Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fury71


fury71
aktív tag

Pár évet még várni kell, hogy tömegtermékké váljanak az OLED-ek, de legalább már megindultak az árak lefelé.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#2) elefant válasza fury71 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

van régebbi 55"-ös LG OLED, ami még kapható,és az már félmillióért megvehető. Rendben, az se belépő szint, de már azért nem is az űrkategória

(#3) Jocika84 válasza elefant (#2) üzenetére


Jocika84
tag

Azzal már én is szemeztem 520 volt MM mikor utoljára láttam igaz ha jól emlékszem az a FullHD változat volt.

(#4) kalmani


kalmani
tag

Arra azért kiváncsi vagyok, hogy hány darab talál vevőre Magyarországon ezekből a televíziókból.

(#5) weiss


weiss
addikt

Az 1 200 000-be lehet érdemes volna nem törő szóközt rakni, mert most kicsit furán néz ki.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) Mulholland


Mulholland
tag

Már ma rohanok a boltba, annyira akciós :DD

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#7) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

A technológiával együttjáró képsárgulást sikerült már száműzni?

[ Szerkesztve ]

(#8) szabi__memo válasza kalmani (#4) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem olyan kevés mint ahogy gondolná az átlag

(#9) Joz76


Joz76
tag

Azért az a 860e Ft kicsit csalós, és inkább csak kalandoroknak, szerencsejátékosoknak...

"Hivatalos, magyarországi márka képviselet garanciális feltételeivel árusítjuk."

Magyarán szürkeimport, és az LG hivatalos szervizeibe hiába is vinnéd, ha valami baj :(

Joz

(#10) #06658560 válasza PrinceHerceg (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen technológiával együtt járó képsárgulásról beszélsz?

(#11) DithenS válasza #06658560 (#10) üzenetére


DithenS
senior tag

Ezt én sem értem,nekem amoledes telefonom van mèg sem sárga a kép.Akkor az oled meg főleg nem,elvégre technológia is kicsit más.

(#12) Reggie0 válasza PrinceHerceg (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem sargult, hanem kek-hianyult. Az LG pedig WOLED-et hasznal, igy nincsen kek problemaja.

(#13) DithenS


DithenS
senior tag

Amúgy jó pár gazdára talál,éredekes dolog ez mert itt van egy köpésre egy 10.000lakosú kisváros és még is vannak olyan emberek akik 30 milliós bmw-t vesznek kp-ra.A háza meg na.Szóval a lènyeg hogy sok gazdag van M.O-n inkább a középréteg tünt el!

[ Szerkesztve ]

(#14) iCore88


iCore88
csendes újonc

Dzsudszi majd vesz belőle 3-at is könnyedén, aki arab klubban játszik annak nem gond. :D

(#15) Fall-N válasza PrinceHerceg (#7) üzenetére


Fall-N
veterán

Itt csak fehér OLED pixelek vannak, ami előtt van színszűrő. Így küszöbölik ki a kék OLED rövidebb élettartamát és a nem egyforma öregedését. A beégés is állítólag csak magas fényerő mellett van.

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kis túlzással (sajnos) ennek annyi a hírértéke, mintha megnyitott volna az első Ferrari szalon az országban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó az irány, bár még kell neki pár éve, mire az én ár-inger küszöbömet is elérik.

4K-HDR filmek vannak már egyáltalán (blu-ray ilyesmi) vagy csak a techdemókat lehet nézni rajtuk?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Ribi válasza Fall-N (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#19) #09634560 válasza Ribi (#18) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem is ugyanez jutott eszembe: akkor nem más mint félig Back-Light tévé tehát adtak a sz@rnak egy pofont...

(#20) Mercel válasza kalmani (#4) üzenetére


Mercel
senior tag

"Arra azért kiváncsi vagyok, hogy hány darab talál vevőre Magyarországon ezekből a televíziókból."
----
Vélhetően nagyjából annyi mint a Plazma korszak kezdetén kapható Panasonic plazmákból.

Volt már akkor is pár ismerősöm akinek az figyelt a nappaliban. (2004 - 2006 körül spec egy emlékeim szerint "mindössze" 42"-os Panasonic plazmát durván 1 milla körül vett meg egy akkori ügyfelem.
Nagyon boldog volt, hogy nem 1,2 milla volt..:D

Az volt az első plazmatévé amit láttam, de már akkor feltűnt, hogy mennyire Über a kép. Pedig az még a korai korszak volt plazma ügyben.

Most ugyanezt látom az Oled tévéknél is, még a plazmáknál is csodásabb kép az LCD-hez képest meg uhh hát azt hagyjuk.:)

Szerintem nagyjából hasonló utat is fog bejárni korai időszakban brutális árak, problémás kihozatal, konstrukcióból adódó gyengeségekkel, aztán majd az ára is lejjebb megy, a problémákat is megoldják stb.. - ezt remélhetőleg nem nyírja majd ki az emberi hülyeség és fillér............. Na az.:)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#21) bryant56 válasza weiss (#5) üzenetére


bryant56
aktív tag

Támogatom az ötletet.

(#22) kalmani válasza tibaimp (#17) üzenetére


kalmani
tag

Nem is kell 4K-s anyag. :N Tökmindegy, hogy mire alszol el.
Persze az xxx ipar már ontja magából a 4K- alkotásokat. A többi úgysem érdekes. :)

(#23) tecsu válasza kalmani (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Azért nem olyan vészes a magyar helyzet. Van jópár regnáló és aktív politikus, szép gazdasági holdudvarral, korrupt rendőrökkel, jogászokkal, pénzt lapátoló cégvezetőkkel, bankárokkal, no meg az elmúlt rendszer kádereinek kiemelt nyugdíját élvezőkkel.
Van néhány lottónyertes, aki nem herdálta el a könnyen jött pénzt, és van statisztikai hibahatár alatti számmal olyan ember is, aki becsületes munkával lett gazdag.
Összességében tehát van kereslet, nem kell félni. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) Ribi válasza #09634560 (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Közben rájöttem, hogy itt nem tft van, nem maga az elő panel szabályoz.
Az előlapon lévő színszűrő teljesen passzív gondolom én, maguk a ledek fényerőssége szabályozható.

(#25) Partz válasza tibaimp (#17) üzenetére


Partz
senior tag

(#26) Sanya


Sanya
nagyúr

még felmerülhet egy olyan kérdés, hogy mekkora az ilyen kijelzőknek a késleltetése?
Sajnos egyes okostévék késleltetése akkora, hogy a játékot megnehezíthetik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) Partz válasza Ribi (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Mindig ide lyukadunk ki, hogy az emberek keverik a fogalmakat, jelen esetben a tft-t az lcd-vel. Minden ilyen kijelző tft vezérlésű, köztük az rgb oled.

(#28) Duree


Duree
veterán

Még egy darabig csak a boltok polcain fogom nézni, egyenlőre maradok az lcd-nél.Na azért az annyira nem rossz.

duree54

(#29) Sanya


Sanya
nagyúr

mondjuk ha megfelezik az árát, talán veszek egyet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) #72042496 válasza Sanya (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pár éve még 10-edére csökkentett árakkal olvastam hasonló hozzászólásokat, tehát alakul a dolog. :)

A cikkben szívesen vettem volna, ha az is bennvan, hogy a G szériában minek a rövidítése a G betű. (Én sem tudom, még nem kerestem ki.)

[ Szerkesztve ]

(#31) headhunter válasza iCore88 (#14) üzenetére


headhunter
addikt

Heti 70.000$, havi 280.000$.

Jelenlegi árfolyamon: Heti 19.630.800Ft, havi 78.523.200Ft

100" OLED a toiletbe is... :U

[ Szerkesztve ]

(#32) elefant válasza #72042496 (#30) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Great, bocs,
jav

(#33) Sanya válasza #72042496 (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

hehe, a munkába állás sok dolgon változtat! :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) bil


bil
tag

Jó lenne, ha a következő TV-m már OLED lehetne. Csak várnom kell 5-10 évet, amire normalizálódik az ára.
Remélem addig kihúzza az LCD-m. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#35) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

2 199 000 forint és még a 3D-t se tudja?!... :( :D

[ Szerkesztve ]

(#36) #72042496 válasza elefant (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi! :R

Azt hittem, valami grandiózusabb lesz, netán groundbreaking, gorgeous, godly, stb... bár ez lehet, másik cégre vallana. ;]

(#33) Sanya:

Meg azért az sem hátrány, hogy már nem 3 millió egy 55-ös FHD modell, mint három évvel ezelőtt. :)

(#35) nlpK:

A C6 és E6 tudja a 3D-t. A B6 nem tudja, de az ócsóbb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) SunMount3r válasza #72042496 (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jep tényleg, e felett átsiklottam :U . Meg bennem volt, hogy ugye nemrég jelentették be nagy dirrel-durral, hogy a TV gyártók teljesen kiszállnak a 3D-ből... Ezért sem kell mindent készpénznek venni....

(#38) Partz válasza SunMount3r (#37) üzenetére


Partz
senior tag

Samsung, Philips idei tévékben már egyáltalán nincs 3D. Lg is azt nyilatkozta ők se látnak már nagy fantáziát benne, de még idén a felső kategóriában marad náluk. Jövő év lesz kérdéses, azért remélem nem tűnik el teljesen. Ez azokkal nagy kicseszés, akik gyűjtötték ezeket a filmeket és igazából filléres technológia. Ráadásul az Lg oled uhd passzív 3D-je mindent üt.

(#39) Sub-S válasza #72042496 (#36) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az itt közölt áraknál nincs nagy eltérés a B és C között. :)

(#40) #72042496 válasza Sub-S (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jogos. Ezért nem kell emlékezetből írni. :)

(#42) SunMount3r válasza Partz (#38) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

igazából filléres technológia.

Akkor meg tényleg én sem értem miért nullázzák le, nem jobban megérné nekik az a plusz 1 "3D" plecsni a közép kategóriában is, marketing szempontból?!...

Ráadásul az Lg oled uhd passzív 3D-je mindent üt.

-Mitől Top? Az OLED-től? :F
-Nem láttam, ezért megnézném egy Samu H6400-os aktív-hoz képest mit tud azért? :U :D

(#43) Lacok válasza kalmani (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem meglepődnél az adatokon. :K

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) nemlehet válasza SunMount3r (#42) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekünk van aktív és passzív 3D-s TV itthon az egyik egy Pana 4k (aktív) a másik meg egy LG fHD (passzív) és mindenki szerint az LG a jobb. Főleg egy hosszú filmnél nagyon fárasztó a Pana képe. Lehet a Samu jobb, de még akkor is ott van az aktív szemüveg problémája.

Bár tény, ha az ágyból nézem az LG-t akkor az közel van és én látom a csíkokat (más a családban nem). De a kanapéról már nem (az kb 2,5-3 m)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) Partz válasza SunMount3r (#42) üzenetére


Partz
senior tag

Uhd felbontás miatt részletvesztés nélkül tudod élvezni a 3D-s tartalmakat; Az oled kontrasztja jóval nagyobb mélységérzetet ad a képnek, mint az lcd-s megoldások (az aktív szemüvegek ráadásul csökkentik a fényerőt). Rengetegen akik lcd tévéről váltanak uhd oled-re odavannak a 3D-ért, úgy hogy előtte közömbös volt számukra a technológia.

nemlehet

Erre a megoldás az uhd felbontás, ott már nem látni sávozódást. Full hd passzívnál én is látom sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#46) tibaimp válasza Partz (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

kalmani: kösz a tippet :)

Ja, nem is tudtam, hogy már ilyen is van, leragadtam a fullhd-nál.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) iCore88 válasza headhunter (#31) üzenetére


iCore88
csendes újonc

Nézheti majd rajta a mennyei bajnokságot meg Bödét UHD minőségben, ;]

(#48) Reggie0 válasza Partz (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

A passziv szemuveg is csokkenti a fenyerot.

(#44) nemlehet: Ha filmet nezel, akkor igy van. Viszont ha jatszol es mar kozelebb ulsz a kijelzohoz, akkor az aktiv jobb, mert a passziv mar csikozodik.

[ Szerkesztve ]

(#49) tng válasza Reggie0 (#48) üzenetére


tng
tag

Viszont ha játszol a passzívval tudsz dualplayezni ami * vajó :D

(#50) SunMount3r válasza tng (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt meg hogy csinálják? Hogyan érzékeli, hogy hol van osztva a képernyő az 2 player-es játékok esetén? Vagy csak ahol megy a "vonal" középen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.