Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Crystalheart válasza Ugocsa (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én is épp ellenzem a szalmatüzelésű energiatermelést.

Ám a mezőgazdasághoz értek kicsinyég, és bizony Magyarországnak nem tudna betenni etéren az USA-beli áremelkedés. (Európa egyik legjobb termőföldje itt van.) A saját termésen, azaz szinte saját bőrömön tapasztaltam az aszály hatását. A kukorica nagyjából feleannyit termett nálunk, ahol még trágyáztuk is és locsoltuk. A föld azonban ~50°C körül egy nap alatt kiszáradt még árnyékban, takarva is. Láttam olyan táblát, ahol szinte nem is lehetett ép csövet találni, ami kevés volt, azt megették a vadak. (Tudvalevő, hogy a húsiparban is a kukorica a legfontosabb takarmány, ha az nincs, az durva.) Az egyéb gabonák néha idő előtt száradtak ki, és a szemek feldolgozhatatlanok maradtak. Emellé (azaz ez előtt) jött a gyümölcstermesztésben a tavaszi fagy, ami mindigis tök rizikó volt, hogy mikor sújt le, némely vidékeken nem is termett alma és szilva.

Más dolog, hogy az országnak eleve lenne annyi tartaléka és kapacitása, hogy áthidaljon egy ilyen évet, de sokat még az év elején előre fölajánlottak az EU közösbe, az előző, bővebb évekhez mérten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.