Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

Pont most sikerült beszereznem a 350W-os kistestvérét, 74 ezer forintért.
GTX 970-hez simán elég lesz.

Ennek megfelelően, ha egy alkalmazás nem működik külsőleg bekötött Quadro VGA-val, akkor a Sonnet azért nem tud felelősséget vállalni. Utóbbi ismert tényezőnek számít az iparágon belül, az Apple bevallottan nem tekint alternatívaként az NVIDIA VGA-kra, ezen belül is kifejezetten ellenzik ezek használatát. Ha valaki mégis bevállalja, akkor számolni kell azzal, hogy az esetleges hibák sosem lesznek javítva.

Állítólag az utolsó MacOS frissítés teljesen lenullázta a Quadrók működését... az ilyen nagy cégeket ismerve lehet, hogy nem véletlenül.
Redditen van, aki a Quadro P4000-ét nem tudja használni... ez van, ha két cég is ragaszkodik a dGPU meghajtó feletti ellenőrzéshez.

Üdv, pengwin

(#2) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Jót röhögnék ezen ,de az arcomra fagyott a mosoly amikor megláttam az árát... :W :W :)) :DD :DD

(#3) Sefter


Sefter
veterán

Nem értem...ennek az eszköznek az ára+ a belerakott vga ára sokkal több, mint egy hozzá használt noti, amit lecserélünk dedikált vga-s verzióra...nem beszélve a mobilitásról
Kinek jók ezek :F

Psn ID: sefter_hun

(#4) Razermazer válasza Sefter (#3) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát szerintem annak aki grafikus és otthon dolgozik(otthonról dolgozik) viszont van egy erős üzleti gépe proci szinten, szereti a mobilitást(a cégnél ahol dolgozik, ott is ilyen módszert alkalmaznak ami itthon ritka). A vga reballt is ellehet kerülni ezzel ami egy noti esetében igencsak fájó, idő és pénz kiesés, míg erre thunderbolton keresztül csak rákapcsolod és mehet. Gondolom van rá gyártói gari jó pár évig, így az is megoldott.
Ezt tudom elképzelni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#5) pengwin válasza Sefter (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem sokkal egészségesebb, ha egy 60-150W-ot fogyasztó játékos vagy profi VGA nem a notebook gépházán belül termeli a hőt.
Jót tesz minden alkatrész élettartamának, és elég sok gépnél így tudja magát igazán kifutni a CPU.

Lehetőséget biztosít a fejlesztésre is az MXM-mel ellentétben (aminek eléggé esetleges a működése), és évekkel nyújthatja meg egy notebook élettartamát, mert nem kell majd cserélned az elavuló, egyre gyengébbnek számító GPU miatt.

Ennek az árából akár ki is lehetne hozni egy teljes eGPU rendszert, ha...
- nem a 650W-os verziót veszed... milyen VGA-hoz kell ez ma már? Akitio Node vagy Sonnet eGFX 350W kapható ennek 1/-2-ért, 2/3-ért.
- nem lennének ilyen eszeveszett drágák az asztali videókártyák

Azt a videókártyát meg sose fogod betuszkolni egy notebookba, amihez meg kell az 550/650W-os táp.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#6) bazsi83vp válasza Sefter (#3) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ez alapvetően munkaállomások, ipari/üzleti gépek mellé van. (Radeon Pro WX9100, Radeon RX Vega 64, Radeon Pro SSG.. nem igazán az átlagember játékai)

Ez sem olcsó. de a többi hasonló megoldás sem filléres. Egyébként vannak, amelyeket kimondottan NV kártyákkal reklámoznak.
Ellenben arra jó, hogy a munkahelyen csak rádugom a laptopot és a szimulációs stb. számítások jelentős része nem a laptopot fűti.
Ha pedig úgy alakul, a gépet csak összekapom és kimegyek vele a vevőhöz és ott mondjuk egy keménységmérőt csatlakoztatok és csinálom a dolgom, ez a doboz pedig a kártyával az irodámban megvár.

[ Szerkesztve ]

(#7) Razermazer válasza bazsi83vp (#6) üzenetére


Razermazer
őstag

Erről van szó kéremszépen :K

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#8) Tidus válasza bazsi83vp (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Miért nem átlag ember aki Vega 64-et használ.
De a három milliós Suzuki az átlag embernek való?
Igaz nekem is Vega 64-em van, de nincs is főnököm, én vagyok. :U

(#9) bazsi83vp válasza Tidus (#8) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor értsd úgy, hogy eredendően nem az átlagos keresetűnek van az sem szánva. A másik kettőt pedig egyenest ipari területre szánja a gyártó... Persze tegyük hozzá, leginkább annak szánja, aki megveszi, ill. aki meg tudja venni. De ez minden termékkel így van. :)
(Egyébként főnököm nekem sincs, de ez nem tudom ehhez miképp jön.)

[ Szerkesztve ]

(#10) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Amennyibe belekerül egy ilyen annyiból + a GPU árából már középkategóriás játékos masinát lehet összerakni. Az ötlet jó, csak fele ennyiért (vagy még kevesebbért) lenne praktikus.

What I cannot create, I do not understand

(#11) bazsi83vp válasza PandaMonium (#10) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ezzel mindenki egyetért. de ezeket a gyártó eleve nem a gamereknek szánja. :)

Egyébként olcsóbban lehet van butított gamer verzió pár gyártótól, sosem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.