Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Naa, Haladunk!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) prolad válasza ledgeri (#1) üzenetére


prolad
őstag

Ja, haladunk, innentől nem drónok potyogbak a fejünkre, hanem a drónokról az emberek :D

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tök izgi lehet függeszkedve csimpaszkodni egy drónon a tudattal, hogyha nem bírod, és még nem ment elég magasra a drón, akkor nagy krátert ütsz majd a földbe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) quailstorm válasza bambano (#3) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ki van biztosítva karabinerrel. Ugrásnál látszik ahogy kiold...

(#5) quailstorm válasza quailstorm (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Visszavonom, az a kötél úgy néz ki, csak a drón lerántásához van és nincs rajta semmi csak egy labdaméretű csomó. Jó, hogy pont ez nem látszik a videóban, úgy kell kikockázni.
Szóval gyanús hogy tényleg kibiztosítatlanul ugrott, de egy távirányított nyitású biztosítást beletenni nem lenne nagy ügy ha lenne igény kereskedelmi felhasználásra.

Más kérdés hogy a repülős ugráshoz képest ennek csak veszélye van, élményértéke nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6) ledgeri válasza prolad (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy potyogott embereket mostmár drónok is emelhetnek... ha picit elvesszük belőle a boldogságot..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Sotho válasza bambano (#3) üzenetére


Sotho
őstag

Azért indult a toronyból.

(#8) carl18


carl18
addikt

Durva 20 év alatt mennyi fejlődött a világ. 1997-ből ki indulva, számítógépek, tévék, telefonok és stb minden más! Videójátékok, maga a képminőség :! :D Bele se merek gondolni mi még 20 év múlva, 2037 ohh noo!
Egy időgépet azért kipróbálnák! :D Le merem fogadni 20 év múlva már lesznek androidok az utcán.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#9) icon válasza carl18 (#8) üzenetére


icon
senior tag

Már vannak, sőt az otthonokban is :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#10) Tidus válasza bambano (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem ezen okból indult a toronyból.

(#11) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nagyon jó kis reklám a cégnek, meg a drónjuknak, amit persze gondolom úgy fognak forgalmazni, hogy szigorúan tilos embereket szállítani vele, hogy aztán letagadhassák a felelősségüket mikor az első szerencsétlen belefúródik a földbe.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) tecsu válasza bambano (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Mellesleg pont ez a lényeg: az adrenalin. Ezért vannak extrém sportok. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) bambano válasza tecsu (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) tecsu válasza bambano (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Na ugye.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) cheatergs válasza icon (#9) üzenetére


cheatergs
senior tag

Azok droidok. ;]

Mindig minden mindegy

(#16) carl18 válasza icon (#9) üzenetére


carl18
addikt

Nem az a emberszerű humanoid mint a terminátor filmekbe! :D Én arra gondoltam ahol már nem olyan egyszerű kiszurni hogy gép vagy ember! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) bepken válasza bambano (#13) üzenetére


bepken
veterán

ilyet én is csináltam anno! igaz, én csak a szekrény tetejéről a kanapéra :D

na meg nekem nem volt ilyen hiperszuper felszerelésem sem.... :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#18) Snoop-y válasza bepken (#17) üzenetére


Snoop-y
veterán

Osztalytarsam anno kiugrott a 8. emeletrol egy lepedovel vagy pokroccal mar nem is tudom. Tulelte mert a homokozoban landolt de igy is kurva nagy mazlija volt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19) UnA válasza Snoop-y (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez kemény. :N

(#20) Snoop-y válasza tecsu (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

Biztosan felment az adrenalin szintje. Valoszinuleg attol halt meg es nem attol, hogy decoupage-kent kellett felfszegetni a talajrol...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#21) tecsu válasza Snoop-y (#20) üzenetére


tecsu
addikt

A videón szereplő emberek mindegyike meghalt már valahogy, de csak az ugró nevét tudjuk. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) ak05


ak05
tag

nem lehet,hogy Lettek?a tornyon is lett zászló van,az aerones is lett cég

(#23) -szp- válasza ak05 (#22) üzenetére


-szp-
aktív tag

De jó hogy észrevetted! Köszi, javítottam.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#24) atike


atike
nagyúr

Nem semmi, hogy hol tartunk... :)

Amúgy tényleg nem túl sokáig kapaszkodott az emberke... Nehéz elhinni, hogy nem bírta volna még... :) Na meg elengedés után majdnem egyből nyitotta az ernyőt. De attól még nagyon komoly mutatvány. Tuti nem csinálnám utána... :DDD

(#25) schawo válasza atike (#24) üzenetére


schawo
titán

meg van vágva

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) atike válasza schawo (#25) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, mondjuk ha alkalmaztam volna az értő olvasás képességét (azaz inkább elolvastam volna a cikket :DDD ) akkor leesett volna, hogy 100 méteres toronyról még több mint 200 méter emelkedés után engedte el egy perc után... :B

Nade hétfő reggel van. Ja nem... :DDD

(#27) macilaci78 válasza bambano (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a mai profi extrém sportok mögött komoly fizikusi, orvosi segítség van.
Például ma már nem csak úgy ugratnak át motorral, autóval buszokat, hogy csak sebesség legyen... Felkészítik rá a gépet, súlyelosztás, merevítés, miegymás. Kiszámolják a kívánt sebességtartományt, ahol még biztonságosan átér, de nem is repül túl a rámpán. Felkészítik a pilótát, hogy érje el a kívánt sebességet, hogy tartson egyensúlyt, hogy dobja el a vasat és hogy fogjon talajt baj esetén, stb.
Igen, a fejlődés abban is megmutatkozik, hogy azon fáradozunk, hogyan lehet minél nagyobb hülyeségeket túlélni. Régen mások voltak a korlátok, ki tudja, a jövőben lehet, a fekete lyukba vizelés lesz világszenzáció.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) Parson válasza quailstorm (#5) üzenetére


Parson
addikt

'Más kérdés hogy a repülős ugráshoz képest ennek csak veszélye van, élményértéke nincs.'

Tévedés. Minden relativ. Igy csak annak számára nincs élményértéke, aki a repülös ugráson már túl van. Annak, aki még nem ugrott repülöböl, csak pl a földön járt-kelt, annak (nem nekem) ez is adhat plusz élményt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#29) quailstorm válasza Parson (#28) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem gondolom, hogy ezt gyakorlati tudással nem rendelkező személyek fogják művelni a közeljövőben. Nincs idő hibázni, kész életveszély. Alacsony a magasság, drón ha meghibásodik, akár be is darálhat.

(#30) schawo válasza quailstorm (#29) üzenetére


schawo
titán

Ha a repülő hibásodik meg, az sem marad fent.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) Parson válasza quailstorm (#29) üzenetére


Parson
addikt

Az teljesen mindegy. èn csak egy szélsöséges példát irtam. Amúgy fölösleges ezen szörözni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32) quailstorm válasza schawo (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az ejtőernyős ugrást ennél sokkal magasabbról szokták megejteni, több perc szabadesés van a kötelező ernyőnyitásig, abba kb minden belefér.

Ernyős ugrásnál egy ilyen baleset sima ügy. 3,5km-ről ugrottak ki, 1km-nél érdemes nyitni az ernyőt.

A fenti videó meg 330m, elengeded a drónt, azonnal nyitod az ernyőt, és ha minden jól megy, akkor egyben landolsz. Zuhanás, élmény semmi.

Magasabbra vinni a drónt meg költséges, nagyobb teljesítmény kell hozzá, utas is kapná a szelet a nyakába.
Ez a koncepció esetleg magasházról magasházra működik, de 1km-re nem tudsz felmenni egy ilyennel.

(#33) E.Kaufmann válasza carl18 (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én sosem értettem, mire jó, szexjátékon és kémkedésen kívül egy teljesen élethű emberszerű robot. Annak is örüljünk, ha ronda gép lesz, de mindent megcsinál, amit mi már nem nagyon szeretnénk.

A tudatátültetés meg egy akkkkkkkkkora nagy kamu a jelenlegi tudomány állása szerint, amire kár pénzt szórni. Mit érek, ha lemásolják a gondolataimat egy robotra. Attól én még meghalok egyszer. Nem vigasztal, ha a másolatom bekerül egy robotba. Akkor inkább már egy gyerek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34) quailstorm válasza E.Kaufmann (#33) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kell aggódni, ez még iszonyatosan messze van. Még egy robotmanipulátor is szopás, nemhogy egy humanoid baba...

(#35) E.Kaufmann válasza quailstorm (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Még egy robotmanipulátor is szopás, nemhogy egy humanoid baba...
Mondtam, hogy szexbaba ;]
Én örülnék egy ronda málnaszedő robotnak is, az se kis feladat. Persze biztos sokan nem örülnének.

Amúgy a tudatátültetésben szerintem azért nagyon jól megfogalmazta a problémát a 6. napon, még ha fikázták is a filmet. Mikor pl a torz másolat szedi le a ruhát a haldokló elődről.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36) quailstorm válasza E.Kaufmann (#35) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Túl bonyolult, képi felismerés kell hozzá és finom mozgás. Nagyon sokáig (évtizedek) nem lesz kifizetődő a szabadföldi málnaszedés robotkarral. Egyelőre az ipari robotok előre programozott pályán mozognak relatíve kevés szenzorral. A másik véglet meg a marsjáró és a hasonló önjáró robotok, de azok meg finom pályakövető mozgásra nem alkalmasak.

A sci-fi borzasztóan el van szállva a valóságtól, olyan filozófiai és etikai problémákat feszeget, ami még évtizedekig nem fog felmerülni sem.

(#37) E.Kaufmann válasza quailstorm (#36) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

"A sci-fi borzasztóan el van szállva a valóságtól, olyan filozófiai és etikai problémákat feszeget, ami még évtizedekig nem fog felmerülni sem." Az a baj, hogy a sajtó van tele ilyen hülyeségekkel, pedig már az is siker, hogy képet tudnak kiolvasni az agyból fMRi-vel.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38) Parson válasza quailstorm (#36) üzenetére


Parson
addikt

A sci-fi borzasztóan el van szállva a valóságtól, olyan filozófiai és etikai problémákat feszeget, ami még 'évtizedekig nem fog felmerülni sem.'
Pont ezért jó - álmodozás és megvalósitási szempontokbol is. Van ideje kiforrni az ötleteknek erkölcsi oldalról is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39) quailstorm válasza E.Kaufmann (#37) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szenzációhajhászatból kell megélnie, nyers eredményekre nem sokan lennének kíváncsiak.

(#38) Parson : ez viszont tény, nem fog annyira felkészületlenül érni minket.

[ Szerkesztve ]

(#40) L3zl13 válasza quailstorm (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"A sci-fi borzasztóan el van szállva a valóságtól, olyan filozófiai és etikai problémákat feszeget, ami még évtizedekig nem fog felmerülni sem."

Hmm, én meg azt hittem ez a sci-fi "dolga". Hogy, hipotetikus jövőbeli események, felfedezések, technikai újítások, társadalmi változások lehetséges következményeit (etikai, társadalmi, gazdasági stb.) feldolgozza egy kitalált történetben még mielőtt azok ténylegesen bekövetkeznének.. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#41) quailstorm válasza L3zl13 (#40) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Látom nem érted a szövegkörnyezetet.

Azt akarta jelenteni, hogy akármennyire tele van a média mindenféle robottal MI-vel AI-val, azok még mindig messze nem alkalmasak univerzális finnomotoros mozgásra, univerzális feladatra használható humanoid robot előállítására, és még sokáig nem is lesznek.

(#42) Mr K válasza E.Kaufmann (#33) üzenetére


Mr K
senior tag

"Én sosem értettem, mire jó [...] egy teljesen élethű emberszerű robot."
Az emberszerű robot természetesen azért (lenne) jó, mert elboldogul(na) az emberre szabott környezetben. Mondjuk lehetne alacsony, zömök, kerekeken guruló robotot is tervezni, de akkor pontosan azokkal a (jelenleg sajnos általában megoldhatatlan) problémákkal szembesülne, mint egy kerekesszékes embertársunk. Az élethűségnek is lehet haszna, pl. lehet a robotnak testbeszéde vagy mimikája, ami megkönnyíti a kommunikációt, pl. ha rá tud "nézni" valakire, akkor lehet tudni, hogy kihez beszél.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#43) E.Kaufmann válasza Mr K (#42) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nézd, ok, de pl az "Én, robot" filmben szereplő régebbi modelnél (nem az új, akik közül az egyik lett a főszereplő) nem kéne jobb, annak is volt lába karja, valami kezdetleges arca.
Én arra gondolok, hogy a japcsik élethű műbörrel kisérleteznek ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) Mr K válasza E.Kaufmann (#43) üzenetére


Mr K
senior tag

Csak találgatni tudok, pl. lehet, hogy vannak olyan kutatási eredmények, miszerint az élethűbb robotoktól kevésbé idegenkednek az emberek. Vagy lehet egyszerű megszaladási jelenség: ha az élethűség bizonyos fokig előny, akkor a "minél élethűbb megjelenés" versenyelőnyt jelent(het) a robotgyártó cégeknek, és ezt a versenyt akkor is folytatják, ha már nincs (nem lesz) gyakorlati jelentősége. (Avagy miért kell egy mobilba 18 megapixeles CCD? Miért jobb a 6 mm vastag mobil a 7 mm vastagnál? Miért költenek a cégek a 8K-s tévék fejlesztésére? Stb.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#45) L3zl13 válasza Mr K (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az uncanny valley elv ellentmond ennek.
Viszont ha megnézzük a nyugati vs japán művekben (film, irodalom, és persze anime és manga) milyen emberi méretű robotok szerepelnek akkor látható, hogy a japán kultúrában jelentős többségben vannak a szinte tökéletesen emberi, jó eséllyel női androidok.
Szerintem az ezen a kultúrán nevelkedett japán kutatók, talán tudat alatt is, ezt próbálják a valóságba átültetni.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) E.Kaufmann válasza L3zl13 (#45) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, mert kevésbé lenne macerás egy igazi nőnél :D
Sajna itt is a nehezebb út a szebb út :(

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.