Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) John_Shaft


John_Shaft
tag

Sziasztok!!!
A gondom a következő. Idáig egy Soltek SL75-KAV lapot használtam, most szántam el magam a cserére, és beszereztem egy Abit KX7-333-as lapot. A helyzet az, hogy mindent átpakoltam a régi gépből, kivéve persze a memót, mert az SD ez meg DDR-es :). A lényeg, hogy az új lapban sokkal magasabb a proci hőmérséklete (1,4 Ghz-es Athlon-ról van szó). 0% proci terhelés mellett is 60 fok fölött van a procim, a régi lapban ez kb 51 fok körül mozgott. Mit ajánlotok? Nem hiszem hogy rosszul lenne fent a hűtő, már párszor megnéztem. Vegyek újabb hűtőt? Vagy mi lenne a megoldás? Akinek volt hasonló gondja lécci írjon.
Előre is köszi.

(#2) John_Shaft


John_Shaft
tag

jah és annyit hogy azért tettem fel az egészet, mert fagy a gép. netezésnél pl nem, de ahogy elinditok egy 3d-s alkalmazást (mondjuk 3dmark) akkor kb 1 percen belül lefagy az egész, pedig az elözö lapomnál ugyanez a szett volt és simán ment (Athlon 1,4 Ghz + Galcialtech Igloo 2410 + még egy 8cm-es venti sziv kifelé)

(#3) John_Shaft


John_Shaft
tag

módosítok, a túlmelegedés megoldva, kicsit lejjebb kellett vennem a core feszültséget. De MÉG MINDIG FAGY! és már nemtom miért! lécci segítsetek! nincs túlmelegedés, nemtom mitől fagy ki az egész.
Előre is köszi

(#4) John_Shaft


John_Shaft
tag

módosítok, a túlmelegedés megoldva, kicsit lejjebb kellett vennem a core feszültséget. De MÉG MINDIG FAGY! és már nemtom miért! lécci segítsetek! nincs túlmelegedés, nemtom mitől fagy ki az egész.
Előre is köszi

(#5) Johnny19


Johnny19
tag

Esetleg vidkártya probléma is lehet, nemcsak proci.
Probáld meg csak a proci tesztelni, meg a memoriát is.

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#6) John_Shaft


John_Shaft
tag

nem lehet videokártya probléma. minden ugyanaz volt tegnap a másik lapban, és ott minden frankón müködött.

(#7) -Jackson- válasza John_Shaft (#2) üzenetére


-Jackson-
őstag

core feszültséget tedd gyárira. abit lapok állítólag alulfeszelnek, és hőfokban fölé mérnek. esetleg tedd fel a legfrissebb biost. ha ígyis sok a hőfok, házhűtés, vagy új cooler

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#8) John_Shaft


John_Shaft
tag

legujabb bios van fent, gyárin van a VCore, a hűtéssel már sztem nincs gond. Csak azt nem tudom hogy miért fagy le 3d-s alkalmazásoknál???? esetleg memoria beállitások? DDR-es beállitásokkal még nem vagyok tisztában az az igazság de by Speed-re tettem, tehát magátol kéne felismernie a dolgokat.

(#9) jakobkacsa válasza John_Shaft (#8) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

milyen VGA-d van?
milyen meghajtoval?

ha esetleg ATI, akkor Catalystben keresd meg a VPU Recovery nevu opciot, es szedd ki elole a pipat
cask egy tipp, de en is sokat karomkodtam miatta

Dyslexia for cure found!

(#10) John_Shaft


John_Shaft
tag

sajna nem ati. GeForce 3 Ti200. Viszont nekem a sideband adressing jutott eszembe, esetleg az okozhatja?

(#11) jakobkacsa válasza John_Shaft (#10) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

vagy kapcsold ki FastWrite-ot BIOSban
lehet, hogy nem szereti Gf3 (az enyem szerette...)
azonkivul telepitsd ujra Gf driveret
es szvsz ne hasznalj 4x.xx-nel ujabbat, felesleges (asszem a 43.45-ot ajanlgatjak)

btw. miert sajna? nagyon jo kis kartya az a Ti200-as, meg most is fut a masik gepemben :)

[Szerkesztve]

Dyslexia for cure found!

(#12) John_Shaft


John_Shaft
tag

fastwrite nélül is próbáltam, úgyis fagyott, a sajnát nem a GeForce-ra mondtam, hanem hogy nem jó az a megoldás amit mondtál az Ati-ra.

(#13) jakobkacsa válasza John_Shaft (#12) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

tudom, ezert volt ott a smiley :)

most viszont tul almos vagyok ahhoz, hogy ertelmesen hozzaalljak a problemahoz
a kovetkezok lehetnek meg gondok/otletek, probalgasd oket:
- rakd ujra detonator-t, vagymiafenenek hivjak a drivert
- frissitsd a BIOS-t
- ugye 4x-esre van allitva az AGP?
- lehet a tap hibaja is, ha nagyon akarom
- ha meg jobban akarom, akkor akar az AGP port hibaja is lehet, vagyis alaplap bibi

nahat ezek kozul lehet valogatni

Dyslexia for cure found!

(#14) John_Shaft


John_Shaft
tag

köszi, végülis sikerült megoldanom már a problémát ma reggelre, az ötlet még tegnap este jött csak már totál ki voltam ugyhogy muszály volt aludnom. a hibát a Side Band Adressing okozta, VGA bios-t flashelnem kellett, és ott kellett kikapcsolnom, azóta 100-as a gép. Akkor jöttem rá amikor futtattam egy memtest 86-ot, az is ignáybevette a procit és a lapot és az lefutott rendesen, tehát maradt a videokártya, és eszembe jutott hogy én régebben buzeráltam a side band adressing-et meg a fast write-ot csak a poén az, hogy a régi lap vitte ugy is. nah mind1 a lényeg hogy már megy. még1x köszi a segitségeket azért srácok. szeretem ezt a forumot, mindig rá tudunk jönni a hibákra :)
jok legyetek

(#15) hungeek


hungeek
senior tag

nem nyitok új témát, ez a cím alapján tökéletesen megfelel =)
a probléma:
barátnőmék gépe (Tbred 2400+, ASUS A7V8X-X) állandóan túlhevül, jobban szólva a proci, legalábbis a szenzor így észleli. Az alaplap max. 95 foknál lekapcsolja a gépet. Egy ilyen malőr után megnéztem AIDA-val a prochőmérsékletet, az csak 65-öt mondott rá (ami szintén magas mondjuk de még nem gáz...). A procit egy gyári hűtő hűti amit hozzá adtak. Nekem ugyan ezzel a hűtővel ugyan ez a proci átlag 45 fokos. A hűtőt még anno a boltban rakták, rá, ránézésre minden oké vele, és ha jól emléxszem akkor a pasztával sem lehetne gond mivel előrepasztázott a cucc (én is azzal használom).
Múltkor tettem bele egy 8cm-es rendszerhűtőt hátha csak beszorul a meleg levegő és azért melegszik ennyire fel, de nem.... tegnap megint leállt, bár jóval tovább bírta mint eleddig.
Megérzésem szerint az alaplapi szenzorral lehet gond. Volt már valaki ugyan ilyen helyzetben? BIOS frissítés esetleg nem tudja helyrerántani a dolgot?

(#16) hungeek


hungeek
senior tag

up

(#17) Toness válasza hungeek (#15) üzenetére


Toness
őstag

Ez már tényleg nagyon meleg helyzet :)
Bordát megfogtad vagy mérted valamivel külön a hőmérsékletet, hogy tényleg annyi-e? Egy újrapasztázás lehet, hogy nem ártana neki lehet valami sz@rt kenytek rá és beszáradt :D, vagy ha csak a szenzor rossz akkor azt bios-ba le tudod kapcsolni, hogy ne jelezzen és ne is kapcsoljon ki szerintem. Az system hőfokot is megnézhetnéd, hogy az mennyit mutat, mert lehet, hogy csak a proci szenzora rossz.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#18) manog válasza hungeek (#15) üzenetére


manog
csendes tag

Ugyanez a procim volt ugyanilyen alaplapban és ugyanilyen forró volt 80-90 fok. Kivettem és beraktam egy sempron 2800+-t ami ugyanezzel a hűtővel felhúzva 2233-ra ötvenpár fok körül van. A 2400+ -t meg húzni sem lehetett a meleg miatt. Ja tapintással is qrva meleg volt ám!


[Szerkesztve]

(#19) hungeek


hungeek
senior tag

majd legközelebb ha a gépük közelébe keürlök, akkor megnézem a bordát h milyen meleg.
Ha tényleg forró akkor asszem újra fogom pasztázni (bár még életemben nem pasztáztam, mindig elég volt a gyárilag előre odatojt izé =); ugye csak egy borsószemnyi kell a magra és annyi? lehetőleg nem ezüstpasztával...), vagy ha az sem segít, akkor nemtudom.... ha viszont manognak egy spmronnal ment rendesen a lap akkor kizárnám azt hogy a BIOS-ban valami hiba, vagy az alaplap szenzorjával. Egyébként nem lehet kikapcsolni a hővédelmet (és nem is merném kikapcsolni), csak eleht állítani hogy 85-nél vagy 95-nél kapcsolja le =((
grrrr, bosszantó.
Hoppp, most eszembe jutott valami.... ez asszem mint kész konfiguráció lett véve (Qwerty) sulinetben, egyáltalán hozzányúlhatnék én a procihoz és levehetném a hűtőt és újrapasztázhatnám, nem jár ez így garivesztéssel? Nem tudom hogyx ezeknél a kész konfigurációknál hogy megy... mert az oké hogy én az itthon összeállítot gépemet kényem kedvem szerint szerelgetem, de nem tudom hogy ezt is lehet-e így....
további 5leteket azért még várok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.