Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Tisztességes!
:R :R :R

(#2) Male


Male
nagyúr

Szóval egy újabb gyártó megoldotta... lassan csatlakozni fog mindegyik.
Mondjuk egy "cseppet" előbb is léphettek volna, nem az UEFI-s lapok érkezésekor...

(#3) keIdor


keIdor
titán

Érdekes, hogy nincs P55 alaplap..

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) vinibali


vinibali
őstag

nem tudom hány ember használ XP-vel(32bites) ilyen nagy winyót, de legalább megoldás már van rá :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

azt hittem pedig hogy kidobhatom már a floppykat... valahonnan majd túrok egyet ha kell :N

(#6) D.Orion válasza vinibali (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha csak 1%-is, akkor már nagyon sok ember örül most a Gigabyte megoldásának. Ennél jobb marketing nem is kell a cégnek.

(#7) vanhalen


vanhalen
senior tag

MS is kiadhatna rá valamit (nem pont XP-re..) Ha egy F6-os driver képes megoldani, nem értem az egész múltbéli túllihegést... 3TB-os winyók amúgy mennyre elterjedtek?:) Vagy csupán ez a címzéskorlát az elterjedés akadálya? Vélemény?

(#8) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

tudom kicsit off, de egyértelműen kijelentett, személyes tapasztalaton alapuló választ még nem kaptam senkitől arra a kérdése, ha:
- nem rendszer vincseszternek szánom, tehát másikon lesz a windows 7 64bites verziója
- egy 3TB-os wincsesztert szeretnék adattárolásra
ez működik efi nélkül? vagy ahoz is kell h egyáltalán használni tudjam????
a találgatásokat mellőzzük szeretnék már egy épkézláb választ valakitől THX :R

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#9) Male válasza Domi_Jani (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Mivel elég kevés embernek van otthon 3TB-os vinyója, így erre nehéz lesz választ kapni.

Ilyen megoldással, ami a cikkben is van, 100%, hogy megy... magának a Win7-nek pedig nem gond egy akár 4TB-os partíció sem, ez szintén 100%, mert próbáltam.

(#10) wolfman


wolfman
veterán

ASUS is csinálhatna ilyet Windows7-re, vagy ne legyek telhetetlen!?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) LGLuke válasza #56573440 (#5) üzenetére


LGLuke
őstag

Elég beleintegrálni a telepítőbe a drivert.

(#12) LGLuke válasza Domi_Jani (#8) üzenetére


LGLuke
őstag

Múltkor láttam egy ábrát.
UEFI csak a boothoz kell. Adattároláshoz elég a Win7, mert az támogatja, így mikor elindul a Windows, akkor már kezeli is.

(#13) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

2011-ben még floppyval kell rohangálni. :N Menne pendrive-ról is? Nem mintha xp-t használnék, csak úgy kérdezem. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) Dragon3000 válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Xp F6-nál csak floppy-ról olvass be adatokat, így a válasz nem.

(#15) Zofren válasza wolfman (#10) üzenetére


Zofren
aktív tag

Már van lassan fél éve: [link]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#16) shteer válasza wolfman (#10) üzenetére


shteer
titán

lecserélnéd az F1-eket?

..szerintem jónak tűnik

(#17) kenwood3


kenwood3
őstag

Floppy ez de kemény :Y
Én már vagy 5 éve kidobtam a gépemből a meghajtót :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#18) gabo9201


gabo9201
senior tag

Azt nem értem, hogy miért pont ezekre a viszonylag új (felsőkategóriás/drága) lapokra adták ki ezt a frissítést. Szerintem az lenne a kézenfekvőbb, hogy akinek olcsóbb/régebbi alaplapja van pont az a réteg örülne ennek.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#19) zazahoho válasza gabo9201 (#18) üzenetére


zazahoho
őstag

csak azért,mert a régi lapokkal már nem akarnak foglalkozni (nincs benne pénz :( )

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) Sub-ZeRo válasza Dragon3000 (#14) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Világos most már. Csak xp alatt sem használtam floppyt. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) kenwood3 válasza zazahoho (#19) üzenetére


kenwood3
őstag

Pedig sztem is épp a régi alaplapokhoz jött volna jól ez. Akiknek ilyen lapja van nem hiszem , hogy sokan xp-t raknának rá :U

Mi az az ekezet dragasag??

(#22) gabo9201 válasza zazahoho (#19) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ez a baj :(

kenwood3: Nekem is ez a meglátásom. Aki ilyen lapok közül választ sztem sem xp-t használ. Így meg adtak a sz@rnak egy pofont :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#23) LGLuke válasza gabo9201 (#22) üzenetére


LGLuke
őstag

Miért mindig saját magatokból indultok ki?! Rengeteg cég van, ahol még nem váltottak újabb OS-re, de tárhelyre szükség van, valamint gyors HW-re.
Viszont, ha minden gép XP-s, akkor az újakra is azt szeretnének telepíteni, amíg lehet, mert könnyebb egy homogén rendszert menedzselni, mint egy heterogén 100féle OS-ből állót.

[ Szerkesztve ]

(#24) gabo9201 válasza LGLuke (#23) üzenetére


gabo9201
senior tag

De a cégek sem igazán ezekből a lapokból szoktak válogatni :U

A lényeg pont az hogy például a cégeknél ahol sok tárhely kell, a régi gépekkel is tudnák használni. De így, hogy csak a legújabb cuccokhoz adják ki elég értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#25) Angel1981 válasza vinibali (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

A mi családunkban "csak" 3-an (legalább is komolyan felmerült ez a párosítási szándék a jövőben.)
Bátyám, öcsém, én! :D

(#26) mickemoto


mickemoto
őstag

Az én gépemben dvd meghajtó sincs, nemhogy flopy.

[ Szerkesztve ]

(#27) Male válasza kenwood3 (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt a részt is olvastad?

"Természetesen a szoftver az újabb Windows operációs rendszereket is támogatja, ahol a telepítés hasonló módon zajlik, ám a Preinstall driver alkalmazása elhagyható."

Szóval XP-hez is jó, de Vista, Win7 esetén is megoldja a dolgot, csak ott az első felére nincs szükség.

(#28) kenwood3 válasza LGLuke (#23) üzenetére


kenwood3
őstag

"de tárhelyre szükség van, valamint gyors HW-re"
Ezzel nem értek teljesen 1et , mert sztem ezek az alaplapok az Xp-vel inkább lassúbbak lennének mint windows 7-el. Nem 1x előfordult már velem , hogy 1 olyan régebbi gépre raktam 7et amin előtte mindig is Xp volt és a 7el új erőre illetve életre kelt a gép .
(#27) Male Thanks :R ezen átsiklottam :U De a véleményemen nem sokat változtat :N

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#29) gabo9201 válasza Male (#27) üzenetére


gabo9201
senior tag

De nem is azzal van a baj, hogy csak XP-vel jó. Hanem azzal, hogy nem támogatja a régebbi lapokat amiket feltehetően 32-bites rendszerrel használnak. :K

Legalábbis én erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#30) Male válasza gabo9201 (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Nem is neked írtam ;)

kenwood3 #28: Igen, a cikkben eléggé az XP van kihangsúlyozva.

[ Szerkesztve ]

(#31) gabo9201 válasza Male (#30) üzenetére


gabo9201
senior tag

Tudom csak azt hittem, hogy összekapcsoltad :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#32) LGLuke válasza gabo9201 (#24) üzenetére


LGLuke
őstag

Intel H67-es chipset nem jó munkára? Ez nekem új! Kérdezzük meg az Intelt? :DD

kenwood3: De több ezer gép esetében Active Directoryt használva nem mindegy, hogy hányféle profilt kell konfigolni. Ha már megvan, hogy usereknek milyen jogosultságuk van Win XP alatt, akkor könnyebb a rendszergazdáknak egy homogén rendszert menedzselni, mint 100 féle OS-en külön állitgatni Domainekbe a jogokat.
Nem 3 fős bt-re meg kukutyin kft-re gondoltam, hanem nagyvállalati környezetre.

[ Szerkesztve ]

(#33) bbandi válasza vanhalen (#7) üzenetére


bbandi
tag

Általában Vista és az felett nem kell plusz driver telepítéskor. Ha mégis, akkor tud olvasni fat32-es pendrive-ról (vagy akármiről) is azt hiszem.

(#34) Talma


Talma
tag

Windowsokhoz nem igazán értek, de gondolom nlite-al bele lehet integrálni a drivert a telepítőlemezbe, és akkor nem kell floppy drive.

(#35) Male válasza gabo9201 (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Dehogy :) Szerintem sem túl szép húzás, hogy csak az új lapokhoz van.. dehát így döntöttek... aztán meg majd a vásárlók döntenek, hogy melyik márkából vesznek legközelebb.

(#36) Srodney válasza vinibali (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

hát pedig jólenne hogy minnél több gyártó segítsen így és visszamenőlegesen....nekem szükségem lenne rá az tuti... :K

(#37) kenwood3 válasza LGLuke (#32) üzenetére


kenwood3
őstag

Én ezt értem és 1et is értek vele én csak azt akartam kihozni az egészből , hogy nem biztos az , hogy Xp-vel gyorsabb a Hw mint 7-el :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#38) gabo9201 válasza LGLuke (#32) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nem azt mondtam, hogy nem jó :D
Csak ha a meglévő Giga lapokkal is lehetne használni még jobb lenne. :)

Arra gondolok, hogy a vállalatoknál (meglátásom szerint) elsősorban még nem terjedtek ezek a lapok. Általában 775-ös gépeket és sok helyen még régi S478-asakat is használnak. Ezekhez jönne igazán jól ez a frissítés.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#39) LGLuke válasza kenwood3 (#37) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez biztosan igaz, mert a Win7-tel ezt én is tapasztaltam. De egy nagy cégnél többet számít a stabil működés, és az egyszerű managelhetőség, mint pár % sebesség többlet.
Egyik rendszergazda sem maga ellensége, könnyebb csak XP-s gépeket felügyelni, minthogy a gépek fele, xp, másik fele linux, 3. része, vista, 4. win7... és akkor még a szerverekről nem is beszéltünk, lehet novell/linux/unix/win/solaris...

Persze az tényleg jó lenne, ha régebbi gépekbe is beszerelhető lenne, de xp64 bites változata is támogatja adattárként. Csak a 32 bitesekkel van gond.

(#40) kenwood3 válasza LGLuke (#39) üzenetére


kenwood3
őstag

Na jah, engem mondjuk nem érint mert 64 bites wint használok illetve nem hiszem , hogy szükségem lenne 1 3terrás vinyóra . De mint feljebb írtam megértem illetve 1etértek veled

Mi az az ekezet dragasag??

(#41) Domi_Jani válasza LGLuke (#12) üzenetére


Domi_Jani
tag

Köszönöm szépen! Pont ilyen választ vártam :R

(#9) Male: Nem raides több hdd-s particiókra gondoltam hanem önállóan magára a az egy hardver támogatására, működésére. De azért neked is köszönöm mert igy tudom h egyben is támogatja és nem kell felosztani ha nem akarom. :R

[ Szerkesztve ]

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#42) shteer válasza mickemoto (#26) üzenetére


shteer
titán

nekem se :) floppy pedig sose volt

de nem is érint a 3TB-os probléma :)

..szerintem jónak tűnik

(#43) siriq


siriq
őstag

Egy szo sem esett a GPT-rol a cikkben. Nalam GPT-re formazott HDD van. Akkor ezek utan mar nyugodtan bootolhatok(win 7 64 bit) vagy csak siman NTFS es ugy latja a rendszert hattertarnak egyben? Itt, aztan volt minden meg semmi.

Megneztem mashol, ott le is van irva ......................

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#44) LGLuke válasza Domi_Jani (#41) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia!

Konkrét ábra, csak nem volt időm tegnap keresgélni:
Hitachi

Az eredeti weboldal:
Íme

siriq ebből te is megtudod a plusz infókat!

(#45) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Azért mekkora LOL már. Hogy a 3TB-os HDD működjön, Floppy. LOL. Ha még 30GB lenne. Vagy 30MB...

(#46) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Hasznos!

már csak 3 terrás vincsi kéne :D

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#47) LGLuke válasza Cs_Laci (#45) üzenetére


LGLuke
őstag

A Windows XP telepítésénél lehet külső drivert megadni, és azt floppyn keresi, mikor az F6-os billentyűt leütöd.
Semmi köze a merevlemezhez. Bele is integrálhatod a telepítő cd-be a drivert és akkor semmi nem kell.
A Windows XP pedig 2001-ben jelent meg, idestova 10 év, akkor még bőven akadtak floppy diskek.

(#48) Duree


Duree
veterán

Hát engem meg sok más embert azt hiszem nem érint,Drága egy ekkora winyó,Gyakorlatilag nincs rá szükségem,legalábbis most még

duree54

(#49) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Floppy? :W
Mér nem mindjárt ZIP-Drive-on jön ki?

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#50) LGLuke válasza Jaffafa (#49) üzenetére


LGLuke
őstag

Olvasd már el az előző hsz-omat!!! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.