Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Abu85 válasza norbert1998 (#100) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Battlefield 4 a Frostbite 3 motort használja. Ennek a különlegessége, hogy képes 3000 dinamikus fényforrást is gyorsan kezelni, amit tile-based optimalizációval érnek el, de ennek az optimalizációnak a hátránya, hogy a memória-sávszélesség kíméléséért több memóriát igényel. A Crysis 3 CryEngine motorja még klasszikus deferred rendert használt, ami kevesebb memóriát igényel, de nem kíméli annyira a memória-sávszélességet, ezért a CryEngine nem is tud pixelenként 130-140 bitnyi információt tárolni. Viszont az új CryEngine verzió már a Frostbite 3 technikáját vetette be, így a sok információ tárolása miatt ez is több memóriát igényel, szóval az 1 GB VRAM-mal semmiképp nem vagy kisegítve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#102) Dtomka válasza #65675776 (#98) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen, ebben igazad van. De ha minden jól alakul, akkor a DX12+4K=8 GB ram egyenlet fog érvénybe lépni :).

(#100) norbert1998
Megértelek, de a 7850 a BF3 hoz sem volt elegendő magas felbontáshoz, a BF4 sokkal igényesebb grafikailag. (ezt meg neked kell megértened és elfogadnod)
Amúgy a Mantle gyengébb CPU-k esetében tényleg több FPS-t hozz, de sokan azt gondolták, hogy kategóriákkal jobb teljesítményük lesz.

(#101) Abu85
:R

Én nagyon kíváncsi vagyok a win10 re és a DX12 -re. Remélem tényleg lesz értelme majd a váltásnak.

(#103) norbert1998 válasza Dtomka (#102) üzenetére


norbert1998
veterán

Na igen. Csakhogy nálam meg rosszabb, mint a dx:D

Abu: igazad van, csak meg nincs kint annyi játék, amennyi miatt már érdemesebb lenne egy új gpu-t vennem. De el fog jönni az az idő is.

(#104) Dtomka válasza norbert1998 (#103) üzenetére


Dtomka
veterán

Esetleg tuning, Cpu vagy vga? Mert a Mantle + tuning esetében előfordulhat az említett probléma. (bár lehet, hiogy csak a 290/x vga-kra igaz.)

(#105) norbert1998 válasza Dtomka (#104) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez igaz, próbáltam anno, tuninggal a dx jobb lett, a mantle rosszabb. De így is úgy is, a dx jobb mint a mantle

(#106) Cooley18 válasza #65675776 (#95) üzenetére


Cooley18
aktív tag

És ezt miért nekem mondod? :D

(#107) norbert1998 válasza norbert1998 (#105) üzenetére


norbert1998
veterán

Esetem én legalábbis.

(#108) King Unique válasza bencze (#93) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan tudod, mire gondoltam, h nyilván nem csak a dizájn, az ikonok és stb. a fontos, hanem a motorház alatti fejlesztések is, de a kettő legyen egymással egyensúlyban. Mert, ha csak utóbbit fejlesztik, előbbi meg marad az x évvel ezelőtti szinten, azért az mégse az igazi...3rd party programokkal csak ezért teleszemetelni a oprendszert, nyilván nem a legjobb megoldás.
Azért már egy-néhány éve van ribbon MSO-n, de más programoknál is, nem újdonság egyáltalán, bőven meg lehetett szokni és használható is. AKi nem akarja, az az ő dolga.
Azt meg nem ebben a topikban kell vitatni, h XP-hez képest, mi az újítás egy 7-esben, v ahhoz képest az új Winekben, de a lényeg, h vannak, nem is kevés. Ha infók hiányosak, ott a google, itteni PH-s tesztek.

(#96) nap: ribbon káros...jujj. Azért ilyen zöldséget nem kéne írogatni. Mint mondtam, nem újkeletű dolog és bőven használható. A program alap használni tudása itt a lényeg, aki ezt tudja, az nem a ribbonon nyafog, aki nem, azoknak egy része meg jellemzően szereti ezzel (is) palástolni a hiányosságait.
Ha felület terén, egyesek vannak annyira igénytelenek, h 3-6-10 évig jó neki dettó ugyanaz a dizájn 0 változtatással, h közben megélt 2-3 főverzióváltást és még fizetni is hajlandó érte, az az ő dolga. De szerencsére a gyártó sem így gondolja és új verziókban, ahogy Win10-ben, fejleszti a(z asztali) felületet is, h kedvére tegyen egy másik, a rendszert megvásárló rétegnek is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#109) gamerod


gamerod
csendes tag

Sok okostojás adhatja el az idei videokártyáját. Előre borítékolható volt hogy nem érdemes ezeket megvenni, mert már a kapuban van a DX12, új shaderek, stb. Idén zárul le az elmúlt 5 évben színen lévő videokártyageneráció, aztán jön a nextgen új számozással, vagy névvel. Amikor látszik hogy a számozás a végét tapossa, már nem ruházok be ilyesmibe.

(#110) pakriksz válasza gamerod (#109) üzenetére


pakriksz
őstag

milyen az az új shader? Nem tűnt fel hogy 40x le lett írva, hogy a dx12 támogatható az összes 11-es kártyával?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#111) gamerod


gamerod
csendes tag

Windows 7-et már el kell felejteni. Szép volt, jó volt de már a 6. évét tapossa. Lassan egyidős lesz az XP életciklusával. Az új dolgok mindig új háttérkörnyezettel működnek jól.

(#112) gamerod válasza pakriksz (#110) üzenetére


gamerod
csendes tag

Addig állj te fél lábon amíg régi kártya ezt támogatni fogja.. Soha nem lehetett megúszni kártyacsere nélkül az új DirectX-eket mert hardveres támogatás is kell neki. De, majd egy szoftver ötszörös erőt sajtol ki egy kártyából, hagyjuk már a mesét. Tipikus félreértés vagy félrefordítás volt az a dolog. Persze én is telepítettem anno DirectX 10-et a DirectX 8 kártya mellé, de attól még nem indultak el a játékok rajta.

(#113) King Unique válasza gamerod (#111) üzenetére


King Unique
titán

Kb., alap életciklusa is 3 hónap múlva véget ér...
Eleve új játékokhoz, az új hw mellé új OS is dukál majd a 10-es személyében. DX12-et is max egy 8.1-be ha belerakják még, de abba se biztos, a 7-esbe meg pláne nem fogják.

(#114) Cooley18 válasza gamerod (#112) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Márpedig a DX12 nem igényel plusz hardveres támogatást a 11-hez képest, és igazából főként a processzorból sajtol ki plusz teljesítményt.
Hogy egyszerűen szemléltessem, ott vannak az új konzolos APU-k, amik harmatgyengék egy asztali géphez képest, mégis pusztán szoftveres túlerővel közel olyan teljesítményt facsarnak ki belőlük, mint amennyi egy erősebb PC-ben van. Viszont a konzoloknál megvan az az előny, hogy egyetlen hardverre kell fejleszteni, ezért ott relatíve egyszerűbben megoldható ez, viszont PC-n a DX-nek mennie kell minden hardverrel, ami komoly szoftveres gátakat szül a stabilitás és a kompatibilitás érdekében. Na, a DX12 most ezekből a gátakból fog lebontani jó néhányat, és hardverközelibb programozást tesz majd lehetővé. Ebből fakad a többletteljesítmény, és az égvilágon semmilyen extra hardveres támogatást nem igényel, tehát nem kell kukázni az közelmúltban vett kártyákat.
Ha abszolút nem értesz hozzá, ne vészmadárkodj, légy oly kedves!

(#115) gamerod


gamerod
csendes tag

Lényeg az hogy egyetlen most a piacon kapható kártya se fogja támogatni a DX12-t. Ha így lenne, már most ott ficcenne a dobozukon legalább a DirectX 12 Ready felirat. Most tapossák a generációjuk végét a kártyák, ennek köszönhető minden gyártónál a 9-essel kezdődő számozás. Majd jövő tavasz végén fognak szállingózni a hírek a DX12-t támogató kártyákról. Olyan még nem volt a történelemben hogy ne kelljen cserélni emiatt, és nem is lesz. Ha lehetséges is lenne, nem érné meg üzleti szempontból, ugyanúgy ahogy a Windows esetében is rákényszerül az ember a cserére.

(#116) warcat válasza gamerod (#115) üzenetére


warcat
veterán

Nem a hátsóból kellene előhúzni az infókat.
Nem újdonság,de a te kedvedért tekintsd meg Tyű,mi van a dobozon
Természetesen nem tökéletes a támogatottság,hogyan is mondják? feature level 2-ig támogatja a Maxwell de még talán a Kepler is.
Ez annyit jelent,hogy néhány extra effekt ki fog maradni,valahogy nem esek kétségbe ezen, a 2-3 év mire elterjed,addigra ez a kártya is megérik a cserére

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#117) gamerod


gamerod
csendes tag

Én is azt szeretném ha a fotelben ülve egy kattintással és INGYEN ötszöröződne a gépem teljesítménye, de kizárt dolognak tartom. 1 év van a megjelenésig, ezért megvárom hogy jövőre milyen hardverek jelennek meg, főleg a videokártya piacon. Az biztos hogy jobban fel lesznek készítve az új DX12-re mint a mostaniak. Nem olyan világot élünk ahol mindent ingyen az ember kezébe adnak, aki ebben bízott az általában koppant. Nyilván nem vészmadárkodásból írtam ezeket, hanem az eddigi tapasztalatok és realitások alapján.

(#118) #65675776 válasza gamerod (#117) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DX12 semmiféle hw újítást nem ír elő. Csak a jelenlegi hw-ek optimális kihasználására törekedik. Ahhoz felettéb hasonló módú elérést, ami a konzoloknál jelenleg is van. Akét új konzol meg "véletlenül" GCN IGP-t kapott. Ráadásul a konzolokban levő verzióhoz képest már most is van újabb asztalra. Nem vészmadárkodás, simán az ismeretek hiánya.

Cooley18: Te írtad, hogy kb semmit sem ér.

(#119) Cooley18 válasza #65675776 (#118) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Számunkra nem is. Nyilvánvaló, hogy az érdekelt fejlesztők már használják, de LordX úgy állította be, mintha ilyenje csak az AMD-nek lenne.

warcat: Tier-eknek nevezik, és csak a GM204 támogatja a 2-t, a többi nV csak az 1-et, de a 2-eseken nem fog kimaradni semmilyen effekt, mert garantáltan nem fognak többet használni a fejlesztők még évekig.

gamerod: Rád kár pazarolni a betűket... :N

(#120) Hiftu


Hiftu
senior tag

Vajon egy virtualis gepben futtatott Win10 eseteben kap hardver hozzaferest a DX12?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#121) LordX válasza Cooley18 (#119) üzenetére


LordX
veterán

Ezt nem tudom hogy sikerült kiolvasni, épp hogy azt írtam, hogy mindenkinek van.

(#122) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erős a pletyka arra vonatkozóan, hogy a Windows 8-at birtokló felhasználók ingyen továbbléphetnek, amivel tulajdonképpen a piac sem járna rosszul.

Én ettől meg is nyugodtam, remélem, így lesz. :)

(#123) pakriksz válasza gamerod (#112) üzenetére


pakriksz
őstag

De miért okoskodsz olyan dolognál amiről fogalmad sincs? A dx12 nem sajtol ki több erőt a gpu-ból, csak lehetővé teszi hogy a teljes erejét kihasználják, a cpu limit eltűntetésével... ez nem új dolog, a mantle már megtette ugyanezt...Ezt úgy hívják hogy : optimalizáció
A dx12 nem igényel hardveres változást, legalább is AMD oldalon, de a többin is menni fog, csak nem 100%-os támogatással. Lásd egy 7xx-es geforcen mutatták be a működését... mert bizony attól hogy neked nem elérhető, már jópáran használják.

És jó pár directx újítást meg lehetett úszni kártyacsere nélkül, max te ezekről nem tudsz...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#124) pakriksz válasza Hiftu (#120) üzenetére


pakriksz
őstag

majd ha megírják a virtuális gép virtuális gpu driverét dx12 támogatásúra igen, talán...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#125) Cooley18 válasza LordX (#121) üzenetére


Cooley18
aktív tag

"Az összes GCN-es AMD kártyára már most van DX12 driver. Az nVidia bejelentette, hogy a Fermitől elkezdve támogatni fogják a DX12-t (2-vel korábbi generációhoz kiadnak új drivert, ez világszám :U )."
Az első mondat egy az egyben azt sugallja, hogy az nV-kre még nincs, a másodikban a "fogják" szintúgy. Ezt akárhogy olvasom, egyáltalán nem azt írod, hogy mindenkinek van.

[ Szerkesztve ]

(#126) Dr. Akula válasza BomiBoogie (#122) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szinte kizártnak tartom. Nem MS kompatibilis hozzáállás.

(#127) Воланд válasza Dr. Akula (#126) üzenetére


Воланд
titán

nyiltabb os fejlesztes, ingyenes office ikutyukre, meg droidra, open source .net, ingyenes visual studio kis fejlesztocegeknek, android emulator a visual studioban, stb. egy evvel ezelott ezek sem igazan voltak elkepzelhetoek. itt az ideje elfelejteni a Ballmer fele ms-t.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#128) BomiBoogie válasza Dr. Akula (#126) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért? A 8-nál is volt valami upgrade lehetőség.

(#129) pakriksz válasza Воланд (#127) üzenetére


pakriksz
őstag

Miért? Az ingyenes office teljesen beleillik az m$ eddigi stratégiájába, ugyan is azért van ingyen, hogy továbbra is a m$ zárt, félredokumentált formátumai legyenek használatban, ami m$ office-n kívül semmilyen más programban nem jelenik meg tökéletesen, így ellehetetlenítve az office alternatívákat.
Opensource .net? Ilyenről még nem hallottam, max a mono-ról amihez semmit sem tett hozzá az m$.
Androidnál meg tudják hogy ők azon a piacon nem rúgnak labdába, kisajátítják azt amit még tudnak.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#130) shiftac válasza norbert1998 (#100) üzenetére


shiftac
aktív tag

Eredeti bf4 multi nekem is akármilyen grafikán van, dropol az fps. Van 90, aztán 20.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#131) Воланд válasza pakriksz (#129) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#132) LordX válasza Воланд (#131) üzenetére


LordX
veterán

WAT

(#133) sunny474111


sunny474111
tag

"A mostani kártyák is támogatni fogják a dx12-őt". Ez érvényes a mobil GPU-kra is?Gondolok itt egy gtx 980m-re

(#134) Dr. Akula válasza BomiBoogie (#128) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt, pár fityinggel olcsóbb volt, nem jelentős. Meg bizonyos notikra volt 4.500 HUF-ért upgrade, de ahhoz kellett olyan noti, aminek az árába simán belefért.

(#135) Dtomka válasza shiftac (#130) üzenetére


Dtomka
veterán

Gondolom nem ULTRA-n, volt 90 FPS-ed. Ha igen akkor az egy "jóféle 750 Ti" lehetett mert az alábbi videóban
csak akkor van 90 körül, ha az égre néz.
GeForce GTX 750 Ti -(Battlefield 4 Benchmark ) Ultra Settings 1080P

A dropolás más miatt lehet, én is játszom a játékkal, és nekem eddig 3x volt drop amióta megvettem. (több mint 450 órát játszottam.)

(#136) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#134) üzenetére


arnyekxxx
veterán

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2013/01/04/reminder-get-windows-8-pro-for-14-99-through-the-windows-upgrade-offer/
http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2012/07/02/upgrade-to-windows-8-pro-for-39-99/

szvsz azért a 15/40$-os ár belefér a "jelentős" kategóriába

(#137) Cooley18 válasza sunny474111 (#133) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Persze, ugyan az a lapka. Az más kérdés, hogy driver mennyire lesz a régebbi mobilokhoz, de a maxwellekre tuti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#138) sunny474111 válasza Cooley18 (#137) üzenetére


sunny474111
tag

köszi,faxa! Notebookcheck-en néztem h a desktop veziónál dx 12 van míg a mobilnál 11.2(gtx 980-as kari),ezért kérdeztem.De olvastam pár angol cikket is,írták is h a maxwell-es karik támogatni fogják,mobil gpu-król nem volt szó a cikkekben.Gondolom csak kitértek volna rá külön,ha nem támogatná.

(#139) Dr. Akula válasza arnyekxxx (#136) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez elég messze van az ingyenestől.

(#140) King Unique válasza Dr. Akula (#139) üzenetére


King Unique
titán

Inkább örülni kéne, h vannak ilyen lehetőségek is, amikor kedvezményes áron lehet upgrade-elni...
Ha vki annyira ingyééér akarja az (új) OS-t, használjon Linuxot...
Másrészt sokan otthonra úgyis ingyen jutnak hozzá, xy torrent oldalról... :DDD

(#141) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#139) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezt írtad előtte:

"Volt, pár fityinggel olcsóbb volt, nem jelentős."

Nem ingyenről volt szó hanem kedvezményről, és továbbra is tartom, hogy egy soktízezres szoftver 4-8ezer forintért belefér a "jelentős kedvezmény" kategóriába

(#142) Dr. Akula válasza arnyekxxx (#141) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

BomiBoogie pedig mégelőtte: "a Windows 8-at birtokló felhasználók ingyen továbbléphetnek".

(#143) King Unique válasza Dr. Akula (#142) üzenetére


King Unique
titán

És..???
Ez még egyelőre csak "pletyka" szintjén létezik, nem 100%-ig biztos, h valóban ingyen válthatnak majd. Illetve, mivel a 10-es a 8.1 továbbfejlesztése, valamint a vegyes felhasználói vélemények miatt adnák csak meg esetlegesen a W8 tulajoknak ezt a lehetőséget. Hogy akiknek utóbbi nem jött be, azokat "kárpótolják" valamiféleképpen, akiknek meg igen, azokat az ingyenességgel ösztönözzék a váltásra. De csak és kizárólag őket. XP, Vista, Win7 usereknek továbbra is fizetős lenne a váltás (!!!) Viszont, aki egy 25-3xk-s szoftverért, még a 4-8k-s kedvezményes árat sem hajlandó megfizetni, az tényleg menjen a csába, v használjon egy alapból ingyenes OS-t...

(#144) Dr. Akula válasza King Unique (#143) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit és? "Csak" ebből indultunk ki.

"csak "pletyka" szintjén létezik, nem 100%-ig biztos, h valóban ingyen válthatnak majd"
Ezért mondtam hogy nem MS-re valló lépés. Erre valaki bedobta hogy de van fizetős opció... Na az az "és?". :)

(#145) King Unique válasza Dr. Akula (#144) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de te is megkeverted, amire másik kollega is kérdően nézett [link], meg, h messze van az ingyenestől.
Pontosítás végett, az igaz, h valóban nem MS-re valló lépés, "ingyenesség" csak 8.1 —►10 váltásnál képzelhető el, de még ott se biztos.
Illetve W8-nál ott az áruházas upgrade, mint a 8—►8.1 esetében, vsz ha ingyenes lesz, akkor egy hasonló megoldást tudok elképzelni Store-ból a 10-esre is. Illetve új rendszerhez új termékkulcs is kell és aki frissítő, v tiszta telepítést akar csinálni, annak a régi kulcsát nem fogja elfogadni, 8.1-nél is generic key-el kellett szórakozni a telepítéshez.

(#146) Dr. Akula válasza King Unique (#145) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én nem kevertem semmit, arról nem én tehetek hogy egyesek nem tudnak olvasni. Nem véletlenül van a hsz-ek fejlécében a "válasz xy üzenetére" link, hasznos.

"másik kollega is kérdően nézett [link]"
Na ott jött be a keverés, az INGYENES frissítésre FIZETŐS példa.

Upgrade verzió szinte minden windowshoz volt (legalábbis az utóbbi 2-3 verziónál), de ingyen upgrade sose, ez most se valószínű.

(#147) King Unique válasza Dr. Akula (#146) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastam a hsz-eket, ki kinek az üzijére válaszolt, de nekem az jött le, ez van.
Amúgy valóban kétes, h ingyenes lesz-e, de majd elválik...én, mint korábban is mondtam 3 okból kifolyólag tudnám elképzelni:
- "szegény" W8 userek kárpótlása, több éves "szenvedéseik" enyhítése gyanánt kegyes lesz hozzájuk az MS...
- MS célja a user réteg minél nagyobb mértékű "tizesítése" lesz, azon W8 felhasználók, akik megszerették a rendszert, azok is hamar váltsanak (mert ugye 3 évig még kap fejlesztéseket, 2023-ig meg biztonsági javításokat, ergo annyira nem feltétlen égető a váltás róla)
- adott a könnyű átállásra a helyi Store-os upgrade lehetőség, ami vsz elfogad(hat)ja a W8 termékkulcsát is.

[ Szerkesztve ]

(#148) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#142) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én viszont rád reagáltam

(#149) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ezért nem használok win 8-at. Egyébként a csempék engem sem zavartak. Szépen testre lehetett szabni hogy mit hozzon be a menü.

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.