Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Vagy csak legyártottak egy tokot, cikkeztek róla, és jön a lóvé, emelkednek a részvények, jön a reklámbevétel. Amúgy jó ronda tok. Nekem is volt hasonlóm (rugged armor, vagy mi volt a neve), hát... féltégla effektus.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

UUUU úgy kell most egy olcsó Iphone az alma fanoknak, mint egy falat kenyér ebben a depis időszakba. Jó lesz a gyereknek mikor a kutyával játszik... :DDD :DDD :DDD :DDD

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Ha igazak lesznek a pletykák a kinézetéről, akkor még releváns is lesz az április elsejei megjelenés. :DDD

(#6) hankock


hankock
tag

Én azt olvastam hivatalos forrásból, hogy ilyen lesz a spec.
kijelző 4,7" 4K noccs mentes faltól falig
Chipset Apple A14 Bionic (4 nm+)
CPU Octa-core (4x3 GHz Lightning + 4x2.8 GHz Thunder)
Card slot yes
Internal 512GB 16GB RAM
Triple 200 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
52 MP, f/2.0, 52mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 20x optical zoom
42 MP, f/2.4, 13mm (ultrawide)FeaturesQuad-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)Video2160p@24/30/60/120/9600fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, stereo sound rec.
SELFIE CAMERASingleMotorized pop-up 20 MP, (wide), 1/3.4", 0.8µm
BATTERY Removable Li-Ion 5046 mAh battery (11.67 Wh)

Lesz DUAL SIM, infra, jack, USB-C, kijelző alá épített ujjlenyomat olvasó, IP79 víz alatti felvételekhez (búvároknak) több órán keresztül. :))
(a változás jogát fenntartom)

(#8) MikeWazowski válasza janeszgol (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nyilván szubjektív, de szerintem a legjobb tokokat az UAG csinálja. Igaz, ez a piros már nekem is sok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9) adamssss


adamssss
veterán

Felek tole hogy kacsa... mi az hogy new iphone 4,7 2020?
azert ennel talan az Apple tobbre kepes bar igaz hogy neha maguk sem tudjak hogy mit minek nevezzenek el...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) juuzer


juuzer
addikt

Hu de várom már. - Ja nem. Annyira kicsi meg nem lesz. Egy 11 pro/Xs/X kb minimálisan nagyobb. De nyilván a sok némber veszi majd, mint a cukrot mert "jajj Apple".... -.-" :DDD

Vamos a la playa.

(#11) Fancy-boy válasza juuzer (#10) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondolom az általad említett modellekhez képest kb. féláron lesz.

(#12) #96066816


#96066816
törölt tag

Én már alig várom, hogy megjelenjen, végre lesz egy értelmes készülék Apple fronton amire le lehet cserélni a megviselt 6S-t annak, akinek nem kellenek a fancy új feature-ök, csak egy megbízható iOS-es készülék... mocskosul túlárazott a 8 annak tükrében, hogy mit fog tudni a 9 és (állítólag) mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#13) 7Heads Drago válasza hankock (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszönjük.
Akkor a fénykard opciót mégse kapja meg?
Kesztyű mentesítőt? -20 C melegítse a kezemet, esetleg a hambit tartsa melegen. :)

Mr Anderson: Nem én dobtam be a poént. Mellesleg a lányomat érdekelheti a telo és muszáj ez miatt követnem. Engem személy szerint hidegen hagy. Érdekes hogy aki bedobta a poént, azt miért nem fejezted le? :)) Én nem szidtam a telot. Ilyen chipel nehéz is lenne.
Sehol se látom hogy az Iphonosok szidnák az Androidos telefonokat.
Pedig de. Mutassak topikot és usert?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14) <Lacy85> válasza MikeWazowski (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Attól függ, mi a szempont. Lehet, hogy sokat véd, de én akkor sem tennék ilyen tégla tokot a telóra, ha kényszerítenének. :D

(#15) Juhaszatti válasza juuzer (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A "sok némber" előbb vesz Plus/Max verziót mint kicsit. A nőknél látni a legnagyobb telefonokat rendszerint.
Párom is a sima (4,7) verzióról már 8 Plusra váltott, mert tartalmat fogyasztani sokkal jobb, a táskába mindegy hogy mekkorát rak elfér, 1 kézzel meg már a 4,7 sem feltétlenül az igazi.

(#16) Ádám16


Ádám16
addikt

Nagyon várós részemről.
iPhone 8 a RAM miatt esik ki, de szerintem -ha nem lesz elborulva az ára, és az SE alapján nem lesz-, cserélek erre egy M20Pro-ról. :)

(#18) jacis


jacis
nagyúr

400$ :N biztosan így lesz.
Inkább 600-700$ lesz az.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) 7Heads Drago válasza Ádám16 (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na az érdekes váltás lesz.
A lányomnak meg P10-ese van. De nem jönnek be neki ezek az új káva mentes, notch-os telok. Az I8 meg régi is és még drága is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) |nsane válasza MikeWazowski (#8) üzenetére


|nsane
tag

Szerintem is a legjobb tokokat az UAG csinálja. Maximális védelmet nyújtanak, igaz ez miatt nem a legvékonyabbak.

(#21) TCSZ válasza hankock (#6) üzenetére


TCSZ
senior tag

Szia Hankock!
Nekem ez szúrt szemet: BATTERY Removable Li-Ion 5046 mAh battery (11.67 Wh). Tényleg egy 5046 mAh-s akksit pakolnak egy kis kijelzős almába?????
Éljen Április elseje!!!!!

[ Szerkesztve ]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#22) 7Heads Drago válasza TCSZ (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

El ne hidd már neki kamu az egész spec. :DD
A14 csak év végén lesz, ha nem csúsznak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) |nsane válasza jacis (#18) üzenetére


|nsane
tag

iPhone 11 700 $, a nettó 400 $ amerikai ár szerintem tök reális!

(#24) TCSZ válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


TCSZ
senior tag

Igen.
Tudom, hogy kama az egész. Azért írtam óda, hogy éljen Április elseje.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#25) MarkCsiha461 válasza hankock (#6) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

16GB RAM, USB-C, 5046mAh?Amin még nagyon nevettem, az a Pop-Up volt :DDD

(#26) Kungelfang válasza janeszgol (#2) üzenetére


Kungelfang
csendes tag

A Rugged Armor a Spigen sajátja. Teljesen más a 2 márka. Nekem van P30-ra UAG tokom, pehelykönnyű és szerintem nem sokkal vastagítja meg jobban a telefont mint egy átlagos szilikon tok. A Spigen viszont sokkal inkább. De árban is egy Spigen bolti ára 5-6 ezer, az UAG 10-15 ezer között van.

(#27) MikeWazowski válasza <Lacy85> (#14) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Még kicsi is ez a fajta, van ennél is durvább. :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#28) Giovan! válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


Giovan!
addikt

Az SE-t is, ha jól emlékszem, az indulásakor 400 dollár környékére lőtték be anno, szerintem ez is hasonló árazást fog kapni.

Viszont valóban, ha az SE példáját követi, akkor megkapja a tavalyi iPhone-okban lévő vasat (kivéve persze a kamera-részt), szóval szerintem is mindenképpen érdemes ezt megvárni annak, aki most az i8-on gondolkodna :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#29) bzoli71


bzoli71
csendes tag

Mivel Apple Pie youtube csatornáján határozottan cáfolta hogy lesz, így szinte tuti megjelenik... A srác jóslásainak a stratisztikája a 0%-ot közelíti... :D :D

(#30) _flamer válasza Giovan! (#28) üzenetére


_flamer
aktív tag

A második részével egyetértek de nem gondolnám, hogy az Apple 400 dollárt fog kérni ezért a specifikációért függetlenül a "régimódi" designért. A 600-700 dollár reálisabb lehet.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#31) joey04


joey04
titán

az i11 nagyon jó "olcsó" készülék, nem tudom így mekkora sikere lesz, bár a mostani helyzetben a csökkentett fizuk mellé pont passzolna.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) SidCorky válasza bzoli71 (#29) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akarod mondani "epöpáj"

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#34) Giovan! válasza _flamer (#30) üzenetére


Giovan!
addikt

Az már sok lenne érte, 700-ért a 11-et adják.
Ennek az i8 tavaly őszi árát kell megkapnia szerintem, az lenne logikus.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) Fred23


Fred23
nagyúr

Ujjlenyomat olvasó helyéről és típusáról esetleg egy megbízhatóbb tipp?

(#36) Petya88 válasza Fred23 (#35) üzenetére


Petya88
tag

Szerintem azt most már végre integrálni fogják a szelfi kamerába, esetleg a bekapcsoló gombba, hisz az lenne az igazi innovácijó! ;)

(#37) eszgabor válasza Giovan! (#34) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Sajnos hiába lesz iphone mércével dollárban mérve jóáras a készülék, ha napról-napra újabb negatív rekordokat döntve áll bele a forint a földbe :-(

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#38) 7Heads Drago válasza eszgabor (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Várjál de itt ha beindulunk mindenkit félrelökve fogunk szárnyalni. :D
Mondjuk ehhez nem ártana minél kevesebb betegszámmal átvészelni az egészet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Giovan! válasza eszgabor (#37) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát ja, én eredetileg idén akartam telót cserélni (meg akartam várni a pletykált SE utódot), csak novemberben meghalt az előző, így kénytelen voltam idő előtt váltani, és beérni egy i8-al. De így utólag lehet hogy jobban jártam így.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#40) Sawyer_


Sawyer_
tag

Őszintén szólva én vártam volna nagyon ezt a készüléket. Nem vagyok odáig az almáért, de jó lenne egy kisebb méretű, minőségi telefon (a X az nem az sajnos). De már lassan elunom a várakozást, mindig van valami beígért dátum, most épp március 31-re vártam. Erre semmi.

(#41) Noukoum válasza Mr Anderson (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor ideje lenne szétnézni..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) BBke


BBke
tag

Én is várom már, kíváncsi leszek rá... egy Samu S7 cserélnék le, nézegettem az I8-at is, de "régi" modell már.
Az Origón ezt írják:

Az indiai gyárleállítások nagy hatással lehetnek az Apple új, kompakt mobiljának sorsára is.
A Foxconn már korábban jelezte, hogy ha rajtuk múlik, akkor a koronavírusjárvány ellenére is időben startol majd a kompakt és olcsóbb Apple iPhone 9 gyártása. Az indiai intézkedések azonban jó eséllyel megkötik az Apple kezét. Az április 14-ig érvényben lévő indiai leállások miatt az Apple sem a Foxconn, sem a Wistron helyi gyáraiban nem tudja beindíttatni a termelést.

A Bloomberg forrásai szerint a Foxconn azonnal elkezdené a gyártást, amint arra az indiai kormány engedélyt ad. Van rá azonban esély, hogy a leállások április 14. után is érvényben lesznek. A Wistron hasonló állásponton van, de egyik sem közölte, mely termékeket érinti a mostani helyzet legjobban.

Mivel az indiai üzemek főleg az olcsóbb iPhone-okra rendezkedtek be, ezért az iPhone 9 bemutatója és megjelenése a szakemberek szerint akár több hónapot is késhet. :W

(#43) Ádám16 válasza Sawyer_ (#40) üzenetére


Ádám16
addikt

Same here. Nem szoktam kütyüket várni már, de az SE2-t nagyon akartam, hogy jöjjön éveken át.
Sehol semmi. Ez is döcög megint rendesen.

A X-zel mi a problémád btw? :)

(#44) nozs23


nozs23
addikt

Legujabb infok szerint április közepén jelenik meg 400, a Plus pedig 500 dollárért (64GB). Jelenlegi arfolyamon atszamolva +27% afa mellett durvan 169.990, 199.990 forintos hivatalos viszonteladoi arra lehet szamitani +-10k.

[ Szerkesztve ]

(#45) Noukoum válasza nozs23 (#44) üzenetére


Noukoum
veterán

Úgy hogy az iphone 11 700dollárral 290e forint? Namégegyszer.. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) nozs23 válasza Noukoum (#45) üzenetére


nozs23
addikt

Igen, pontosan úgy. Elárulnád hol akadtál el ezen roppant bonyolult matekon? A 700USD 330-al átszámolva és hozzáadva a 27% áfát 293 370 forint.

[ Szerkesztve ]

(#48) Noukoum válasza nozs23 (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

2019. Szeptemberében ~300 forint volt egy dollár.
Azaz 267e forint áfával. Neked sem megy a matek, ha már személyeskedsz.

És azt kéne megérteni hogy az applenek az iphone a fejőstehene. Az iphone 11 50 dolláral olcsóbb lett mint az xr nettóba és nálunk ez 10000forintot jelentett bruttóban. Ezek után én 230ezer forintot tippeltem nyitóárnak az iphone 9-re ahogy azt korábban már le is írtam, de a forint gyengesége miatt szerintem ez több lesz, akár 250e.
Aki szerintem ez irreális az számítsa bele hogy minden bizonnyal nőni fog az iphone ára (mert mindenki más is emelt).
De ha esetleg még vár egy évet az apple (amit kétlek) nálunk akkor is lesz emelés a gyenge forint miatt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) nozs23 válasza Noukoum (#48) üzenetére


nozs23
addikt

A szemelyeskedes fogalmaval sem vagy tisztaban. 
Mar szeptemberben is tobb volt a dollar, mint 300.
A 230-250-es ar nem csak a 11, de a meg mindig hivatalosan is forgalmazott XR sarkaba is lepne. Egyertelmu, hogy a 8-as szeriat akarjak valtani. Annal nem lehet dragabb, de egy par nap es kiderul melyikunknek lesz igaza.

(#50) Noukoum válasza nozs23 (#49) üzenetére


Noukoum
veterán

Több volt a 300, igen mert ~298ft és 307ft között mozgott kb. De lényegtelen.

Legyen neked igazad és legyen 170e +-10e. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.