Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ryu


Ryu
tag

Sziasztok!

Szeretnék igényfelmérés tartani, hogy kinek mi a szíve vágya vízhűtés témába, ezzel segítve minket újabb alkatrészek tervezésében. Egyelőre az én igényeimnek megfelelően készült egy Cpu blokk, egy ''t'' elosztó, valamint egy csap.

Bővebben: link

Ezeket az alkatrészek már gyártható állapotban vannak, ám még csak 1 példány létezik. Igény esetén megoldható a sorozatgyártás. És most jön a kérdés; érdekessé tudná-e tenni ezeket az alkatrészeket:

- egyedi logo festés (felirat szitázása)
- ezüst/réz/bronz-színű festés
- plexi lefogó

Eddig ezek jutottak az eszembe, de várom a további ötleteket. Tervek között szerepel radiátor, szivattyú, tartály készítése. A blokkról készült egy teszt, amit kérésre elküldök e-mailben, vagy letölthetővé teszek. Megoldható újabb képek készítése is. Szóval várom építő hozzászólásaitokat, ötleteiteket, és ha esetleg valamelyik alkatrész megtetszik, akkor rendelésre legyártható.

Ryu

(#2) Router válasza Ryu (#1) üzenetére


Router
őstag

Tesztek érdekelnének!
és persze képek is! nekem mindegy hogy mailban küldöd vagy linkeled! :)

www.reballing.hu/forum

(#3) bim


bim
veterán

a blokk belső kialakitása milyen? zalman szerü?

(#4) Ryu válasza Router (#2) üzenetére


Ryu
tag

Melyik alkatrész érdekelne bővebben? Arról akkor tolok fel még pár képet. Tesztet feltöltöm és linkelem ide. A blokk koncentrikus körökből áll belűlről, 8-as csövek a kivezetések. A képen a nyers forma látható, tehát nincs festve.

(#5) Fade_Away


Fade_Away
őstag

engem spec a blokk belsó kialakítása érdekelne, esetleg az, hogy terv alapján mennyiért marsz blokkot.

(#6) Ryu válasza Fade_Away (#5) üzenetére


Ryu
tag

A blokk spirál alaku belűl. Marásról megkérdezem az illetékest. A teszt linkje:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#7) Ryu válasza Fade_Away (#5) üzenetére


Ryu
tag

Lesz olyan blokk ami marva lesz, de sajnos korlátozott lehetőségeink lévén ettől eltérő blokkot nem tudunk gyártani. Esetleg kisebb változtatások beleférnek. :U

(#8) Router válasza Ryu (#4) üzenetére


Router
őstag

Gondolom mindenkit leginkább a blokk érdekel úgyhogy arról lécci még pár képet az alja mennyire van felpolírozva meg hasonlók miatt!
esetleg VGA-ra nem gyártasz blokkokat?

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#9) Ryu


Ryu
tag

Felpakoltam pár képet a blokkról a kérésnek megfelelően.

Bővebben: link

(Explorer-el valamiért nem akar lejönni, viszont a Flashget szedi)
Zip-be van tömőrítve, 800*600 felbontásban. Ha részletesebb képek iránt is van érdeklődés az is megoldható, de csak egyesével tudom felpakolni (kevés a tárhely). A blokk még nincs felpolirozva, se festve, ez csak egy minta példány. Igény esetén természetesen polírozás/festés/egyedi logo is kivitelezhető. Terveink szerint úgy működne a dolog, hogy egyedi igények (bizonyos keretek között lásd fenn) szerint lehetne dekorálni - akár otthon, akkár még a gyártásnál - az alkatrészeket. :DD

(Vga blokkról is lehet szó, csak a leszorítás pontos méretei kellenének. Nekem itthon csak egy Radeon9800pro-m van, sulinetes így nem hiszem, hogy szétkapom ):))

[Szerkesztve]

(#10) Router válasza Ryu (#9) üzenetére


Router
őstag

VGA-nak valami univerzális dolgot kellene kitalálni!

www.reballing.hu/forum

(#11) Ryu válasza Router (#10) üzenetére


Ryu
tag

Személy szerint két megoldást látok:

1. amolyan heat-pipe szerű kétoldalas felfogatás
2. felhasználni az eredeti hűtés rögzítését

Bármi ötletet szívesen fogadunk. A polirozáshoz még annyit, hogy így most a blokk alja, esztergával van lesíkolva. Tehát elég sima már így is, de polírozni is leeht természetesen.

(#12) predikator


predikator
tag

Engem mindenképpen érdekelne, márcsak azért, mert gondolom olcsóbb mint bótban , de nem csak vásárlóként érdekelne, hanem esetleg gyártóként is, mert a gépipari suliba járok, ahol elég sok eszköz adott, csak a nyersanyag hiányzana

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#13) predikator


predikator
tag

a vga sztem ehetne kártyánkénti egyedi, mert nem gyakran lehetne sztem univerzális blokkot csinálni rá, főleg ha jót akar az ember, és nem csak a gpu-ra, hanem estleg a ramokra is

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#14) Ryu válasza predikator (#12) üzenetére


Ryu
tag

Valóban olcsóbb lenne. Vga problémán még agyalok/unk, vagy ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom. Meglátjuk hogyan tovább ;)

(#15) Router válasza Ryu (#14) üzenetére


Router
őstag

olyat biztosan nem lehet kreálni ami ATI/nVidiára is jó de gyártókon esetleg szériákon belül lehetne hozzájuk lefogatót csinálni de ehhez először nagyon sok adatot össze kellene gyűjteni hogy milyen chip köröl milyen távolságra vannak a lyukak...

MOD: tehát egyszerűbb lesz ha személyre lehet szabni!

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#16) Ryu válasza Router (#15) üzenetére


Ryu
tag

Azt hiszem kezdem kapizsgálni mire gondolsz. :C

[Szerkesztve]

(#17) Apol77


Apol77
tag

Kb mennyibe lenne egy ilyen blokk?

(#18) LukE válasza Router (#15) üzenetére


LukE
veterán

cserelheto leszorito vagy leszorito sok likkal.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Ryu válasza Apol77 (#17) üzenetére


Ryu
tag

Szia!

Valahogy így alkulnak az árak:

Blokk 3500-
Csap 2000-
Elosztó 1000-

Ezek előzetes számítások alapján jöttek ki. Így minden darab ''nyers'', azaz nincs festve, polírozva stb. Ehhez jönnek még az egyéni kérések (festés, leszorító, gyors csatlakozók, stb.).

(#20) Ryu válasza LukE (#18) üzenetére


Ryu
tag

Valami ilyesmire gondoltam én is, és végül is megoldható, ha van rá igény. További öteleteket is várunk.

(#21) Router válasza LukE (#18) üzenetére


Router
őstag

jaja!

www.reballing.hu/forum

(#22) Ryu


Ryu
tag

Még mindig várom az egyedi ötleteket, megrendeléseket.

(#23) ZaJanga


ZaJanga
tag

Hi Router
Herr Z ajánlotta, hogy forduljak hozzád vízpumpa vásárlás ügyben.
Tudnál v.mi infót adni?

Ámítástechnika

(#24) HERR Z válasza ZaJanga (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

Sajna már kifogyott a Laingból:(
ellenben neki akad pont egy:
Bővebben: link

(#25) Ryu


Ryu
tag

Hamarosan összeáll a saját vízhűtésem. A fent említett alkatrészekből. Teszek fel képeket, hogy megjöjjön a kedvetek az ötletek gyártásához és persze a vásárláshoz :U

Vízhűtésem:

Eheim 1046 pumpa 230v + fém gyorscsatlakozók
Légkondiciónáló radiátor 29x5x45 cm
Ordasi King 4R blokk (le lesz cserélve a képen láthatóra)
Plexi blokk lefogó
Fent kapható T elosztó + csap
4l desztilált víz + szemcsep fertőtlenítő (ha jól tudom)

Útóbbival még nincs feltöltve a rendszer, mivel a blokk még nincs a helyén.

(#26) Ryu válasza Ryu (#25) üzenetére


Ryu
tag

Kedvcsinálónak:
[kép]

További képek a komplett rendszerről, a blokkról, valamint a gépről, amibe belekerül.

Bővebben: link

(#27) rambo4ésfél válasza Ryu (#26) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Hi!
Az a klíma radi honnan és mennyiért van estleg tudsz még szerezni?

(#28) Ryu válasza rambo4ésfél (#27) üzenetére


Ryu
tag

Volt még kettő, azt Orbanoék megvették. Gondolom eladják miután kipofozták. Érdeklődj náluk.

Bővebben: link

Nekem már csak autó radiátorom lesz, vagy saját készítésű.

(#29) rambo4ésfél válasza Ryu (#28) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

És hol volt?
Bolt? Szerviz? Méhtelep? :DDD
és menyi volt ha nem titok?

(#30) Ryu válasza rambo4ésfél (#29) üzenetére


Ryu
tag

Ez egy érdekes történet. Matávnál klíma selejtezés során kértem el pár példányt. Persze hülye voltam, hogy nem nagy tételben hoztam, mivel látom, hogy sokakat izgat ez a radiátor. Ha lesz még szólok, igérem. De egyenlőre nem sok esélyt látok rá :(

[Szerkesztve]

(#31) rambo4ésfél válasza Ryu (#30) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Ok és köszi!
Éppen most tervezgetem egy ilyen radi összerakását és gondoltam ha épp van készen akkor miért ne

(#32) Ryu


Ryu
tag

Mivel láthatóan van igény a hőleadóra is, így linkelek egy képet, hogy jelenleg milyen radiátorunk van. Sajnos ebből is egy van, talán lesz több is. Akinek kell ne tartsa vissza magát.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#33) pini1020


pini1020
tag

engem a blokk érdekelne postázni tudtok????

Life's a piece of shit, when u look at it, life's a laugh and death's a joke, it's true. U will see it's all a show.

(#34) Ryu válasza pini1020 (#33) üzenetére


Ryu
tag

Pécsre vagy Szekszárdra személyesen, egyéb helyre posta.

(#35) Finwe válasza Ryu (#34) üzenetére


Finwe
őstag

Hello! Tudsz ramra való vízhűtő bordát csinálni?
Ráadásul olyan kellene amit ha fölszerelek, közvetlen mellé is lehessen egy ugan oylat rakni mert sajna nekem egymás mellett vannak a ramok:(

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#36) Ryu válasza Finwe (#35) üzenetére


Ryu
tag

Emlékeim szerint egy kétoldalas ram mérete 3,5 mm. Két memória foglalat közepe kb, 7,5 mm távolságra van. Erre a közelítőleg 7mm-re kellene két blokkot felfogni (hiszen mindkét ramra egy-egy párban). Azaz egy blokknak maradna 4,5 mm. Ráadás képpen ebbe lyukat is kellene fúrni. Ha jól tudom nagyon gyári ram vízhűtés sincs. Elég valószínűtlen, hogy ez így kivitelezhető. Ha legalább nem egymás mellé kéne. Esetleg hűtőborda? :B

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#37) Elvetemült


Elvetemült
csendes tag

Hali! Engem az érdekelne hogy honnan szerzitek a radiátort vagy hogyan készítitek?! Én is a sufnituning szerelmese vagyok de házilag szeretném elkészíteni a radit!
Tudtok valami ötletet adni?

Csak az nyer aki mer!

(#38) Ryu válasza Elvetemült (#37) üzenetére


Ryu
tag

Radiátort legegyszerűbben roncstelepről szerzhető. Persze sok munka lehet vele, attól függően mennyire van lerobbanva. Egyéni radiátor készítése elég munka igényes. Példának álljon itt ez:

Bővebben: link

Persze más ötletből kiindulva is lehet radiátort, illetve HŐLEADÓT készíteni!

(#39) Finwe válasza Ryu (#36) üzenetére


Finwe
őstag

Hűtőborda van rajta, csak láttam tesztet ami szerint megéri, és ha már lúd....
Nagy bánatom nekem, hogy egymás mellett vannak, de akkor töröm a fejem hogyan lehetne megoldani:((

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#40) Ryu válasza Finwe (#39) üzenetére


Ryu
tag

Esetleg egy rézcső beférne a két ram közé, csak a hőátadás nem lenne az igazi. Az a fél centi nagyon kis hely. Amúgy ha a rendszer 8-as csöveken alapul, akkor nem biztos, hogy jót tesz neki egy 2-3 mm-es rész. Szóval érdekes probléma. Szívesen megnézném azt a tesztet, szerintem tudnék belőle tanulni!

(#41) Finwe válasza Ryu (#40) üzenetére


Finwe
őstag

Itt van a teszt:Bővebben: link de az itt használt hűtőrendszer baromi nagy!

Arra gondoltam, hogy a ram két oldalán 4-4, összesen 8, 1.5mm átmérőjű rézcsövescke mehetne és akkor még nagyobb keresztmettszetet is kapunk mint
d=8-as rendszerrel. Bár így ránézésre lehet nem működik, nem nagyon folyna át a víz azolon a csöveken.

De van még1 lehetőség:

|-| r |-|
|-| a |-|
|-| m |-|

Itt 3mm az egyik és a másik oldal is, ahol 1mm a fal, és 1mm a hosszanti borda.
A két szélén legetne rászorítani, és tetején elférne (persze ügyesen) a csatlakozó.

Ez a második jobban tetszik, csak nem tudom mennyire kivitelezhető.

[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#42) Ryu válasza Finwe (#41) üzenetére


Ryu
tag

Szia!

Kicsit utána gondotlam, miután elolvastam a cikket. Megpróbáltam pontosan megmérni, illetve kiszámoni mekkora hely áll rendelkezésre két egymás melletti ram foglalatnál. Valahol emlékeim között 7,75 mm szerepel. (persze lehet, hogy alaplaptól is függ, mert ahogy nézem az IC-7esemet, iszonyat közel van egymáshoz a két foglalat). Természetesen ebből lejön a két ram chipjeinek mérete, ami 1-1 mm. Valamint a nyák méretének a fele, azaz 0,75mm. Így kereken 4,25 mm terület marad két egymás melletti ram között. Ha a hűtő oldalát mondjuk 1mm-esre választjuk, akkor már csak 2,25 mm marad. Azaz a kb 2 mm-es vájatokban áramolhat a víz. Ez is csak úgy fér el, hogy a ramok össze vannak kapcsolva ezzel a hűtővel, adott oldalukon. Mikor próbálgattam a saját rendszeremet, próbaként az Eheim -1046-os csatlakozójára ráeröltettem egy kisebb csövet. Pár perc után úgy kilőtte magából, hogy öröm volt nézni, pedig ez még a kisebbik pumpa. Tehát valószínű, hogy előbb-utóbb valami szét menne a rendszerbe. Persze ha az egész kisebb lenne, akkor még csak-csak. A másik adalék, hogy - ezt valahol olvastam - egy Geil ram 3,2 volton járatva nem érte el a 40 fokos hőmérsékletet. Ami legyen 38 fok. A víz ugye minimum szoba hőmérsékletű lehet, egy sima vízhűtéses rendszerben, ami 26 fok. A probléma, hogy a processzort kb. 38-43 fokon szokta tartani egy ilyen rendszer, tehát ha innét nézzük akkor ott tartunk, hogy elég a hűtőborda a ramokra. (ahogy az a példában említettt Geil-nél is megvan) Az igazság az, hogy csak pár próba után lehetne megtudni, hogy segít-e ez a ramokon. :F
Ami viszont biztos, hogy az én plexi házamban amíg nem volt 3 ventillátor, addig nem bírtam a Hynix d43-as ramot (225Fsb) 450 Mhz fölé húzni. Miután kapott egy szép bordát és jött a 3 ventillátor, mindjárt jobban bírta. Ha a processzor nem melegeden annyira, akkor most valahol (240Fsb) 480 Mhz-nél lenne.

(#43) Finwe válasza Ryu (#42) üzenetére


Finwe
őstag

Nekem 28-29fok a procim, a ramot is tudná hűteni, és az sem baj, hogy 2 ramra van 1 borda mert csak úgy fér el. (nálam most is van légáramlás)
Szerintem meg lehet próbálni ezt a rendszert
Utánakérdezek, hogy a réz teknológia mekkora méretekkel tud még dolgozni.

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#44) Ryu válasza Finwe (#43) üzenetére


Ryu
tag

Ezt én is megérdeklődöm, hogy mi az a legkisebb méret ami még nálunk működne...

(#45) Ryu válasza Finwe (#43) üzenetére


Ryu
tag

Egy kivitelezhető megoldás akadna. A két ram közé csak egy sima réz tömböt helyeznénk, az természetesen nagyobb lenne, mint a ram magassága, így lehetőség nyílna, hogy magát a tömböt hűtsük vízzel. :F

(#46) Finwe válasza Ryu (#45) üzenetére


Finwe
őstag

Nem lenne kicsi a hatásfoka? És mi van a külső részével a ramnak?

Bár lehet úgy csinálni mit egy sima mostani borda rajta, nem megy a víz közvetlen rá, csak hagyjunk fölötte is rezet és abban a ram fölött folyik át a víz.

Ez milyen lenne?

Ez a kép a kiinduló ötletem:Bővebben: link

[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#47) Ryu válasza Finwe (#46) üzenetére


Ryu
tag

Annyi már biztos, hogy fúrás ilyen méretbe kizárt (legalábbis a mi felszereltségi szintünkön). Viszont marni lehetséges, de ez azt vonja maga után, hogy a blokk ragasztva lesz. Ha ez nem gond, akkor léphetünk tovább. Ha megtaláljuk a közös nézőponot, akkor mehet a ram hűtő gyártás is. :))

[Szerkesztve]

(#48) Finwe válasza Ryu (#47) üzenetére


Finwe
őstag

Nekem nem gond a ragasztás, de nem lesz olcsó a gyártása, még elképzelni is macerás, bár remélem ez a nehezebbik fele.
Mit szólsz a képhez? (én persze rézből gondoltam)

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#49) Ryu válasza Finwe (#48) üzenetére


Ryu
tag

A kép nagyon jó, bár elég kicsi egy nagyobb jobb lenne, viszont én is így szeretném elképzelni a blokkot. A gyártáshoz persze ki kell próbálni, hogy melyik a legjobb megoldás. A méretekkel még mindig nem vagyok kibékülve, de hamarosan szét kell szednem a gépet (beköltözik a vízhűtés), akkor végre tudok jó számokat is mérni. Lehet, hogy úgy kéne, hogy a ram szabad oldalára egy nagyobb blokkot, a szembe nézőkre meg egy kisebb vájattal rendelkezőt. Meglátjuk, egy próba darabot megér. Esetleg nem tudsz valami pontosabb méretet a két foglalatnál?

(#50) Ryu


Ryu
tag

Interneten ezt találtam:

Bővebben: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.