Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az optikai kábelre még szvsz jó sokat kell várni. Főleg míg a sebességet nem fogja vissza a réz technológia

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Az egy dolog ,hogy adott a lehetőség a Thunderbolt port használatára, de eszközök is kellenek szép számban , hogy ki tudjuk majd használni. Meg szvsz. úgy is csak a prémium felső kategóriás lapokon fogunk vele először találkozni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) erdoke


erdoke
titán

Kimaradt egy n a címből.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem hiszem, hogy ez jelentősen befolyásolná az elterjedtségét.
Továbbra is határozottan az USB-re szavazok!

(#5) erdoke válasza Angel1981 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem feltétlenül versenytársa egyik a másiknak. Bizonyos dolgokra nem annyira alkalmas az USB 3.0 sem, pl. ahová jóval alacsonyabb késleltetés kell. USB-s monitor dereng? Nekem nem igazán jön be... A Thunderbolt kvázi univerzális dokkoló/replikátor megoldásként lenne jó laptopokra, ahol a másik oldalon ül egy monitor, pár eltérő sebességű USB-s eszköz, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Lehet már írtátok valahol, de felmerült bennem az a kérdés, hogy az Intel ezzel a csatlakozóval akarja végleg kizárni az Intel APU-t használó gépekből fizikálisan is a dedikált VGA kártyát, ám akinek szüksége van erre akkor ezen a csatlakozón keresztül tud majd csatlakoztatni külső VGA-t?

Mintha pár hónapja olvastam volna valahol, hogy az AMD meg az Nvidia gondolkodik laptopokhoz szánt külső VGA egységeken... de lehet csak halucicáztam/álmodoztam :U

Még az is felmerült bennem, hogy az Intel APU-t használó gépeken az USB-t ki akarja váltani az Intel teljesen?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) lujó55


lujó55
őstag

Cactus Ridge -> Redwood Ridge (2013) -> Falcon Ridge (2014)
megéri várni. mi at at tét év? :C

(#8) Puma K válasza lujó55 (#7) üzenetére


Puma K
veterán

Az Intel ennek a lépésnek köszönhetően rengeteg pénzt fog bezsebelni (valószínűleg), mivel az emberek mindig cserélik a régebbi gépüket/laptopjukat vagy nem olyan régit újabbra és újabbra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) Abu85 válasza erdoke (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erre van más megoldás. Úgy hívják, hogy DisplayPort.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Abu85 válasza Puma K (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A külső VGA-k csak opcionális lehetőségként merültek fel, mivel elvben lehetséges az alkalmazásuk ezen a felületen keresztül.
Igen. Vannak olyan cégek, amelyek ilyenen dolgoznak, például az MSI GUS projekt. [link]
De még nincs eldöntve, hogy megjelenik-e, mert kérdés, hogy mekkora lesz rá az igény.

Nyilván a fő cél az USB kiváltása, de ez innen teljesen lehetetlennek tűnik. Egyszerűen túl drága hozzá a Thunderbolt, és az eszközpark is nagyon vérszegény. Az elemzők jelenleg úgy látják, hogy a Thunderbolt amolyan Firewire szintig érhet el. Addig én is lehetségesnek tartom. Vannak olyan piacok, ahol előny a Thunderbolt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) FRENK1988 válasza Abu85 (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

"Nyilván a fő cél az USB kiváltása, de ez innen teljesen lehetetlennek tűnik. Egyszerűen túl drága hozzá a Thunderbolt, és az eszközpark is nagyon vérszegény."
Olyan vagy hogy TBből USB átalakító?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) Abu85 válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs, de ha van rá igény, akkor kivitelezhető, csak nem lesz olcsó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) J.J. András válasza Abu85 (#9) üzenetére


J.J. András
őstag

szervusz Abu,

légy szíves Erdőke 3-as postjára is reagálni is kijavítani azt a helyesírása hibát a címben....
:B egy "n" betű nagyon hiányzik....

köszi :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) Abu85 válasza J.J. András (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tényleg nem vettem észre. Köszi mindenkinek. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) J.J. András válasza Abu85 (#14) üzenetére


J.J. András
őstag

az életben is minden ilyen gördülékenyen menne.... :B jóóóóóó lenne :K

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pont a sebességben lépnek előre, amivel nem volt gond? Lehetne a TB-ből is egy USB elterjedtségű szabvány, de drága maga a TB interface, drága a speciális kábel és nem utolsó sorban drága minden TB-s periféria. Ez utóbbi valószinüleg köszönhető annak, hogy az Applehoz szánják ezeket a perifériákat és az Apple áraihoz árazták be. Emellett 10-ből 9 jellemzően speciális professzionális eszköz, nem az átlag ember igényeihez gyártva.
Azt se felejtsük el, hogy hiába gyors maga a TB kapcsolat, ha lassú az ami a végén lóg. Azért meg e többség nem ad ki horribilis összegeket, hogy felfűzhesse a cuccait, ami nem is egyszerű, mert a költségtakarékosság miatt sok periférián csak egy TB csatlakozás van, vagyis nem felfűzhető.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Orton96


Orton96
aktív tag

Bocs nem értek hozzá de eddig én Thunderboltról csak apple esetében hallottam. Akkor csak ezeken lesz ilyen csatlakozó vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#18) Alex91 válasza Orton96 (#17) üzenetére


Alex91
félisten

Akkorr nem jol hallgatoztal :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) Puma K válasza Orton96 (#17) üzenetére


Puma K
veterán

Intel chipset-es alaplapokon már most is van elvétve, amit PC-nél használnak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) Orton96 válasza Alex91 (#18) üzenetére


Orton96
aktív tag

#Puma K

Jah ok. :B
Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Alchemist válasza erdoke (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Bizony, az egyik mostani projecthez nagyon kéne egy olyan periféria, ami 500 ns-os kvarcpontossággal képes kiszórni az adatokat (és nem méregdrága NI kártya).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) erdoke válasza Abu85 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nem vagyok a DP lehetőségeinek nagy ismerője, de tutira alkalmas rá, hogy kép és LAN mellett USB-t és PCI-Expresst is vigyen? Tehát lehetne komplett dokkoló portként használni? Úgy rémlik, hogy a thunderboltos Apple laptopokon ez megoldott.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#23) Abu85 válasza erdoke (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PCI Expresst nem viszi ki. A többit igen, vagyis dokkolónak tökéletes. Ráadásul képes akkumulátort tölteni, amire a Thunderbolt nem képes.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) erdoke válasza Abu85 (#23) üzenetére


erdoke
titán

Ennek fényében külön érdekes, hogy az Apple a DisplayPort mellé teszi a Thunderboltot, miközben a PCI-E nem igazán hangsúlyos a csatolható perifériák között. :F

A legjobb aláírás a héten

(#25) Abu85 válasza erdoke (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Apple egy különc cég. Nem érdemes kiindulni a döntéseikből.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) erdoke válasza Abu85 (#25) üzenetére


erdoke
titán

Ők az egyetlenek, akik viszonylag tömegesen adnak el Thunderbolttal szerelt eszközöket, más döntései még kevésbé relevánsak...

A legjobb aláírás a héten

(#27) M@trixfan válasza Abu85 (#25) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tényleg nem, csak időröl időre átrendeznek vagy létrehoznak teljesen új piacokat, irányzatokat ;)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#28) Tigerclaw válasza erdoke (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy nézem, elég sok USB3.0-ás dockoló állomást dobtak a piacra, ami egyszerre támogat akár 2 nagyfelbontású monitort, gigabit ethernet csatlakozást, audio portokat és USB 3.0-ás és 2.0-ás portokat. Úgy tudom, hogy a 3.0 USB latency tekintetében is továbblépett, nem csak a sebességben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Abu85 válasza erdoke (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem úgy értem. Az Apple keresi mindig azokat az interfészeket, amelyek ha csak egy ideig is, de exkluzivitást nyújtanak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) erdoke válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


erdoke
titán

USB 2.0-hoz képest nem volt nehéz előrelépni. Ha jól emlékszek, más ligában játszik a Thunderbolt, és (USB-s szokás szerint) a névleges sávszélességhez is közelebb jár, mint az USB 3.0.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Radványi


Radványi
aktív tag

Thunderbolt atalakithato displayportra passzivan?

(#32) Puma K válasza Abu85 (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Ó akkor csak leginkább egy álom marad a külső VGA ami használható sebességgel tud működni (full HD és nagyobb felbontás játékok alatt) laptophoz csatlakoztatva :o

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) Tigerclaw válasza erdoke (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Lacie 2big, amiben két 3,5 inches SSD van raidbe kötve, csak 2,5Gb/s sávszélességet tud kihasználni, ami TB forgalomban is csak 3-4Gb/s. Ha nem fűzöl fel több ilyen eszközt egymás után, akkor felesleges a 10Gb/s. Mondjuk olyan tesztet nem is láttam még ahol felfűztek több ilyen nagy teljesítményű eszközt és úgy mértek volna, hogy közben mind aktív volt, vagyis nem tudjuk, hogy nem csökken-e a sebessége ilyen használat esetén.

Én is gondolkozok azon, hogy TB vagy USB 3.0 legyen a külső (hordozható) HHD-m, de azon is, hogy HDD vagy SSD legyen benne, mert nem tudom, hogy bármelyik kommunikáció nem-e rontja le annyira az SSD előnyeit, hogy akkor már jobban megéri az olcsóbb és nagyobb kapacitású HDD.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Tigerclaw válasza Radványi (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen. Elvileg közvetlenül a TB portba bedughatsz egy DP-s monitort. Ugyanaz a csatlakozó, legalábbis az a része ami a DP-t érinti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Alex91 válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk olyan tesztet nem is láttam még ahol felfűztek több ilyen nagy teljesítményű eszközt és úgy mértek volna, hogy közben mind aktív volt, vagyis nem tudjuk, hogy nem csökken-e a sebessége ilyen használat esetén.

Akkor keress ra youtube-on a WD Thunderbolt Duo-ra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) Tigerclaw válasza Alex91 (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Raid 0-ás tesztek mondjuk 4db DUO-nál elég áll leejtőek első ránézésre, aztán ha utánaszámol az ember, akkor rájön, hogy nem túl sok, hiszen az a 600MB/s írás és a majd 800MB/s olvasás 8db HDD-re van elosztva szoftveres raidben. Szolóban elvileg 120MB/s -el írnak és olvasnak ezek a HDDk, és egyszerűen a sok kicsi sokra megy alapon összeadódnak. Dualban szépen hozzák a dupláját, vagyis a 240-et, vagyis a 8db-nak hoznia kellene a 960-at. Persze a 960 és a 800, 600 közötti eltérést sokminden okozhatja. Lehet a szoftveres raid/cpu limit, lehet a Thunderbolt limitje, de lehet az is, hogy ezt a sebességet már nem tudja előállítani forrásoldalról a tesztprogram. Jó lenne tudni, hogy a benchmark program hova olvas és honnan ír.

Kár hogy olyan drága a felára ennek a cuccnak.

A WD oldalán a 4TB-os ára 560$, a belevaló 2x2TB-os HDD ára pedig csak 260$, szóval 300$ a doboz és a TB interface és kell hozzá még egy 50$-os kábel, mert azt sem adják hozzá. A 6TB-os verzió ára még rosszabb mert, ott 660$ az ár és 320$ lenne a 2x3TB-s drive, ha külön vennéd, vagyis 340$ a felár.

Összahasonlítva a WD My Book Studio Edition II-el, ami igaz nem TB, de egyszerre 3 fajta csatlakozása is van (ESATA,FW800, USB 2.0), mind a 4-es, mind a 6-os verziónál 160$ a felár.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Még az első széria is gyenge adatokat produkált, és már jön a másik. Ők tudják.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.