Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltánka


Zoltánka
tag

Sziasztok!!


Van most erre a...izé gépbővítésre egy kisebb pénzmennyiség (mintegy 20000 magyar egység).

Dilemma: lecserélni az XP 1800+ (Palomino) procót egy nagyobb Tbredes magú
srácra (alaplap:Abitkx7-333, ami ha jól tudom biosfrissítéssel befogadja kis megfáradt testébe a Tbredes egyedeket).

A másik upgrade lehetőség, amit gondoltam, hogy lecserélni a 256DDR ramot, ami pc2100-es, egy 512-es pc2700-es modulra?


Szerintetek melyik lenne ésszerűbb?

Előre is kösz!

Z

xxx

(#2) Goose-T válasza Zoltánka (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Természetesen a RAM bôvítés sokkal ésszerübb megoldásnak tünik. Fingdows alá semennyi RAM nem elég, de mostanában 256 már nagyon kevés. A proci az még elmegy, ráadásul szarrá is lehet húzni. Lehet, hogy a ram mellett még egy izmosabb hütôre is futni fogja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) Zoltánka


Zoltánka
tag

A procit eddig csak fsb emeléssel húztam, de nem nagyon akart menni a dolog. Mikor felraktam 145*11,5-re még okés volt, de följebb már újra sem indult.

Szóval ram? Talán a proc még nem olyan rossz, de a ram ....ja, főleg ha jönnek az új stuffok!

xxx

(#4) #25954560 válasza Goose-T (#2) üzenetére


#25954560
törölt tag

palomino nem az a tuning allat...
attol fugg, mire kell a gep. most en is memoriat tennek bele, az 512 nagyon kenyelmes, jot tesz a gepnek. januarban meg egy nagyonolcso Tbred-et

(#5) Protoss


Protoss
senior tag

Röviden ram. Aztán szerintem úgyis a videókari lesz a szűk keresztmetszet és utánna proci.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) Zoltánka


Zoltánka
tag

Ha megveszem az 512-es pc2700-es ramot, ami ugyi 333-as akkor némi plusz teljesítmény is kinyerhető vele tuning téren? Merugyi a mostani ramok 266-osak. Lehet, hogy ők nem bírják a tuningot?

xxx

(#7) Goose-T válasza #25954560 (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Mindegy, nem értek az AMD-hez. Egyszer azt mondta itt valaki, hogy 1800+-t jól lehet húzni. Akkor az lehet TBred-rôl beszélt. De akkor is RAM.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) esteban


esteban
senior tag

szerintem is RAM ... te Protoss, te honnan tudod, hogy nem a Computexes uj ATI figyel a gepeben ? :))

iBook + RedBull :)

(#9) #25954560 válasza Zoltánka (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

ne hajtsd aszinkron a procit/memo-t. most nem nyersz vele irasi/oolvasasi sebesseget, azert kell a DDR333, hogy amikor veszel egy uj procit 166-os fsb-vel, akkor szaladjon azzal is szinkronban

Goose-T: egyetertunk, memo :)

(#10) Zoltánka


Zoltánka
tag

Igen jól látod:O

Mostan akkor ram!

xxx

(#11) Zoltánka


Zoltánka
tag

Köszönök mindenet Neketek!!:)

xxx

(#12) JaniS válasza Goose-T (#7) üzenetére


JaniS
senior tag

Ja, ja a T-bred-ről beszélhetett, nem a Palomino-ról (vagy az 1800+ Palomino tényleg ilyen?!).
A topic indítónak: Szerintem a RAM-od nem bírja a húzást, mert nálam detto ugyanez az alaplap, 333MHz-es DDR-ek, és feloldott szorzózárral szépen ketyeg 166MHz-es FSB-n, valahol a 2000+ környékén van a vége a húzásnak. A proci Palomino 1600+. Szerintem is inkább RAM, bár erősen függ attól, mire kell a gép. Ha RC kódtörés, akkor proci, ha photoshop, akkor RAM, ha meg FPS, akkor videokártya...

JaniS

(#13) beeboy


beeboy
addikt

inkább RAM de most rosszkor gondolsz rá

3 hónapja volt rohadt óccsó, most drága.
a palomino meg amúgy se megy 166-on, aszinkronba meg nem sokat ér a gyorsabb ram

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) beeboy válasza Zoltánka (#1) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz inkább MÉG egy pc2100-as 256-os modul
ugyanott vagy és feleannyiba kerül

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#15) JaniS válasza beeboy (#13) üzenetére


JaniS
senior tag

Kivétel erősíti a szabályt alapon a Palomino 1600+ megy nálam 166 FSB-vel...:)

JaniS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.