Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes egerek, bár szerintem felesleges lesz. Aki a win8 extráit akarja kihasználni, az úgy is vesz olyan laptopot, tabot stb. Aki meg asztali gépen nyomja, az meg nem hiszem hogy a 8 kedvéért (amiért pénzt kiadott :DDD ) nem fog még + pénzt egérre áldozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) alevan válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


alevan
őstag

Köszi, hogy semmibe veszel :(

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) SutiAdi válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


SutiAdi
tag

Nem értek egyet veled. Én is notebookon használom a windows 8-at a megjelenése óta (MSDN), és se egérrel, se touchpad-dal nem az igazi elérni a start menüt, az előző alkalmazás gombot, a jobb szélső menüt, stb, mivel mindig valamelyik sarokba ki kell vinni az egeret, és ott éred el a megfelelő funkciót. A logitech pedig valami hihetetlen érzékkel érezte ezt meg, hogy mire is lenne szükség. Ha max 10 környékén megáll a két egér közül valamelyik, én szívesen veszek egyet, mert sokat javítana a felhasználói élményen.

(#4) Sub-ZeRo válasza alevan (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem téged vettelek semmibe, hanem a logitech elképzelését.
Azért értelmezni tudni illik. ;)

(#3) SutiAdi: Neked inkább várni kellene, mert úgy tudom, hogy a touchpad használoknak jön ilyen driver, ami a win8 gesztusait tudja. És ez ingyen van. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Egy ilyen touchpadet biztos beszerzek a laptopomhoz, amíg nem lesz fölös 300E forintom egy érintőkijelzős notebookra. lassan egy éve használom a Win8 különféle változatait, régóta kell nekem valami ilyesmi.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6) SutiAdi válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


SutiAdi
tag

Nem bánnám, ha Elantech touchpad-ekre is jönne ki ilyen frissítés.

(#7) mzso válasza Gadgetfan_ (#5) üzenetére


mzso
veterán

Én egy napja de már átfaragtam annyira, hogy csak indulásnál lássam a csempét, úgyhogy nincs egér vásárlási vágyam. :)

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Nem ájultam el ezektől a cuccoktól.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Tigerclaw válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ameddig nem kerülnek a boltokba az ergonómikusan kialakított direkt érintésre tervezett asztali monitorok, addig hasznosak lehetnek az ilyen eszközök. Sajna a Microsoft elfelejtett kiadni a Surface családban egy W8-ra optimalizált asztali konfigot, vagy legalább egy monitort. Úgy néz ki, hogy a gyártók enélkül nem nagyon próbálkoznak.

Egyébként OS X-ben kevés jó dolgot találtam eddig, de az érintős gesztusok egy nagy méretű touchpaddal egész jól működnek.Mondjuk valamiért jobb ha a touchpad nem oldalt a billentyűzet mellett van, hanem alatta, ahogy a notebookoknál, szóval az ideális talán az lenne, ha beépítenék a desktop billentyűzetbe a tenyértámasz közepébe egy ilyen nagy touchpadot.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Béééla


Béééla
őstag

Ezek kozul legnagyobb hasznossagu a drotnelkuli tapi, en mar tvre kotnem a desktopom es a nagy kepernyo plusz ilyen tapi nekem a tokeletes kombo. (persze melle billeger a munkahoz es nem art megszokni hogy mi merre, mert vegtere is nem latni hogy mit nyomsz)

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#11) M@trixfan válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

"az érintős gesztusok egy nagy méretű touchpaddal egész jól működnek"
Olyannyira "egész jól", hogy utána kész borzalom bármilyen másik notebook touchpad-je. A billenytűbe épített megoldást pedig nagyon remélem meghagyják a PC piac többi résztvevőjének.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12) vince


vince
őstag

kipróbálnám az egereket szívesen...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#13) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Úgy érzem magam mint valami gyogyós Harry Potter... mindenféle varázs mozdulatokat kell megtanulni, hogy úgy ahogy tudjam használni az oprendszert. Köszi MS! :W

Egyébként meg ha már ilyesmire kényszerítik a felhasználót, akkor azt kéne megoldani, hogy bármilyen tabletre vagy telefonra ki lehessen küldeni a képet, (és viszont) ugyanis, ha a jobb alsó sarokban hagytam az egeret, akkor az ilyen tapipadon, egy fél órát simogathatom, mire átmegy a bal felsőbe, ha épp ott akarok valamit intézni legközelebb. Precízen viszont nem tudok rányomni semmire direktben, ha nincs képi visszajelzés. Ilyen eszközök többnyire minden háztartásban vannak, úgyhogy ennek még lenne is értelme.

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#14) adabra


adabra
senior tag

Kár, hogy ezeket nem árulják fele ennyiért bluetooth -os kapcsolattal is. Így mindenképpen elvesz 1 USB portot, és ki is lóg a notebookból. (hátizsákba való ki-be rakásnál nem frankó)

(#15) kromatika


kromatika
veterán

T650 vételára 79 dollár :Y

(#16) nicu71


nicu71
addikt

egész frankók ezek az eszközök,talán kipróbálnám,bár én síma egérrel is bámulatos ügyességgel kezelem a win8-at! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#17) Agyzuzo válasza Béééla (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

+1! Rengetegszer jó lenne, mert az ágyban annyira nem menő egerészni. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) arn


arn
félisten

Ahol kenyemetlen a laptop, ott tabletet hasznalok. Erre talaltak ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) Tibi86


Tibi86
aktív tag

A gomb nélküli egér tetszik, lehet veszek majd egyet, ha már nem 20k környéken lesz az ára. :(((

(#20) Kloden


Kloden
senior tag

Tököm a sok tapicskolásba mindenhol, ok, elavult dolog a fizikai gomb de attól még egy jól működő dolog.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#21) mzso válasza Sennalacy (#13) üzenetére


mzso
veterán

Most úgy értelmezem, hogy asztali géped van. Bár kicsit, homályos ahogy fogalmazol. Ha asztali akkor használd úgy mint a win7-et. Gyakorlatilag csak a Classic Shell programot kell feltelepíteni.

Táblát meg kiforrott OS-sel kell venni. :)

(#22) mzso válasza Kloden (#20) üzenetére


mzso
veterán

Egér görgőnél nem annyira. Mivel az hajlamos ugrálni és hamar kikopik amikor néha visszafele is megy amikor nem kéne vagy az ember nem annyit görget amennyit akar vagy véletlenül görget.

Nekem egy traveler 515-öm van ami primitív de igen jól helytáll és ugye nem kop el. (Kivéve a nyavajás turbo scrollt amit nem lehet kikapcsolní így folyton aktiválom véletlenül)

(#23) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Baromi kényelmes lehet ilyen kitekert, görnyedt kéz- és ujjtartással az a tapicskolós egér!
Műkörmös titkárnőknek must have! :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Egészen szimpatikus a T650.
Kíváncsi vagyok hogy mit lehet belőle bal kézzel kihozni, jobb kézben egy egérrel.
Egy Cuebase vagy egy Nuendo alatt.

A videó szerint (2:54) még éppen viselhető lagot produkál :)

Az biztos hogy fájdalmat okozna utána egy x@r tapippaddal küzdeni laposon ;]

(#25) SPY0817 válasza SutiAdi (#3) üzenetére


SPY0817
aktív tag

pedig a startot a leg könyebb 1win gomb nyomás és kész.. :D

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#26) Dicker


Dicker
őstag

Én szeretem a gombokat, nem szimpatikus ez az érintős egér. Viszont a hangos kattogást nem bírom annyira. Így jobban vonzanak a "silent" kivitelek. Esetleg ismer valaki minőségi/némább/wireless egeret? A jelenleginek már haldoklik a kábele.

(#27) VIC20


VIC20
őstag

Hááát, próbálgattam az ujjammal (hagyományos, "mezei" egérrel), de nekem valahogy természetellenesnek tűnik a mutató- illetve bármelyik ujj oldalirányú mozgatása, miközben a tenyér többi része mozdulatlan marad. Szerintem az izületi gyulladások száma emelkedni fog, ha ilyesmit használunk.

(#28) mzso válasza VIC20 (#27) üzenetére


mzso
veterán

Mármint mennyit és mihez? Nekem nem kényelmetlen az oldalirányú mozgatás abban a ritka esetben, ha oldairányban kell görgetni az ablakban. Metrónál vagy hasonlónál mondjuk nem tudom, hogy mennyit kell görgetni.

[ Szerkesztve ]

(#29) VIC20 válasza mzso (#28) üzenetére


VIC20
őstag

Nem tudom, csak annyit mondhatok, hogy nekem, személy szerint kényelmesebb ha nem ujjtőből, hanem pl. csuklóból/könyökből stb. kell kivitelezni az oldalirányú mozdulatot.

(#30) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

T620-as egeret használok fél éve. Egy hónapja random működik csak a "jobb egér gomb", sőt néha akkor működik amikor a bal oldalát nyomom a kütyünek. A használata egyébként nagyon kényelmes, praktikus a touch bár kicsit érzékeny. Ha valakinek van valami ötlete, szívesen veszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.