Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dshk


dshk
aktív tag

Eg régi Asus P2L97 alaplapon a PII-233 processzort kicseréltem egy Celeron 566-ra. Erre a windows számára megszűnt a billentyűzet (kiírni ugyan kiírta hogy van, de semmilyen billentyűleütést nem érzékelt). BIOS menürendszerében még megvolt (BIOS idején talán mások a hardverbeállítások?).

Visszaraktam a régi processzort, erre megjavult. (Másik billentyűzettel ugyanezt játszotta, a billenytű és az alaplap is PS2.)

Hasonló élmény? Esetleg megoldás?

(#2) janati válasza dshk (#1) üzenetére


janati
őstag

Hi!
Szerintem egy egyszerű újratelepítés megoldja, mint sósav az egeret... Esetleg próbálkozz az alaplapi vezérlők törlésével/telepítésével.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#3) kgb


kgb
tag

Milyen billentyuzet? PS2-es bill. atalakitoval?

Vagy regi tipus?

Probaltad masikkal?

(#4) tomas


tomas
tag

Éljen a downgrade !! :o

(#5) dshk válasza janati (#2) üzenetére


dshk
aktív tag

az újratelepítést nehezíti, hogy csak BIOS-ban van billentyűzet... :-)

De tényleg, pontosítok, ha a win98-at dos módban indítottam el, akkor sem volt billentyűzet. Sőt már az OS kiválasztásakor se.

(#6) dshk válasza kgb (#3) üzenetére


dshk
aktív tag

ps2 billentyűzet, ps2 alaplapi csatlakozó, sehol nincs átalakító. Két eltérő gyártótól származó billenytűzettel is ugyanaz volt a helyzet.

(#7) greg214 válasza dshk (#6) üzenetére


greg214
tag

A control panelban kerítsd elő a bill-t cumóit, és nyomj egy driver-frissítést. Már ha van egered:)

Még egy baráti jótanács: gyaluld le szépen a renceredet, és tégy fel valami u.n. operációs rendszert a win98 helyett. Win2k, (na jó XP-is lehet, de arra kicsit kevés a géped - és ez nem a gép hibája).

Greg O'Rich

(#8) dshk válasza greg214 (#7) üzenetére


dshk
aktív tag

szerintem hiába frissítek bármilyen windows drivert, ha már az os loader (ami egyébként NT 4) meg DOS mód se jó. Ezek egyike sem használ windows drivereket, nem?

Egér van különben és minden amúgy mindent lehet csinálni windowsban.

Nekem az a tippem, hogy a BIOS menü ideje alatt még más hardverbeállítások vannak érvényben, mint a BIOS csekk után. Hogy ez a ''más hardverbeállítás'' rossz-e, vagy a szoftver (pl. a BIOS) hibás, mert nem tud amúgy érvényes beállításokkal működni?

Persze az is lehet hogy valami teljesen más hülye hardverhiba, ami így jön ki. (Régen volt egy olyan, hogy minden szempontból rendesen működött egy gép, kivéve, hogy DOS-t nem lehetett rá telepíteni floppyról. A processzor volt hibás, mint kiderült.)

(#9) greg214 válasza dshk (#8) üzenetére


greg214
tag

BIOS upgrade? Az nem árthat (jó esetben:D).

Greg O'Rich

(#10) tomas válasza greg214 (#9) üzenetére


tomas
tag

:o :o :o

(#11) Hacked_3891 válasza greg214 (#9) üzenetére


Hacked_3891
tag

A Celeron 566 már Coppermine és a te alaplapod BIOS-ában nincs benne a Coppermine mikrokódja. Ezen nem segít az újratelepítés sem.

Ha szerencséd van, fel tudsz hozzá hajtani meghackelt BIOS-t, ha az Asus nem adott ki megfelelő frissítést. Pl. néhányan úgy használnak Tualatin Celeront erre elvileg nem alkalmas alaplapban, hogy a BIOS-ába beleírták (átmásolták) a Tua mikrokódját.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#12) atus


atus
senior tag

Hasonló prolémám van, egy 566-os cerkával szerelt gépbe betoltam egy előre telepített WinXPt tartalmazó vinyót, amit addig a másik gépemben használtam hibátlanul, és az ''új'' gépben nem ismerte fel az egeret meg billentyűzetet. Jó lenne, ha valaki mondana valami jó tippet, mert nem sikerült semmit kihoznom a dologból... Próbáltam már mindenféle billenytűzettel, meg egérrel, csomó kombinációban, de meg se mukkan...
Plíz help!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

Megoldás az, hogy vesztek egy duront :) nah jo nem flamelek, de ez milyen már, hogy az 566cerkátol nem mennek a billenytüzetek meg egerek :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.