Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

csak én vagyok helikopter, vagy más sem érti, h egész pontosan mit "ajánlott fel" a google? ha egy előfizetéses oldalam van, nyilván megcookie-zom a látogatót, és 5 lapletöltés után én magam dobom ki neki a "fizess!" ablakot a megklikkelt hír/cikk helyett. ezt meg kell csinálnom a google-től függetlenül is, ezer helyről jöhet az a látogató. innentől kezdve mit számít az, hogy ők 5 kattintás után rögtön a "fizess!" oldalra dobnak? :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) JohnyBlue válasza Parci (#1) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Google részéről az lehet, hogy tutira akar menni, hogy még véletlenül se lehessen őket "perbe" fogni. Ők megadták a lehetőséget blabla.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3) ALI_G válasza JohnyBlue (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem próbál elébe menni, hogy nehogy hoppon maradjon pl a google news-a. Bár ez nem tudom mennyi pénzt hoz a konyhára. Ha viszont a multik fizettetni akarnak a jó hírekért, akkor a google se tud ingyen keresni rajtuk.
Sok-sok pénz.

Elég betárcsázós modem sebességű a PH :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Vertic


Vertic
aktív tag

Én ezt nem értem. Ha fizetőssé akarnak tenni egy híroldalt, hát tegyék! Ki a fene akadályozza meg őket ebben? De nehogymá kötelezővé tegyék a saját modelljüket, hát nooooormális? Vagy pontosan mi a fenét is akarnak elérni??

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) Parci válasza Vertic (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából azt, hogy átalakuljon az internet, mint olyan, és jóval elfogadottabb dolog legyen a fizetős tartalom, mint most. ahogy a zene- és filmkiadók is ezért harcolnak. valószínűleg hasonlóan lesz sikerekes ez a kezdeményezés is.

(teljesen más kérdés, hogy minőségi tartalmat csinálni valóban drága, és valóban nem feltétlen reális hirdetésekből fenntartani egy online médiát. magunkon is érezzük, h ez mennyire nem egyszerű. sajnos azonban a fő probléma az, hogy az olvasóknak többnyire "bármi" elég. ahogy a mónikasó és a velvet.hu is. ha most én azt mondanám, h mostantól egy ph nagyteszt elolvasása 200 ft, hangos röhögés közepette költözne át mindenki alternatív kis hardveroldalakra... akkor is, ha nem ugyanazt a tartalmat kapják. szóval nem fogja megúszni egy kiadó sem annyival, hogy pénzt szed a tartalomért, ennél sokkal kreatívabbnak kell lenniük.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Fáraó


Fáraó
őstag

"... a kormányzat támogassa törekvéseiket"
Sztem ez már sok. Vajon milyen eszközökre gondolhatott?

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#7) dajkopali válasza Fáraó (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

amennyire ki lehetett venni a hírekből, szabályozásra, a szerzői jog szigorúbb védelmére, az előfizetési modell bizonyos mértékig előírásszerű alkalmazására

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) Vertic válasza dajkopali (#7) üzenetére


Vertic
aktív tag

az előfizetési modell bizonyos mértékig előírásszerű alkalmazására

na, ez az ami hányingerkeltő...

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#9) Vertic válasza Parci (#5) üzenetére


Vertic
aktív tag

én azt elfogadom, hogy minőségi tartalmat előállítani drága (mellesleg bármilyen tartalmat pénzbe kerül előállítani), ezzel semmi probléma. Ha a hirdetésekből nem lehet megélni, akkor ki kell találni valamit, pl. lehet bizonyos prémiumtartalmat, vagy akár mindent fizetőssé tenni, vagy ha nem megy, akkor meg lejjebb adni a minőségből (ha ez csökkenti a költségeket) vagy abbahagyni. Ez egy ilyen viszonylag kemény világ - ha nincs meg a kereslet, nem érdemes szolgáltatni, vagy nem olyan formában, ennyi. Ez nem csak a médiára igaz, hanem bármi másra is. Szerintem ezzel nincs is gond. A gond abban a felfogásban van - legalábbis ami nekem Murdochék megnyilvánulásaiból lejön -, hogy ha nekem nem megy, akkor elkezdek a kormánytól követelni dolgokat, meg vagdalkozni, hogy valahogy mégiscsak menjen, ahelyett, hogy elgondolkodnék, hogy mit kéne máshogyan csinálni.

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#10) Parci válasza Vertic (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően egyetértek

(zárójelben mondom, hogy hardvertesztet ír neked gimispisti is 5 ezer forintért, meg főállású szerkesztő is. a probléma akkor van, h az olvasónak ezek egyenértékű tartalmak. pontosabban a főállású szerkesztőt foglalkoztató portál van akkor bajban, neki is megérné gimispistit "alkalmazni". egy idő után nyilván meg is teszi, akkor viszont hardverteszteket csak gimispistitől olvashat majd a nép. a népről ugye már tudjuk, h ez nem zavarja, de azért valahol mégis felmerül a kérdés: összességében jó ez így? mónikasó logika dettó ugyanez. olcsó, szar, kajolja a nép. hát akkor legyen joshi barat meg minden. de némileg kizoomolva az egészből: jó ez így?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) dajkopali válasza Vertic (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ebben teljesen igazad van, mármint abban, hogy ha kapitalista alapon működik egy iparág, márpedig a sajtó a kezdet kezdetétől úgy működött, akkor nagyon visszatetsző kajbálni, hogy jajaj
Arianna Huffingtonnak nagyon igaza van sztem, amikor azt mondja, hogy nem sírni kell, hanem új megoldásokat kitalálni, hogy a fogyasztó az adott cég szolgáltatásait találja meg
igen, vannak olyan területek, ahol az államnak be kell avatkoznia, mert különben a kapitalizmus felzabál olyan értékeket, amik nélkül üressé válik az életünk
no, a sajtó nem ilyen, igen is dolgozzanak (dolgozzunk) meg érte, hogy őket válasszák

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Most ettől a címtől ilyen lett a fejem: :F

Jóvan ,csak nem nyugszanak addig, míg fizetős lesz a hírforrás. Mindegy, sz@rni rájuk, akkor nem olvasok híreket és kész.

(#4) Vertic:

Hülye kérdés, még több pénzt. Valaki mostmár tényleg szóljon nekik, hogy válság van, kvázi nincs plusz bevétele a dógozónak a plusz kiadásokra.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Vladi válasza Fáraó (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Könnygáz, vakító kék fény... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Vertic válasza Parci (#10) üzenetére


Vertic
aktív tag

A zárójeles részre:
Igen, ez egy valós probléma, hogy általában az igényes vevőből/olvasóból nincs annyi, hogy megérje nekik sokkal több pénzből minőségi tartalmat csinálni, mert bár igényesek, de vagy nem tudnak, vagy nem akarnak fizetni a pluszért. Nyilván nem jó, ha csak értéktelen fos gyártódik, mivel abból van a pénz, de a probléma megoldását én se tudom, ha tudnám valószínűleg már nem ott tartanék, ahol... :D Szerintem különben az is benne van, hogy szinte bárki, szinte nulla befektetéssel meg tud jelenni a neten, és persze meg is jelenik. A búzát meg nehéz elválasztani az ocsútól, különösen, ha eleinte igazából nem is tudod, hogy mi alapján kéne. De ezen változtatni azért eléggé aggályos lenne. Ez az ami a net erejét adja, és egyben egy problémája is, lásd "kicsiben" wikipédia.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.