Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pite4


pite4
tag

QWERTY a kínaiaknak? :DDD

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#2) atike


atike
nagyúr

LOL. :)

Amúgy nekem valahogy nagyon nem jönnek be az ilyen stílusú telók... Igen, a BlackBerry sem...

(#3) meroly


meroly
veterán

Jogos, nem sokra mennénk a WAPI-val.

Impossible is nothing

(#4) Coyote2000 válasza pite4 (#1) üzenetére


Coyote2000
őstag

miért?

A RIM is iden inditja az uj termeket, ami Harpoon fedonev alatt Kina szamara keszul... Van ott penz, felszippantja a piac secperc alatt... Termeszetesen nemi modositas kell a karaktertamogatason, de ha valakinek, akkor a kinaiaknak TENYLEG hasznos a sok gomb.

[ Szerkesztve ]

(#5) Maegoss válasza pite4 (#1) üzenetére


Maegoss
tag

Igen, ugyanis a kínai karaktereknek Kínában létezik latin betűs átirata, úgy hívják, hogy Pinyin (amit egyébként a kínai iskolákban is tanítanak). A Kínában kapható összes érintőkijelző nélküli mobiltelefonban megtalálható a Pinyin alapú karakterbevitel. Ez azt jelenti, hogy beírod a kívánt kínai karakter latin betűs átiratát, majd a szoftver kiadja a lehetséges kínai karaktereket. Azért a többesszám, mert egyrészt több kínai karakter is rendelkezhet ugyanazzal a latin betűs átirattal, másrészt a mandarin nyelv különböző hanglejtéseket (összesen négyet) használ. Ezt azt jelenti, hogy sokszor két kínai karakter kiejtése ugyanaz, csak a hanglejtés különbözik. A különböző hanglejtéseket az írott Pinyin képes megkülönböztetni ("ékezetek" formájában), de a mobiltelefonokban nem lehet a hanglejtést megadni.

Egyébként ez csak a Kínai Népköztársaságra (PRC - People's Republic of China) vonatkozik, más kínai nyelvet használó országok (pl: Taiwan) nem ismerik a Pinyint és más beviteli módot használnak.

(#6) suriati


suriati
csendes tag

akkor kell a Qwerty a kinai piacnak, sokat kell gepeljenek szegenyek.

(#7) pite4 válasza Maegoss (#5) üzenetére


pite4
tag

Nem tudtam hogy van ilyen "karakter lefordítás" ! :R

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#8) Laci.M válasza meroly (#3) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem nagy hiány az európai piac számára. Nem is kell ide WAPI jól mondod!

Aláírás

(#9) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó lessz ez a kinaiaknak szerintem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.