Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na ez ugye csak vicc :F
PC-n csak stream-elve?? És akkor net nélkül a játék sem működik vagy mi???
Pont PC-n kell ezzel xarakodni,mikor ott a legnagyobb a tárhely? Legalább install-nál lehetne választani, hogy letöltse-e az ember.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2) oriic válasza mcwolf79 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy lesz megoldva, lehet hogy azok az átvezetők akkor nem lesznek elérhetőek. Mivel a játékban nincs multi (nagyon helyesen), biztos offline is játszható lesz. Kérdés, hogy oldják meg?

Live-Die-Respawn

(#3) Dilikutya válasza mcwolf79 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, lesz lehetőség átugorni a videót. Szerintem teljesen fölösleges letölteni, 75 Gb istentelen sok idő alatt jön le (Digit, UPC-t hagyjuk, a netezők töredékét fedi le). Streamelve jóval kevesebb adatot kell letölteni. 80 perc az egész, és töltheted egy hétig, a játék meg tarthat 10 órán át. A program 50 Gb-ja is rengeteg. Az egyébként nem derült ki, hogy a videó mekkora felbontású, ilyen méret mellé feltételezem, legalább az 4K, ha már maga a játék konzolon csak 720p-re képes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Abu85 válasza mcwolf79 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

PC-n azért lesz streamelés, mert a PC-s átvezetők 4K-sak, ezért azok mérete sokkal nagyobb, mint az Xbox One átvezetőié, amelyek 720p-sek. A pontos számot nem tudom, de a GDC-n valami 250 GB-ról volt adat. Tehát ha nem lenne streamelés, akkor PC-n a helyigény úgy 350 GB lenne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Dilikutya válasza Abu85 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mondod, hogy Xbox-on a 75 Gb nem 4K... Egy 2 órás film BD-n 20-30 Gb...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Abu85 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

75 GB maga a játék. Az Xbox One videók ~50 GB-ot nyomnak. Mellé még töltődik pár normál telepítéssel nem elérhető megatextúra. Bink codeket használnak. Nem összehasonlítható a BD-vel. Azért használnak binket, mert annak van GPGPU-s módja, hogy mindenhol jó lehessen a lejátszás. Valójában amúgy nem tipikus streamelésről van szó, mert jó előre elkezdi letölteni a videókat, csak a játék bezárásakor törli a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Dilikutya válasza Abu85 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az alap helyigény így 75,61GB-al növekszik, vagyis a teljes Quantum Break több mint 120 GB-ot foglal majd le a konzolon.

Nekem ebből a fordítottja olvasható ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Abu85 válasza Dilikutya (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De amit letölt az nem csak videó. A játék megatextúrákat használ, és az alap telepítés az első pályák megatextúráját tölti le. Ahogy haladsz előre a történetben úgy tölti le a következő pálya textúráit. És mellé még a videókat is.
PC-n is így lesz. Ezért kell állandóan online lenni. Vagy Xbox One-on van a teljes telepítés opciója.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) negyven2 válasza Abu85 (#6) üzenetére


negyven2
veterán

44,7 GB maga a játék (amit eddig letöltött) ehhez jön a ez a 75,6 GB videó pack

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#10) Dilikutya válasza Abu85 (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahogy a cikkből is kiderült.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Abu85 válasza negyven2 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értitek. A játék azért telepít kicsivel kevesebb, mint 50 GB-ot, mert ennyi fért rá a diszkre. Az adatstruktúra úgy lett kialakítva, hogy online és offline vásárlásnál is ugyanaz legyen a telepítés menete, vagyis van az adat, ami ráfért a blu-ray-re és amit még le kell tölteni, hogy később játszható legyen a játék. És az a 75 GB nem csak videó, hanem az utolsó pályák megatextúrái is. Ezek egyszerűen nem fértek rá a lemezre. PC-n is ugyanez a telepítési struktúra lesz, csak ott állandóan online kell maradni. De a Windows Store a játék közben megoldja a letöltést a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) FragMaster válasza Abu85 (#11) üzenetére


FragMaster
addikt

Gondolom akkor később esély sincs Windows Store-on kívüli változatra.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#13) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A normális megoldás az lenne, ha telepítésnél lehetőséget adna választani, hogy az átvezető videókat sd, 720p, 1080p, vagy 4k változatban kéred-e. Ez így egy totálisan elmebeteg sávszélesség- és tárhelypazarlás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) mcwolf79 válasza Abu85 (#11) üzenetére


mcwolf79
veterán

Pont ez az. Ha csak Store-os verzió van legalább opcionális lenne a full install.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15) Abu85 válasza mcwolf79 (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a része egyébként technikailag kivitelezhető lenne.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Dilikutya válasza parandroid (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindennek tetejébe PC-n szar lesz, már most látom. :)
Bocsánat nem szar, csak hogy növeljük az újrajátszási faktort, az a gép még nincs a piacon, amin tökéletesen fut, így előveheted pár év múlva is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) Z10N


Z10N
veterán

14,66MB/s bitrata, nem semmi :DDD
Amugy helyesen: "75,61GB-tal"

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Dilikutya válasza Z10N (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mb/s, nem Mbit/s? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) exec79


exec79
tag

en meg attol tartok hogy nagyobb lesz a fustje mint a langja. Egy interaktiv mozi. Nagyon ritka amikor egy jo grafikaju jatek azon kivul is jo.

(#20) rodrigez válasza Dilikutya (#18) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem! Mb lesz az mert csak úgy jön ki a 80 percre a méret. :) Bár mint Abu is írta elvileg nem csak videók hanem textúrák is lesznek abban a 75gb-os pakkban. :)

(#21) Z10N válasza Dilikutya (#18) üzenetére


Z10N
veterán

(75,61x1024)/(88x60)=14,66MB/s azaz 117,31Mbit. Ha csak video lenne :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) Dilikutya válasza Z10N (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

No azért 50 Gb-ban se lesz semmi a bitráta, 77 Mbit/s, még mindig kétszerese egy BD-nek, és ez ráadásul csak 720p. Bink ide vagy oda, eszetlenség. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) nubreed


nubreed
veterán

Az lesz a vicc ha esetleg kiderül, hogy a 75 gigához mondjuk max 6-8 óra játék idő társul. Epic fail.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) tatararpad válasza mcwolf79 (#14) üzenetére


tatararpad
őstag

Lehet belőle fasza DRM-t csinálni, nincs net nincs textúra.

(#25) deicide


deicide
veterán

De akkor még mindig fennáll a kérdés, a 8mbit-es netemmel mennyit kellene várnom, mire bestreameli az átvezető video-t? Kb a játékot végigjátszanám annyi idő alatt.
Mondjuk a veszély nem fenyeget, mert Win10 kell hozzá, olyanom meg egyhamar nem lesz. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26) Dilikutya válasza deicide (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Réges-rég elmesélték neked, mire 8 megával lejönne. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) deicide válasza Dilikutya (#26) üzenetére


deicide
veterán

Ettől félek. Ezért lenne jó offline, mert helyem van, a gép is mehet 24/7-ben, csak én nem tudok ott ülni egész nap előtte, hogy várjam a video-t. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28) Z10N válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Z10N
veterán

Pont ezert irtam. Akinek meg nincs eleg savszelje az addig malmozik. Opcionak kene lennie a 480/720/1080p-nek, a 4K meg a mazochistaknak.

deicide: 21,5 ora alatt lent van, ha maxon jon. Berakod egy nappal elotte :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#29) mildwood


mildwood
tag

Csodálatos...megint jön a legyél mindi online mizéria...ez a méret meg nevetséges egy "3/4 HD" játéknak..kiváncsi vagyok az Uncharted 4 tárhelyére és a játék hosszára...vagy lehet hogy azért ilyen jó a grafika mert minden lehetséges mozgást felvettek egy 900 magos i7-el meg 8 gtx 980 ti-vel és a box csak a videókat rakja egymás után :D

P

(#30) Shing válasza Z10N (#28) üzenetére


Shing
őstag

Tuti, hogy nem lesz fix 4k. Le sem tudja minden gép játszani.

(#31) tuki2200 válasza exec79 (#19) üzenetére


tuki2200
senior tag

Thevr magyar YouTube csatornán mar játszanak vele, meglesheted milyen

(#32) oriic válasza tuki2200 (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is játszom már vele pár napja, csak streamelni nem tudom sajnos. :(

Live-Die-Respawn

(#33) tuki2200 válasza oriic (#32) üzenetére


tuki2200
senior tag

Végig ilyen folyosó->terem=harc-folyosó->terem=harc...?

(#34) cyberkind


cyberkind
félisten

Jónak tűnik a játék de ennyire azért nem. :U

Paranormal Cocktivity

(#35) Crytek


Crytek
veterán

Remélem pc-re kőkeményen szarul fogy majd. Minél előbb kapjon észbe ms hogy a store egy ótvar foshalmaz.

Next PC Upgrade: 2022

(#36) Z10N válasza Shing (#30) üzenetére


Z10N
veterán

Viszont a bitrata meg igy is magas, hogy textura is van mellette.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) VTom válasza oriic (#32) üzenetére


VTom
veterán

És mi a benyomásod róla? Jó játék?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#38) Peat;) válasza Abu85 (#11) üzenetére


Peat;)
veterán

"És az a 75 GB nem csak videó, hanem az utolsó pályák megatextúrái is." Akkor eléggé félrevezető az install képernyő, ha valaki úgy sakozza ki hogy az ott feltüntetett helye legyen szabadon aztán kiírja a játék hogy nincs hely a következő level-re...no mindegy, remedy mindig újít, nem mindig helyesen :)

(#39) Dealer95 válasza Shing (#30) üzenetére


Dealer95
őstag

Olyan gépen, amin a játék is megy élvezhetően, a 4K videó meg sem kottyan :)

(#40) Dilikutya válasza Crytek (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ebből mondjuk nekem az jön le, hogy te még nem láttad az MS Store-t közelről. ;]
Én sem, de nem is nyilatkozok róla semmit. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) oriic válasza VTom (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem bejön, de részletesen a szabályok miatt nem beszélhetek róla.

Live-Die-Respawn

(#42) Crytek válasza Dilikutya (#40) üzenetére


Crytek
veterán

Láttam és mióta megjelent ott 2 AAA game is olvasom a siralmakat minden felé. Kb a pc játékosok 90%-a gyülöli.Okádék szar.

Next PC Upgrade: 2022

(#43) Abu85 válasza Peat;) (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem fogja kiírni, mert az OS fenntart egy olyan tárterületet, amelyet a játékok tetszőlegesen használhatnak, és a felhasználó oda nem írhat semmit. Meg sem jelenik szabad hely formájában. A pályatöltés során pedig a szükséges adat lejön.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) VTom válasza oriic (#41) üzenetére


VTom
veterán

Persze, világos, csak a benyomásra voltam kíváncsi :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#45) cyberkind válasza Dilikutya (#40) üzenetére


cyberkind
félisten

Én a Gears of War óta gyakran látogatom, és a M$-ot megkínoznám amiért ezt a foshalmazt erőlteti, de sjnos muszáj a +1 fos a Uplay és a többi mellé.

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.