Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

A Sapphire az mi az?! :DDD PowerColor jól néz ki, de a Sapphire nagyon vicces :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) Milka 78 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nagyon zsiványul néz ki,kíváncsi vagyok mit fog villantani(bàr nem én vagyok a célközönsége).

(#3) #85552128


#85552128
törölt tag

"egy alap és egy OC Edition variáns is. Előbbi a referenciaparamétereket követi, míg utóbbi megoldás esetében a 918 MHz-es magórajel 928 MH-re nő."

Szép ez a 10 MHz-es tuning, de legalább az "OC"-ra mehetett volna 4 GB, a 2 GB édeskevés.

[ Szerkesztve ]

(#4) adrian360 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


adrian360
őstag

mert ugye a méret a lényeg, ha nincs legalább 40 cm nem lehet vele villogni a haverok elött :U

(#5) jedis válasza BlackSoft (#1) üzenetére


jedis
senior tag

Vicces ? Szerintem inkább fantasztikus ! Ekkora teljesítményt, ekkora méretbe belezsúfolni ! :Y :C

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6) Gainka válasza BlackSoft (#1) üzenetére


Gainka
őstag

Màr nem azért de benne van a nevében.......

(#7) BlackSoft válasza Gainka (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az oké, csak vicces, hogy mekkora a többi 285-höz képest majd :D

(#5) jedis: - I I -
(#4) adrian360: - I I -

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) Gainka válasza BlackSoft (#7) üzenetére


Gainka
őstag

Igen :))
Varom a teszteket hőfok teljesitmeny:)

(#9) Baryka007


Baryka007
őstag

Én csak a számozást nem értem... Miért nem R9 275 lett... vagy R9 275X ..... ??? A 280X nél lassabb de a 270x nél erősebb :F :F :F

(#10) #90933760 válasza Baryka007 (#9) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azért mert a GPUra utal. Ez egy 2xx Hawaii és nem pedig a 79xx-es Tahiti.

A 7950-nel megegyező shader, de magasabb órajelen. És 384 helyett 256 bites memóriavezérlővel.

[ Szerkesztve ]

(#11) SylverR válasza Baryka007 (#9) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem is utána kellett néznem, mert nem értettem, de egyszerű.
A 280-as a régi Tahiti gpu-ra épít, a 7950-esre. (ha jól tudom) Az új 285-ös ugyanolyan belső felépítéssel érkezik, csak az updatelt GCN architektúrán. A 280 egy sima átnevezés volt. Míg a 280X új chip. A 280X 2048 shadert tartalmaz (ha jó a táblázat), míg a 280 és 285 csak 1792-t. Ezért lett 285 a neve. Mert erősebb a 280-nál. "Lecserélték egy újra a régi 280-ast." Ennyi a történet.

Nem!

(#12) Zotya84 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, ha már ITX version, akkor gondolhattak volna a félmagas házzal rendelkezőkre is egy LP kártyával... ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) Habugi válasza Zotya84 (#12) üzenetére


Habugi
addikt

Weee, az a Zafír rendesen mellbevágó látványvilággal bír!! :Y

Nekem nagyon tetszik, kérdés a "zsúfoltság" és a hőtermelés milyen viszonyban lesz egymással, bár a Zafírt ismerve biztos odatették magukat és nem lesz gond a hűtéssel.
Tényleg nagyon klassz, kis méregzsák! :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14) Piftuka válasza BlackSoft (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Khmm...

Az a kis "Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact Edition" videokártya már-már bámulatosan ízléses dizájnnal rendelkezik.

Bár számomra egy VGA "kinézete" huszonhatodrangú dolog, de ez az egyik legszebb darab, amit valaha láttam. Letisztult, és meglehetősen konzervatív formavilág (és színvilág) jellemzi. Éppen ezért tetszik.

A '60-as évek brit sportautóit juttatja eszembe. (De tényleg... olyan, mintha egy angol gentleman tervezte volna.)

"Aquila non captat muscas."

(#15) Goblin12


Goblin12
őstag

Ez a powercolor elég Asus DirectCU II kinézet másolda.

(#16) TESCO-Zsömle válasza Piftuka (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kár, hogy hozzáillő alaplapot már nem találni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ITX méretben amúgy sem sokat látnál az alaplapból, ha van benne VGA és rendes CPU hűtő.

⭐ Stella

(#18) hypno skate válasza Zotya84 (#12) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én speciel egy olyan kártyát szeretnék, amin a mostaniakhoz képest a hátoldalán van minden. Ha egyslotos, az nem lenne hátrány.
És hozzá egy olyan alaplapra, amin a pcie slot 90°-kal elforgatott és a lap legszélén van.
És akkor nem is kellene mini-itx-nek lennie.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha rendes CPU hűtő van benne, akkor pont, hogy sokat látsz. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) NemesTom válasza #85552128 (#3) üzenetére


NemesTom
tag

+1 :))

(#21) jedis


jedis
senior tag

Amúgy megnéztem a Sapphire hivatalos oldalán, és két verzió lesz belőle, ha jól értelmezem ! Lesz egy olyan, amin csak 1db 8pin-es tápcsati van, és lesz olyan, amin 2db 6pin-es ! Gondolom a sima verzió lesz az 1db 8-as, és az OC verzió a 2db 6-os ! Őszintén szólva, ez a kialakítás , és az OC mint fogalom nem nagyon fér össze nállam :) ! Örüljünk, ha alap verziónak nem lesz olyan hangja terhelés alatt, mint egy régi Rakéta porszívónak, vagy egy MIG29-esnek felszállás közben, 120%-os utánégető terhelés mellett !!!!!! :Y :Y :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#22) flexxx2


flexxx2
őstag

Furcsállom, hogy nincs még teszt róla sehol. Gyanítom, mert nem lesz erősebb mint a 280, csak drágább. És ezek gondolom a gyengén sikerült 290es gpuk.

(#23) BlackSoft válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1 ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Zotya84 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


Zotya84
őstag

Egyetértek!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) oraihunter válasza SylverR (#11) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Lesz is majd katyvasz a fejekben amikor jön a 285X mivel magasabb a számozása a 280X -nél így azt hiszik gyorsabb is lesz. Miközben a 384bit nyisszantva lett 256Bit-re. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#26) SylverR válasza oraihunter (#25) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem egy szerencsés elnevezés az igaz. :\
Gondolom nem gondolták, hogy kell majd egy közbeiktatott félgeneráció.
A 280, 280X sorral rontották el. Lehetett volna 280, 285. Akkor most ezt elnevezhetnék 283-nak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#27) oraihunter válasza SylverR (#26) üzenetére


oraihunter
aktív tag

De gonosz vagy. :D :C

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#28) SylverR válasza oraihunter (#27) üzenetére


SylverR
senior tag

Neeeeeeeeeem. :) Nekem ez lett volna a logikus nevezéktan! :DD
Arról nem tehetek, hogy az AMD is próbál egyszerűsíteni. Bár inkább kompikál. :U

Nem!

(#29) Z10N válasza SylverR (#11) üzenetére


Z10N
veterán

"Míg a 280X új chip."
Tevedes. A 280X pedig 7970.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.