Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Tapasztalatokat várok a címben szereplő két digit. fényképezőgépről. Elolvastam az Index-Digicam teszteket és ezt a két gépet találtam, ami árban és tudásban is megfelelne. Ha esetleg valaki tud hasonló kategóriájú, jobb gépet ajánlani, az se tartsa vissza a véleményét. Elolvastam az itteni főbb topicokat, de nem sok info volt bennük erről a két gépről.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Csodálkoznék, ha ezek egy árban lennének. Szvsz a Panasonic 40-60 %-al többe kerül, mint az Oly. Annyival pedig nem jobb a Panasonic.

Ezzel nagyjából megmondtam a véleményemet ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) Atlantis válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


Atlantis
veterán

Valóban drágább, kicsivel több, mint 20%-kal. Lehet, hogy ne jobb, de az a képstabilizátor nagyon vonzó pontja a Pana-nak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem tudom, a Depo szerint az Oly ára 118 eFt, a Pana ára 172 eFt. Ez kb. 45 %-os különbség.

Ha tényleg megkapod a Panasonicot 140 eFt környékén itthon garival, akkor az éri meg jobban.

Ha külföldön veszed meg, akkor 125-130 eFt-ig érdemes adni érte, mert külföldön az Oly is olcsóbb (kb. 100-105 eFt).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5) Atlantis válasza Donki Hóte (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, közbven kivágtam mind a kettőt, találtam jobb jelölteket:
Minolza Z2 vs. Olympus C-50650WZ. Kár, hogy nem lehet átnevezni a topicot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mivel az Olympus 5060-as nem a többi kategáriájába tartozik a zoom terén (csak 4x zoomja van, a többi általad említett gépnek min. 10x zoomja van) ezért mostmár nem tudom, hogy milyen gépet is keresel.

Talán egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy mennyit szánsz rá és milyen tulajdonságokat vársz el a géptől és mi ajánlanánk figyelmedbe gépeket.

(A Minolta formája számomra elfogadhatatlan, dehát ízlések és pofonok ... :D )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) Dassler


Dassler
őstag

Szasztok!

Engem az érdekelne, hogy most a C-765 AA aksikkal mükszik, vagy LI-ion(Li-10B) akkuval, mert a hazai infókban előbbi, míg a külföldi lapokon utóbbi található . A gyári oldalon is találtam ezt is, azt is :F a Li-ion teljesítnye picit kevésnek tűnik (1090mAh).
Amúgy szerintetek megéri a 4Mpixel a többlet árat az C-760(3,2Mp)-hez képest? Mondjuk ha A4-nél nem akarok nagyobb fotókat nyomtatni.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#8) yerico válasza Atlantis (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Először is gondold át, hogy kell-e neked a 10x-es zoom, igenlő válasz esetében pedig azt, hogy mennyit fogsz fényképezni nagy zoommal kevéssé világos helyeken. Ha sokat, és nem akarsz állványt használni, akkor a pana a te géped, amúgy az olympos.Nekem egy 740-esem van, és még fél év után is azt mondom, hogy a legjobb gépet vettem meg a kategóriájában.

(#9) Dassler


Dassler
őstag

Ja, és ha valaki rendelkezik valamelyikkel(760, 765), akkor leírhatná a véleményét is. THX

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#10) Bazsiii válasza yerico (#8) üzenetére


Bazsiii
tag

yerico:
nagyon egyetértünk!! Nekem is 740es van és sztem is a legjobb gép a kategóriájában! A 10 zoom pedig verhetetlen!
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#11) Dassler válasza Bazsiii (#10) üzenetére


Dassler
őstag

a 740-es miben különbözik a nagyobb számozású testvéreitől? ha megosztanád velem :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#12) Dassler


Dassler
őstag

...:o

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#13) Dassler


Dassler
őstag

nobady :O

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#14) Aranylo válasza Atlantis (#1) üzenetére


Aranylo
tag

Szerintem meg a Fuji S7000-es is szoba johet! Tudasra hasonlo az Olympus-hoz es a Minolta-hoz is.

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#15) Dassler


Dassler
őstag

na mind1...mehetek a levesbe

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#16) Dassler válasza Aranylo (#14) üzenetére


Dassler
őstag

Ezt az S7000-est pont láttam action-ben 139 pénzért...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) Atlantis válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

Max. bruttó 200-220-at szánok rá, ebben benne kellene, hogy legyen egy megfelelő formátumú 256MB-os kártya és ha kell AA akksik töltővel.
Igazából nem tudom, milyen területeken lesz használva a gép. Nagy zoom szükségességén én is gondolkodtam, végül is nem baj, ha van, de nem tudom, hol tudom majd kihasználni. A nagy zoom elvileg a képminőség romlását okozza, nem? Ráadásul nagyobb lesz a bemozdulás esélye, pláne, ha nincs képstabilizátor. Állványt semmiképp nem akarok. Elvárás, hogy min. 4MP-es legyen, lehetőleg minél jobb optikával (fényerő, blende és záridő).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Atlantis válasza Aranylo (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

S7000 képminőségét(részletgazdagság) sokan bírálták, ezért nem esélyes. Inkább legyen kisebb felbontás, de jobb optika.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Dassler válasza Atlantis (#17) üzenetére


Dassler
őstag

Amúgy itthon szándékozod beszerezni? Mert sztem pl Ausztriából berendeled, jobban jársz a legtöbb típussal. kb egy kategóriával vannak elcsúszva az árak, és 12,5kg-ig 20Euróért házhoz is jön. Persze csak egy javaslat (www.geizhals.at)

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#20) Atlantis válasza Dassler (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

A gari miatt jobb itthon. Meg nincs huza-vona a papírokkal.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) Dassler válasza Atlantis (#20) üzenetére


Dassler
őstag

ahham. mondjuk ja, még jó, hogy elég sűrűn megfordulok arra, így nincs gond a garanciával. Mondjuk pl egy Sony camerát spanyolban vettük potom 400EUR volt, és itthon is érvényes(íthető) a gari rá. Bár ez gondolom márkafüggő. Mostmár nincs huza-vona a papírokkal...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#22) Atlantis válasza Dassler (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem baj, nagy értékű cucc, nem akarok felesleges gondot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Dassler válasza Atlantis (#22) üzenetére


Dassler
őstag

jófan :))

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#24) yerico válasza Atlantis (#18) üzenetére


yerico
senior tag

Gondolkozz el egy kicsit a Fuji S602-n. Kicsit régi gép, de még mindig odaver az S7000-nek, az S5000-et meg megeszi reggelire. Persze ez meglátszik az árán is, de nagyon profi kis gép, kézzel állítható fókusz, stb. Ja, és az egyik legjobb képminőség, optimális 6x-os zoom.

(#25) yerico válasza Atlantis (#17) üzenetére


yerico
senior tag

A nagyobb zoom esetében nagyobb lesz a kromatikus aberráció, meg nagyobb lesz a hordótorzítás. Mindennek megvan az ára.

(#26) bwoay válasza Atlantis (#18) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Inkább legyen kisebb felbontás, de jobb optika''

Akkor már most szólnék, hogy az FZ-10 Leica objektívjánál jobbat nem nagyon fogsz találni a nagy zoomátfogású gépek között (a Canon S1 IS még hasonlóan jó, szintén képstabilizátoros, de csak 3 MP).
Különben Olympusból én a 750-est ajánlanám, ha 4MP a minimum, mert az újabbak szerintem nem igazán hoztak értékelhető változásokat, viszont a 750-en még van vakupapucs, ami hasznos lehet. (Ez a C-7xx széria szerintem nagyon jól sikerült,én csak a lassúságukat tudnám felróni,
meg számomra túl pixeles az EVF-ük képe a nagyítás miatt).
A Fuji s7000 szerintem is felejtős az s5000-el együtt,
viszont az s602z valóban egy halál-metál gép, és az ára sem olyan vészes, 150 rugó jelenleg (de a felbontása nincs 4MP, hacsak az ember nem kerget illúziókat a Super CCD-vel, és annak interpolált képével kapcsolatban).
A Minolta Z1, Z2 formája számomra is visszataszító,
és az LCD/EVF ''trükkös'' tükrös megoldása sem túl bizalomgerjesztő.
Az FZ-10-hez még annyit, hogy szerintem az a masina szabad téren, természetes fény mellett hozza igazán a formáját, akkor viszont nagyon jó fotókat készít.
Ellenben beltéren, lámpafénynél nem az igazi, pláne, hogy csak passzív AF-fel rendelkezik. Sport- , természetfotózásra bátran ajánlom akárkinek,
de családi összejöveteleken, ünnepeken való kattintgatásra nem ez a legjobb.
Bár az igaz, hogy széleslátószög tekintetében a 35 mm-ével jobb a többi nagy zoomal rendelkező gépnél, amik mind 38 mm-rel ''kezdenek''.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) zaba


zaba
tag

Használt gép nem érdekel?
Bővebben: link

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#28) Atlantis válasza yerico (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, sokan dícsérték, de úgy általában a Fuji nem jön be. Biztos jó, meg nagymúltú, de akkor sem szimpatikus.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) Atlantis válasza bwoay (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Ajjaj, elkeserít, amit írsz, mert majdnem az összes esélyes gépemet lehúztad. 750-es Oly sem rossz, de a 765-ös szerintem annak a javítása, több felbontást tud, meg a CCD is mintha más lenne. Külső vaku annyira nem lényeges (mondom most, aztán ki tudja, mit hoz a jövő).
A 5060-as Oly-ról nem mondtatok se jó, se rosszat, az még mindig esélyes. Kár, hogy 4x a zoom. Pentax 555-ről nincs tapasztalat?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Atlantis válasza zaba (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, nem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) I_Am válasza bwoay (#26) üzenetére


I_Am
veterán

A pana fényérzékenységi hibája a nagy optika (nagy lencsék) és a nagyobb ccd érzékelőnek róható fel. Viszont beltéren is kitűnő képek készítheteők vele, csak a záridőt kell kicsit nagyobbra állítani. Nekem csak a kistestvére van, de gondolkoztam sokat, hogy megveszem a 10-est. Beszéltem komolyan hozzáértő egyénekkel és azt mondták, hogy ha nem akarok A4-es méretben nagyittatni, akkor egy jó optika és 2Mp bőven elég. A5-ös méretig nem lehet észrevenni olyan nagy külnöbséget a két gép között. Viszont azt is elmondták, hogy mostanában nagyon a megalománia lett az úr és nem a minőség, mindenki a megapixelekre gyúr és csodálkozik, hogy ha egy távolabbi ojjektumot nem tud megfelelően fényképezni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) bwoay válasza I_Am (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nem tudom, hogy milyen fényérzékenységi hibára gondolsz, én ilyesmiről nem tudok. Amúgy meg nem azt írtam, hogy beltéren rossz képeket csinál, hanem azt, hogy ilyen célra nem ajánlanám, mert van ennél sokkal jobb választás. Elég csak arra gondolni, hogy egy AF segédfénnyel szerelt gép még gyertyafény mellett is könnyebben élesít be, mint a pusztán passzív rendszerű AF-fel szerelt gépek, mint amilyen az FZ-10.
Kistestvér alatt gondolom az FZ-1-et vagy az FZ-2-t érted,
én utóbbit használom jó 4 hónapja, mondhatni teljes megelégedéssel.
Papírképet idáig még nem hívattam elő, de ki fogom próbálni, csupán kíváncsiságból.
Ami a képméretet illeti: ha 300 dpi-s nyomtatást veszünk alapul (ezt nevezik fotóminőségnek), akkor egy 10x15 cm-es fotón már egy picivel több képpont van,
mint 2 millió, tehát ez az az elvi határ, aminél még kiváló minőségű fotó nagyítható egy 1600x1200-as képből. 13x18-as papírképhez már 3MP-re van szükség.
Ezzel persze nem azt mondom, hogy ha valaki 2MP-es képből csináltat ekkorát, akkor az nem lehet jó, de már észre lehet venni a különbséget (pláne, ha szakavatott szem nézi.)

Amit a megalomániáról írtál:
magam is tapasztalom, hogy még azok is előszeretettel vesznek 4-5 MP-es gépeket, akik (hozzám hasonlóan) kizárólag monitoron nézik a fotóikat.
A probléma lényege az, hogy az emberek a pixelszámot nem a felbontással, hanem a képminőséggel hozzák összefüggésbe. Ez szvsz a gyártók marketingjének köszönhető, hiszen ők értelemszerűen a nagyobb felbontású, tehát drágább gépekből akarnak minél többet eladni.
Sokan pedig nem mérik fel, hogy mire akarják/fogják majd használni a gépet,
hanem egyértelműnek veszik, hogy ami több megapixeles CCD-vel bír,
az a jobb, azt kell megvenni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) Dassler válasza Atlantis (#29) üzenetére


Dassler
őstag

Nekem is ez az Oly szimpi, csak az energiaellátását nemtom eldönteni, hogy milyen, a fentebb leírt információk fényében. Analóg gépem is Oly és én szeretem nagyon.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#34) yerico válasza Atlantis (#28) üzenetére


yerico
senior tag

Pedig megsúgom, hogy a 3 megapixeles gépek között ez a legjobb. De ha nem jön be, hát nem jön be.

(#35) Atlantis válasza yerico (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Elhiszem, dehát ez van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) bwoay válasza Atlantis (#29) üzenetére


bwoay
nagyúr

Én sajnos nem ismerem az 5060-ast, arról nem tudok mit mondani.
A 765-ös valóban újabb a 750-esnél, de én úgy látom (persze tévedhetek),
hogy érdemi javításokkal, újdonságokkal nem igazán rendelkezik (az viszont jó, hogy amint látom, a beépített vaku magasabbra nyit).
Nem akartam lehúzni a számításba jött gépeket,
meg az úgysem mérvadó, hogy én ezeket hogyan ítélem meg.
Elvégre ettől még lehet, hogy te pont ezek között
fogod megtalálni álmaid masináját,
az, hogy nekem milyen személyes kifogásaim vannak egyes modellekkel
szemben, az támpontnak szántam, hátha segít neked.

A Pentax Optio 555 egy nagyon komoly, csúcskategóriás kompakt gép,
olyan sokrétű szolgáltatásokkal, hogy ezen a téren biztosan nem hiányolnál semmit belőle. Emellett valszeg a legdurvább üzemidővel büszkélkedhet az újratölthető akkukkal rendelkező fényk.gépek mezőnyében,
mert valami 1800 mAh-s Li-Polymer akku hajtja, több,
mint 400 exponálásra elegendő áramot biztosítva egy töltéssel.

Közben utánajártam az 5060-as Olympusnak:
ez egy nagyon komoly gépnek tűnik,
én túlzásnak tartanám (mind felbontását, de főleg szolgáltatáskínálatát tekintve), pláne első gépnek.
Ilyen kategóriájú masinát (meglátásom szerint) konkrét céllal vesz
olyasvalaki, aki határozottan tudja, hogy milyen területre szánja,
és milyen elvárásokat támaszt vele szemben.
Kezdésnek azért sem tartom jónak egy ilyen komoly gép ''bevállalását'',
mert a kevésbé egyszerűen használató, több beállítást igénylő gép
akár el is veheti az ember kezdeti lelkesedését, és unalmassá válhat a fotózás.
Először még igazán úgysem lehet tudni, hogy az ember beéri-e majd szimpla ''egygombos'' kattintgatással full automata módban, vagy mondjuk azért szívesebben állítgatja maga a fehéregyensúlyt, fényérzékenységet, esetleg kedvet kap-e ahhoz, hogy akár teljes manuális módban is kísérletezgessen.
Első gépet ezért szerintem úgy érdemes választani,
hogy nagyon ne lőjjünk túl a célon,
de azért legyen adott a lehetőség a továbblépésre is, anélkül,
hogy új gépet kelljen venni.
Na jóvan, már megint nagyon belekezdtem a filozófiába, sorry

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#37) Atlantis válasza bwoay (#36) üzenetére


Atlantis
veterán

És mit ajánlasz első gépnek? Valóban komoly az 5060-as, de nem akarok másik gépet venni egy jó ideig.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38) yerico válasza Dassler (#33) üzenetére


yerico
senior tag

4 db AA NiMh ceruzaakksival kb 150 képet tud csinálni LCD-vel. Viszont, ha kezd lemerülni, akkor csak az utolsó képnél szól már, hogy féig lemerült.

(#39) Avicularia


Avicularia
veterán

Canon S1 IS-t nézted?
10x optikai zoom,képstabilizátor
Itt egy kimerítö tesz
Bővebben: link

(#40) bwoay válasza Atlantis (#37) üzenetére


bwoay
nagyúr

az rendben, de ez már félprofi felhasználás felé tendál :)
Szerintem az eddig felsorolt gépek közül bármelyik jó kezdéshez,
még az Olympusok is, pedig azok nem a könnyű kezelhetőségükről híresek.
Kell idő, amíg az ember elsajátítja a használatukat, és az AE is könnyedén csinál alulexponált képeket, de ha az ember kitanulja/ráérez, akkor kiváló fotókat lehet velük lőni, és szerintem (is) a 740 az egyik legjobb a 3MP-es nagy zoomátfogású gépek között.
Azért nem A legjobb, mert most, hogy már van Canon S1,
nem merném ezt így kijelenteni.
A Canon objektívje valszeg jobb valamivel, viszont képminőség tekintetében egyáltalán nem ismerem a gépet.
(mondjuk a többi Canonból kiindulva, nem lehet rossz.)

ez előbb akartam írni pár oldalt, csak kimaradtak:
dpreview.com
steves-digicams.com
dcresource.com

ha nem gond, hogy angol nyelvűek

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#41) Yaye válasza yerico (#34) üzenetére


Yaye
őstag

A fuji-k átka a SuperCCD. Egyszerűen szar. Nálunk két Fuji is megy, egy 602 és annak régebbi tesója, egy 4900, de mindkettő gyík képminőségileg. Apró részleteknél, pl távolról fényképezett falomboknál lehet jól látni, hogy egy textúraszerű mintát visz a képbe, mintha tömörítési veszteség lenne (mindezt persze tiff-nél is). Nagyon fájlalom, mert amúgy nagyon király gépecskék, én a 4900-ast szoktam használni (egész múlt hétig amíg valaki tönkre nem tette :((( ), és tényleg nagyon jól kezelhető, kézbeillő, tiszta fém, jók az opcióik és a szolgáltatások, ennek ellenére nagyon egyértelmű és egyszerű a kezelése, klassz a 6x zoom, egyszóval nagyon korrekt gép csak az a kaka CCD ne volna benne :(

Én is sokat nézegettem a Pana FZ-10-et. Az érzékenységi gond alatt azt kell érteni, hogy ISO400-nál többet nem tud. DE cserébe a zoom _teljes_ tartományán 2.8 a Leica optika fényereje!! Ez rettentő sokat számít, ha egy átlagobjektív 4.0-4.5 körüli fényerejét nézzük a zoom hosszabbik végén. És persze ott a képstabilizátor, ami megengedi hogy hosszabb időkkel, érzéketlenebb beállításon (kevesebb képzaj!) fotózz, mindezt a leghosszabb zoommal, azt hiszem ezt egyik konkurrense sem tudja. Tény hogy a kromatikus aberráció a hosszú zoomoknál erősebben jelentkezik, de a Leica nem épp mai motoros, úgyhogy a bazi nagy zoomátfogás ellenére is a Panánál csak átlagos mértékű.

Ami még atomi fontos szerintem egy gépnél, az a ceruzaakksis táplálás. Iszonyat drágák a saját akksik, és a kapacitásuk ezzel együtt is gyakran gyalázatos, míg egyetlen cerkaakksi manapság már 2000 mAh fölött jár. Az FZ-10 ezen a téren nálam bazinagy fekete pontot kapott :(

(#42) Atlantis válasza bwoay (#40) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad lehet, lehet, hogy elég egy 3MP-s is. Úgysem nagyon lesz nyomtatva, előhívatni meg elég a 18x13cm. Megnézem a Canon-t

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Atlantis válasza Yaye (#41) üzenetére


Atlantis
veterán

Neked is igazad van, én is jobb szeretem az AA akksit, kár, hogy sem a Pana, sem a Pentax nem ilyen. Engem még bosszant a Pana AF rendszere is, nem értem, hogy egy ilyen gépnél miért ezt hanyagolták el.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) bwoay válasza Yaye (#41) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nem rossz az a Super CCD,
szerintem teljesen jó irányú fejlesztés abban a tekintetben,
hogy még többet hozzanak ki egy Bayer CCD-ből.
Én inkább úgy gondolom, hogy a Fuji SW terén tolja el a dolgot,
pl azzal, hogy az újabb gépekben nem állítható a tömörítés mértéke
(az alapbeállítás pedig túl agresszív), csak RAW módban.
A tesztek szerint a Super CCD képe részletgazdagabb a hagyományos
CCD-kénél, az új Super CCD Sr pedig láthatóan jobb dinamikával is bír.
A fotozz.hu nemrég lezárult pályázatának első 3 helyezett képéből kettő
s602-essel készült, én nem hinném, hogy gyengébb képminőséggel bírnának,
mint a kategória többi 3MP-es gépe.
Viszont az tény, hogy te használod, és semmi okom kétségbevonni a tapasztalataid.

FZ10:
nem érzékenységi gondról, hanem valami hibáról volt szó.
Az igaz, hogy a maximális ISO 400 egyeseknek kevés lehet,
de ezek a (még) kompaktnak számító gépek elég ritkán tudnak ennyi fölé menni úgy,
hogy a képzaj elviselhető mértékű legyen
(az s5000 is csak 1MP-es felbontás mellett tud 800-at).
Amit a konstans 2.8-as fényerejú lencse és a képstab. kombinációja által nyújtott lehetőségekről írsz, az teljes mértékben így van, de azért a 4.0-4.5-öt átlagos fényerően nevezni szerintem túlzás. FELTÉVE, hogy ezt tartományként írtad,
mert ha tele állásra vontakoztatott fényerő, akkor helytálló!
Széleslátószögben 3.0-3.5-öt tartok jellemzőnek a kompaktokra.
Ami a CA-t illeti, szerintem sem vészes,
legalábbis az én képeimen teljesen elviselhető mértékű,
nagyon jó a Leica objektív ezen a téren (is).

Akksi téma:
hát igen, az FZ-10 akkuja csak 680 mAh-s.
Én olyan 250 képet tudok csinálni az FZ-2-vel két feltöltés között,
ami azért meglepően jó az akku teljesítményéhez képest (emlékszem, legelső alkalommal 263 kép után merült le).
Én különben úgy vagyok az akku dologgal,
hogy számomra eddig több előnye volt a Li-Ion akksinak,
mintha cerka Ni-MH-eket használna a gép.
Az biztos, hogy utóbbiból simán lehet 4-8, de akár még 16 db-ot is venni
egy Lithium akku árából, viszont az bármikor tölthető,
nem kell a lemerítéssel foglalkozni,
és eleve része a csomagnak, a töltővel együtt (ami hálózati adapterként is funkcionál, ez nem elhanyagolható).
Amikor a cerkaelemes gépet megveszi az ember, akkor rögtön invesztálhat töltőbe, meg két set (azaz többnyire 8 db) akkuba, hiszen itt nem igazán ajánlott rátöltögetni egy lemerülőfélben levő készletre.
Szóval van elég előny és hátrány mindkét megoldás mellett, viszont az is biztos,
hogy ha nekem még egy Li-Ion akkut kellene vennem a géphez 17e.HUF-ért,
akkor felkötném magam :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) bwoay válasza Atlantis (#43) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nem a Panasonic az egyetlen, amiről lehagyták az AF segédfényt, többek között a Pentaxon sincs, és a Canon S1-en sem. Az biztos, hogy gyenge fényviszonok között nem a legegyszerűbb jól beélesíteni, de mindegyiknél ott a lehetőség a manuális fókuszra (amit az FZ2-ről már nem mondhatnék el :) )
Ami a Pentax akkuját illeti:
erről az akkuról aztán nem nagyon hinném, hogy bármikor is cserbenhagyna, és minden fotózás elött nyugodt szívvel rá lehet rakni a töltőre.
Cerkaelemesek között egyébként a Canon A60/70/75 a csúcstartó(k).
550 exponálás a mért érték 4 db 1600 mAh-s MH akkuval,
és ugye tudjuk, hogy van azokból 2400-as is :Y

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46) Atlantis


Atlantis
veterán

Na, megnéztem a Canon tesztjét, hát van 1-2 bosszantó hibája(nincs AF és RAW/TIFF ebben sem) , de összességében nem rossz. Nem egyszerű dönteni: a Pana is tetszik, meg az Oly is, de ez sem rossz. Igaz, a Canon nem sokkal olcsóbb, mint a Pana és az utóbbi mégiscsak 4 MP és 12x zoom.



[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) bwoay válasza Atlantis (#46) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát, ha tudod, hogy 13x18-nál nagyobb papírkép nem kell,
akkor nem nyújt plusz a 4MP a 3-hoz képest.
A 12x-es zoom meg...ahol a 10x-es nem elég, ott...még mindig közelebb lehet menni :)
Igazából az a rossz a kezdeti gépkeresésben, hogy az ember kénytelen belátni:
bármit is választ, kompromisszumokat lesz kénytelen kötni.
Szerencsére ezek közül némelyeket nehezebb, másokat könnyebb megkötni,
csupán azt kell eldöntened, hogy te melyiket sorolod ez első ill a második kategóriába. Nomeg sokszor úgyis csak használat közben derül ki,
hogy pl amit először nagy hibának találtál, az valójában egyáltalán nem zavar, viszont a falra tudsz mászni valami olyasmitől, ami leírva egyáltalán nem tűnt zavaró hiányosságnak :)
Megmondom őszintén, én igazából olyan gépet szerettem volna,
ami 8 képet tud készíteni 1 mp alatt :D
Namost amíg erre nincs 1.3 millióm,
vagy meg nem jelenik egy jóval olcsóbb, ami tudja,
addig szerintem jól elleszek ezzel a kis Panasonic-kal,
és beérem 8 helyett 4 fps-sel :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#48) bwoay válasza Atlantis (#46) üzenetére


bwoay
nagyúr

AF amúgy van a Canonban, AF segédfény nincs, nem ugyanaz :)
RAW meg TIFF is kellene? Biztos vagy benne, hogy te még komoly utómunkát fogsz végezni minden egyes elkészített képen PhotoShoppal, vagy valami hasonló képszerkesztő programmal? Mert máskülönben nincs jelentősége.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#49) Atlantis válasza bwoay (#48) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak amiatt, ha elcseszem a képet, így könnyebb javítgatni rajta. Vagy ezt is rosszul tudom? Lehet JPEG-en is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#50) Atlantis válasza bwoay (#47) üzenetére


Atlantis
veterán

Ebben igazad van. Csak saját maga tapasztalhatja ki az ember.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.