Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Kell is, hisz az év eleji sebezhetőségek a korábbi teljesítmény akár 40%-át is eltüntették.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) kevinium válasza gabor7th (#1) üzenetére


kevinium
aktív tag

A többiek úgy írnak rólad, mint egy félistenről... De áruld már el nekem, hogy a tenger alatti optikai kábeleknek miért csökkenne 40%-al a teljesítménye?

Mert arról szólt a cikk, a felhős szolgáltatások meg pont arról szólnak, hogy bekapcsolnak még pár ezer szervert, azt kész. Pont a Google ne tudná megfizetni?!

(#3) gabor7th válasza kevinium (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Persze, hogy a felhőre gondoltam, és a Google ki is tudja fizetni, meg az nagy techcégek rendesen kapnak állami pénzt is. De akkor is kellemetlen a 40% minusz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) Somatom


Somatom
veterán

Vajon milyen hatalmasnak kell lennie ahhoz, hogy nálunk is hivatalosan forgalmazzon termékeket (hardvereket) a Store?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) #65675776 válasza gabor7th (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hányszor is lett már megtiltva, hogy a saját blogoddal spamelj, reklámozd?

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560 válasza Somatom (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahhoz miért a Googlenek kell hatalmasnak lennie? Nem inkább a magyar piacnak kéne nőni? A lölön túliak társaságának is.

(#7) Psychopeti válasza #65675776 (#5) üzenetére


Psychopeti
senior tag

+1

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#8) Somatom válasza #06658560 (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Azért, hogy annak ellenére is "kitűzhesse a zászlót", hogy az adott ország nem termel nyereséget. A Google alapvető üzletpolitikája mások ellehetetlenítése, a piac (és a felhasználók) irányítása.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) menpee válasza Somatom (#8) üzenetére


menpee
aktív tag

Tehát pontosan ugyanaz az érdek vezérli őket is, mint minden egyes másik szereplőjét a piacnak, csak ők még fejlesztenek is sokat. rohadt gógül, fúj

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#10) Somatom válasza menpee (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. Kérdezz egy Android alkalmazásfejlesztőt a Google merényleteiről, amiket fejlesztés címén követ el! Persze, még a Google sem tud mindent lenyomni a torkukon. A legutóbbi korlátozása miatt akkora felháborodás tört ki, hogy kénytelen volt viszakozni és amíg "felülvizsgálja az álláspontját", addig felfüggesztette a korlátozó intézkedéseit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) bambano válasza kevinium (#2) üzenetére


bambano
titán

"A többiek úgy írnak rólad, mint egy félistenről...": max. angyal. bukott... ->lucifer :P

"De áruld már el nekem, hogy a tenger alatti optikai kábeleknek miért csökkenne 40%-al a teljesítménye?": normális felhasználót a teljes átviteli lánc összteljesítménye érdekli. ugyanúgy, ahogy a gamernél is számít a proc is meg a vga is. Ha lassul a proci, de gyorsul az internet kapcsolat, akkor az egyik kisegítheti a másikat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Gergosz2


Gergosz2
veterán

legoptimálisabb

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13) dajkopali válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

[link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) #14595328 válasza #65675776 (#5) üzenetére


#14595328
törölt tag

Megtiltva meg lett ezerszer, de semmi szankció, így hatása sincs. Bár szerintem abból sem tanulna...

(#15) Somatom válasza #14595328 (#14) üzenetére


Somatom
veterán

De miért baj ez? Felfigyeltem rá, odakattintottam, beleolvastam, soha többet nem teszem meg még egyszer. Ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) #14595328 válasza Somatom (#15) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát, végülis így is nézhetjük a dolgokat. :)

(#17) #65675776 válasza #14595328 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Emlékezetem szerint kapott érte legalább figyelmeztetést, de talán kitiltást is.

(#18) 0P1 válasza dajkopali (#13) üzenetére


0P1
aktív tag

No offense , de nekem nagyon más a véleményem erről. Akármennyire beépült a köznyelvbe, én a "legelső" és "legutolsó" használatát is helytelennek tartom, de legalábbis igénytelennek. Egy versbe vagy dalszövegbe elmegy lírai fordulatként, és egy óvodásnak vagy kisiskolásnak is elnézzük (pl én vagyok a legelső a tornasorban!, vagy angolban is: "very first time" több dalszövegben is előfordul) de egy szakmai cikkbe már nem igazán használnám.
A legoptimálisabb meg különösen furcsán hangzik, mert az optimális szó dalszövegben és óvodás szájából is ritkán hangzik el :)

(#19) Divinity válasza 0P1 (#18) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem ezek nem egy kutyák. :))
Ugye az "első" vagy az "utolsó" már alapból valamilyen rangsorolást feltételez, az optimális viszont nem, lehet több egyszintű optimalizáltság de mégis az xy a legoptimálisabb

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#20) #14595328 válasza #65675776 (#17) üzenetére


#14595328
törölt tag

Akkor viszont a mondandóm második fele jött be :)

(#21) Gergosz2 válasza dajkopali (#13) üzenetére


Gergosz2
veterán

mérnök fülemet akkor is nagyon bántja. Vagy aki elég gyakran találkozik optimalizálással, annak is megütközik a füle rajta. Mindegy, annak idején ezért haraptak nálunk.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#22) Bigemperor válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ájj, nekem is rögtön ez volt ami fájt. Most nem azért, de nem lehet leszokni az értelmetlen kifejezésekről? :F
Helytelen a szó, azt kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Somatom válasza Bigemperor (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy van! Le kell szokni az ilyen kifejezésekről! Ez a legoptimálisabb megoldás! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) 0P1 válasza Somatom (#23) üzenetére


0P1
aktív tag

A legeslegoptimálisabb :)

(#25) #74018560


#74018560
törölt tag

Miért ilyen népszerű a felhő szolgáltatás? Tényleg ennyien használnák? :U
Miért nem csak szimplán szervereknek hívják őket?

(#26) bambano válasza #74018560 (#25) üzenetére


bambano
titán

mert az nem elég hipszter meg menő azoknak, akik olyan tollakkal ékeskednek, amik nincsenek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Somatom válasza #74018560 (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Ami a Google -ét illeti, Androidos környezetben több, mint egy szerver. Pl. OS API -k is tartoznak hozzá, és szerver oldali alkalmazások is telepíthetők a tárolt tartalom szerver oldali kezeléséhez.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Realradical válasza #74018560 (#25) üzenetére


Realradical
őstag

cloud

Nem a vas a nagy szám amit bérelsz, hanem a szofisztikált API amin keresztül kitolsz egy egész infrastructúrát scriptek alapján pár perc alatt.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29) bambano válasza Realradical (#28) üzenetére


bambano
titán

"Nem a vas a nagy szám amit bérelsz, hanem a szofisztikált API amin keresztül kitolsz egy egész infrastructúrát scriptek alapján pár perc alatt.": ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- a szkripteket a legyek hordják össze?
- a szoftverek telepítése szempontjából nézve milyen szofisztikált cloud specifikus api van? milyen cloud specifikus api van, ami a bare metal oprendszeren nincs?

fentiek alapos végiggondolása után esetleg kiderülhet, hogy a cloud az en-bloc egy orbitális marketing bullshit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Realradical válasza bambano (#29) üzenetére


Realradical
őstag

Ki mondta neked, hogy a cloudba magától települ a szoftver? Egy adatközont erőforrásait béreled. Semmi köze a szoftverhez. Nyújtanak olyan szolgáltatásokat amik akár ebben is segíthenek, de nem z a fő profil.
Az szkripteket nem a legyek hordják össze. Azok a devops emberek írják, akikre nem lenne pénzed, ha építened kellett volna egy adatközpontot ami több helyen is jelen van a földgolyón.
A cloud nem varázslat, de megvan a helye. Ha már van on-prem infrád akkor nem feltétlen érdemes minden termékkel nekimenni természetesen.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31) bambano válasza Realradical (#30) üzenetére


bambano
titán

na fussunk neki mégegyszer, mert nem csak a helyesírásod alapján látszik, hogy nem beszélsz magyarul.
Az adatközpontokban nincs szofisztikált api, ami előtt hasra kellene esni. van api, aminek a felét tudja az alap oprendszer is, a másik fele meg csak akadályoz a munkában.

tehát az a feltételezés, hogy a cloudban az api a nagy szám, téves.

"Az szkripteket nem a legyek hordják össze. Azok a devops emberek írják, akikre nem lenne pénzed": ha meg kihagyom az egész cloudot a pé-be, akkor egyáltalán nem kell azokat a szkripteket megírni. legolcsóbb...

eddig volt egy problémakör*, amire azt gondoltam, hogy érdemes cloudba tolni, de amióta bárki bármit elolvas a cloudos szervereden, azóta azt gondolom, hogy egyetlen egy alkalmazás sem létezik, amiért érdemes lenne cloudba költözni. ócsóér' hardvert bérelni, meg kifizetni a távközlési költségeket meg azt a 20 millió eurós bírságot, amit a gdpr alapján vágnak a nyakadba, drága mulatság. ennél az is olcsóbb, ha csajágaröcsöge külsőn is építünk egy dataplexet a helyi téeszcsé bérszámfejtésére.

"de megvan a helye": így van, az informatika szemétdombján.

* olyan számításokra, amiket egyszer-kétszer csinálsz meg az életben, de sok proci kell hozzá, oda jó lehetett volna a cloud.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Realradical válasza bambano (#31) üzenetére


Realradical
őstag

olyan számításokra, amiket egyszer-kétszer csinálsz meg az életben, de sok proci kell hozzá, oda jó lehetett volna a cloud.
Bocsánat, egy percre azt hittem, hogy informatikussal beszélek.

akkor egyáltalán nem kell azokat a szkripteket megírni. legolcsóbb...
Semmi gond, így is lehet. Te megmaradsz régivágású "mindent kézzel csinálok mert az a tuti" embernek. Nincs azzal semmi baj, ha a produktivitásod itt kimerül. Majd ne lepődj meg, ha levált egy pályakezdő.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33) bambano válasza Realradical (#32) üzenetére


bambano
titán

"Majd ne lepődj meg, ha levált egy pályakezdő.": jaja, most is remeg a térdem, mint egy kocsonya, hogy levált egy kezdő, aki még azt a mondatot se tudja megkülönböztetni, hogy "a cloud api nem jó semmire" attól a mondattól, hogy "az api nem jó semmire"...

mire te kiválasztod, hogy melyik konténert akarod használni, azt éppen ki forkolta és kit kell utálni a héten, melyik bika akar király lenni a szemétdombon, mit változtattak az api-n, melyik api hívás működik vagy nem működik az aktuális revízióban, felrakod a konténert az adott oprendszerre, rájössz, hogy régebbi, fordítasz újat, stb, majd lehúzol egy imidzset, amit jól-rosszul összerakott valaki és bekonfigurálod az egész miskulanciát, addig én beírom, hogy apt-get install, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) enginev3.0 válasza #74018560 (#25) üzenetére


enginev3.0
félisten

Használom a Google fotókat és a családban rajtam kívül tizen
Automatikus mentés felhőbe minden telefonnal készített kép
Plusz havi 100GB-ot vettem a gépemről való biztonsági mentésnek

és minden gépre letöltött zeném megy egyből felhőbe így telefonról bármikor megtudom hallgatni bármelyik zenémet a 2000 darabból telefonra másolgatás nélkül :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) 0P1 válasza bambano (#29) üzenetére


0P1
aktív tag

"fentiek alapos végiggondolása után esetleg kiderülhet, hogy a cloud az en-bloc egy orbitális marketing bullshit."

Te itt csak az IaaS-ről beszélsz, de ne feledjük, hogy a cloud egy gyűjtőszó, amibe beletartozik a PaaS és a SaaS is. SaaS -ban igenis nagy potenciált látok. Csak sajnos vannak még gyerekbetegségei a legtöbb szolgáltatásnak. Pl mi a cégnél Dynamics AX 2012-t használunk jelenleg, deployoltam Azure-ban teszt jelleggel egy Dynamics 365 for Fiance and Operations környezetet, egyrészt üzemeltetésen rengeteget tudnánk spórolni, ha áttérnénk rá, lapátra tehetne tenni három IT teamet is, de a másik oldalon fejlesztői oldalon viszont plusz kiadást jelentene.

Végre rávettük a usereket a PowerPivot, PowerQuery (mai nevén Get&Transform) , PowerBI, PowerView használatára, és betantottuk a power usereket, hogy összedobják maguknak a saját ad-hoc lekérdezéseiket, reportjaikat maguknak, mi IT oldalon csak a view-kat hozzuk létre, és a schemákat az SQL serveren (azért az mégse lenne egészséges, ha minden user a táblákat érné el közvetlenül full reading access right-tal).
Ezzel végre tényleg valósággá vált a Self Service BI, jelentősen le tudtuk faragni a fejlesztési költségeket, depelopment ticketek/change requestek számát 75%-kal le tudtuk csökkenteni.

Jött a nagy igéret, hogy D365FO milyen BI barát, out-of-the-box PowerBI, PowerQuery támogatással.... na ezzel szemben a valóság az, hogy SaaS-ben még annyira sem az, mint az AX2012 volt.
Fizikai képtelenség kivülről elérni az SQL servert (csak ha be DRP-zünk a VM-be, azzal meg ugye nem sokra megyünk).
OData támogatás? 2012-ben out of the box ott volt a document managementben, csak össze kellett dobni a query-t AOT-ben , és már lehetett is megosztani a cuccot ODAta-n, a userek már el is érhették azokat bármilyen OData képes kliens szoftverről (pl PowerPivotból, PowerQueryből, PowerBi-ből) . Bár van performance penalty rendesen nativ sql-hez képest, de egyszerűbb ad-hoc lekérdezésekhez tökéletes ez is.
D365FO-ben mi a helyzet? Alapból cSak az előre megirt gyári queryket lehet elérni oDatából, (igaz, azokat viszont minden korlátozás nélkül bármelyik user, akinek van elérése a Dynamicshoz . LOL) , Gratulálok.
Szóval ha SaaS-ben szeretnénk használni a D365FO-t, dobhanánk ki az ablakon egy halom queryt, és fejlesztethenénk helyettük jó öreg SSRS reportokat jó nagy költséggel. Kösz, inkább nem kérünk belőle. Szóval maradunk AX2012-n, amig tart a support, és utána is csak on-premise D365FO-ra váltunk, ha az Azure-os SaaS megoldás továbbra is ilyen korlátozásokkal lesz tele.

(#36) bambano válasza 0P1 (#35) üzenetére


bambano
titán

"deployoltam Azure-ban teszt jelleggel egy Dynamics 365 for Fiance and Operations környezetet": gondolom előtte beszereztél mindenkitől, akinek az adata benne van, engedélyt az adattovábbításra...

"betantottuk a power usereket, hogy összedobják maguknak a saját ad-hoc lekérdezéseiket, reportjaikat maguknak" vs "jelentősen le tudtuk faragni a fejlesztési költségeket, depelopment ticketek/change requestek számát 75%-kal le tudtuk csökkenteni.": na ez egy jelentős probléma, kösz, hogy felvetetted. ugyanis itt arról van szó, hogy áttoltad a döglött lovat a másik utcába. a fejlesztő csapat költségeit lefaragtátok, a többi osztály költségeit meg megemeltétek. és mivel a szakképzett fejlesztő hatékonyabban ír lekérdezést, mint a mezei user, ezért a lefaragás kevesebb, mint a többiek emelése.

ilyen és hasonló átverések sorozata a cloud.

egyébként szólok, a házasságközvetítés elég szivatós munka :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.