Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 vs. gf4 ti 4200 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Helló!

Éppen most cserélek kártyát de nagy a dilemma ...

GF4 Ti 4200-ast eladtam, és valamilyen Radeont szeretnék helyette!

Van egy Powermagicre lehetőségem, viszont ha olyan peches vagyok (és én általában olyan peches vagyok :)

Life is shor...

(#2) The_Tom válasza DummyBoy (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

off
ennyi szomoru smileyt egy hozzaszolasban meg nem lattam, telleg el lehetsz keseredve... :(

on
tomshardware-n probaltad mar, ott volt vmi ilyesmi teszt.

Üdv.

Szerintem.

(#3) The_Tom válasza DummyBoy (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

bar oroszul van a szoveg, de a grafikonok mondanak vmit: [L]http://www.nvworld.ru/docs/r9xvsgfti-6.html[/L]

Üdv.

Szerintem.

(#4) ftc válasza DummyBoy (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Szerintem 9500 ne.Átalakítás nélkül nem sokat ér.
Vegyél egy 9500Prot az a biztos..

(#5) AND1 válasza DummyBoy (#1) üzenetére


AND1
őstag

1:Sztem nem kellett volna még eladnod Ti4200-at. Várhattál volna vele szvsz nyár/nyár végéig. Hiszem még azért jó ''mindenhez'' a Ti4200.

2:Törekedj a biztonságra, meg irtad is hogy nem érzed nagad valami szerencsés tipusnak akkor nézz valami PRO-t. Akkor nincs semmi idegeskedés, anyázás a végén :)

[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=11654&lid=1&csid=8[/L]

Egy régi PH-s.

(#6) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Tnx ...

Azért adtam el a GeForce-ot, mert volt egy nagyon cool 9500Pro ajánlatom ...

De ''kissé'' átbas*ás szaga volt , és úgy tűnik jól szimatoltam ...

Viszont most ott tartok hogy 55-ért kapok pro-t 63-ért 9700-at ...

FAK ...

Life is shor...

(#7) zsoltee10 válasza DummyBoy (#6) üzenetére


zsoltee10
addikt

szvsz akkor inkább 9700.
off
Ne haragudj, hogy nem vettem meg gf4-et, csak nem volt rá annyi keret. Kifutottam a pénzből, mert tápot is kell vennem, mert meghalni látszik az ezer éves Codegen. Látom sikerült azért eladnod. :)
on

(#8) AND1 válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


AND1
őstag

vagy 9700 (de akkor ebben a hónapban nem eszek többet

ezt akarod? :))

Egy régi PH-s.

(#9) AND1


AND1
őstag

Komolyra forditva a szót sztem 9500PRO és abból is Sapphire .
Én ezt venném....de sajna nincs rá 50-53ezer Ft-m. (nagyon max 40)
9500 NONPRO-t meg nem, mert én nem fogok ''szorakozni'' vele :) , de ez subjektiv...

Egy régi PH-s.

(#10) g@bo válasza DummyBoy (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

dummy, ha kell egy his ati9500pro, irj mailt, küldük róla tesztet, képet. a 4200-ast lehagyja...

zsoltee-val meg ne foglalkoz, engem is átvert.. :(

(#11) AND1


AND1
őstag

Itt van egy jó kis tesz:Radeon 9700, 9500 PRO and 9500

[L]http://www.tomshardware.com/graphic/20021024/index.html[/L]

Egy régi PH-s.

(#12) ftc válasza AND1 (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

ezt nem értem a tesztben:
4xFSAA+8Aniso 1280x1024-itt meghal a 9500Pro?Érdekes...

(#13) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

FAK!

zsoltee ... erről nem is tuttam ... :)

Kisgabó ... hogyé adod? :)

Ilyet akartak nekem eladni 35-ért, aztán a biznisz napján egész nap ki volt a csávó kapcsolva ...

Érdekelni érdekel :)

Csak akkor meg kellene válnom egy hűséges társtól előtte ...

Bár nagyon gondolkodom rajta, hogy várok még ...

Az az igazság hogy pl: S3 deltachrome is érdekelne :)

Dx9-es karit szeretnék ... és most van egy kis pluszlóvém :) (Bónusz + okosságok ...)

kisgabo ... jöhet az ár + a tesztek :)

Life is shor...

(#14) zsoltee10 válasza DummyBoy (#13) üzenetére


zsoltee10
addikt

Off
Bah, írtam sms-t már tegnap. Nem kaptad meg? :(
szvsz egyébként én nem adnám el. még.
on

(#15) g@bo válasza DummyBoy (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

link: http://www.pcp.ch/artikel.cfm/HIS.Excalibur_Radeon_9500_Pro/ArtNr.12034199/

itt van róla kép. tesztet én is csak keresni tudok, vagy holnap a melóhelyen van 1-2 táblázat.

mennyit adnál érte?

(#16) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

zsoltee:
Nem kaptam meg ... na mind1 :) ) csütörtökig nem melózok, de majd otthonról megpróbálok fellépni :)

Esetleg ezen a mailcímen elérhető vagyok , általában ...(lennék, ha nem a kedvesemnél lennék, ott meg nincs net :( )

Life is shor...

(#17) pintyesz


pintyesz
senior tag

Itt mindent megtaláltok,hogy melyik kártya mit nyom különböző teszteken.
A GeForce2 MX 400-tól az ATI Radeon 9700PRO-ig.
http://www.tomshardware.hu/graphic/02q4/021218/index.html

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#18) AND1 válasza pintyesz (#17) üzenetére


AND1
őstag

Jah, csak pont a Radeon 9500 non-pro nincs rajta :)

Egy régi PH-s.

(#19) Vikthor válasza DummyBoy (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia Dummy!

Én neked a Club3D 9700-et merem ajánlani, repeszt mint a szél vaze! Jobb vétel mint egy 9500 pro. 53+fa. :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) deepwell válasza g@bo (#15) üzenetére


deepwell
aktív tag

hi ha olyan kartyad van mint ami ott szerepel a kepen, akkor azt tuti nem tudod pro ra tutningolni, mivel hogy eleve ne jo a nyak ....

Framerate is LIFE !

(#21) g@bo válasza deepwell (#20) üzenetére


g@bo
nagyúr

miket mondol??? ez eleve 9500pro, tehát nem kell tuningolni. Amit nem lehet: 9700-ra tupírozni.

ez a 9500pro nyák, 128bit memó busszal, nincs variálás. De Te is tudhatod, buherálásra a sima 9500 128mb kártya való.

itt max az órajeleket kenheted pl 300/600, a 600 a memóé, gondolom a 3.3ns infineon kibirja.

(#22) drpele válasza DummyBoy (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Hát szerintem nagy hülyeség lenne ha a volt ti 4200-asod helyett most egy 9500 pro-t vennél.
Nézehettem a tomshardware-n a teszteket, hát csak egy hajszálnyival gyorsabb a 9500pro mint a ti4200. Akkor inkább még gyűjts egy kicsit és 9700.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#23) deepwell válasza g@bo (#21) üzenetére


deepwell
aktív tag

jaja .. a 128bites busszal van a baj :) amugy nem minden 9500 128MB os kartya epult 9700 as nyakkal, sok olyanon van mint a tied, foleg az utobbi idoben.
300 fole nem vitted a corefeszt ? en a minap teszteltem egy Club3D 9500 ost ami meg reginyakos (9700) as volt, lazan 340 en jart a corefesz, viszont a +4 pipeline -t nem birta, szemetes volt a kep :(
Csak akkor cserelnem a 4200XP -m (310/702) ha egy olyat fognek ki ami 9700 Pro kent tudna uzemelni.

Framerate is LIFE !

(#24) g@bo válasza deepwell (#23) üzenetére


g@bo
nagyúr

300 fölé?? nekem 275/550, és nem is lesz több, nem tuningolok 5%-ért...


egyébként Én is egy ti4200-ast cseréltem le erre a 9500pro-ra, mivel árban ''szőraszőrben'' ment, így megérte. De ha a ti4200-ast pl. eladod ( ha eltudod... :) a sóhereknek ) mondjuk 35-36 ropiért passzítani, és hirtelen bótban veszel egy 9500prot ( 40xxx+áfa) akkor úgy nagyon nem éri meg a + 10 ropit.

egyébként a dx9, és a használhatóbb aniso és fsaa miatt jobb kártya mint a ti4200, és valamivel jobb a képe is... ha nem is sokkal gyorsabb, mondjuk ti4400 teljesitményét hozza, tuning nélkül..

tehát érdemes ha van lovetta inkább a 9700-ast levadászni, igaz mire annak az ára elfogadhatóbb lesz a ''pénzesebb'' vásárlóknak, addigra a ti4200 ára se lesz a ''régi'', és főleg nem a használtcikkpiacon.

(#25) boygo válasza drpele (#22) üzenetére


boygo
aktív tag

Szeretnék hozzá szólni mert ez a hajszálnyi előny picit kevésnek tűnek.
Szóval nekem is 9500pro kártyám van és megy mint a szél. Arra törekszem mint mindenki más, hogy minnél szebb legyen a kép./ főleg játékban/
Ezért bevan kapcsolva az Anti-Ailasing: 4x -re, Anisotropic Filtering: 8x-ra.
És ezek által nincs fűrészfogas képem.
Itt meglehet nézni egy tesztet arról a ''hajszálnyi'' előnyről .
http://www.hardocp.com/article.html?art=Mzk2

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#26) Joz76 válasza Vikthor (#19) üzenetére


Joz76
tag

Jaja, az a nyerő kártya. Mindenféle tuning nélkül majdnem kapsz egy 9700 Pro-t, és az azért nem semmi.

Joz

Joz

(#27) g@bo válasza boygo (#25) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, ő az, a tápcsati a ram fölött van... ( ÜGYES MÉRNÖKÖK) és a ram csak a vpu fölött egy sorban -és a fonákon- , na ez a pro nyák, 128 bittel.. :)

viszont azt Én is mondtam, hogy alapból mondjuk egy ti4400-as sebessége, de ha nem kell a cikkcakkos kép ( 4* fsaa ) és élesebb texurát is akar a nép ( 4-8* aniso) no meg egy kis dx9, akkor már állva hagyja a ti4200-at, mert az sajna a képjavitó cuccokkal ( fsaa aniso ) sajna igen belassul.

tehát a ti4200-at most kell elpasszolni, és venni egy jó hkarit, mig eladható.

(#28) deepwell válasza g@bo (#24) üzenetére


deepwell
aktív tag

hehe :) a 275 es 340 kozt azert jocskan tobb mint 5% van ! :) de nem kotelezo tuningolni :) amugy mit mondtam nem cserelnem le a 4600 ultrat semmi kevesebbre mint egy 9700pro ra, akkor is csak ugy ha nem kell 5 - 6e nel tobbet rafizetnem ! :)

Framerate is LIFE !

(#29) erdoke válasza DummyBoy (#6) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem is 9700. Nettó 48-50 körül hozzájutsz. OEM Sapphire 9700 a MagiComp-ban most nettó 47880 Ft. A 256 bites memória jól jöhet, GPU-t pedig járathatod Pro szinten, v. akár fölötte is.

A legjobb aláírás a héten

(#30) pappwba


pappwba
csendes tag

Sztem 9500 simanal meg jobb a Ti4200, de ha van egy kicsivel(sokkal) tobb penzed, akkor vegyel 9500Pro-t. 9700-t felesleges venni, mert egy 9500Pro-bol egy kis barkacsolassal ugyanazt a teljesitmenyt lehet elerni, mint egy 9700-el. (PRO-val !!!!) Ugyanis 9500 Proban butitott(nem butitott csak le vannak tiltva egyes reszek) 9700-as chip van. Tehat miert venned meg ugyanazt 10-20-30 ezer FT-tal dragabban.

AMD AthlonXP1800+, Thermaltake Volcano 9, Abit Siluro Gef4 TI4200 64MB, 512/333 Samsung DDR Ram, 40 GB Maxtor 7200rpm HDD, Microsoft Wireless Intellimouse Explorer 4.0, Plextor 48/24/48 CD-RW

(#31) deepwell válasza pappwba (#30) üzenetére


deepwell
aktív tag

ha elolvastad volna az elotted hozzaszolokat, akkor te is tudnad, hogy epp a sima 9500 bol lehet esetleg 9700PRO -t csinalni, a 9500 Pro -bol sajna nem max az orajelet lehet felhuzni.

Framerate is LIFE !

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9500 vs. gf4 ti 4200 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.