek rá normális gépeket amik eljutnak a boltig....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40) haxiboy válasza MC Pite (#38) üzenetére


haxiboy
veterán

De meg kell nézni egy Macbookot ami akár 12 órát is képes akksiról működni, azért nem mindegy hogy 6 vagy 12.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41) Zeratul válasza MC Pite (#37) üzenetére


Zeratul
addikt

Intel déli hidakat ne is emlegesd! Saját H81 lapomnál folyamatosan szívtam az SSDvel míg sikerült munkára bírni. Volt hogy nem ment mellette az HDD, volt hogy HDD ment, az SSDt nem látta, ha meg SSD és HDD is látta akkor az optikát nem. Hugomnak raktam össze egy H81 chipsetes + G3220 combot. Ott a win7 nem volt hajlandó bootolni SSDről, átrakom az enyémbe bootol. :W **intel mondjon le!

emvy: mert neurális hálót nem szimulálni kell, hanem nonlinear neurális processzoron kell futtatni. Az meg a programozók tudását haladja meg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Iron Funeral válasza Bici (#19) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Nem lett volna jobb akkor a Phenomot kalapálniuk?
Végül is mindegy csak legyen verseny, mert vicc, hogy egy épkézláb proci (i5) 50k+ forint :( .

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#43) antikomcsi válasza sutszi (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért megy a "károgás", mert AMD kedvelő vagyok, és majd a jövőben egyszer vehetek valamit, de a jelenben nincs fejlesztési lehetőségem.

Csupán azért mert egyesek másképpen látják a dolgokat, és ezt leírják, attól még nem károgó trollok.

(#44) Zeratul válasza Iron Funeral (#42) üzenetére


Zeratul
addikt

A Bulldozer se lett volna rossz ha nem száll el a fogyasztása az egekbe.

(#45) Abu85 válasza LordX (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván sehonnan. Van egy ilyen pletyka, hogy a következő sorozat már nem használja, de eléggé kérdőjeles, hiszen a CMT előnye vitathatatlan egy olyan érában, ahol a GPGPU-s feldolgozás felerősödik. Egyszerűen felesleges magonként 512 bites (vagy akár 1024 bites) SIMD-et használni, mikor ott van a lapkában a sokkal erősebb és az adott feladatra sokkal hatékonyabb IGP. Szóval a CMT esélyes, hogy megmarad. Akár még tovább is fejlődhet olyanra, hogy nem kettő, hanem több integer cluster oszt meg egy FPU-t.
Alternatív lehetőség persze, hogy magonként marad az egy FPU, de akkor az nem lesz 512/1024 bites. Igazából az AVX ezt nem követeli meg, ahogy látható, hogy 128 bittel is elvan a Jaguar dizájn.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Angel1981 válasza VIC20 (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Teljes mértékben egyetértek!

Évek óta megy már az AMD-nél ez a "majd meglátjátok, hogy 2-3 év múlva milyen jó lesz!", de valahogy a végén sose sikerül leesnie senki állának...

Anno, 2010 környékén még én is lelkesedtem az ilyen jellegű terveik iránt, de most már tényleg vagy csak sóhajtás, vagy rosszabb esetben vállrándítás van.

(#47) stratova válasza Abu85 (#45) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem emiatt nem tiszta teljesen, hogy 1P szinttel bezárólag most dobják-e a CMT-t vagy sem:
Kaveri, Beema & Mullins, Seattle -> Project Skybridge APUs (melyek közül az x86 variáns Puma+ magosnak ígérkezik)

Netán ez a szegmens is több lapkára bomlik? 1P tetején megmaradnak a 2 vagy több modulos CMT elvű APU-k nagy GPU résszel mellé6alá pedig befut egy kisebb GPU-s "natív" magos CPU-erőre jobban kihegyezett variáns (pl. Opteron 4365EE és 4376 HE-t pótlandó [már ha ez szükséges])?

[ Szerkesztve ]

(#48) stratova válasza stratova (#47) üzenetére


stratova
veterán

Pontosabban, 1P megoldásoknál maradva Opteron 3365-öt pótlandó.

(#49) emvy válasza Zeratul (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Mutasd azt a neuralis processzort. Mert amikrol en tudok, azok mind nagyon korlatozott topologiakat kepesek kezelni. Nekunk anno pont ez volt a problemank.

while (!sleep) sheep++;

(#50) vinibali


vinibali
őstag

nagyon zavaró, hogy K12 néven akarják ezt is futtatni. néhány millió lapka elkelt a Llanoból és az is hivatalosan ilyen kódnév alatt futott...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.