Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Prime95 hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ra^ven


ra^ven
senior tag

Helo!

Láttam régebben inditott témát ezzel kapcsolatban, de nálam vmi más van:)
Futtattam a Prime95 torture test-et, eloszor a ramokét majd az összeset, ramoknal 2 percig birta, a többi testnel fel / 1 percig bírta aztán leáll ''Hardware failure'' hibával.
Probaltam más progit jelen esetben ''CPU stability test''
1. része heat up 4 perces teszt, proci nem ment 49 fok fölé lefutott
2. része prociteszt 6 perc, szintén semmi gond, belekezdett a következő időintervallumba.
Mi lehet a gond ha Prime leáll, de ez nem jelez semmi?
Ram időzítéseken nem huztam, csak a szorzó alatt allítottam át 6/6 ra mert ott 400 mhz húzott állapotban.
Tudtok vmit javasolni?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2) Szalma válasza ra^ven (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha a Prime95 meghal, ott valami ne oké. RAM időzítés is lehet ludas.)

Szeretettel:
Szalma

(#3) L3zl13 válasza ra^ven (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Teszteld a memóriát Memtesttel!
Próbáld még máshogy is tesztelni a stabilitást! Pl 3d mark futtatásával folyamatosan, vagy más tesztprogikkal.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) ra^ven válasza Szalma (#2) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hm, akkor allítsam még vissza mert a 6/6 (400mhz) -et nem birja a 400 - as ram? Az sztem nem lehet, amugy a többi időzítés Optimal on van, arra értettem azt hogy azon nem allítottam, a proci meg rendesen 200*11 alapfeszen, hőmérsékleti gondom nincs 42-max 50 fok.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#5) ra^ven


ra^ven
senior tag

Memtestet még nem probaltam, a 3dmark2003 ban meg csak alap benchmarkot futtatok, ott sem volt eddig baj, fagyas vagy akarmi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#6) L3zl13 válasza ra^ven (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak egyszer futtatod, vagy folyamatosan. Futtasd pár órát, ha nem lép ki akkor elvileg jó...
Memóriát is teszteld pár órát.

És ha mindez mégsem jelez hibát, akkor ha van is hiba az olyan spec helyzetben jön elő, hogy nem nagyon kell agódnod miatta szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Szalma válasza ra^ven (#4) üzenetére


Szalma
őstag

(A Prime95 teljesen stabil (-nak tűnő) gépeken is előhozza a hibákat. Ha téged nem zavar, hogy ~3 havonta megdöglik, akkor ne foglalkozz vele. Persze ha más teszt nem csinál hibát... Nem feltétlenül az órajelre gondoltam: RAS/CAS értékek, azokat hogy kezeli a csipszet, stb. Pár próba kell. Vedd le minimumra minden értéket, nézd meg hibázi-é úgy...)

Szeretettel:
Szalma

(#8) ra^ven


ra^ven
senior tag

OK megpóbálom. Esetleg tudtok pár progit mondani ami jó lehet? mivel nem foglalkoztam még igazán ezzel így nem tudom, memtetstre: goldmemo, memtest?
procitesztre? :/

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#9) Szalma válasza ra^ven (#8) üzenetére


Szalma
őstag

(Ultimate Boot CD-n ([L]http://www.ultimatebootcd.com/[/L]) van egy-két memteszt. Windows alól semmit sem ér. Egyedül a Prime95 csinál valami értelmeset, de ha megnézed a riport filejait, akkor kiderül, hogy ő is csak azt tudja, hogy valami nem klappol...)

Szeretettel:
Szalma

(#10) L3zl13 válasza ra^ven (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Még nem próbáltam, de az új Ultimate Boot CD-n vannak procitesztelő progik is. És megtalálható rajta emellett még memtest és más memória tesztelő progik.

Meg még rengeteg minden. Szóval erősen ajánlott a beszerzése. :DDD

Látom beelőztek. De telán ez is mutatja, hogy ez az egyik legjobb...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#11) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszi. Ha hazaértem melólból kiprószálom.
Ha esetleg memória, avagy proci a ludas mi a teendő?
feszt emeljek_?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12) L3zl13 válasza ra^ven (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Esetleg megpróbálkozhatsz vele, de lehet, hogy visszább kell venni.

Próbáld meg alapon is, mert ha úgysem megy akkor lehet, hogy hibás valamelyik, vagy mondjuk inkompatibilis a memóriád az alaplappal.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) ra^ven válasza L3zl13 (#12) üzenetére


ra^ven
senior tag

Oksa.
Skubizd meg emailedet is picit köszi :)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#14) ra^ven


ra^ven
senior tag

Na megneztem, visszaállitottam 2.5+ és 5/6 400 mhz re ott egy darabig hagytam menni a torture testet nem allt meg 3 perc utan leallítottam.
Utana megint vissza 3.2+ ra 6/6 400 mhz , és az 1. torture test ahol nincs annyi memo tesztelve 1 perc, 2. teszt 3 mp mulva lehal, 3. ami mindent tesztel picit ott is 1 percet bír.. ????
a Core voltage 1.675 volt visszatoltam 1.65 re nem lett jobb.
vmi javaslat?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#15) ra^ven


ra^ven
senior tag

UP

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16) Szalma válasza ra^ven (#14) üzenetére


Szalma
őstag

(Alkatrészek variálása. Ha két RAM modulod van, akkor az egyik kihajítása, kölcsöndarabok beszerzése, másik alaplap, másik processzor, underclock, stb.

Szenvedés a tökeletességért...)

Szeretettel:
Szalma

(#17) ra^ven


ra^ven
senior tag

Énis ramra gondoltam, mert Procinak bírnia kell , főleg nf 7 es alaplapban. Még a core voltage ből is visszavettem picit most 1.65 eddig 1.675 ön volt.
Nos a ram egy samsung 256 (400) és egy 512(400) dualban, lehet ez a gond? :))

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#18) trbvszkij válasza ra^ven (#17) üzenetére


trbvszkij
tag

Nem kell bírnia a procinak, ez egy 2500+os barton, 1833Mhzet kell bírnia. Egyre gyakoribb, hogy nem bírják alapfeszen a 2500+ok a 2200MHzet. Ez normális. A core voltage csökkentésével még rontottál a helyzeten (feltéve, hogy a procid nem bírja).

Memóriatesztelésre sajnos a memtestet felejtsd el, semmit nem ér. A Kingston HyperXeim szerinte CL2 2-3-2 időzítések mellett jók voltak DDR430on (LOL). Prime95 alatt persze azonnal kijött a hiba, alig indult el a blend teszt.

Duálban mehet két eltérő méretű ram? Ez gyanús nekem. Inkább tedd single channelbe, a dual nem sokat dob úgysem a teljesítményen. Mivel 400as ramok, by SPD-n nem lehet velük gond, arra kéne állítani. Az fsb/ram ratio legyen inkább auto.

Ezután tesztelj prime95tel. Ha az a teszt, ami alig használ ramot, hibát talál, akkor jó eséllyel proci. Ha az nem, viszont a blend igen, akkor ramra tippelnék.

[Szerkesztve]

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#19) ra^ven válasza trbvszkij (#18) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hm, tehat akkor emeljem följebb egy kicsit a fesz? 1.675 rol 1.65 , akkor probaljam 1.7 en?
Ha esetleg a ram a ludas, 512 es modul ugyis kkolcsonben volt, vagy marad az a samsung 256 ddr 400 vagy most gondolkozok egy Kingmax 512 esen.
Kingmax ból mit tudtok erről a BGA tipusról nagyon gagyi?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#20) Fade_Away


Fade_Away
őstag

1.65v 2600@3200barton
Prime95 10h futás után se talál hibát
SETI nél meg nemrakom fel feszt 1.75v re akkor 3-4h mulva tuti fagyás.

kiérti ezt...?

(#21) ra^ven válasza Fade_Away (#20) üzenetére


ra^ven
senior tag

oh

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#22) ra^ven válasza ra^ven (#21) üzenetére


ra^ven
senior tag

Vannak érdekes dolgok.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23) greenface


greenface
aktív tag

1. Ha a Primetest hibát talál, akkor 100%, hogy vmi gond van. Lehet, hogy nem jön elő egyből más alkalmazásokban, de biztos, hogy nem teljesen stabil a gép.

2. Fordtítva természetesen nem feltétlenül működik a dolog, azaz ha a Primetest nem talál hibát, attól még lehet gubanc a géppel, bár NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL nincs.

Azt gondolom nem kell említeni, hogy a fentiek csak a lap-proci-ram kombóra vonatkoznak, a progi csak ezeket teszteli, VGA/HDD-t stb. nyilván nem!
Javallott továbbá nem 2 percig futtatni, hanem legalább 1 órát.
(Bár nekem eddig ha 10 percig nem helzett hibát, akkor fél nap után se.)





[Szerkesztve]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#24) ra^ven válasza greenface (#23) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ha esetleg kiderülne, hogy a procival van a gubanc és nem stabil 3.2+ on, akkor ér vmit ha emelek feszen?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#25) greenface válasza ra^ven (#24) üzenetére


greenface
aktív tag

Persze.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#26) ra^ven válasza greenface (#25) üzenetére


ra^ven
senior tag

Na a procit megprobaltam, most 1.7V on megy.
A Prime ben az 1. test a ''maximum FPU stress, data fits in L2 cache, RAM not tested much'' anno 30mp alatt kifagyott, most 5 perc utan leallítottam. no error, tudom többet kell mennie de azert ez haladas, lehet ez a 256+512 parosítás dualban nem igazan nyerő. :)))

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#27) L3zl13 válasza ra^ven (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megnyugtatlak. 256+512 nem dualban megy... Csak csatornánként azonos méretű memóriák esetén kapcsol be a Dual...

Aki hülye, haljon meg!

(#28) L3zl13 válasza ra^ven (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Dupla vót!

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Dave™ válasza ra^ven (#26) üzenetére


Dave™
nagyúr

256+512 duálban ugyebár nem lehetséges, a bartonoknak meg jólesik a fesz ha húzod, valószínűleg az volt a ludas.

szerk: megelőztek

[Szerkesztve]

(#30) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszi a helpet.
Ugyebár a Prime nel az 1. test eddig 30mp ig futott es leállt hardware failure hibaval.
Feltettem a feszt 1.7 re a Prime 1. tesztjénél 1 orat hagytam hibatlanul ment, ezzel ugylatom talan megoldódott a prociprobléma :)
Ramra visszatérve, hát nem tudom, meg lehet azt vmivel nezni hogy dual e vagy nem?, mert mikor bekapcsolom a gépet csak annyit látok hogy dual channel ddr enabled aztan ennyi :)
Ugyhogy a többi torutre testnel a hardware failuret valszeg mar a ram okozza.
Köszi az eddigi hozzászólásokat.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#31) echo001


echo001
aktív tag

valami hasonloval kuzdok en is de a kulonbseg hogy nalam a Blend teszt 13 ora utan fagy meg kilep a prime az in place large fft meg 6 es fel ora utan de itt is kilep a progi amugy minden okenak latszik ezzzel most kell foglalkozni vagy ennyivel nem ?
adatok win xp angol sp2
epox 4pca3+ 1 gig memo kingmax hardcore es geli 2*512 ddr 500
kulon probalva mindket fajta de az eredmeny ugyanaz
p4 3 ghz ee procko fsb 245-250 probalva eredmeny nem valtozik :(
en arra gondolok estleg a chipset tulmelegszik mert csak passive hutes van rajta
de senkit nem akarok befolyasolni :)

[Szerkesztve]

Echo

(#32) echo001 válasza echo001 (#31) üzenetére


echo001
aktív tag

egy upp :)

Echo

(#33) echo001 válasza echo001 (#32) üzenetére


echo001
aktív tag

na meg 1x

Echo

(#34) echo001 válasza echo001 (#33) üzenetére


echo001
aktív tag

senki ?? :(

Echo

(#35) L3zl13 válasza echo001 (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz a túlmelegedés nem 13 meg 6 óra múltán következne be...

Aki hülye, haljon meg!

(#36) echo001 válasza L3zl13 (#35) üzenetére


echo001
aktív tag

akkor valami tip ?

Echo

(#37) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Szevasztok,én az előző srác gondjához szólnék. A procid tényleg 3200+ vagy huztad,mert nekem egy 2500+ van és mikor feltettem 3200+ra u.e. csinálta a prime95.Aztán most vigan megy 1.60 voltal 3000+on!!!

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#38) ra^ven válasza Zomb€€ (#37) üzenetére


ra^ven
senior tag

Nekem 2500+ és az van felhúzva 3200+ -ra. Most Vcore voltage: 1.7V
nem teszteltem órákat de az 1. teszt ami a procit nyuzza hibátlan, eddig, legalabbis 4 testig csinaltattam vele, az kb 1.5 ora.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#39) c41r0^ válasza Zomb€€ (#37) üzenetére


c41r0^
őstag

húzta...aláírásából is kiderül
de már megoldódott a probléma, kevés volt a fesz...

(#40) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Én is adtam neki nagyobb feszt, aztán néha működött néha nem!!Mondjuk a lapom csak 3000+ig birja,de az a plussz 67Mhz nem dobja meg a dúm 3at 0.001FPS-el se:)

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#41) echo001 válasza echo001 (#36) üzenetére


echo001
aktív tag

az en problemamhoz senki ? :O
(mar ha egyaltalan problema)

Echo

(#42) Viktor77 válasza echo001 (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Sztem nézd meg alapon a géped, ugyanennyi ideig. Ha ott nem hibázik, akkor már közelebb vagy a megoldáshoz.

Vagy tényleg a chipset melegszik, vagy a proci nem full stabil 245-ön.

MOD: Amúgy sztem ha 6 órát kibír így a géped, akkor nem lesz gondod vele késöbb. A Prime érdekes egy állatfajta.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Prime95 hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.