Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem tetszik az ötlet, és várom a megjelenését.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) vittorio7 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Nekem is tetszik, asztali PC-hez is kipróbálnám.

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sőt mivel mágneses így minden gombnyomás termelhetne áramot is :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Ez egy bitang jó ötlet. De legközelebb már zuhany is lesz a klaviatúrában? :DD

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez súlyban többletet jelenthet a többi megoldásnál?. A jelet vajon milyen kapcsoló vagy szenzor állítja elő? A mágnes alapból a rugóerőt helyettesíti, de lehet hogy van ott pár menet tekercs is minden billentyű alatt ami generálhat annyi áramot, ami elég az érzékeléshez egy elektronikának...sőt talán még tölthetné is a billentyűzetet is. :K

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) #65675776 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legfeljebb feszültséget indukál. egyébként szerintem sokkal egyszerűbb egy sima kapacitív érzékelőt rakni bele.

(#7) radi8tor válasza zsolt501 (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy nézzük az árnyoldalát, legyalulja a bankkártyádat, ha véletlen ráteszed a billentyűzetre.

⭐ Stella

(#8) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#7) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De nem a bankkártyán van a lóvé, az csak egy eszköz, hogy a pénzedhez hozzájuss nem? Szóval attól még a pénzed megmarad, csak nem tudod használni a kártyát. Vagy én nem értem mit mondok!? :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9) Tigerclaw válasza #65675776 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nyitott a tekercs akkor csak feszültség, de ha zárod a tekercset valamin keresztül akkor már áram is lesz. :P Az persze lehet hogy egyszerűbb és olcsóbb a feszültséget érzékelni, de a lényeg hogy nem csak azért vékonyabb a cucc mert mágneses taszítóerőt használnak rugó helyett, hanem ez integráltan tartalmazhatja magát az érzékelőt is, ami a jelet küldi az elektronikának.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van, ellenben nem túl kényelmes minden ilyen baleset után új kártyát igényelni, és ezáltal 1 hétig nem hozzáférni a számlához.
A kártya újragyártási díjáról nem beszélve.

⭐ Stella

(#11) Tigerclaw válasza radi8tor (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma már remélhetőleg kevesen használnak olyan bankkártyát, amin csak mágnescsík tárolja a kártya adatait. Akinek még ilyen van annak érdemes minél hamarabb kérni a bankjától helyette egy chipes verziót, mert a mágnescsíkost könnyen és gyorsan lehet másolni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) #65675776 válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől függetlenül egy tekercsben csak feszültség indukálódik.

Ráadásul ha nem akarják, hogy sokat fogyasszon, akkor eleve minimalizálni próbálják az áramerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#13) vivanto válasza #65675776 (#6) üzenetére


vivanto
tag

Ha annyira erős mágnes kerülne bele, akkor a billentyű alá kerülő merevlemezt is kinyírná (tudom tudom, ssd). Szerintem bőven gyengék ezek az ilyen károkhoz, és egyébként is gondoltak rá a fejlesztők is.

(#14) radi8tor válasza vivanto (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Billentyűzet alját könnyű leárnyékolni egy fém lappal, de a teteje műanyag.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15) zsolt501 válasza radi8tor (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha chip-es a bankkártya akkor már nem lehet gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) #06658560 válasza radi8tor (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

A vonatkozó Mítoszírtók rész megvan?

(#17) Mooka-Miki válasza radi8tor (#7) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Nem tudom ez mennyire igaz. Mythbusters-es srácok megmutatták, hogy egy kis erejű mágnes semmiképpen sem tudja tönkretenni a bankkártyádat. Aztán megmutatták mi igen: Ipari elektromágnes, de még azzal sem mindig.

(#18) #67977536


#67977536
törölt tag

Àrról/fogyasztàsról nagysàgrendileg sincsen sacc?

(#19) #06658560 válasza #67977536 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy kevész, szok, ócó.

(#20) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet én vagyok a helikopter, de én ezt nem tudom a gyakorlatban elképzelni. Mármint azt, hogy mennyire lesz más a gépelés ezek után.

Live-Die-Respawn

(#21) #67977536 válasza #06658560 (#19) üzenetére


#67977536
törölt tag

Megtisztelve èrzem magam a gyors ès .-os vàlasz miatt :)

(#22) radi8tor válasza Mooka-Miki (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, akkor nem kell annyira félni, mint egy magnókazettánál. :D

⭐ Stella

(#23) .mf


.mf
veterán

"Ezzel kapcsolatban érdekes kérdés lesz, hogy a túlzott vékonyítás milyen hatással lesz a gombok útjára és miként befolyásolja a teljes gépelési érzetet, tehát hogy egy gomb lenyomás mennyiben lesz más, mint azt eddig megszokhattuk."

A leütési út hossza csak egy tényező a sok közül.
Tp T440s, amin most is gépelek, egyszerűen nem tetszik. A régi Vaio TX-emen jobb gépelni, pedig rövidebb a leütési útja. Nehéz megmondani, hogy miért, sok tényező egyszerre: út, kezdő ellenállás, vég-ellenállás, mennyire kell lenyomni, hogy már érzékelje; nyomáspont mennyire biztos, hol érzékeli, mennyire billeg; milyen a felülete; stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) zsolt501 válasza .mf (#23) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát ez bizony így van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25) #95904256 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mostanában a mágneses erőtéret Hall-effektuson alapuló érzékelőkkel szokás mérni. Létezik egészen kicsiben is, kb. gombostűfej nagyságű cuccra kell gondolni ( de ebben a méretben már benne van a szintillesztő, mikrovezérlő, stb... ).

szerk.: Az angol nyelvű Wiki oldal egy picit részletesebb: Hall-effect

[ Szerkesztve ]

(#26) Peak


Peak
addikt

Mondjuk tekintve a mostani kb. 3 eurós notebook klavi árakat, illetve összevetve ezt a jómagyargarasoskodással, kétlem, hogy bárki csak azért venne ilyet, mert mágneses meg újfajta. Egyhamar nem lesz ebből tömegcikk-árazású késztermék.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#27) zsolt501 válasza Peak (#26) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én azért bízom benne, hogy a sima mechanikus billentyűzetek eltűnnek, mert eddig elég sokkal gondjaim voltak egy idő után.
Általában bizonytalanná vált, vagy szorult, vagy nem érzékelte a lenyomást, valami olyan kellene amiben ezek a hibák eltűnnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28) Garada


Garada
őstag

Jól hangzik :D

(#29) cool13 válasza oriic (#20) üzenetére


cool13
őstag

A gépelés nem lesz más, csak az érzés ahogy gépelsz. :)
Gondolom nincs mechanikai kapcsolat a billentyűn belül semmi. Nincs rugó, gumi stb. Van egy tekercs, amin keresztül egy tengely megy át, ennek a végén van a billentyű maga. Minél nagyobb feszültséggel táplálod a tekercset, annál nehezebben tudod lenyomni, és fordítva. Én így képzelem. Ettől változtatható a gépelési érzet. Persze lehet rosszul gondolom.

(#30) ng0ofy válasza cool13 (#29) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

... es ja lemerul a notebook vagy nem kap áramot a Bill. lifegnek a gombok, mint a nyuszi fule?

Vajon melyik gyártó ultrabookjanak lesz az új feature-e?

(#31) zsigus válasza ng0ofy (#30) üzenetére


zsigus
őstag

Egy rugónak (vagy valami hasonlónak) kell lennie szerintem ami mindig kifelé tolja a billentyűt. A mágneses rész csak a a billentyű ellenállását változtathatja a beállított értéknek megfelelően szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#32) coolpet válasza zsigus (#31) üzenetére


coolpet
senior tag

Szerintem meg tegyenek minden notebookba e-ink erintopanelt a bill helyere.

vagy a nyomaspont allitasra hasznaljanak kis rugos billt, aminek a tartoszerkezetet tobb ponton precizios csavarokkal tudnank picit emelni+sullyeszteni a rugoero csokkentese es neyomasi ut hossza erdekeben.

(#33) Peak


Peak
addikt

Nem fordult meg senki fejében még, hogy azért 101 apró kis mágnes, hogy normálisan megtartson 101 db apró fémtengelyt, netán a billentyű fémtetejét azért egész szép kis mágneses teret hoz maga körül létre.
Az világos gondolom, hogy hagyományos HDD akkor felejtős a klavi alatt.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#34) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor legyalulja az SSD-t...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#35) Huma válasza radi8tor (#10) üzenetére


Huma
addikt

Működő kártya nélkül és hozzáférsz a számládhoz. Persze ha pl bankkártyás vásárlásra vagy ATM-es pénzfelvételre gondoltál akkor igazad van.
Bármikor bemehetsz a bankba ahol kártya nélkül is hozzáférhetsz a számládhoz és neten is bármit ki tudsz vele fizetni.

(#33) Peak:
A HDD nem olyan érzékeny a mágnesességre mint azt sokan hiszik. Magában a HDD-ben is van egy elég erős mágnes. Valszeg jóval erősebb mint ami ebben a billentyűzetben található.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) dabadab válasza Peak (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Az világos gondolom, hogy hagyományos HDD akkor felejtős a klavi alatt."

Nem igazan. A HDD-ket ilyen vacak kis magneses eroter nem nagyon zavarja.

DRM is theft

(#37) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg ez a szabadalom foglalkozik a megoldással: [link]
Ez meg a melléklete: [link]

Kicsit száraz, meg ugye google translate Kínairól Angolra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) oriic válasza zsigus (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Viszont akkor már a rugót is lehet majd érezni, mármint azt hogy visszalöki a bill-t. :D Nem értem én ezt, no mindegy. :D

Live-Die-Respawn

(#39) cool13


cool13
őstag

Tigerclaw linkjén látszik, nem sokban tévedtem az elvet illetően. Látszik hogy a mágneses mezőt kell leküzdeni a lenyomásnál.

(#40) .mf válasza coolpet (#32) üzenetére


.mf
veterán

"Szerintem meg tegyenek minden notebookba e-ink erintopanelt a bill helyere."

Kívánom neked, hogy gépeljél naponta tizen-oldalakat rajta egy hétig. Utána majd térjünk vissza rá, mennyire jó ötlet :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az ötlet jó, kár, hogy nem nekem jutott eszembe. :D Vajon áramból mennyit fog kérni?

(#42) coolpet válasza Lomha 8V (#41) üzenetére


coolpet
senior tag

Egyebkent meg itt hozzak az ujitasokat, lassan mar urtechnologia kell egy billentyuzethez is.
A jo oreg IBM Model M-et meg ma sem veri semmi gepelesi erzesben, pedig mar 35 eves, de meg ma is a legjobbak koze soroljak.

Errol jut eszembe: Az amerikaiak dollar milliokat toltak egy olyan projectbe, aminek a celja egy olyan toll kifejlesztese volt, amivel lehet irni az urben is.

Az oroszok meg felvittek a ceruzat.

Errol ennyit :)

(#43) dabadab válasza coolpet (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Errol jut eszembe: Az amerikaiak dollar milliokat toltak egy olyan projectbe, aminek a celja egy olyan toll kifejlesztese volt, amivel lehet irni az urben is.
Az oroszok meg felvittek a ceruzat.
Errol ennyit :)
"

Igen, ennyit arrol, hogy a hulyesegek milyen nehezen pusztulnak ki az internetrol (ebbol a sztoribol kb. semmi sem igaz).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) coolpet válasza dabadab (#43) üzenetére


coolpet
senior tag

(#45) Reggie0


Reggie0
félisten

Na latom mar reg volt a fizika, de a magneses ternek van egy olyan erdekessege, hogy az ugynevezett lagymagnesekben szeretnek az erovonalak haladni. Tehat siman megoldhato, hogy a gep belseje fele kb. 0 extra indukciot okozzon. Mint ahogy a hdd-ben levo fejmozgato magnes sem teszi tonkre a hdd-t. (Ami egy elegge eros magnes, tegyuk hozza.)

(#31) zsigus: Nem kotelezo.
(#25) akosf: Attol fugg, hogy mit kell merni.

[ Szerkesztve ]

(#46) #65675776 válasza coolpet (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ergo Te magad linkelted az állításod cáfolatát.

(#47) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Mindig is szerettem a lapos billentyűzeteket, amiket nem kell tökig lenyomni, szóval kíváncsi vagyok, hogy ezzel hogy lehet gépelni. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) blaca83


blaca83
őstag

Jó ötlet, kipróbálnám mindenképpen. :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#49) MurdR válasza coolpet (#42) üzenetére


MurdR
veterán

"IBM Model M":
Ennek utána kell néznem, mert felkeltetted a fantáziámat vele :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50) zsolt501 válasza coolpet (#42) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem egy halk billentyűzet, de időt álló az tény. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.