Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

A bizalom és munka kultúra kérdése. Jól tették.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Zolik válasza hallador (#1) üzenetére


Zolik
senior tag

Adatkezelés szempontjából én ezt nagyon veszélyesnek tartom. De ne legyen igazam. Másik hogy munkamorál ill. a család miatt ez fenntarthatatlan. Szerintem tudja mindenki akinek van gyereke hogy milyen "jó" érzés ordító gyerek mellett telefonálni...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#3) k-adi válasza Zolik (#2) üzenetére


k-adi
nagyúr

a lényeg azon lenne, hogy a HO lehetőséget kell megadni default ahol csak lehet, de nem kötelezően kikényszeríteni azt.. pontosan olyanok miatt is amit írtál, meg extrovertált emberek stb stb..

minél több nagy cég csinálja ezt, annál jobban terjed majd ez a munkakultúra.. amúgyis másolják egymást, most legalább jó dolgot majmolnak egymásról ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) jerry311 válasza k-adi (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor lesz jó világ, ha állásinterjún nem röhögnek ki, amikor azt mondom 100% home officet szeretnék, illetve ha mégis bekérnek az irodába, akkor fizeti a cég.
Az utópia az lenne, ha az sem érdekelné őket, hogy a home office nem abban az országban van, ahol a cég = full digital nomad.
Álmok...

(#5) hallador válasza Zolik (#2) üzenetére


hallador
addikt

Én ezt máshogy látom. Ez mind szervezés, és munkakultúra kérdése. Nem pedig a megszokásokból, a hirtelen döntések, és egyéb nyalánkságokból adódó "kellemetlenség"....
Nem rég (2 éve) voltam kinn Washington államban, és nem csak azért van 4 - 5 szoba az amerikai házakban, amiért Európában gondolják, hanem azért is, mert vannak igen nagy cégek, ahol az adott munkakörökben (Nyilván nem a bolti eladó, meg az autószerelő lesz az), hanem a programozó, informatikus, tesztelő stb. Már a munkaszerződésben is meghatározzák, hogy kell lennie egy munkaszobának, ahol dolgozni is lehet.
Nem véletlenül van az sem, hogy megnézem pl Linus Torvalds munkaszobáját, na ez kb ott, vagy Svédországban igen csak alap.

A másik amit többször leírtam, és meg is sértődnek rajta (De mint a logopédus néni megmondta, "A tények makacs dolgok"). Egyszerűen pont azért amiért egy Cisco, VMware, vagy más nem viszi Közép-Kelet Európába a legkomolyabb vizsgáit, a magyar munkaadókban sincs bizalom a munkavállalók iránt. (Na persze pont a sors fintora, hogy egy DTITS, vagy Lufthansa pont megbízik az emberekben bárhol, addig lehetne sorolna holnap reggelig a cégeket, amik nem... )
Nem csak azért mert alaptalan, hanem azért mert ez ott komoly társadalmi elvárás....

Ez ma is jelen van.

Holott a legnagyobb integrátor cégek, jellemzően nem magyarok, évek óta Home Office-t engednek (Heti 2 - 3 - 4 napot), ellentétben a kicsinyes, ha nekem be kell mennem, akkor nehogy a másik ne jöjjön be, meg amúgy is "én vagyok a főnök"....

Csak éppen az is elég sokat számít, hogy ezek a cégek emberként kezelik a munkásokat, és nem pedig hazudoznak össze vissza, majd kirúgják mert hát na...

Az olyan nyalánkságokról nem beszélve, hogy ameddig pl nálunk is havi 50 eurót adnak arra, hogy villany, egyebek, addig nem egy ügyfelünk mondta, hogy Magyarországon, meg még fizu csökkentés is volt, a home office miatt, mert hát ha nem látom, hogy mit csinál, akkor nem csinálja...

Kell még egy pár generáció, hogy kinőjük kádári mentalitást...

(#3) k-adi

Pontosan erről van szó. A legtöbb cég nálunk is ezt támogatja. Jó fejek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) Snoop-y válasza Zolik (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha a melohelyen vagy hol vannak a gyerekek?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7) Hi!King válasza Zolik (#2) üzenetére


Hi!King
őstag

Az adatkezelés megoldható probléma, elég ha informatikailag elszeparált környezetben dolgozik az alkalmazott.

A gyerek probléma pedig abból fakadt, hogy bezárták a sulikat, nem pedig a távmunkából. Ha ősszel lesz újabb járvány hullám, úgy kellene csinálni, hogy csak a bölcsödéket, óvodákat és az alsó tagozatot nyitva tartani.

(#8) Snoop-y válasza Hi!King (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert ovodasok nem fertoznek?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) jerry311 válasza Snoop-y (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azok nem. :DDD
Nem is értem ezeket az idiótákat...
Ne menj közösségbe, hogy ne fertőzz/fertőződj.
De küldd be a gyereket, aki majd haza viszi. Ráadásul együtt játszanak, nem 2 méterre, maszkot sem hordanak, és legtöbbjüket pont nem érdekli, hogy a játékot fél perce még más tartotta a szájában.

(#10) Necroman_Mk2 válasza jerry311 (#4) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem ez ma már elérhető közelségbe került. Sőt, szerintem hosszabb távon az erre nyitott cégek fognak fennmaradni, mert több munkakereső vagy -váltó őket fogja preferálni a "hagyományos" bejárósokkal szemben. Nyilván persze ez erősen függ a munkakörtől is, de egy szoftverfejlesztő vagy egy könyvelő ebbe a kategóriába esik.

A hírhez: nem meglepő a döntésük, a helyzet mellett már csak az elvándorlás miatt is.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#11) Hi!King válasza Snoop-y (#8) üzenetére


Hi!King
őstag

Statisztikai alapon lehet megfékezni a járványt, hogy 1 alá essen a továbbadási ráta, miközben a gazdaság és az emberek életének működőképességét is figyelembe kell venni. Igen, az óvódások is fertőznek, csak azok bezárása sokkal nagyobb áldozattal jár, mint mondjuk a középiskoláké vagy az irodai dolgozók távmunkája.

(#12) Hi!King válasza jerry311 (#9) üzenetére


Hi!King
őstag

A kettő nem egymástól független, hanem összeadódó vagy akár szorzódó jelenség. A korlátozásoknál azt kell figyelembe venni, hogy mennyire akadályozza a járvány terjedését ÉS mekkora társadalmi, gazdasági kárral jár.

(#13) Necroman_Mk2 válasza Hi!King (#11) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

No offense, de egy középiskolás szerintem könnyebben elfoglalja magát otthon, nem zavarva a dolgozó felnőtteket, mint egy óvodás vagy bölcsödés korú gyerek. Otthoni munka Home office közben ez lényeges lehet!
Persze mindez nevelés kérdése is.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#14) Hi!King válasza Necroman_Mk2 (#13) üzenetére


Hi!King
őstag

"No offense, de egy középiskolás szerintem könnyebben elfoglalja magát otthon, nem zavarva a dolgozó felnőtteket, mint egy óvodás vagy bölcsödés korú gyere"

Épp erről beszéltem. Pontosan emiatt okoz nagyobb gazdasági kárt, ha az óvodát zárják be, mint ha a középiskolát. És mellesleg nagyobb társadalmi kárt is, mivel az óvodásoknál és alsó tagozatosoknál fontosabb a személyes jelenlét az oktatásban, mint a középiskolásoknál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.