Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#1) jacis

jacis
(veterán)

Ez jó hír. Bitang jó lesz használni 120Hz-en 👍😊

Samsung Galaxy S10+

(#2) Aryon87 válasza jacis (#1) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Csak birja az akksi is a tempót hozzá..

Huawei P30Pro - Xiaomi Mi8 & Honor 20Pro - Huawei P9 & Huawei P8 Lite ///-/// Flickr mobilfotós albumom: https://www.flickr.com/photos/144073675@N05/albums/with/72157710882382922

(#3) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Inkább azzal foglalkozzanak, hogy csinálnak egy minőségi transzflektív kijelzőt, ami nem coppantja le az akksit, ha nem abszolút minimumra van húzva a fényerő...

#2: +1, ez egy telefon... Még ha a sok Hz társulna mondjuk 6k felbontással és egy VR-kép/mozinézegető szemüveggel, akkor lenne vmi értelme.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#4) Schuler888 válasza Aryon87 (#2) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Pont benne van a cikkben, hogy az akksira is ramennek

(#5) t72killer válasza Schuler888 (#4) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Az, hogy nagyobb az akksi még sokat nem jelent. Energiatakarékosabb komponenseket kérünk, nem extra lítiumot.

(#6) Aryon87 válasza Schuler888 (#4) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Hiába az akksi méret növelése, ha a hozzá kapcsolódó optimalizálás kuka. Szerinted a kínaiaké miért bírja jobban?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30Pro - Xiaomi Mi8 & Honor 20Pro - Huawei P9 & Huawei P8 Lite ///-/// Flickr mobilfotós albumom: https://www.flickr.com/photos/144073675@N05/albums/with/72157710882382922

(#7) t72killer válasza Aryon87 (#6) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Melyik kínai hatékonyabb az s10-eknél :F? (sorry, nem vagyok képben a tesztekkel, mostanában kezdek új telót keresni)

(#8) Schuler888 válasza t72killer (#5) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

A komponensek evrol evre kevesebbet fogyasztanak lasd csikszelesseg csokkentes, de azonos csikszelessegen is modellrol modellre csokken evente, ahogy a kijelzok is, ezekrol mindig van direkte kimutatas, de azert melle az "extra litium" nehogy mar baj legyen.. :U bar sztem en mar kivarom amig a samsung a piacra dobja vegre a grafen akksijait, minden evben mutatni kell valamit, remelem 2021ben az lesz a nagy truvaj

[ Szerkesztve ]

(#9) roli543 válasza t72killer (#7) üzenetére

roli543
(senior tag)

A Xiaomi telefonjainak sokkal jobb kijelző idői vannak általában :)

Apple iPhone Xs 64gb + Amazfit Bip / iPad 2017

(#10) t72killer válasza Schuler888 (#8) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Nem csak a hardver van, a ROM is: nálam volt, hogy az s7e az esti 70%-ról reggelre 1%-ra merült, mert vmi kacat (mobilevoip) beakadt. Volt hasonló - de enyhébb - kideríthetetlen rendszerfolyamattal is.

(#11) Schuler888 válasza t72killer (#10) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Volt S7E-m. Most s10+ egyszeruen lelovi azt az appot ami gyanusan sokat fogyaszt.
Szerencsere a samsung elsokent hozta be a sok parameter szerint beallithato energitakarekos modot es a full energiatakarekos modot is. Jelenleg ha vki kihasznalja az okostelojat muszaj mindennap toltenie ha masnap is teljes biztonsaggal akar munkaba menni.
Na de ha ez megvalosul:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) pcmagic válasza Aryon87 (#2) üzenetére

pcmagic
(tag)

Nekem o7p-n 90hz is brutálisan bírja, túl van ez tolva hogy sokkal gyorsabban lemerül.

Sony Rx100 M6 eladó..190000 ezer...!

(#13) Aryon87 válasza t72killer (#7) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Xiaomi és a Huawei. Mindkettő jóval jobban bírja. Más akksitípust használnak, ami eddigi tapasztalataim alapján tovább bírják + a rendszer optimalizáció is közrejátszik az energiatakarékosságan.

pcmagic itt jön képbe az optimalizáció :K

[ Szerkesztve ]

(#14) Schuler888 válasza pcmagic (#12) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Es erezni kulonbseget? Ha igen hol? Sajnos meg nem volt szerencsem se 90 se 120 hzes telohoz amiota mar nem vagyok benne az "iparban" :))

(#15) Schuler888 válasza Aryon87 (#13) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

LoL. A huaweiben nagyobb akksi van, az bir 100 orat a samsung meg 91et. Ugy hogy utobbi sokkal tobb pixelt mozgat meg.
Ez nagyon nem a "jóval jobban kategória"
[link]
Egykutya mind, nuansznyiak az elteresek a litium technologia reg elerte a sajat hatarait. Az energizer bunkofonja, nah az tenyleg jelentos valtozast hozhatott volna, de nem kellett a nepnek..

(#16) t72killer válasza Aryon87 (#13) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

+Schuler888, köszi :R A xiaomi nem játszik, nincs usb 3.1-es modelljük, a cikk témájául szolgáló light-verziók is nálam helyből kiesnek azonnal ha kiderül, h usb2.0-val szerencsétlenkednek.

#11: az app-felügyelet jó hír :R. A grafénes akksikat még meglássuk.

(#17) 5griver

5griver
(újonc)

Remélem jó kis készülék lesz :)

(#18) pcmagic válasza Schuler888 (#14) üzenetére

pcmagic
(tag)

Persze hogy érezni, kb minden pillanatában, legjobban akkor jön ki a különbség ha egy 60hz-s telót veszel utána a kezedbe.

(#13) Aryon87.: Pont azért írtam, mert a o7p esetébe is van aki azt hiszi, hogy sokkal gyorsabban merül pedig nem is próbálta.

Sony Rx100 M6 eladó..190000 ezer...!

(#19) Polarstar válasza t72killer (#16) üzenetére

Polarstar
(nagyúr)

Na, tartsd addig nyitva a szemedet, míg jönnek a grafénes akksik a konsumer piacra. Érdekes éveknek nézhetsz elébe. :D

BlackBerry Key2, Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com BBMe: EF02F120

(#20) t72killer válasza Polarstar (#19) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Háát nem tudom, ha egy chinaphone-ért már 1100Tajrót kérnek úgy, hogy nyissam meg a dzsímélt böngészőből, mert embargós a cucc - nem akarom betippelni, mennyit kérnek majd egy tényleg komoly újításért. Egy egész hétig futó telóért ölni képesek a vásárlók...

(#21) Schuler888 válasza Polarstar (#19) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Legkesobb 21ben az aktualis noteban valszeg debutal

(#22) t72killer válasza Schuler888 (#21) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

=tippre 1000EUR alatti telefonban ez 2022?

(#23) Schuler888 válasza t72killer (#22) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Egyelore is az tartja vissza a technologiat, hogy draga, viszont tudvalevo h csucskeszulekekbol megy el a legtobb, tehat minel hamarabb megterul annal hamarabb szivarog lejjebb, a litium keszlet amugyis korlatozott, es egyelore kinaban van a legtobb, tehat surgeto a dolog a jelenlegi gazdasagpolitikai helyzet miatt is

(#24) Juhaszatti válasza Schuler888 (#23) üzenetére

Juhaszatti
(őstag)

A világ lítium kitermelésének kb fele Dél-Amerikából jön, a legnagyobb lelőhely Bolíviában van. Azon kevés nyersanyagok egyike, amivel nem függ a világ Kínától. Persze ott is sok van.

(#25) Schuler888 válasza Juhaszatti (#24) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Igen, de amikor utoljara olvastam, egyedul kinaban lehet pofatlanul a kornyezetvedelmi szabalyozasokat lesz@rva kitermelni, es a technologia is eppen ezert ott a legfejlettebb leggyorsabb, errol anno a gazdasagi haboru elejen volt egy tortadiagram es kina volt a fenti okok miatt a legnagyobb

(#26) t72killer válasza Schuler888 (#25) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Elég pofátlanul termelik az Atacama sivatagban. Leginkább a villanyautó-őrületet etetik vele.

(#27) szabakaa

szabakaa
(aktív tag)

Oké hogy 120 Hz, de a Samsung telefonjaim (S3, S5, S8, S9) még a 60at sem tudták tartani az első pár hónap után. Szoftveresen nagyon rendet kéne tenni, amit persze nem fognak.

OnePlus 7T

(#28) Schuler888 válasza szabakaa (#27) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Azért valahogy meg mindig a tesztelok es tesztoldalak szerint a ONE ui a legjobb androidos felulet es minden androidos cuccot a galaxykhoz mernek... tuti veletlen ;]

(#29) joey04

joey04
(félisten)

három lehetőség áll rendelkezésre a képfrissítés szabályozására. Nyilván opció a 120 Hz folyamatos kényszerítése, a fix 60 Hz, illetve az automatikus beállítás.

Ez jó hír! :R

(#30) devil-k

devil-k
(veterán)

Akár élvonalban is járhatna a Samsung, ha létrehoztak volna egy olyan OS-t, mint az Apple... Írom ezt 8 év Samsungozás után...

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#31) PreikeStoleN

PreikeStoleN
(veterán)

Wow :Y Akku gyilkos. :)

RAMONES '74 ___ *Johnny*Joey*Dee Dee*Tommy*

(#32) Rinocerosz válasza Schuler888 (#28) üzenetére

Rinocerosz
(aktív tag)

One UI-nak egy baja van, mégpedig az üzemidő mert szerintem többet ki lehetne sajtolni a telefonokból. Viszont minden másban nagyon szuper ( legalább is nekem ez a felület tetszik a legjobban, már nagyon régóta)

Persze leginkább a grafén akkumulátort várom, de szerintem az még 2 év :)

(#33) CsabaZz

CsabaZz
(tag)

Már épp ideje volt, az S10-nek is illett volna min. 90 Hz-es kijelzőt kapni, ha már a konkurrenchio is megcsinálta. Csak legyen ebből is 1 TB-os verzió! És legyen rá pénz. :DDD

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#34) janeszgol válasza devil-k (#30) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Miért az Apple milyen OS-t hozott létre?

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD | Akinek nincs a háztartásában minimum egy Lumia, az annyit is ér - Lázár után szabadon

(#35) Dare2Live válasza Rinocerosz (#32) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

One UI elött se voltak samsungok aku bajnokok, hogy diszkréten fogalmazzunk. folyamatos lemaradás cpu vonalon, exynos anomáliák se segítenek.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#36) szabakaa válasza Schuler888 (#28) üzenetére

szabakaa
(aktív tag)

Tényleg nagyon jó felület, de a sebessége hagy kívánnivalót, a random akku problémák mellett.

OnePlus 7T

(#37) devil-k válasza janeszgol (#34) üzenetére

devil-k
(veterán)

iOS / MacOS

:F

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#38) Plazmacucci

Plazmacucci
(nagyúr)

Legeyn 800Hz-es mint a tévém amit 10 éve vettem :DDD TrueMotion.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39) Juhaszatti válasza devil-k (#30) üzenetére

Juhaszatti
(őstag)

Igazából ennél jobban nem is járhatnának az élvonalban, tekintve hogy ők a vezető mobilgyártók, a Huawei és az Apple előtt, ebben a sorrendben.

(#40) djtörök

djtörök
(senior tag)

Hiába a 120hz-es képfrissítés, ha a 200hz körüli PWM kiveri az arra érzékenyek szemét.

(#41) devil-k válasza Juhaszatti (#39) üzenetére

devil-k
(veterán)

Erről vitatkozhatnánk. Ismétlem: Samsungos voltam, nem elfogult Almás vagyok.
A Huaweit inkább hagyjuk.

(#42) t72killer válasza devil-k (#30) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Volt nekik, de nem lett nagy durranás.

(#43) jacis

jacis
(veterán)

Én S10+ telót használok és szerintem teljesen jó az üzemideje. Kíváncsi lennék hogy a fanyalgok közül hányan használnak huzamosabb ideje S10 szériából származó telefont.

Samsung Galaxy S10+

(#44) devil-k válasza jacis (#43) üzenetére

devil-k
(veterán)

S Plus
S2
S4
S6
S9+

(#45) t72killer válasza jacis (#43) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Az s8-s9 komoly visszaesés volt üzemidőben, ez okozta a fanyalgást, és az s10+ nagyobb akksija sem oldott meg mindent:

A notebookcheck-es akksiidő-tesztekben az s10+ sem brillírozik sem a 7 edge-emhez, sem pl a Oneplus 7T-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#46) janeszgol válasza devil-k (#37) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Nem így értettem, mivel te sem így értetted. :F :F

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD | Akinek nincs a háztartásában minimum egy Lumia, az annyit is ér - Lázár után szabadon

(#47) Rinocerosz válasza Dare2Live (#35) üzenetére

Rinocerosz
(aktív tag)

Tisztába vagyok vele, eddig nem volt olyan samsung verzió amit ne próbáltam volna :)) .
Viszont az Oreóhoz képest szerintem sokkal jobb lett a felület, nincsenek ezek a mikrolagok, átlátható + jó funkciók vannak benne és ami nekem nagyon fontos a jó dizájn. (Konkurenciánál úgy néz ki, hogy ios copy vagy a sima android ami leginkább az elfekvőre emlékeztet)
Úgyhogy szerintem ezzel a samsung jó úton halad.

Az exynos valóban gyengébb, sokkal jobban örülnék a sanpinak mert ha nem is a teljesítmény, de az energia takarékosság miatt már megérné ( Ahogy a tesztekben láttam az s10 exynos és a s10 snapi között 1 óra üzemidő különbség van a snapi javára.)
Remélem lesz valami ebből a Samsung + AMD dologból mert az már igazi konkurencia lenne a Snapinak és a Apple A SoC-nak.

(#48) szabakaa válasza jacis (#43) üzenetére

szabakaa
(aktív tag)

Tehát ha használtam korábban négy darab S szériába tartozó telefont is több évig fejenként, a véleményem nem is számít mert ötödször már nem szivattam meg magam?

OnePlus 7T

(#49) t72killer válasza Rinocerosz (#47) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

"Ahogy a tesztekben láttam az s10 exynos és a s10 snapi között 1 óra üzemidő különbség van a snapi javára." <-:Y, ez sokmindent megmagyaráz a "jól teljesítő" kínaitelefon témában :((( Snapis csamcsung terméket meg Európában nem kapsz :(((

Nagyon ritkán cserélem a telefonomat, mindíg alaposan körüljárom a szitut vétel előtt, ami eddig volt droid fronton s2 (akkoriban a hüjevej még kamu iphone-okat gyártott 100$-ért), utána s7edge - ami olyan üzemidőt virított, amit sok 5Ah-s akksijú telefonszörny is megsüvegelhet/a korabeli szifonnal pedig felmosta a padlót Magyarósi Csaba szerint is, hiába volt exynos.

A törés után kezdtem nézelődni, de az s7 utáni modellek visszaestek üzemidőben, ami elég csúnya dolog...

[ Szerkesztve ]

(#50) Juhaszatti válasza devil-k (#41) üzenetére

Juhaszatti
(őstag)

Tényeket írtam, ezen kár lenne vitatkozni. Még csak nem is elfogultság kérdése. A Samsung a piacvezető, 2. a Huawei, 3. az Apple, 4. pedig a Xiaomi ebben a szegmensben.
Ennél nincs feljebb. Ezért mondtam, hogy ennél jobban nem is járhatnának az élvonalban.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.