Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Rendszeresen kapom elég régóta. Nem a napokban több hónapja ....(+ kapok hasonlót apple ID-set is csak mivel soha nem volt és lesz apple termékem elég rossz helyen próbálkoznak :DDD )
Aki bedől ennek a kamu levélnek ami már ránézésre is nem hivatalosnak tűnik az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2) tomazin válasza Crytek (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Te elolvasod minden számládnál, hogy mit ír a szolgáltató?

(#3) Crytek válasza tomazin (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Mivel minden számlámat inkasszó vonják semmit nem olvasok..

De azt szerintem mindenki tudja ,hogy bármilyen hivatalos levelet írnak neten/nyomtatott formában azt a helyesírásoknak megfelelően teszik... Ez a levél nem ilyen aki bedől neki magára vessen,mert egy buta tudatlan ember.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#4) dajkopali válasza Crytek (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

A fogyasztóvédelem, az ilyen állami szervezetek és civil tömörülések nem azokat védik, akik tudatosak és tájékozottak, mert őket nem kell, hanem azokat, akik valamilyen szempontból védtelenek, kevésbé tájékozottak stb.
Attól még, hogy nagyon sokan nem ismerik a viszonyokat - és ők a fő célpont -, még nem ők a vétkesek, hanem a támadók.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Carline


Carline
őstag

Hát ha ilyenekre bárki befizet, az meg is érdemli.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6) Avicularia


Avicularia
veterán

Ezt Nigériából a herceg fogalmazta, akinek bent áll a pénze a bankban? :D

(#7) mepet válasza tomazin (#2) üzenetére


mepet
addikt

Én igen. Főleg akkor, ha a szokásostól eltérő a számlalevél felépítése.

(#8) vince válasza tomazin (#2) üzenetére


vince
őstag

Nálam is alap, hogy elolvasom. Pénzt nem fizetünk ki úgy, hogy nem bizonyosodunk meg róla, hogy kinek és miért fizetjük. Ezért nem kap tőlem pénzt a bolt bejáratánál kéregető sem, ellenben ha ételt elfogad, azt szívesen veszek neki.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#9) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ha ilyesmi levelet kapok, akkor mindig megadom az azonosítóimat :R

felhasználó email címe: orbanviktor@gmail.com

jelszó: gyurcsanyferenc

De érdekes módon még sosem lopták el az adataimat :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) mepet válasza Carline (#5) üzenetére


mepet
addikt

Ajánlom figyelmedbe ezt az írást az áldozathibáztatásról. Az is kifejtésre került az írásban, hogy milyen károkat okoz az áldozathibáztatás.

[ Szerkesztve ]

(#11) tomazin válasza Crytek (#3) üzenetére


tomazin
veterán

Én nem fizetek azért, hogy befizessem a számláim, hanem jön egy email, ráklattyolok a számla befizetés gombra és kiegyenlítettem tartozásom. Nem, nem olvasom el (mint ahogy sokan itt is, csak most könnyű okosnak lenni hogy hülyeség van leírva, mert arról szól a cikk és elolvasod mit kanyarintott az idióta oda). Ha akkor jön mint szokott, kb. annyi amennyit gondolok és úgy néz ki mint a többi, akkor egy betűt sem olvasok el.

de tessék itt a diginek a levele, nehogy azt mondja valaki, hogy ennyi baromságot minden egyes alkalommal elolvas.

Örömmel köszöntjük az e-számlát igényelt ügyfeleink között. Értesítjük, hogy a DIGI online ügyfélszolgálati rendszerében, az ügyfélkapun keresztül már elérhetõ az aktuális havi e-számlája, amelyet jelen levelünkhöz csatoltunk is.

Kérjük, egy felhasználónév és jelszó megadásával, ITT regisztráljon könnyedén online ügyfélkapunkon , ahol ügyeit még gyorsabban és szabadabban intézheti.

Ügyfélkapun keresztül:
gyorsan, egyszerűen online rendezheti befizetését
könnyen megnézheti és letöltheti számláját
bármikor megnézheti szerzõdése, szolgáltatása, csomagjai és befizetése adatait

Az Ön aktuális számlájának adatai:
Összeg: Ft
Fizetési határidõ:
Számlakibocsátó: DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft.
Szerzõdésszám:
Azonosító csoportos beszedéshez:
Számlaszám: 2

Mostantól közvetlenül is kifizetheti bankkártyájával aktuális havi számláját, akár ügyfélkapu bejelentkezés nélkül az alábbi linkre kattintva: https://digi.hu/

Számlájának rendezésére az alábbi lehetõségek közül is választhat:
online bankkártyás fizetés
csoportos beszedési megbízás
banki átutalás (Kérjük, utaláskor adja meg szerzõdésszámát közleményként!)
bankkártyás fizetés OTP ATM-en keresztül
készpénzes, vagy bankkártyás fizetés személyesen, ügyfélszolgálati irodáink egyikében
Banki átutalás esetén az alábbi számlaszámok egyikére utaljon:
Citibank: 10800007-08480028
OTP Bank: 11706016-20733953
UniCredit Bankk: 10918001-00000074-91320020
Kérjük, számláját rendezze a fizetési határidõn belül! Együttmûködését köszönjük.
Tájékoztatjuk Elõfizetõnket, hogy az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény évközi módosítása alapján az internet-hozzáférési szolgáltatás után fizetendõ ÁFA mértéke 2018. január 1-jétõl 18%-ról 5%-ra csökken. Az internetes tájékoztatófelület pontos elérhetõsége: www.digi.hu/internetafacsokkentes

(#12) Crytek válasza tomazin (#11) üzenetére


Crytek
veterán

Ne mond már ,hogy most könnyű okosnak lenni...

Itt a ph-n abba is belekötnek ha valaki vesszők nélkül írja azt amit, de egy ilyen ékezetek nélküli még hibás levélnek meg bedőlne? Ránéz az ember és látja hogy ez nem hivatalos.

Next PC Upgrade: 2022

(#13) Mi5u válasza tomazin (#11) üzenetére


Mi5u
tag

"Én nem fizetek azért, hogy befizessem a számláim"
Jól kell bankot/számlacsomagot választani és akkor nem kerül plusz pénzbe. ;)

(#14) troller válasza mepet (#10) üzenetére


troller
senior tag

Persze senki se felelős semmiért manapság, pláne ha ő is megsérül vagy károsul. Ennyi erővel nem kéne megbüntetni azt aki 150-el száguldva balesetet okoz és megsérül, mert hát ő tulajdonképpen áldozat... :U
Mondjuk volt is ilyen eset pár éve egy motorossal, aki kamerázta, hogy valami erdei úton megy mint állat, csak közben letarolt ha jól emlékszem egy szembe jövő autót vagy motort és páran meghaltak miatta, ő meg rokkant lett. Nála az ügyvédje próbált valmi ilyen faxsággal előjönni, hogy hát szegény maga is áldozat, ne büntessék szigorúan. :(((

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#15) ígyvanferi válasza troller (#14) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó politikus lennél (vagy vagy?), ekkorát ferdíteni az eredeti felvetésen azért nem kispályásra vall. Hogy a frászba jön ide az, hogy valaki 150-nel balesetet okoz, és nem jár neki büntetés? Totális bullshit a posztod.

(#16) Anonymus23 válasza Crytek (#3) üzenetére


Anonymus23
veterán

"Ez a levél nem ilyen aki bedől neki magára vessen,mert egy buta tudatlan ember."
Tudod, hogy mekkora butaságra és tudatlanságra utal ilyet általánosságban állítani? De minimum szűklátókörűségre...

Közel sem igaz, millió +1 ember van, aki használja az internetet, és egyéb dolgokban eszedbe se jutna butának és tudatlannak beállítani, mivel a saját szakmájában/életében lehet nagyobb tudással rendelkezik és okosabb mint amilyennek te magadat tartod...
Elég ha csak az idős szüleimre gondolok, hogy személyesen, telefonon és levélben hányszor próbálták már átverni és bepalizni őket, ők pl szerencsére nem interneteznek, de eszembe se jutna butának és tudatlannak beállítani őket, de ettől függetlenül fel kellett szabályokat állítani: bárki telefonon/levélben/személyesen számukra kicsit is idegen terület (pl biztosítás, teleshop stb), akkor küldjék a gyerekeikhez. Jött már csomag teleshoptól, 60000 Ft értékben, amit "senki" sem rendelt.

Az ilyen levelek nem azoknak készülnek, akik profi net használók, hanem akik alkalmi használók, és nincs akit kérdezzenek, esetleg felületesek. Persze vannak köztük buták és tudatlanok is biztosan (a nagy számok törvénye alapján), de ez kb nem a te privilégiumod eldönteni és általánosítani!

;) - The Power of the Light Side

(#17) tomazin válasza mepet (#10) üzenetére


tomazin
veterán

Mivel úgyse veszi senki a fáradtságot (tisztelet a kivételnek), hogy elolvassa így mazsoláztam:

az áldozathibáztató attitűdök egyik rendkívül káros hatása az, hogy megnehezíti az áldozatok számára, hogy esetüket másokkal megosszák, illetve jelentést tegyenek róla. Ha a túlélő tudja, hogy társadalmunk őt fogja hibáztatni a bántalmazásért, még kevésbé lesz motivált arra, hogy beszéljen róla.

Többek között hasonlóan fontos indok a veszélyek tárgyalása kapcsán az is, hogy az áldozathibáztató attitűd magában rejti azt a kockázatot, hogy megerősíti az elkövető, narratíváját, miszerint a történtek az áldozat hibájából következhettek be.

„a jó elnyerje jutalmát, a gonosz pedig méltó büntetését”. Ezen meggyőződés alapján a világot egy biztonságos és élhető helyként képzelhetjük el, ahol a jó emberekkel jó dolgok, a rossz emberekkel rossz dolgok történnek. Az áldozathibáztatás pedig összekapcsolható az igazságos világba vetett hittel, mivel ez a torzítás szolgálhat alapjául annak, hogy az emberek szeretnek úgy gondolni mások szerencsétlenségére, hogy bizonyára megérdemelték azt. „Az áldozatok hibáztatása az egyik módja annak, hogy fenntartsuk a világ érthetőségéről és kontrollálhatóságáról, illetve a saját jóságunkról és erkölcsi kiválóságunkról kialakított szemléletünket.”

Crytek Hogyan veszel észre helyesítási hibákat úgy, hogy nem olvasod el ami le van írva?

[ Szerkesztve ]

(#18) Crytek válasza tomazin (#17) üzenetére


Crytek
veterán

Erről a fake levélről van szó ezt elolvastam itt az oldalon is és kb hetente amit mailemre kapok már elég régóta.Hemzseg a hibáktól már ránézésre is...És ezt láthatja egy 80 éves mamika is... Aki nem veszi észre ezt és bedől hogy ez ebben a formában egy hivatalos doksi.......

Next PC Upgrade: 2022

(#19) WhiteWalker válasza Crytek (#18) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te nagyon nem két lábon jársz itt a földön... :U és nagyon nem vagy képbe az idősekkel kapcsolatban :W saját magad járatod le ezzel a hülyeséggel, amit itt összehordasz.

[ Szerkesztve ]

(#20) troller válasza ígyvanferi (#15) üzenetére


troller
senior tag

Mert egy kisarkított példát hoztam arra, hogy attól még hogy valaki áldozat, igenis lehet felelőssége abban, hogy számára káros dolog történt és talán tehetett volna ő is azért, hogy ezt elkerülje?
Lehetne az is, hogy épeszű ember szerintem nem lép le szétnézés nélkül a zebrára, hiába van elsőbbsége, mert attól még egy féktávon belül lévő autó simán elcsapja.
Csak manapság ha valaki fel meri vetni, hogy talán tenni kéne saját érdekünkben is valamit, nem csak sírni, mikor már bekövetkeztek az események, akkor az le van hurrogva, mer "áldozathibáztató"
De lezárom ezt a témát, mert sok értelme nincs, aki bekattantan hiszi, hogy ez csak "áldozathibáztatás" az úgyse fog ezen elgondolkozni, a józan többség meg magától is tisztában van azzal, amit írok.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#21) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is kapom folyamatosan ezt a levelet és megy is a tiltás rá :D
/csak tudom ha tartozom feléjük...bár olyan nem volt és nem is lesz remélem.../ ;]
Telekomnak is jeleztem már ezt a mailt. (korábban)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22) snecy20


snecy20
veterán

Ilyet kaptam én is...viszont ezek rendes csalók, mert tőlem is csak 1315 pénzt akarnak! :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) MaxxDamage válasza snecy20 (#22) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok kicsi sokra megy! :P ;]

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24) snecy20 válasza WhiteWalker (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Miért, attól mert 80 éves, még nem tanult helyesírást / nincs felfogóképessége, vagy mi? Ugyan már...
100km-ről látszik, hogy ez a levél semmi olyan kritériumnak nem felel meg, ami vonatkozik általában egy hivatalos levélre. A nyelvezet meg eléggé a random kisebbségi színvonal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Én úgy küszöbölöm ki, hogy minden hasonló esetben rögtön nekem szól muterom. A másik pedig: amit lehet, csoportos megbízással vagy rendszeres, előre beállított és időzített utalással fizet. Ha jön egy ilyen levél, akkor levelező bezár, majd beírja a telekom.hu domaint, ott bejelentkezik és befizeti, ha van mit. Ugyanis ott is szerepelnie kell a tartozásnak. Olyan nincs vagy nem tudok róla, hogy aktív ügyfél esetén online fiókban nem, csak emailben tartják számon a késedelmet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) egykori


egykori
őstag

Nálam tudja már a helyét ez a csaló áltelekomos levél - ma is azonnal a Spamben landolt, a reklámok és a nem kért hírlevelek társaságában. :)

(#27) RudY


RudY
addikt

GDPR - on? Telekom fizethet majd hamarosan egy raklapnyi pénzmagot, mivel az előfizetők adatai és elérhetőségei meglehetősen szivárognak. :DDD

(#28) janeszgol válasza RudY (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Május 25. Még van idő gyorsan eladni néhány rekordot, aztán majd szigorítanak. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Robert_F válasza WhiteWalker (#19) üzenetére


Robert_F
tag

A stílusod eléggé kritikán aluli, ha megengeded, miért ne lehetne igaza? Az idös nem kell egyenlö legyen a hülyével, olvasni, helyesen írni 90 évesen is lehet. Nem értem a pampogásod okát, de a stílusát még kevésbé...

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#30) Sinesol


Sinesol
veterán

El sem tudom képzelni, hogy ennek mégis hogy lehet könnyen bedőlni. :N

(#31) Kékes525


Kékes525
félisten

Engem biztos, hogy nem érint, pedig Telekomos vagyok. Ritkán olvasom el, hogy mit írnak. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) IT user


IT user
tag

Körülbelül 15 éve nincs Telekom előfizetésem, mégis kaptam ilyen levelet, még pár napja is.
És Apple ID-s levelet is kaptam régebben, pedig soha nem volt Apple termékem.

(#33) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Javult a szinvonala a levélnek:

Ékezetek még nincsenek...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#34) Kékes525 válasza ElektrikusDE (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ékezetek miért nincsenek? A copy-t nem ismerik? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Szpisti


Szpisti
addikt

Hosszú hónapok óta kapok ilyeneket, Apple-ösöket pedi évek óta, de rendszeres a PayPal-os is. Elég csak megnézni a feladó e-mail címét, abból egyből rájönni, hogy kamu...

(#36) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet annyira nem akarnak "túlzásba" esni.

Ez is egyfajta Social Engineering módszer.

(#37) Sinesol válasza Kékes525 (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Én azt sem tudom egyáltalán küldenek-e leveleket, mivel egy régebbi, nem main email címemre van regelve a fiók, azt meg évente ha egyszer nézem, vagy annyiszor se. :D

Amúgy már alapjában véve fail a levél, mivel ott az online felület, ahol látható ha hátralék van és fizetni is tud az az ember, szóval miért is küldenének külön linkes levelet...

[ Szerkesztve ]

(#38) Zsoxx válasza Sinesol (#37) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szoktak küldeni, de abban pontosan az előző havi esetlegesen feladatlan csekken szereplő összeg van, így le tudod ellenőrizni. Illetve az ügyfélazonosítót is feltüntetik.

(#39) Zsoxx válasza ElektrikusDE (#33) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A Telekom ID korrekt? Vagy valami kamu szám?

(#40) ElektrikusDE válasza Zsoxx (#39) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mivel nincs kapcsolatom a szolgáltatóval nem lehet korrekt.

Másrészt a Telekom nemszorul szerintem itthon.hu-s emailcímre.

noreply@itthon.hu

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#41) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

9. Parancsolat: Ne tégy hamis tanubizonyságot felebarátod ellen. Tehát bűncselekmény.

(#42) kymera


kymera
senior tag

Én is kaptam ilyen levelet .
Persze csodálkoztam is mivel tudomásom szerint nincs TCom előfizetésem :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#43) djculture


djculture
félisten

Van már olyan magyar cég is aki kamu sms-eket küldözget Falu-tv.. Korlátozták a szolgáltatást 1000ft /hó rendszerhasználati pénzt fizzes be dumával. Valami győri fszom cég.

[ Szerkesztve ]

(#44) kymera


kymera
senior tag

Azért annak érdemes lenne utána nézni hogy melyik adatbázisból vették az emailcímeket.... ? Lehet egy robot is ami random küldi a maileket de az is lehet hogy megszerezték "valahonnan" .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#45) Csóró™ válasza kymera (#44) üzenetére


Csóró™
senior tag

Az emberek manapság sok helyen megadják (adhatják) az E-mail címüket (facebook, online oldalak regisztrálásánál stb.) Ezek közül elég, ha egyet feltörnek (vagy megveszik a már feltört adatokat), és máris megvan egy rakat E-mail cím.

(#46) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

kollegám 2-3naponta kap hasonló emaileket, meg se nyitja, automatikusan törli. egy telenoros praktikum csomagos ember nem veszi komolyan,aki soha nem volt telekomos :DDD

erről korábban én is írtam egy személyes blogot link:DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#47) Kékes525 válasza Sinesol (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

Amúgy a honlapjuk hónapokkal el van maradva a fizetések teljesítésének közlésében. Olyan még nem volt, hogy rendesen működött volna. Két nagy hibája van a Site-ujknak:

1. Rendkívül lassú a bejelentkezés.

2. A fizetés teljesítésének információja mindig hibás. Sokszor hónapokkal elvan maradva. Erre sokszor felhívtam a figyelmüket, de nem foglalkoznak vele.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Elemental


Elemental
addikt

Az még nem került említésre, hogy az ilyen csaló f@stalicskákat úgy szájon kéne csapni szívlapáttal, hogy többet fel se akarjanak állni.

(#49) st3v3np3t3r válasza Kékes525 (#47) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mi 4évig használtuk a webes fizetést, semmi gond nem volt vele...a telekom appal viszont voltak gondok

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#50) CsabaZz válasza tomazin (#2) üzenetére


CsabaZz
tag

Igen, én személy szerint elolvasom. Az említett levelet is hónapok óta kapom, de a Gmail mindig a spamek közé rakja. Egyszer futottam át kíváncsiságból, de ránézésre megállapíthatö már az első mondatból, hogy kamu.

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.