Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Yaye válasza yerico (#34) üzenetére


Yaye
őstag

A fuji-k átka a SuperCCD. Egyszerűen szar. Nálunk két Fuji is megy, egy 602 és annak régebbi tesója, egy 4900, de mindkettő gyík képminőségileg. Apró részleteknél, pl távolról fényképezett falomboknál lehet jól látni, hogy egy textúraszerű mintát visz a képbe, mintha tömörítési veszteség lenne (mindezt persze tiff-nél is). Nagyon fájlalom, mert amúgy nagyon király gépecskék, én a 4900-ast szoktam használni (egész múlt hétig amíg valaki tönkre nem tette :((( ), és tényleg nagyon jól kezelhető, kézbeillő, tiszta fém, jók az opcióik és a szolgáltatások, ennek ellenére nagyon egyértelmű és egyszerű a kezelése, klassz a 6x zoom, egyszóval nagyon korrekt gép csak az a kaka CCD ne volna benne :(

Én is sokat nézegettem a Pana FZ-10-et. Az érzékenységi gond alatt azt kell érteni, hogy ISO400-nál többet nem tud. DE cserébe a zoom _teljes_ tartományán 2.8 a Leica optika fényereje!! Ez rettentő sokat számít, ha egy átlagobjektív 4.0-4.5 körüli fényerejét nézzük a zoom hosszabbik végén. És persze ott a képstabilizátor, ami megengedi hogy hosszabb időkkel, érzéketlenebb beállításon (kevesebb képzaj!) fotózz, mindezt a leghosszabb zoommal, azt hiszem ezt egyik konkurrense sem tudja. Tény hogy a kromatikus aberráció a hosszú zoomoknál erősebben jelentkezik, de a Leica nem épp mai motoros, úgyhogy a bazi nagy zoomátfogás ellenére is a Panánál csak átlagos mértékű.

Ami még atomi fontos szerintem egy gépnél, az a ceruzaakksis táplálás. Iszonyat drágák a saját akksik, és a kapacitásuk ezzel együtt is gyakran gyalázatos, míg egyetlen cerkaakksi manapság már 2000 mAh fölött jár. Az FZ-10 ezen a téren nálam bazinagy fekete pontot kapott :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.