Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iBlast


iBlast
aktív tag

Nem meglepő...szerintem még jövőre is így lesz :K

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

De ezeket minek kell a keresőbe írni? :F

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Löncsi válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Löncsi
őstag

A felhasználók többsége nem ismeri a böngésző címsort.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) nagysandor88 válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


nagysandor88
tag

Elég sokan használnak Google Chromot, amiben a címsor=kereső ha egy nap 10x megy fel valaki fészbúkra akkor nem kizárt, hogy 10 keresésnek felel meg a dolog.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#5) kpal


kpal
veterán

az igen :D

(#6) nyergess


nyergess
tag

Valóban, nagyon sokan, főleg a korosabb (40+) generációk nem ismerik a címsort, csak "értelmezhetetlen krikszkrakszokat" látnak annak helyén. Láttam már olyat is, hogy Firefoxot használt az illető és az abban lévő Google kereső toolbarba írta be a "google" szót, hogy bejöjjön neki a keresőoldal... Azt mondjuk nem tudom, hogyan jött rá erre a behozatali módszerre, de vhol/vkitől csak láthatta ő is.

(#7) Drenadar válasza nyergess (#6) üzenetére


Drenadar
veterán

én már láttam "tiniket" is, hogy mindenre a Googleben keresnek rá, kedvenceket/könyvjelzőket nem ismerik, címsort nem használják.
Az indok: Googlebe nem kell pontosan beírni a címet... NC.

(#8) nyergess válasza Drenadar (#7) üzenetére


nyergess
tag

Na igen, esetükben jogos is a kérdés, hiszen - ha minden igaz -, nekik még tanítják is az iskolákban. Nem kívánom, hogy a Google leálljon, mert magam is mindennap használom, de ha csak egy napra is vmi gubancuk lenne, vajon az emberek hány százaléka állna (ülne) kérdő, bamba tekintettel a monitora előtt, hogy mi a francot csináljon akkor mostan? Nem kéne, hogy ennyire elkényelmesítsék az embereket, na de ez már egy másik vita témája lehetne. :)

(#9) #19617792 válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

mert az emberek vannak annyira hülyék, hogy ne tudják beírni a .com-ot...

[ Szerkesztve ]

(#10) Tomate válasza nyergess (#8) üzenetére


Tomate
veterán

Erről egy mélyreható tanulmányt lehetne írni. Egy pillanatra én is elgondolkoztam mi lenne a google keresője nélkül... Hát gondolkodnom kéne. (persze van Bing, meg minden sz*r de akkor is a google az 'igazi')

(#11) Drenadar válasza Tomate (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

de itt most az a feltevés, hogy ha csak és kizárólag a címsort kellene használnia az embereknek, integrált kereső nélkül (mert ugye a címsor is google találatokat ad, ha csak egy szót írsz be) akkor vajon hány százalék lenne az, hogy valaki még a facebookot se tudja megnyitni...

(#12) nyergess válasza Drenadar (#11) üzenetére


nyergess
tag

Igen, ez a felvetés tárgya, s tényleg nagyon érdekes lenne az eredmény. Ha nem lennék oly lusta, hogy minőségi tanulmányt készítsek, utána is járnék. :D A Google-nak elég nagy bizalmi válságot eredményezne egy ilyen leállás, akár saját, akár külső hibából eredően.

Tomate: igen, van Bing, van Yahoo, stb, de ezeket 10 átlag (!) emberből 9 nem ismeri. Így meg továbbra is ott vagyunk, ahol: Google nélkül nincs internetes élet (hangsúlyozom, az átlag számára!).

(#13) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Én sem értem minek ehhez a googli?Igaz nekem nincs fb fiókom..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#14) zoo8800


zoo8800
veterán

Csoda már az is, hogy a sok tufaagyú a guglit megtalálja...

rip and tear, until it is done

(#15) Gerisz válasza zoo8800 (#14) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem is kell a gugli se, elég ha a címsorba beírja, mert a "www". és ".com"-ot nem kell még megjegyezni :)

(#16) netpeti98


netpeti98
addikt

Néha én sem értem hogy minek a googlet használni a címsor helyett, mondjuk ezt még betudom annak így szokták meg.
Vagy amikor naponta látom hogy egyesek mit csinálnak facebookon (lásd ki tud több ismerőst összeszedni, indián név és a lájkold a képem stb).

Üdv netpeti98

(#17) #19617792 válasza netpeti98 (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez azért van, mert ha csak simán beírja hogy "facebook", akkor a keresők képesek az első releváns találatra automatikusan átirányítani, anélkül, hogy kereső oldal jelenne meg, így bár nem látszik, mégis rákeresett.

(#18) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Sok hibbant... Na nem azért mert keresőbe irják, hanem mert ilyen szinten függnek tőle

[ Szerkesztve ]

(#19) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Azt soha nem értettem, hogy miért nem a címsorba írják be az adott szót és csapnak hozzá egy .com-ot. Valahogy az túl egyszerű lenne... :F

essexboy

(#20) Drenadar


Drenadar
veterán

hát igen ezért használhatatlan statisztika ez a mire kerestek rá legtöbben... :W

meg mit éreznek azok, akik a 8. pontban vannak, akik konkrétan arra keresnek rá: www.facebook.com ??

[ Szerkesztve ]

(#21) odrif


odrif
MODERÁTOR

Hát ahogy fentebb is írták az 50+ korosztály használja így a keresőt.

20 éve a Prohardveren

(#22) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Addig jó amíg nem a Való Világ és társai a legtöbbet keresett szó...

(#23) Youri válasza odrif (#21) üzenetére


Youri
veterán

Nem csak ők... minden korosztályban vannak így

RTX ON

(#24) Csakénvagyok válasza odrif (#21) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szerintem nem csak. Rengeteg, még nem is tinit (+20) láttam így bizonyos, esetleg még jól ismert oldalakra fellépni. S mint feljebb is említik így még a cjmet sem kel helyesen gépelni, a gugli majd magától így is előhozza.

(#25) misx


misx
senior tag

[Hehe]

Képfeltöltés miért nem műxik a ph-n? :F

[ Szerkesztve ]

(#26) #19617792 válasza misx (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

prózai oka van, elfogyott a hely a PH! szerverein a képeinkhez. :DDD vinyó már van, csak keret kellene. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.