Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jacis válasza devil-k (#44) üzenetére


jacis
nagyúr

"S10 szériából származó"

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#52) Rinocerosz válasza t72killer (#49) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ha esetleg érdekelne a teszt: [Snapdragon 855 vs Exynos 9820]

(#53) HarleyCustom válasza szabakaa (#48) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem számít! Úgy hogy... ;] :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#54) t72killer válasza Rinocerosz (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R. Nem semmi, tehát ha az ember európában normális akksiidőt akar, akkor samu kilőve. Köszönjük samu...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) Schuler888 válasza t72killer (#54) üzenetére


Schuler888
senior tag

Komolyan az a +1 ora ment valakinek eletet? Annyira kicsi elteresek vannak akksiidoben azonos parameteru telok kozott, hogy sose ertettem hogy lehet igy tulporogni a temat. Ha egy nap utan masnap 30%on avagy 60%on van a telom, mind2 elegtelen, mind2 esetben csakis 100%ra toltott akksival indulnek el. Majd ha egy nap hasznalat utan masnap reggel 80%korul lesz akkor mernek nekikezdeni egy masodik napnak

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#56) t72killer válasza Schuler888 (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a +1 óra kb +15%. És egy 7 óra SOT-ra képes telóval bátran elindulok 60%-on, az örökös 100%-ra felnyúzás gyilkolja az akksit. Persze ez csak akkor tétel, ha valaki nem kukázza 2évente a telefonját (én nem teszem, és lám, a kímélt s7e akksim 3évesen is elég komoly SOT-okat produkál)

Az akksiidőt úgy is nézheted, mennyire fűt az adott SoC: ha többet fűt, az még1 kellemetlen tétel a hűvöskedvelő akksinak...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) Schuler888 válasza t72killer (#56) üzenetére


Schuler888
senior tag

"100%-ra felnyúzás gyilkolja az akksit."
Egyreszt amit te 100%nak latsz az nem annyi. Nem hulyek tervezik, ha akarnad se tudnad 100%ra tolteni es 0%ra meriteni, egyebkent utobbi sokkal jobban art neki.
Regebben en is szorakoztam vele hogy max 80ig toltottem, de aztan olvasgattam cikkeket ahol mertek a faradasokat, es tul van misztifikalva, masreszt a telefon van ertem, nem en erte

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#58) t72killer válasza Schuler888 (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erről én is tudok, a samu pl "95%" körül húzza meg ezt a határt, ezért nem finganak ki az akksik 1év után. De még ez a szint is felette van az ideálisnak. Már én se szórakozok a (kijelző szerinti) 90%-ra töltéssel, de igyekszek nem túl gyakran tölteni, azaz 50%-on nem tolom fel töltőre csak 25% körül.

A fogyasztói társadalom által diktált "max 3 év után dobd ki" tempóban nincs jelentősége, kb pont a 4.évben fingana ki egy kijelző szerint 5 és 100% között ciklusozott telóakksi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) Dare2Live válasza Rinocerosz (#52) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1h amikor 5h SOTokról beszélünk nagyon sok.

És ez a difi nem a 9820al indult.

Akit érdekel egy deep dive annak érdemes itt elindulnia. [link]
Aztán itt folytatni. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60) Dare2Live válasza Rinocerosz (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam azért pár S kimaradt... ~2évente cserélek telefont.

Exynosok kb úgy vannak belőve, hogy hozza snapi teljesítményét. Csak ehez +10-20%nyi fogyasztás társul. Meg ugye ott a lassú wake on, mikrolag. Ilyen egy 845nél nincs. Nagyon bejön rengeteg év samsung után.
Érdekesek a linkelt cikkek, ha jobban bele akarsz ugrani a témába.
Aksinál van mégegy szempont amit a cikk nem érint az pedig, hogy game/power app fejlesztők max adrenosnapira optimalizálnak. Ez nagyon sokat számít.

UI örülök tetszik én S10et kihagytam és mivel S11 exynosa is egy gennel le van/lesz maradva cortex vonalon sztem az is kimarad. 99%, hogy a -15% teljesítmény megint +15% áramfelvétellel lesz kiküszöbölve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) Rinocerosz válasza t72killer (#54) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem is egy kicsit csalódás mert azért akárhogy nézzük az a +1 óra elég sok. Főleg annak fényében, hogy a teljesítmény is gyengébb.
Nagyon remélem az s11-ben ezeket a problémákat már orvosolják. Nem haragudnék az miatt sem ha már nem a mali gpu lenne benne :K .

Régen annyira jól indultak ezzel a Exynos procival. Még büszke is voltam, hogy a Samsungnak volt alternatívája az akkori melegedő snapi 810? ellen.

(#62) Rinocerosz válasza Dare2Live (#60) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én is 2 évente cserélek, de én mindig
a páratlant választom :)
Viszont faterom mindig a párosat úgyhogy így látom milyenek az új telók mindig. ( Most s10e van neki, nekem meg s9+)

Mikor megvettem az s9+t olyan 3 hónapra rá olvastam az AndandTech-t. Picikét mérges lettem, de azóta is megelégedéssel használom csak jó lenne ha felzárkózna minden területen a samsung mert tényleg csak egy pici + kellene :B

(#63) Dare2Live válasza Rinocerosz (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nagyon remélem az s11-ben ezeket a problémákat már orvosolják."

A probléma a szokásos. Megint le lesznek maradva 20%al azonos perf/watton. Ezért aztán agyon optimalizálnak ami miatt bejönnek olyan dolgok mint az 1seces wake on time....

Azt hittem, hogy tanultak a korábbi esetekből de nem. pl nem lehet Cortex dizájban lemaradni amikor azok 15-30%al jobb perf/wattot adnak. Erre 990 Cortex A76al jön. Eközben Snapi 865 Cortex A77el.
magyar cikk hátha vki belekukkant.

De amúgy tanultak az esetből kidobják az exynost a jelenlegi formájában. 2021től nem lesz saját dizájnja Sasmungnak. (Még ha azt el is keresztelik exynosra)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) t72killer válasza Rinocerosz (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az s7e még rendben volt, de később hiába vágták hozzá a nagyobb akksit...:

És igen, +20% körüli SOT marhasok, annyit jelent, mintha full lemerült állapot helyett 20%-on jutok el a töltőhöz. Régebben a samu előnye a "chinaphone"-okhoz képest az üzemidő volt - ez most totál elolvadt, a snapis samsungok kb azonos szinten vannak az olcsóbb kínai ajánlattal, míg a csóri európainak szórt exynos kacat meg lemarad.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) janeszgol válasza t72killer (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

Elméletileg nem kell kilőnöd. Gondolom az S11 még Exynosszal megy, de az Exynos fejlesztését leállította a Samsung. Hála az égnek, teszem hozzá!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) kutyek válasza janeszgol (#65) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez így elég pontatlan (=félrevezető). Nem az Exynos (saját SOC), hanem a Mongoose core (saját ARM Cortex magok) fejlesztését építette le a Samsung. Az Exynos SOC-k mostantól referencia ARM core-okkal készülnek majd. Ez nem biztos, hogy önmagában megoldja az Exynos perf/W lemaradását, továbbá mivel az Exynos modemje is tipikusan a gyengébbek közé tartozik (amiből a magasabb cellakészenléti fogyasztás ered, ami rövidebb standby időt eredményez), a gyengébb akkuidőt sem feltétlenül. Amúgy szvsz ez a Snapdragon vs. Exynos mizéria bőven túl van lihegve, a fogyasztás / akkuidő tucatnyi dologtól (is) függ.

(#67) Dare2Live válasza kutyek (#66) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A kettőt mindenki összeköti. Persze jogos, hogy nem az.

Szerintem 2021től megszűnik az, hogy exynos mindig le van maradva snapitól egy cortex gennel. Az se mindegy. Modem fogyiról nem is tudtam, vmi link erre? Mondjuk S4, S7, S9 északa kb 10-15% merült, poco 845el meg 1%ot. :)

Amíg exynossal -15-20%al kissebb üzemidő hozható össze, meg 1sec a wake on az azonnal helyett azért annyira nem mindegy ez az egész.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68) janeszgol válasza kutyek (#66) üzenetére


janeszgol
félisten

Igaz, köszi a pontosítást. Hát nehéz megszokni azt, hogy az IT-ben (ide sorolom az okoseszközöket is) több beszállító is lehet egy terméknél, melyek eltérő minőséget is képviselhetnek. Persze ehhez látni kellene mind, viszont a gyártók sem dicsekednek vele. Monitorok, okostelefonok (kijelzők, kamerák, SoC), akár SSD-k (más vezérlő) stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) jacis válasza Dare2Live (#67) üzenetére


jacis
nagyúr

Az éjszakai merülés ennyivel jobb egy snapdragonnál?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#70) Rinocerosz válasza jacis (#69) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ez inkább fél igazság :)
Egy éjszaka alatt azért nem merül 10-20%, de egy jó 5-8% merül (s9+)
Viszont így is elég nagy a különbség a sanpi és a exynos között. Egyszerűen a snapi energia takarékosabb.

[link] Egyszer már linkeltem, de ebben a videóban 5:00-nál kezdődik egy standby teszt érdemes megnézni.
Ha jól értrm amit mond 16 óra alatt a snapdragon 8% veszített ezzel szemben az exynos 17% veszített.

(#71) Massmurderer válasza roli543 (#9) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az lehet,de a felbontása is kisebb mint a samué.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.