Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tntmax


tntmax
aktív tag

Messi van ez még a szükségestől.

(#2) Solten válasza tntmax (#1) üzenetére


Solten
addikt

Hehhe :K

Saor Alba

(#3) Bird válasza tntmax (#1) üzenetére


Bird
addikt

DeRossi, hogy csak most jott ki...Szegeny Leekens is igpn nyomta...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) Tidus válasza Bird (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Én home userként igp-ért, és APU-ért sem fizetnék egy vas felárat sem.
De egy működő alap VGA van a fiókban.

(#5) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Csak nekem értelmetlenek ezek a hibajavitások?

Pl. AC Odyssey igpn? Azt azért megnézném..

FM-ek 3D jéhez is kevés az intel igpje , mint mackosajtban a brummogás, pedig azt nem vitték tulzásba Sport Interactive-ék..

De lehet én értem félre ezeket a driver frissitéseket

(#6) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Az aláírásomban szereplő gépem van és olyan problémám van az INTEL csodás IGP-ével (UHD 630) hogy néha nem ad képet ill elmegy a hang ha a DOOM játékkal játszok dosbox ECE alatt ill bizonyos játékoknál egyáltalán nincs hangom pl War Thunder. Ez lehet a HDMI kábel hibája?

(#7) #07746304


#07746304
törölt tag

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Az FM19 grafikájához minek frissítés? Egyrészt nem az történik egy meccsen, mint amit a képernyőn látsz, mert a logikai motor és a grafikus motor nincs szinkronizálva (rá lehet kérdezni bármelyik FM fórumon, egyszerűen fölösleges 3D-ben nézni).

Másrészt amúgy a tesztek szerint max. 4 magot tud kihasználni a szoftver, de azokat minél magasabb órajelen ajánlott futtatni + sok és gyors memóriával. Azaz mondjuk egy Intel 8600K 5-6GHz órajelen + 4000MHz DDR4 rendszer gyorsabb lesz akármelyik csúcs Threadrippernél vagy Inteles megfelelőjénél.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az infót. Már töltöm is.

(#10) hardzsi2 válasza ggbuffon1897 (#5) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Tessék. :D

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#11) #73029888 válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


#73029888
törölt tag

Teljesen felesleges az Intelnek erőforrást áldozni mert katasztrófa az IGP-je. Egy AMD Ryzen APU-n jobban futna az Odyssey.

(#12) #07746304 válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


#07746304
törölt tag

Anyum laptopjában 620-van :D Egyébként meg játékra felesleges, de Youtube-ra meg munkára tökéletesen elég.

(#13) hardzsi2 válasza #73029888 (#11) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Azért ennyire nem vészes a helyzet, nem kell leszólni. Egyrészt a belinkelt IGP nem a legerősebb; igazából az én Skylake NUC-omban is már az eggyel erősebb van (640-es), pedig az sem egy mai generáció, és ennél erősebb IGP-kkel még jobb a helyzet, csak épp ezt találtam hirtelen.

Nyilván mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy milyen kompromisszumokra hajlandó egy játék kapcsán, de jó pár olyan játékkal találkoztam, amelyekkel egészen jól el lehet lenni IGP-n megfelelő kompromisszumok mentén.

Mivel időm mostanság nem sok, ezért pénzt nem adok játékokra, de pár demo-t, vagy humble bundle révén ingyen beújíthatót azért kipróbáltam, és magam is meglepődtem, hogy komolyabb címek is egész jól tudnak futni, pl. Doom, Wolfenstein II: The New Colossus, Assassin's Creed IV: Black Flag. Ezek az újabb driverekkel bugmentesen 1650x1050-ben vagy fullHD-n medium-high beállításokkal el lehet lenni, de pl. a Forza Motorsport 6: Apex már 1280x1024-ben low-on is megizzasztja a kis gépet és ugyan itt még játszható, bár pixelhalmaz, viszont feljebb lépve felbontásban/minőségben diavetítéssé válik. Más újabb játékokkal (amelyek eleve sok VRAM mellett érzik jól magukat) nyilván hasonló a helyzet.

Azt látom/érzékelem viszont, hogy az Intel az elmúlt 1,5 évben komolyat lépett előre a driverei stabilitása és teljesítményének növelése szempontjából.
Mondjuk volt is honnan feljönni: az 1 évvel ezelőtti driver-ei még durván bug-osak voltak és teljesítményük is harmatos - magyarán: játékra használhatatlanok voltak.
Mostanra eljutottunk oda, hogy az új driverek egész jók (Vulkan és DX12 esetén is), tehát használhatóvá váltak.

Mivel pénzt nem adtam az IGP-ért, ellenben egészen jól el tudok vele lenni a saját igényeim szerint, így nekem ez a helyzet megfelelő és örömteli. Általában 2-3 kiadásonként frissítek csak driver-t, viszont ilyenkor mindig érzékelhető javulást tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.