Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poli27


poli27
veterán

Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo



TULAJDONSÁGOK:
• Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszer
• Gyors teljesítmény a kétmagos ARM Cortex A9 processzornak köszönhetően
• Elképesztő grafikus teljesítmény: 4 magos grafikus processzor és 1 GB RAM
• Teljes nézet: 24,6cm | 9,7” Backlight LED IPS + MatrixMulti touch érintőképernyő 1024x768 pixel felbontással
• Nagy sebességű mobil internet külső modemmel: beépített WiFi (802.11b|g|n)
• 2 Micro USB port,Mini HDMI kimenet
• Több alkalmazás: előre telepített és több, mint 600.000 telepíthető a Google Play-ről
• Mindig naprakészen: automatikus OTA rendszerfrissítések (Over-the-Air)
• Több hely: 16 GB beépítet flash memória
• Ingyenes 5 GB felhő tárhely szolgáltatás, amely bárhol hozzáférhető (internetkapcsolat szükséges) – előre telepített SugarSync
• Két kamera: előlapi 2 MP és hátlapi 2 MP
• Több móka: 3D játékok zökkenésmentes lejátszása a 3D OpenGL grafikus gyorsítónak köszönhetően
• Kiváló videó teljesítmény: FullHD 1080p lejátszás
• Jobb érzés: magas minőségű összeszerelés
• Stílusos hordozó tok mellékelve a biztonságért és a hordozhatóságért

SPECIFIKÁCIÓK:
• Processzor: kétmagos 2 x 1.6 GHz Rockchips RK3066 Dual Core ARM Cortex A9
• GPU: Quad Core Mali 400
• Memória: 1 GB DDR3 SDRAM
• Beépített memória: 16 GB flash memória (nem teljes mértékben hozzáférhető a felhasználó részére)
• Memóriabővítés: MicroSD/SDHC max. 32 GB
• Kijelző: 9,7” Backlight LED IPS + MatrixMulti touch 1024x768 pixel felbontással / automatikus képernyő elforgatás
• Kommunikáció: beépített Wi-Fi iEEE 802.11b/g/n
• Csatlakozások: miniHDMI, WiFi, MicroSD, MicroSDHC, miniUSB 2.0, 3.5 mm-es sztereó jack csatlakozó
• Kamerák: előlapi 2 MP, hátlapi 2 MP
• Érzékelők: G-szenzor, 3D gyorsulásmérő
•Szín: fekete,fekete piros,barna fekete
• Támogatott eBook formátumok: EPUB, FB2, PDF, TXT
• Támogatott zene formátumok: AAC, FLAC, WMA7, WMA8, WMA9, MP3, WAV, APE, OGG, MP1, MP2, MP4A, OGA
• Támogatott kép formátumok: JPG, PNG, BMP, GIF
• Támogatott videó formátumok: 1080P@60 fps & H.264/MVC/VP8 encoder by 1080P@30fps
• Videó: FullHD videó lejátszás
• Hang: sztereó audio lejátszás
• Szoftver: Android 4.1.1
• Akkumulátor: Beépített Lithium-Polymer, 7000 mAh
• Videó lejátszási idő: max. kb. 6,5 óra
• Zene lejátszási idő: max. kb. 36 óra
• Készenléti idő: max. kb. 120 óra
• Beépített eszközök: Mikrofon, sztereó hangszórók, kártyaolvasó
• Rendszerkövetelmények: Apple Mac OS X 10.4 vagy újabb, Linux 2.4.0 vagy újabb, Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows XP
• Telepített alkalmazások: Kindle books, Twitter, Video Player, Youtube, Angry Birds, Barcode Scanner, 250+ Solitairs, Camera, Google Maps, Google Play, Office Suite, E-Mail, Music, Gallery, FreeNote, Chess Free, Currency Converter, eBook, eReader Prestigio, Calendar, Calculator, Blue, Browser, Explorer, Facebook, SugarSync, Skype, Stock Alert, OTA updates, Gmail
• Méret: 243 × 190 × 10.5mm
• Súly: 580 g
• Garancia: 2 év háztól házig szolgáltatással
A DOBOZ TARTALMA:
• Prestigio tablet készülék
• Hálózati töltő
• Tok
• USB kábel
• USB OTG kábel
• Használati útmutató
• Garancia kártya

[ Módosította: proci985 ]

(#2) poli27


poli27
veterán

Tegnapi nap óta boldog tulaja vagyok eme szerkezetnek.Eddig nagyon jól működik, tökéletesen elégedett vagyok vele!Egyetlen dolgot hiányolok a Bluetooth-ot belőle,azért ezt belerakhatták volna!A kijelző nagyon szép hála az IPS panelnak :))

(#3) nemcso


nemcso
senior tag

Ha egyszer nincs bluetooth, akkor a specifikációból is ki kellene venni, nem ? :U

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#4) poli27 válasza nemcso (#3) üzenetére


poli27
veterán

Köszi javíttattam :)

(#5) Osiris


Osiris
őstag

Rootolhatóságáról van valami infó?

(#6) PjohnP


PjohnP
csendes tag

Holnapután érkezik meg a drága. Nem túl sok véleményt lehet fellelni erről a tabletről, de remélem jó lesz.

(#7) zsenike23 válasza PjohnP (#6) üzenetére


zsenike23
csendes tag

Szia! Megérkezett a tab? Vélemény? :)

(#8) PjohnP válasza zsenike23 (#7) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Egy hete van meg. Jónak látom, eddig még egy játék sem bírta megakasztani. Az asztalon alapból rengeteg ikon volt, plusz került mellé még jó pár, élő háttérképpel együtt sincs lassulás vagy akadozás. A dupla proci jól teszi a dolgát. A wifi jelét jól fogja, 150 m2 házon belül mindenhol erős. Az összeszerelés is megfelelő. Ha az árkategóriáját nézem, az eddigiek alapján remek választásnak tűnik.

(#9) orkati


orkati
tag

Én ma vettem egy ilyen szépséget. Elég gyors, gyönyörű a kép, szép a színe (piros keretes! :DD ) és a formája, jó ránézni és kézben tartani. 2év gari (állítólag házhoz jönnek érte), extra tok is járt hozzá. A hangszóró lehetne jobb, de gyanítom, hogy inkább fülessel fogom úgyis nézni a filmeket.
Még a telepítgetés, belakás folyik, eddig jónak tűnik a cucc.

Két kérdésem is lenne:

Kikapcsoltam a rendszer hangerőt, de ha pl. a netes böngészőkben használom a billentyűzetet, na az hangosan kopog. Tudja valaki, hogy hogyan lehetne elhallgattatni?

Flash-t hogyan tudok rá bűvölni? A boltban a srácnak sikerült flash-t előcsalnia az alapböngészővel vagy a chrome-al, de itthon resettel kezdtem, hogy tiszta lappal induljak, és most nem nagyon megy a dolog.

(#10) orkati válasza orkati (#9) üzenetére


orkati
tag

A billentyűzet hangot sikerült kikapcsolni, de a flash-ben nagyon jól jönne némi segítség :)

(#11) Sanctus


Sanctus
aktív tag

Sziasztok!
Én is beszálltam a csapatba egy véletlen folytán!
Egyik barátom megvette a barátnőjének, az nem használta, egy hónapja figyelt a dobozban a szekrényben.
Megkérdezte, végiggondoltam, megnéztem, megvettem. De k.rva jó...! :)
Ugyan csak tegnap este óta van meg, és alig "tapicskoltam", de nagyon tetszik!
Ma asszem adok neki! :D

Honor M5Pro

(#12) Headman


Headman
csendes tag

Kérdezem azoktól akiknek ilyen tabletjük van: mennyire fedik a valóságot az akkumlátor üzemidejére vonatkozó adatok, amik az 1.hsz-ban vannak?

Üdv: Headman

(#13) Sanctus válasza Headman (#12) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Hát... Szombat óta stopperrel még egyszer sem mértem...!
De két napi (reggeltől-estig) nyomkodást (letöltés, telepítés, netezés wifivel + egy kis játék a kölykök részéről) kihúzott! :)
Ez szerintem igen jó teljesítmény!

Honor M5Pro

(#14) orkati válasza Headman (#12) üzenetére


orkati
tag

Nekem a folyamatos wifi+böngészős játék olyan 5-5.5 óra alatt merítette 20%-ra. Mondjuk ez a facebook-os böngészős játék elég komoly megterhelés néha az asztali pc-nek is :)

(#15) student


student
őstag

mennyi idő alatt tölti fel az akksit 0ra merítve?

(#16) Sanctus válasza student (#15) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Kell hozzá jó pár óra!
Én általában éjszakára felteszem, reggelre készen is van :P

Honor M5Pro

(#17) KION3524 válasza Osiris (#5) üzenetére


KION3524
tag

A rootolásáról csináltam egy videót.
http://www.youtube.com/watch?v=CyurxrlG-p0

(#18) Drakk


Drakk
tag

Mától én is ehhez a táborhoz tartozom. Eddig még csak pozitív tapasztalataim vannak..:)

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#19) Drakk


Drakk
tag

Egy érdekes tapasztalatom azért volt. Másnak is spanyol nyelvű az "On tha Air" frissítés?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#20) baalco válasza Drakk (#19) üzenetére


baalco
tag

Jaja, nekem is az. Nem mintha zavaró lenne :N
Ha már itt tartunk, hogy "hibák": külső kártyaolvasót csatlakoztatok és leválasztom mielőtt kihúzom, akkor a NAND tárhelyet is le kell választanom és újra csatolnom, különben nem látja az arra átpakolt alkalmazásokat.. ez vajon hiba vagy természetes viselkedés? :F

(#21) Treff86


Treff86
csendes tag

Akinek ilyen van ezt az miért választotta inkább ezt, mint a 10.1es verziót? Én főleg filmnézésre használnám, azon belül is feliratos filmekre...mennyire zavaró a két csík?

(#22) LK


LK
addikt

Sziasztok! Ezt a tabletet néztem ki. Most azért van kevés hozzászólás,mert kevesen vettek ilyet,vagy azért,mert kevés baj van vele? Ez utóbbi jól hangzana :) Valami teszt róla? Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#23) Drakk válasza LK (#22) üzenetére


Drakk
tag

Én pár napja használom, és a spanyol nyelvű OA frissítésű appon kívül nem volt semmi olyan dolog ami különleges lenne.
A gép teszi a dolgát..:)
Gyors, pontos és nem utolsó sorban nagyon elegáns. Jó érzés kézbe venni.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#24) LK válasza Drakk (#23) üzenetére


LK
addikt

Filmnézés milyen vele? 3G stick-kel használod? Bármilyen hibát,kellemetlenséget tapasztaltál? Ha veszek egy ilyet ,akkor a frissítéssel kell kezdenem?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#25) Drakk válasza LK (#24) üzenetére


Drakk
tag

Még nem néztem vele filmet.
Wifi-n neteztem vele, ill. a telefonom osztotta meg az internetet.
A Real Racing 3 gyönyörűen fut rajta..:)
Én nem találtam frissítést hozzá.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#26) LK válasza Drakk (#25) üzenetére


LK
addikt

Köszi :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy frissítés várható e erre a tabra? Most készülök egy ilyet venni, és félek tőle, hogy nem lesz semmi support hozzá.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#28) Drakk válasza Pribi (#27) üzenetére


Drakk
tag

Szia!

Én 2 év garanciát kaptam a géphez. Azért ez nem olyan rossz.
A frissítéseket nem tudom, mert még friss a gép.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#29) Pribi válasza Drakk (#28) üzenetére


Pribi
senior tag

Még egy kérdésem lenne. Töltőjéből megnéznéd, hogy milyen feszültség, és áram jön ki?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#30) Drakk válasza Pribi (#29) üzenetére


Drakk
tag

A töltő adatai: 5V DC, 2A

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#31) Drakk


Drakk
tag

Lenne egy kérdésem:
Betettünk egy 32 GB-s SD kártyát a táblába. A rendszer látja a rámásolt zenéket, képeket, DE az alkalmazásokat nem tudom az új kártyára másolni, hanem csak a belső 16 GB SD tárhelyre engedi áttenni.
Hogyan lehetséges meghatározni, melyik tárhely legyen az alapértelmezett?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#32) Pribi válasza Drakk (#30) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#33) baalco


baalco
tag

Sziasztok, esetleg vett már vki hozzá billentyűzet+tok kiegészítőt? Ha igen melyik típussal kompatibilis?
Vagy jó az összes 9,7" méretű? Ebay-en, Vaterán látok egy párat, de vakon nem repülnék rá...
Köszi

(#34) Sanctus


Sanctus
aktív tag

USB driverre lenne szükségem, mert a win97 nem látja (nem nagyon akarok memkártyán, pen-drive-on keresztül hatszor másolgatni már)
Valakinek van ezzel kapcsolatban ötlete?

Honor M5Pro

(#35) Sanctus válasza Sanctus (#34) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Ekkora lámát, mint én vagyok (még a szemem is besötétült -sötétkékre)! Az előző bejegyzésem tekintsétek úgy, mintha ott sem lenne! :DDD

Honor M5Pro

(#36) ilko


ilko
csendes tag

Sziasztok! Újonc vagyok és még épp nincs tabletem. Óriási segítség lenne, ha elmondanátok, vajon a Prestigio MulitPad 2 Ultra Duo 8.0 3G-t vagy a Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo 16GB (PMP5597D_RF_DUO)-t vegyem? Kérlek, ne az "ezt csak te tudod"-választ adjátok, mert épp az a baj, hogy nem értek hozzá...
Melyek azok a különbségek, amelyek segítik a választást? (Az ár nem, mert egy árban vannak...). A fő szempontom a tabletválasztásnál, hogy 3G-s legyen, megbízható, 60 ezernél ne kerüljön többe, elsősorban ffilmeket nézni, szöveget írni-olvasni fogok rajta, iskolába cipelem (tanítok). Játszani nemigen fogok rajta...

Előre is köszönök minden segítséget!

(#37) PjohnP válasza ilko (#36) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Azt hiszem itt: [link] és itt: [link] megkapod a választ, ha összehasonlítod a két tabot. De ha elengedhetetlennek tartod a 3G-t és más nem számít, akkor számodra a 8.0 a nyerő, mert a 9.7 változat ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#38) geree1023


geree1023
csendes tag

Sziasztok,

Aki már vásárolt ilyen készüléket, Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo 16GB (PMP5597D_BF_DUO), meg tudná mondani nekem, hogy a töltője milyen? DC vagy micro USB csatolós?
Mert mindenhol máshogy láttam. Videón azt mondták, hogy usb-ből több van rajt és az egyik csak töltésre van, de a gyártói oldalon meg DC aljzatot írnak.
Melyik a valós? :F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Geree

(#39) ilko válasza PjohnP (#37) üzenetére


ilko
csendes tag

Köszönöm!

(#40) PjohnP válasza geree1023 (#38) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Nekem nem m. usb-s a töltő.

(#41) geree1023 válasza PjohnP (#40) üzenetére


geree1023
csendes tag

Értem,köszi. Mostanában vetted? Film közben alul felül hagy csíkot?

Geree

(#42) PjohnP válasza geree1023 (#41) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Tavasszal vettem. Hogy hagy-e csíkot az film függő, mert valamelyiknél hagyott, másnál nem. Ha jól tévedek, akkor azt hiszem 16:9-nél van a csík.

(#43) geree1023 válasza PjohnP (#42) üzenetére


geree1023
csendes tag

Köszi szépen az infókat! :R

Geree

(#44) PjohnP válasza geree1023 (#43) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Egészségedre! :)

(#45) geree1023


geree1023
csendes tag

Még egy kérdés! :D
A töltő (DC) csatlakozó a tableten masszív? Mert egyik rokonomnak egy másik márkán nem volt túl jó, konkrétan leszakadt.
Ezen mennyire stabil, nem csúszik ki, nem kell erőltetni, hogy belemenjen?
Köszi!

Geree

(#46) PjohnP válasza geree1023 (#45) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Erőltetni biztos, hogy nem kell. Töltés közben nem csináltam vele olyan mozdulatot, hogy kicsússzon, magától pedig még eddig nem esett ki. A töltő amúgy lehetne minőségesebb is, de nem is igénytelen. 3-4 hónapja használom, szóval még nincs baja és remélem, ha vigyázok rá még nem is lesz egy jó darabig.

(#47) geree1023


geree1023
csendes tag

Értem. Köszi.
Gondolkodom egy ilyen vásárlásán, csak furcsálom, hogy a jobb felső sarokban van az első kamera.
Meg néztem videókat, hogy amikor bekapcsolod, akkor alapértelmezetten úgy jelenik meg a kijelző, hogy a kamera jobb alulra kerül? Nálad is így van? Vagy már orvosolták a dolgot frissebb szoftverrel vajon?

Geree

(#48) PjohnP válasza geree1023 (#47) üzenetére


PjohnP
csendes tag

Igen, most, hogy mondod tényleg így van bekapcsolásnál, de eddig erre fel sem figyeltem. Indítás után úgy fogom, ahogy nekem kényelmes és ugye betöltődés után rögtön fordul a kép.
A rendszert még nem raktam újra, mert nem volt rá szükségem.

(#49) Sanctus válasza PjohnP (#48) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Az enyémet kihasználatlanság miatt eladnám!
Még 1 év háztól-házig gari van rá!
Mit lehet szerintetek érte kérni manapság?

Honor M5Pro

(#50) Speedvoltage


Speedvoltage
tag

Keresgéltem a neten és találtam 1 firmware frissitést , nekem sokat javított.
itt

Valaki nem tudja hogy lehetne Android 4.2 őt ráhúzni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.