Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Üres ígéret lesz ez is, engem mind a mai napig a csempétől kiver a víz, és kerülöm is a 8ast...

(#2) hito válasza GIJoe (#1) üzenetére


hito
nagyúr

Vigyázz is, mert a csempék használata kötelező és visszavonhatatlanul végleges! Állítólag ha win8-at használsz és nem nézed napi 90percet mereven a csempéket, akkor rádtöri az ajtót SB és 3x egymás után előjáték nélkül megaláz férfiúi mivoltodban.

Az gondolom abszolút nem zavar, hogy az asztali felületen még csak nyoma sincs a csempéknek?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) #97716736 válasza GIJoe (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Win 10 csempe mentes lesz, ott lesz a Start menü minden, nem kell tőle félni ;]

(#4) flexxx2 válasza GIJoe (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Én nemrég felraktam a 7 után 8.1-et és néhány kisebb dologtól eltekintve nagyon megérte a váltás. Memória felhasználás ezerszer jobb.
Asztal módban használom.

[ Szerkesztve ]

(#5) ollie válasza GIJoe (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor hogy zuhanyzol? ;]

***

(#6) Gainka


Gainka
őstag

Én is nem rég vàltottam win8.1-re es ha full csempés lenne sem zavarna ugy is totàl-bol dolgozom. Az meg hogy e ö i konra kattintok vagy csempére tök mind 1.

Fú de vàrom a dx12-es gémeket. :))

(#7) Peter13 válasza hito (#2) üzenetére


Peter13
senior tag

:)
Ezen jót mosolyogtam :C

Egyébként ha nem lesz drága a váltás WIN8.1-ről, akkor szivesen meglépem...de ha megint le akarnak húzni egy halom zsetonnal, akkor ne csodálkozzanak ha "lassan" fog terjedni a WIN10. Remélem épeszű megközelítést alkalmaznak :K

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) DaveJr válasza ollie (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

:C :DDD

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó hírek és remélem tényleg ingyé' frissíthetnek majd a 8/8.1 tulajok 10-re.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) steven84


steven84
tag

Megint megy a népbutítás, látom.
Az tény hogy gyorsabb lesz a rajzolási parancs kiadása, de ahogy a mantle-nél ezzel csak az nyer akinek lassú procija van, a többinél nem lesz gyorsulás.
Ahol a videókártya kevés, ott a dx 12 után is kevés lesz.

(#11) pilóta válasza Petyyyyy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Állítólag csak a 9-ről lesz ingyenes a váltás ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Nem azért, de szerintem a játékosok nagy része (legalábbis kis hazánkban, de ez Európa nagy részére igaz) úgyis valamilyen Windows-szelídítőt használ, nem pedig frissít, se nem veszi meg dobozos verzióban az OS-t, és végképp nem frissíti a HW-t, csak azért hogy kapjon előtelepített OEM verziót.

Win 8 terjedésének egyetlen gátja a csempékhez használt ablakkezelő idegensége/mássága a korábbi desktophoz képest. Win 10 ezt orvosolja és mindenki boldog lehet.

Szerintem is rossz döntés volna az új WDDM-et ráerőltetni akár Win 8-ra, akár Win 7-re. Olyan driver inkompatibilitás káoszt hozna, ami a legsúlyosabban az Optimus és a sima Intel HD felhasználókat érintené, ami a felhasználók egy igen tekintélyes százaléka.

(#13) Petyyyyy válasza pilóta (#11) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Napasztmek... :Y
Megyek, felmountolom azt az image-t amit a 'zinternett letöltése után hoztam létre, aztán kikeresem, mer' ott aztán krucifix, hogy megvan a 9. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Király lesz DX12 meg minden. Rendes méretezés mikorra várható? Ja, tudom, az már van. Csak már a 3. gépet nyúzom, ahol képtelenség rendesen használni a 2-3-4k-t és marha zavaró.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Engem ezzel a lépéssel pont hogy a játékokról való leszokás felé terelnek. Eddig sem váltottam játékért rendszert, eztán sem fogok.

Nyugodj békében Integra!

(#16) Abu85 válasza steven84 (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a következő évben nem 2000 rajzolásra tervezik a PC-s portokat, hanem legalább 20000-re, ami a legjobb procival is kétszeres gyorsulást fog hozni. A Nitrous, ahol az átlag rajzolás lesz 50000, míg a terhelést a 100000 rajzolás jelenti simán jönni fog az 5x-ös boost. Még akkor is, ha 5 GHz-re rántod akármelyik processzort.
Próbáld ki te magad. Steamen a StarSwarm letöltése és ott az RTS mód. Azt direkt azért van kiadva, hogy megmutassa, hogy az érkező új generációs stratégiai játékok, mennyire futnak majd az adott gépen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Legyen értelmes áron a home edition és már váltok is, ha jönnek a hozzá való programok.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#18) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Anno Windows 8 Pro upgrade verziót lehetett venni olcsóért. Kíváncsi vagyok, hogy akik anno akkor így jutottak hozzá, sok pénzt kell majd a Windows 10 Pro miatt fizetni (merthogy feature-szegényebbre nem lehet frissíteni), vagy így járás esete forog fent?

(#19) bsh válasza Abu85 (#16) üzenetére


bsh
őstag

hát ez mesés. majd aztán amikor a felhasználók 95%-ának (akik nem windows 10-et futtatnak) nem fognak futni ezek a csodálatos új játékok, akkor rájönnek, hogy mégiscsak kell az a dx10-11 mód is (legalább még pár évig).
"Ezzel a programozók nem tudnak mit tenni, mivel egy szoftveres problémáról van szó" - jé érdekes, eddig tudtak vele mit kezdeni, tudtak olyan stratégiai játékokat írni, amik futottak is, százezercsillió rajzolási parancs nélkül is. :U

(#20) Abu85 válasza bsh (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hiába adják a DX11 módot, ha nagy csatába mész, akkor 5 fps-ed lesz. Ezért lenne kritikus, hogy a Windows 10 gyorsan terjedjen, mert túl kevés lesz a komplex jelenetekben a sebesség. Persze vannak tervek erre vonatkozóan, így például az, hogy az űrhajókat low grafikánál kis téglatestek helyettesítik, ami kíméli a procit. Ezeket be lehet vetni, csak így is sokkal jobb élményt kapsz majd low-level API-val.

Az IG2-ből lehet ötletet meríteni. Ott is limit nélküli volt a flotta, vagyis bármennyi hajót gyárthattál bele. Idővel a rendszer ezeket nem jelenítette meg, hanem csak rakott a hajóra egy számot, hogy az annyival erősebb. Ezt is bele lehet tervezni, de 2014 van. Sok magos processzorok vannak a gépekben, és csak az API áll az útban ezek kihasználására vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) ollie válasza bsh (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eddig tudtak, ja. De ugye te sem azt akarod, hogy a mai színvonalon ragadjon meg a játékok grafikája?

***

(#22) warcat válasza SityiSXT (#18) üzenetére


warcat
veterán

Én pont ebben a helyzetben vagyok,az akció előtt pár héttel vettem egy új oem win7et mert már volt egy alaplapcsere,nem akartam ügyfélszolgálatos köröket megjárni,és van aki használja a régit -szóval így volt 10 vagy 15 euró talán a W8 pro? Jó lenne valami olcsó frissítés.
Ez a csempézés meg: még mindig fel kell hozni,nekem pl sosem a létük volt a bajom,hanem az a végtelen arrogancia amivel behozták,majd mi tudjuk mi jó neked paraszt,kussoljál.Meg is érdemelték a lebőgést.

Személy szerint azért váltottam csak most ősszel végül,mert folyamatosan gondok voltak a kedvenc játékommal alatta,még 8.1 alatt is hónapokig.Orvosolva lett, most megelégedve használom.

W10 alatt egyébként volt pár meglepő eredmény bechmarkok alatt a W10 javára,persze a végleges még messze...

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#23) goodboy007


goodboy007
senior tag

Csak a Forza jöjjön már PC-re, a többi nem érdekes ;]

Ez a Windows 8-ról való ingyenes váltás érdekes dolog, mivel ha nagy lesz az árkülönbség, simán megveszi a user a Win 8-at, amivel ingyen letölti utána a legális Win 10-et.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#24) Bici válasza bsh (#19) üzenetére


Bici
félisten

Eddig azért tudtak dx10/11-el is kevés paranccsal játékokat írni, mert alapból így volt tervezve a játékmotor.
Viszont ez egyre erősebb limitációba ütközik, mert egyre nagyobb a különbség a GPU-k tudása és a DX tudása között. Muszáj váltani, mert a végén az iOS beelőzi a Windows-t grafikában, még 30-ad akkora teljesítmény mellett is. Azokat a játék motorokat, amelyeket kezdettől dx12-re terveznek, nagyon macerás lesz jól megírni dx11-re, mert tök más a két API felépítése. Vagy kétszer annyi erőforrással két motort (dx11 & dx12) tartanak tűzben, vagy az egyik el lesz hanyagolva.
Biztos lesznek olyan játékok, ahol a dx11 csak kevés kompromisszumot fog jelenteni, de az meg valószínű, hogy dx12-ben nem lesz anniyra ütős, mint az, amit teljesen a dx12 logikája szerint írnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) babkukta válasza GIJoe (#1) üzenetére


babkukta
senior tag

A hsz-edből ítélve vagy nem használtál 8.1et, vagy szimplán megakadtál a csempés felületénél. Ugye a 8.1ben is ott van, de nem tartanak kést a nyakadhoz, h használd. Sőt, a 8nál se volt kötelező, de a 8.1nél már asztalra is bootol, így kb végképp kiesik, ha utálod. Alapból én sem vagyok oda a csempékért, a WP-ben sem tetszik, de mivel nem használom, nekem aztán mind1, h van vagy nincs, hiszen nem is látom.
Viszont a W10 még rárak egy lapáttal, ott már start képernyő sincs. Csempe van, mert a start menüben azok lesznek, de akinek tényleg annyi probléma lesz vele, h ott miért van csempe.. menjen a ... tudod hova

Üdvözlettel, Tibi

(#26) Victorio


Victorio
aktív tag

Tényleg olyan nagy meló lenne Win7-re portolni a DX12-őt, vagy ez csak egy jó indok a M$-nak, hogy lecserélésre kényszerítse a felhasználókkal a Win7-et?

Mert ha Win7-re is jönne az új DX, akkor a játékgyártóknál is lenne öröm-bódottá, megmaradna a potenciális felhasználóbázis, lehetne tolni ezerrel a DX12 fejlesztést, és elfelejteni a DX11 alatti dolgokat.

Pont a napokban láttam valami statisztikát, hogy a használt oprendszerek között kb. 50% még mindig a Win7 részarány. Gondolom ez eléggé fáj nekik.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#27) Abu85 válasza Victorio (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az új WDDM-et átdobni iszonyatos meló, illetve ehhez egy teljesen új tesztprotokoll is kellene, vagyis minden grafikus drivert kétszer kellene ellenőrizni és optimalizálni Windows 7-re. Egyszer a régi és egyszer az új WDDM-re. Ez a WHQL teszt költségét kapásból a duplájára emelné, ami ellen a gyártók valószínűleg sikítva tiltakoznának. Windows 8-cal is főleg ez a gond. Sokkal egyszerűbb a Microsoft számára egy nagyon kedvező frissítési konstrukciót kínálni a Windows 10-re.

De ha nem akarsz váltani Windows 7-re még mindig ott lesz az AMD saját low-level API-ja, azt is támogatni fogják a fejlesztők. A problémát a DX11 jelenti, mert arra portolni túl nagy költség. Két low-level API-t is sokkal olcsóbb támogatni. Még hármat is, tehát az is belefér, hogy jön még egy gyártói low-level API.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) helkis


helkis
addikt

dx12-höz új név is illene: wintendo! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#29) Victorio válasza Abu85 (#27) üzenetére


Victorio
aktív tag

"Még hármat is, tehát az is belefér, hogy jön még egy gyártói low-level API."

Gondolod van rá esély, hogy a zöldek kihúzzák a nyulat a cilinderből?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#30) Goblin12 válasza Szatyor95 (#15) üzenetére


Goblin12
őstag

Ilyen szatyor felfogást. Akkor nem játszol az új gamekkel, de igazából ez a te bajod.

(#31) Abu85: Szóval a burokban élt Intel nyitni szeretne, a burokban élő NV meg még egy burkot épít maga köré?

[ Szerkesztve ]

(#31) Abu85 válasza Victorio (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem rájuk gondoltam. Ők el akarnak zárkózni a fejlesztőktől, tehát számukra minden ami low-level az rossz. Az Intel aki nyitni szeretne. Nekik a low-level az jó és természetesen csinálhatnak egy saját API-t.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Szatyor95 válasza Goblin12 (#30) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nekem ugyan nem bajom. Elnézve a mostani játékokat nem fogom megbánni ha nem váltok 10-re. Az meg, hogy nem vagyok hajlandó egy jól bevált és támogatott rendszert cserélni, szerintem teljesen épeszű felfogást takar. Ráadásul a gép nekem munkaeszközöm is.

Nyugodj békében Integra!

(#33) MaUser válasza babkukta (#25) üzenetére


MaUser
addikt

Nem kell kést tartani, szomszéd hölgy 300e-s Dell notiján a gyári win8.1 hetente dobja le magát driverek miatt s állandóan 10 percem rámegy, mire megtalálok megint mindent. Mert ugye win7 komp mód nincs ebben a szemétkupac GUI-ban. Szívjon ilyennel az az idióta aki kitalálta, de ne én. Kb. akkora baromság ez, mint az Office GUI váltás volt. :U

Tudom, én vagyok a hülye, mert miért is várom el, hogy ne a drága időm rabolja valami kokóval beszívott idióta aki kitalálta, hogy áttervezik a gui-t és lenyomta mindenki torkán, hogy no régi gui....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) pakriksz válasza Bici (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

plusz sok szopÓRÁT töltöttek el azzal a 3d modellezők hogy összekombinálják a sok textúrát kevesebb fájlba, és átmozgassák az uv mapeket ennek megfelelőre, hogy ezzel csökkentség a rajzolási hívások számát. Most ezeket a órákat esetleg jobb minőségű/ több modellek elkészítésére költhetik.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#35) Centre válasza babkukta (#25) üzenetére


Centre
aktív tag

a start menu sohsem izgatott de azért maradt még a 10-esben is szívatás. Pl még mindig ott a hibrid vezérlőpult ahol a régi ablakos megoldásokból egyik másik beállítás átvisz a metróba. A Vezérlőpult maga konkrétan ilyen: nincsenek ikonok, a menupontok egy oszlopba vannak hajigálva
A tallózás is idegesítő lépésenként lehet közlekedni, nem látni át egyszerre a folder treet.

Ezek idegesítőek. Lehet velük élni, de attól még idegesítőek.

(#36) Meridian válasza #97716736 (#3) üzenetére


Meridian
senior tag

"Win 10 csempe mentes lesz, ott lesz a Start menü minden, nem kell tőle félni"

Ezt én módosítanám: "Win 10 csempe sem lesz mentes, még a Start menü-ben is ott lesz ez, nem kell tőle félni"

[ Szerkesztve ]

(#37) afterburner_ válasza Meridian (#36) üzenetére


afterburner_
őstag

start menüből kikapcsolható , úgy olvastam , vagy azóta mégsem ?:D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#38) gézu válasza Meridian (#36) üzenetére


gézu
őstag

A Win 10 csempéit elrejteni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért a start menűvel én nem ellenzem.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#39) ghodyl


ghodyl
tag

Nem vagyok tájékozott dx 12 ügyben.. fog ez futni a dx11-es videókártyán is ? vagy majd megint lehet újat vásárolni ?

(#41) nap


nap
addikt

Már megint a marketingesek csóválják a kutyát...

Azt viszont megértem ha valaki 8-ról váltani akar.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#42) Воланд válasza #93009152 (#40) üzenetére


Воланд
titán

miert, itt mennyibe fog kerulni a frissites?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Воланд válasza afterburner_ (#37) üzenetére


Воланд
titán

de, onnan ki lehet szedni minden csempet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) #65675776 válasza goodboy007 (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ingyenes vagy kedvezményes váltás mindig is egy időablakhoz volt kötve. Szóval amit leírtál nem működne.

(#45) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem a Windows 10 a következő lépcsőfok.Windows 7 megsiratom majd. :O

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Az még mindig aktuális, hogy minden DX11-es hardvert támogatni fog a DX12?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#47) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Itt sokszor elhangzott, hogy az új WDDM miatt nem lehet visszaportolni. Lehet tudni már, hogy pontosan milyen újításokat hoz az új WDDM? Mennyiben lesz jobb, mint a Win 8.1-ben lévő 1.3-as verzió, illetve a Win7-ben lévő 1.1-es?
Ezen felül milyen technikai újításokra számíthat a játékos az új OS-nél? Csak mert önmagában egy új API nagyon kevés a sikerhez, de ha például több helyen javulna az erőforrás kezelés/igény, az már sokat segítene.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#48) King Unique válasza MaUser (#33) üzenetére


King Unique
titán

Más notiján meg megy problémamentesen és nincs gond a driverekkel...az meg érthető szerintem, h x év után változik a GUI kicsit, Office-nál is teljesen ok a mostani ribbonos megjelenés, mondhatni praktikus. Vagy talán maradt volna a 2003-as szintjén, meg az LO/OO és társai szintjén...?

(#25) babkukta: +1 az ilyenek már tényleg...
Egyébként Start screen van 10-ben is, külön tálca beállításainál kapcsolható be.

(#26) Victorio: azért azt szerintem ne várja senki, h minden újítást, mint pl. DX12-t, belepakolgatnak a régi rendszerekbe is....ráadásul a 7-es alap, fejlesztéseket is biztosító támogatása 2015 januárjában véget ér, utána már csak szimpla javítások mennek rá 2020-ig...
50%, mert XP2 lett, de ki tudja meddig? 10-esnél a siker, a marketingtől, újabb +/- mítoszoktól is függ majd...de eddig jól állnak, "népszerű". :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Anfänger válasza ollie (#5) üzenetére


Anfänger
őstag

Kiveri a víz,aztán csak megtörölközik.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#50) #65675776 válasza huskydog17 (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leginkább az, hogy a driver csak a legalapvetőbb funkciókat tartalmazza majd. Viszont sinte teljesen korlátlan hozzáférést ad majd a hw-hez. A részletes vezérlés teljesen a fejlesztők kezébe kerül. Szóval kb egy teljes paradigmaváltás a mostani modellhez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.