Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

A HW-ra is kb ugyanolyan hangsúlyt kell fektetni mint az SW-re (szerintem legalábbis. Főleg 2010-ben) Mert ez N8-at se az ARM11 fogja eladni:DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) .bableWes


.bableWes
őstag

melyik az elsö?

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) Misály válasza .bableWes (#2) üzenetére


Misály
addikt

coca cola:P

(#4) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sajnos nálam már a Nokia = gagyi telefon márkanévvel :(
Remélem ez változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#5) Hobbbyt válasza BoneDragon (#4) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezért ez erős túlzás...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7) Jim Tonic válasza BoneDragon (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, én is így vagyok, csak nálam iPhone = gagyi. ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) joey04 válasza BoneDragon (#4) üzenetére


joey04
titán

ezzel én is így vagyok. Manapság Samsung, HTC, Apple meg Motorola.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Bathory Peti válasza joey04 (#8) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Kerülöm a nokiákat,valahogy az újjak közül semelyik se jön be.Talán majd az N8.De nekem más tipus van,ami neked is. :)

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#10) Daczy


Daczy
aktív tag

Jól elcseszték a Nokia céget ,az egyszer szent. Nagy márkanév volt, újításokkal stb. Mára már csak egy nagy loholó cég.

(#11) Chaud


Chaud
csendes tag

A színvonal lejjeb ment de volt és lesz ez jobb is a Nokiánál :)

(#12) Morden24 válasza Hobbbyt (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gagyinak én sem mondanám, de gyakorlatilag annyira izgalmas a tevékenységük a mobilpiacon, mint egy lavór szennyes.

Az meg csak saját vélemény, hogy az anyaghasználat és maga a konstrukció nem egy (magasabb kategóriás) mobilnál is gázos.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) #04441088


#04441088
törölt tag

Nokiában az a jó, hogy kuvára strapabíró. Legalább is azok a régebbiek, amiket anno kimostam egyszer-kétszer... Balatonba fürödtek egyszer-kétszer, le is estek jó párszor, de bírták. Most nyáron meg a Sony E. w580i-m beleesett véletlenül a medencébe, aztán kakukk, annyi volt. Hiába szárítottam napokig.

(#14) RaveForce


RaveForce
veterán

azért megnézve azt a listát ez a 8.hely is erősen túlértékelt

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) .bableWes válasza Misály (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

nem is tudtam. lol :C

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#16) =Mentor= válasza Morden24 (#12) üzenetére


=Mentor=
őstag

Láttad te a most debütáló Nokiákat? Egytől egyig fémből vannak! A sokat dicsért konkurenciánál ez abszolút nincs így, sőt a Nokia most már az alsóbb kategóriákban is fémet használ részben vagy egészben ami egyenesen kuriózum. Samsungnál ilyet nem látsz, még a csúcsmobiljuk is csúszós műanyag. A többi gyártóról nem is beszélve...

Nem véletlenül van erős hardver az Androidos mobilokban, mert ahogy nő az Android verziószáma úgy növekszik a hardverigény...

Ejtsünk szót a Crystal Clear technológiás Amoled kijelzőkről, ami csúnyán megveri az Iphone IPS LCD-jét....

Felesleges temetni a Nokiát, azért eddig még minden évben kiadtak 1-2 igen sikeres készüléket visszaesés ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

(#17) Kumite


Kumite
aktív tag

Szerintem az, hogy jelen pillanatban a legfelsőbb kategóriában nem tud ténylegesen versenyképes ajánlatot felmutatni -bár lehet a nemsokára megjelenő N8 hamar érvényteleníti ezt a kijelentésemet-, még nem jelenti azt, hogy irreális lenne egy jó besorolás vagy egy jó piaci érték.

A Volkswagen vagy az Opel sem egy BMW vagy Audi, de mégsem mondaná senki, hogy mekkora szarok már. Csak más kategória...

Az iPhone 200 ezer Forintos árából veszel legalább 3 darab C5, E52, E72 szintű telefont, viszont egy kicsit kevesebbért "csak" n97-et vagy ugyanannyiért "csak" N900-at.

Bár én meg iPhone-t nem vennék, előbb lesz valamelyik másik a WP7/Bada/S^3/Meego/Android ötösfogatból.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hobbbyt válasza Morden24 (#12) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez tény.
De nem kell leírni a Nokáit. Még élnek :D És most talán ők is rájöttek, hogy ez így nem mehet tovább.. Sok jó/jónak tartott vezetőt csábítottak most át. Nem véletlenül (remélem)

Már egy ideje keresgetem az N97-em utódját. Mert ez a telefon (a hardver és a symbian miatt) szégyen. Viszont olyan dolgokat tud.. amit más gyártó még nem mutatott fel. Pedig megtehetné. Pl. FM Transmitter. Filléres dolog, és mégis mennyire szerethető.. (sokat ülök kocsiban) A telefon minősége.. hát igen. Műanyag. Nem tudom ,hogy ez, hogy jött ide, ja igen. Már álmomban is telefonokat látok.. hogy melyik lehet a méltó utód. És nincs. Nincs. Nincs. :O

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem látom most a Nokia-ban,hogy ezen javítani tudna, sőt...

(#20) zazahoho


zazahoho
őstag

én most vettem nokia-t :U ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) manchester85 válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


manchester85
addikt

Ezt kb. az óvodai nagycsoportban a "te vagy a hülye" szinthez tudnám hasonlítani. :U :K

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Valaki fentebb írta hogy Samsung, tényleg csinál jó telókat, de nekem még mindig a mosógép és a hűtő ugrik be először amiko meglátom hogy Samsung :( vagy max a tv, de nem a telefon..

(#23) Jim Tonic válasza manchester85 (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Harmadik iPhone-os. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) AMD Power


AMD Power
titán

Megy ez még majd lejjebb is!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25) Morden24 válasza Lotusomega (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

És a Nokiáról miért nem a gumicsizma, esetleg a kiváló minőségű ITT Nokia, a dobozba zárt világ? :)
Meg még csináltak húszmillió dolgot, mielőtt ismertek lettek a mobilvilágban.

És a is Samsung inkább tévé, mint mosógép.

Amúgy meg kész szerencse, hogy a kistigrisek bepuncsoltak a Nokiának, mert még mindig csak aludnának. Ha nincs anno az LG, aztán meg az Apple akkor lassan mostanára eljutnának oda, hogy ki lehetne adni a Tube-ot.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) p87


p87
senior tag

"hardver helyet az elsődleges fókusz a szolgáltatásokra és a szoftverre kerülhet"
Nah itt buktátok az egészet.
Eddig nem tűnt fel nekik, hogy azért csökkent a népszerűség az elműlt években mert alig fejlesztettek a hardvereken? Ültek a babérjaikon, és még ezt folytatják?
Hát tessék, pár éven belül olyan erős mobil hardverek lesznek, ha nem tartanak lépést lecsúsznak az alsó kategóriába.

(#27) Nartell válasza p87 (#26) üzenetére


Nartell
csendes tag

Ahogy az 5230-as tesztjénél is lehet olvasni, a Nokia nagyon elszúrt valamit. És mára már csak a fanatikus felhasználók tartanak ki mellette javarészt, vagy a mobilhoz semmit nem értő emberek, akik azt hallották a fanatikusoktól, hogy a Nokia a világ egyetlen gyártója.

Hát túrót. Igaz, vannak nagyon jó mobiljaik, E72-őt és N900-at fogtam már kézbe, szuper anyaghasználat, kiváló szoftver, nagyon össze vannak rakva. De az Xpress egy röhej, és a többi mobiljuk is főleg arra épít, hogy "mi vagyunk a Nokia, ergo eladjuk a nevünkkel, bármilyen kaksi készüléket dobjunk is össze"... Arról nem is beszélve, hogy sokszor felmerül bennem a kérdés: ki tervezi a telefonjaik külsejét, mert 1-2 kivételtől eltekintve a Nokia a legrandábbak közé tartozik...

Az alsó kategóriás "fém" anyaghasználatról meg inkább ne beszéljünk, az a dolog közelebb áll az iparilag újrafelhasznált préselt vashulladékhoz, mint a "fém" jelzőhöz.

És senki se értsen félre. Volt nekem régen Nokiám, még az aranykorszakban: 6600, 3650 sőt még N-gage-em is volt. Azok szuperül összerakott mobilok voltak, meg voltam velük elégedve.

De ami azóta történt a finnekkel az botrány. Egy piacvezető márka nem engedhet meg magának ilyen hibákat, egy Alcatel esetleg, de nem a Nokia. Azért piacvezető, mert az emberek megbíznak benne, azt várják, hogy az a legjobb minden téren. Ehhez képest a többi gyártó újabban csak alázza a Nokiát a saját termékeivel.

Mondom, ha egy Alcatelről lenne szó, aki a kis gyártók közül is a legkisebb, azt mondanánk, hogy jó van, próbálkozik és legalább van néhány igazán jó telefonja.

De a világ első számú mobilgyártójáról van szó! És ezért röhej amit csinálnak. Csak nehogy úgy járjanak mint az nVidia vagy a 3dFX. Az, hogy elsők vagyunk valamiben, nem azt jelenti, hogy hátradőlhetünk, ott kezdődik csak az igazi küzdés.

És itt üzenem a Nokiának: könyörgöm vegyenek fel egy normális designert!!!

"Fel kell polírozni" - mondta az egyszeri nepper. True story...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.