Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Processzor problémák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!Van nekem egy AMD ATHLON XP 3000+-os procim!De nem vágom miért , de a gépem csak 1300 MHZ nek ismeri fel!Mit tegyek , hogy felismerje rendesen?Egy angol chat-en asszonta egy srác , hogy valamilyen jumperrel lehet a baj , de meikkel???Légyszi valahogy segítsetek!Köszönöm előre is!

Mailman

(#2) twollah válasza Mailman4 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Eloszor is milyen alaplapod van?
Arrol irhattal volna par sort.
Ha NF7 akkor irany ebbe a topicba!
[link]
Amugy tudom ajanlani a keresot, mert itt nem nagyon toleraljuk ha minden ujonc minden kis vacak problemaja miatt uj topicot nyit, mert lehet, hogy azokat mar n+1szer kitargyaltuk.

(#3) Androo


Androo
tag

Esetleg még ajánlanám az ''Azonnali kérdések órája'' topicot, ilyen és ehhez hasonló problémákra. ;)

= Intel & HP =

(#4) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Bocs , hogy létrehoztam új topicot!Nem vok újonc , csak most regisztráltam újból , mert elfelejtettem a másik nevem jelszavát!

Az alaplapom:

GIGABYTE K7 Trion! NFORCE 2 FBS 400, és itt van egy olyan felirat a dobozon , hogy Supports AMD Athlon XP Processor , tehát támogatja!További adatok: Dual DDR 400+ , agp 8x!Kb ennyi!Légyszi segíts mit tegyek , hogy felismerje a procit!

Mailman

(#5) twollah válasza Androo (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerencsetlen abuser ettol nem lett okosabb azt elarulom.

(#6) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Ez alapján tudtok valamit mondani , hogy mit tegyek?

Mailman

(#7) twollah válasza Mailman4 (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Jezusom, ha ennyire nem vagod a temat akkor jobb ha hozza sem kezdesz.

Amugy egy BIOS frissites nem artana, hatha automatikusan felismeri a CPUd.
Ha nem akkor marad a szorzo manualis belovese, de ezt ne tolem kerdezd, mert nem vagyok otthon a GIGABYTE alaplap BIOSaban, es sajna nem tudom, hogy milyen szorzoval megy alapon a CPUd.

(#8) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Bioszfrissítéshez nem mertem még hozzányúlni!A BIOS-ban sajna nem lehet húzni a procit , néztem már!És az a vicc , hogy maga a GÉP is 1300-nak ismeri fel , nem csak a WINDOWS!Bios frissítésről kinél tudnék érdeklődni , esetleg honnan tudok hozzá frissítést leszedni???A régi alaplapomon lehetett húzni egy AN7-esem volt , de ezen a s*aron nem lehet :( !

Mailman

(#9) twollah válasza Mailman4 (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem kell parazni.
A BIOSban kell a szorzot 166x13ra beallitani elmeletileg akkor kijon a 2158Mhz ami majd nem megfelel a gyari 2166Mhznek.

(#10) Mailman4


Mailman4
csendes tag

De épp az a bajom , hogy ezen az alaplapon nem lehet szorzót állítani sehol! :(

Mailman

(#11) twollah válasza Mailman4 (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Hidd el lehet, csak nem talalod meg.

Amugy tudom ajanlani az RTFM (Read The Fucking Manual, gy.k.: Olvasd El A Kibaszott Gepkonyvet) opciot amiben vilagosan le van irva, hogy mi hol van a BIOSban, es mit kell tenni ha nem ismeri fel azonnal az alaplapod a CPUd.

(#12) eziskamu


eziskamu
addikt

Először is menjél be a biosba, nyomj control F1 -et keressél fsb (bus ) beállításokat, vagy a processzor tipusát állítsd be a megfelelő módon ha találsz rá beállítási lehetőséget.Nem a szorzó a baj, hanem hogy 200mhz-s efektív (100 mhz valós) buszsebesség van beállítva
333mhz efektív(166 mhz valós) helyett. Általában az fsb-t a valós órajele alapján jelölik a bioszban.
Szóval a cpu fsb-t kell 166-ra állítani .

[Szerkesztve]

(#13) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Hát hallod , itt nem túl sok minden van leírva!

Egy értelmeset találtam!Ezt:

You must set CLK_SW to 100MHZ when you used FSB 200 MHZ CPU!Ennek van köze a procimhoz???

Mailman

(#14) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Nah , ezzel a CTRL+F1 -el egy lépéssel előrébb jutottam!Előjött több beállítás , na de beállítottam 166-ra az FBS-t , és még mindig 1,3 GHZ nek ismeri fel!

Mailman

(#15) Mailman4


Mailman4
csendes tag

:( :( :( :( :( :( :( Valaki tudna nekem akkor segíteni? :( :( :( :( :( :( :(

Mailman

(#16) twollah válasza Mailman4 (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Vhol van egy olyan opcio, hogy: ''Multiplier'' itt a 13xosra kene allitani az erteket a 166Mhz melle.
Ha mindent jol csinaltal akkor mar a normalis erteken fog menni a CPUd.

Amugy volt RTFM?
Vagy csak mint az orult esz nelkul irsz a topicba?

(#17) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Nyugi , azt átböngésztem vagy 200 szor!De semmi sincs leírva benne , csak hogy rakjunk fel mit az alaplapra , ennyi!Megkeresem ezt a 13-as szorzót akkor!

Mailman

(#18) twollah válasza Mailman4 (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak akkor allitsd at ha biztos vagy a dolgodban.
Semmi kedvem utanna azt hallgatni, hogy szetegett a CPUm.

(#19) Mailman4


Mailman4
csendes tag

nem lehet szorzót állítani sehol:(

Mailman

(#20) twollah válasza Mailman4 (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem ilyesmit latsz a BIOSban?
[kép]
[link]

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Na jo, en agyverzest kaptam.
Gyorsan olvasd el ezt a linket, es szolj, hogy mit lattal, es mit ereztel amikor elolvastad a cikket.
Megsugom, en mar megvilagosodtam az alaplapod ugyeben!

Itt a cikk nyalazd at, ennel tobbet mar tenyleg nem tehetek az ugy erdekeben!
[link]

(#22) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Jaja!Pont Ugyanezt!Ugyanezt állítsam be mint a képen???

[Szerkesztve]

Mailman

(#23) twollah válasza Mailman4 (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Olvasd el szepen ezt is.
Legy oly jo hozzam.
[link]

(#24) antikomcsi válasza Mailman4 (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na?

Sikerült?

Pedig a linkekből amit kaptál nagyon egyértelmű.

Csak be kell állítani, de azt nem tehetjük meg helyetted.

(#25) twollah válasza antikomcsi (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Leizzadtam mire rajottem, hogy hol szurtuk el a dolgot.

En is csak obegattam az RTFM helyett.

FASZKORBACS, FASZKORBACS, FASZKORBACS nekem!

(#26) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Magyarul dobjam ki az alaplapot!Szorzót nem lehet állítani , mint én is tapasztaltam , de van valamilyen DIP kapcsoló!

''A BIOS-ban a szorzót nem állíthatjuk át, ezt a Gigabyte-nál szokásos DIP-kapcsolókkal kell elvégezni. A nyákra rá van szitázva az egyes állások jelentése, tehát nem túl bonyolult a feladat, ennek ellenére a BIOS-os állíthatóság szerintünk már alapkövetelmény.''

Tehát hol találom én ezt a DIP kapcsolót , és hogy kapcsoljam át???

Mailman

(#27) twollah válasza Mailman4 (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

ATYA UR ISTEN!

KI BESZELT ITT ARROL, HOGY DOBD KI AZ ALAPLAPOT?

MEGKERESED AZT A SZAJBA KURT DIP KAPCSOLOT AZ ALAPLAPODON!
[link]
ITT VAN AZ ALAPLAPOD KEPE, ES MEGKERESED RAJTA!
AZ A KURVA DIP KAPCSOLO IGY NEZ KI KOZELROL!
[link]
ES A BEALLITASI LEHETOSEGEK IGY NEZNEK KI!
[link]
ENNEL TOBBET MAR CSAK UGY TUDUNK TENNI ERTED, HOGY ATMEGY VKI HOZZAD, ES BELOVI A DIP KAPCSOLOKAT HELYETTED!

DE FELBASZTAM MAGAM!

(#28) KrAt válasza twollah (#27) üzenetére


KrAt
veterán

Nyugi! Nem érdemes ilyenek miatt idegesnek lenni... Számolj el magadban 3ig, és felejtsd el. Ha innen nem tudja megcsinálni...

(#29) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Bocs , de még nem volt DIP kapcsolós alaplapom!Ok , megvan a DIP kapcsoló!Mind a 6 ot ON -ra tettem , de a hatás még mindig ugyanaz! 1,3 GHZ!

Mailman

(#30) twollah válasza KrAt (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem tudom elviselni az olyan embereket akiknek minden el van mondva, le van irva, el van tancolna, el van mutogatva, es tovabbra is adjak a hulyet.

(#31) KrAt válasza Mailman4 (#29) üzenetére


KrAt
veterán

Ki mondta, h mind on legyen???? 13 szorzó kell neked, s annak nagyon nem mind onnak kell leniie!! A 13-as szorzóhoz 0-0-1-0-1-0 nak kell lennie!!

(#32) twollah válasza Mailman4 (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

KI MONDTA, HOGY MIND A 6 KAPCSOLOT ONRA RAKD?

O O X O X 0
IGY KELL (KENE) BEALLITANI A KAPCSOLOKAT A 13XOS SZORZOHOZ!

(#33) twollah válasza KrAt (#31) üzenetére


twollah
nagyúr

Talan ha ketten beszelunk a fejevel felfogja.

(#34) Mailman4


Mailman4
csendes tag

Naaaaaaaaaah , végre sikerül!Az volt a probléma , hogy hiába kapcsoltam fel a DIP kapcsolót , volt még egy külön amit felkellett kapcsolni!Tényleg nagyon köszönöm a segítséget!Egyedül nem jöttem volna rá!Örülök , hogy van olyan oldal , ahol segítenek az emberen!Továbbá elnézést szeretnék kérni mindenkitől , akit esetleg felbosszantottam , csak a GIGABYTE alaplaphoz fingom se volt!Mégegyszer köszönöm mindenkinek!!!!!!! :R

Mailman

(#35) twollah válasza Mailman4 (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Van Isten.

Ha meg egy ''nem megy mert nem ertem'' hozzaszolasod lett volna akkor mar agyverzest kaptam volna az 100%.

(#36) KrAt válasza twollah (#33) üzenetére


KrAt
veterán

Fogadjunk az összes ON állásban van, és 2 perc múlva elfüstöl a proci :P

(#37) Grafiqs válasza twollah (#35) üzenetére


Grafiqs
őstag

Drága kolléga, mielőtt agyvérzést kapsz és temetésre kéne járnom, amit érthető okok miatt utálok. ;]

A topikot bezárom. A topiknyitónak pedig javaslom használja inkább az XP topikot. Látom már el is kezdte.
Ha kérdésed van: 1 kereső, 2 topik(ok) átnyálazása, 3 kérdés feltétele, ha nincs esetleg válasz a topikban.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Processzor problémák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.