Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4 lapot, de melyiket? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Angie™


Angie™
addikt

MSI:

865PENEO2PFS

http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=556



SOLTEK:

SL865PEL


http://www.soltek-computer.de/soltek/product/products_all.php?isbn_st=SL-865PE%2FSL-865PE-L



ASUS:

P4P800Gd SE


http://usa.asus.com/products/mb/socket478/p4p800-d/overview.htm



ALBATRON:

PX865PE PRO

http://www.albatron.com.tw/english/it/mb/specification.asp?pro_id=52



ABIT:

AI7

http://www.abit-usa.com/products/mb/products.php?categories=1&model=147


Nekem az Albatron pillanatnyilag a legszimpatikusabb, de azért kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#2) bug399


bug399
csendes tag

Abit-ra adok egy szavazatot.
Ezt a lapjukat nem igazán ismerem. De nézd meg az IC7 vagy IC7-G.

Commodore 64

(#3) Angie™ válasza bug399 (#2) üzenetére


Angie™
addikt

IC7-G kicsit már drága nem akarok túl sokat rákölteni..

az utolsó 3 lapom ABIT volt, kezdem már unni..:U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Viktor77 válasza Angie™ (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Ha nem tuningra kell, akkor bármelyik jó.

Ha extrém tuning kell, akkor IC7 (lásd aláírás! :) )!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Angie™ válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Angie™
addikt

úgy nézem az ALBATRON elég jó tuningban is..:U nézzétek meg a linket..:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) Gismo


Gismo
addikt

Sehogy!
Szerintem Abit-ot vegyél!



[Szerkesztve]

(#7) Angie™ válasza Gismo (#6) üzenetére


Angie™
addikt

ez most hogy jön ide?:D:F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) Egon válasza Angie™ (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Solteket, MSI-t nem vennék, Asus állítólag ''ciripel'' ha tuningolsz (néha még alapórajelen is; valamelyik topicban írta Fless), így marad az Albatron és az Abit.
Amennyire én tudom, az Albatron lapok azért a drágább kategóriába tartoznak... Szvsz az AI7 mellet szóba jön az IC7.
Asszem Springdale chipkészlet esetén, ha tuningolsz nem lehet aktiválni a PAT-ot... Emiat, ha nincs szükséged hálókártyára (és ha elég a 2 db SATA csatoló...), szvsz válaszd a ''sima'' IC7-et: még ''kerek'' IDE-kábelt is kapsz hozzá (ezzel spórolsz 1500 HUF-t, ha még nincs, és amúgy szeretnél...:D). Ami tapasztalataim szerint picit gáz az Abit lapon (a minőségibb konkurensek mellett), az az integrált hang... Ezt még kalkuláld be...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) westlake válasza Egon (#8) üzenetére


westlake
félisten

nalami tuningnal az ic7-max3 ciripel...

Play nice!

(#10) DonLeo válasza Angie™ (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

én az MSI-re szavazok, mivel én is ilyet készülök venni Sulinet-ben (32 bruttó)
egy az egyben ugyanez (PFS)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#11) westlake válasza Angie™ (#5) üzenetére


westlake
félisten

nem veletlenul. gigabyte profizmus....

Play nice!

(#12) westlake válasza DonLeo (#10) üzenetére


westlake
félisten

a srac pozitivumokat, es negativumokat var egyes gyartok lapjaihoz..
azert mert te msi-t veszel, neki is jo lesz?;]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#13) Angie™ válasza Egon (#8) üzenetére


Angie™
addikt

Az a baj hogy IC7 nagyon ritka mostanság, és ez is drágább a felsoroltaknál, ezért erre nem nagyon számítok.. a kábelek nem fontosak, mert úgy is TT uv aktív kábelek lesznek a gépben..:D

és mi a helyzet a SOLTEK lappal?? :))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#14) Angie™ válasza westlake (#12) üzenetére


Angie™
addikt

:C ez jóóó:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) westlake


westlake
félisten

mar regota torom a fejem, egy albatron kiprobalasan....
fizetes utan, ha fontos valakinek, le tudok egy 875 proII-t tesztelni..

Play nice!

(#16) YNAD


YNAD
csendes tag

.....ugyanaz a cipő szorít mint nálad bár lehet ,hogy asus párti leszek

p4c800 deluxe........ Ynad

ui: szimpstikus gyga ga8ik1100 is.

VELÜNK AZ ÚR

(#17) Angie™ válasza YNAD (#16) üzenetére


Angie™
addikt

ez mi?:D

''ui: szimpstikus gyga ga8ik1100 is'':))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#18) westlake válasza Angie™ (#17) üzenetére


westlake
félisten

gigabyte:)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#19) Angie™ válasza Angie™ (#13) üzenetére


Angie™
addikt

Miért nem vennétek SOLTEK-et?? van vmi tipus hibája??
Modding kiállításon volt egy gyönyörű 875P chipes, LILA Soltek lap.. senkinek nem tetszett?????:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#20) westlake válasza Angie™ (#19) üzenetére


westlake
félisten

az egyetlen jotulajdonsaga....
hu, ha meg bele is graviroztak volna: milka:DD

Play nice!

(#21) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Nekem egy p4p800-am van és még semmi gond nem volt vele! Nem nagyon tuningolok, de még sosem volt gond vele!

(#22) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Nekem egy p4p800-am van és még semmi gond nem volt vele! Nem nagyon tuningolok, de még sosem volt gond vele!

(#23) Angie™ válasza KriszBoy (#21) üzenetére


Angie™
addikt

Most már tudjuk hogy van akinek nem ciripel..:D

De azt is tudjuk hogy fLeSs szerint meg ciripel.. akkor most mivan?:DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24) westlake válasza Angie™ (#23) üzenetére


westlake
félisten

szerintem csak egy hibas/hibasan beforrasztott alkatresz okozza...

Play nice!

(#25) Angie™ válasza westlake (#24) üzenetére


Angie™
addikt

na mindegy..

szóval akkor még jöhetne némi infó, hogy mit miért érdemes, (és forditva) megvenni..:DD

a legolcsóbb 865PE chipes lap az ABIT IS7-E.. erre érdemes még pénzt költeni?:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#26) _Nünüke_


_Nünüke_
csendes tag

Még egy szavazat az Abit-ra. Igaz egy kicsit drága de szerintem megéri!

The sun is shining, the sky is blue, the dogs are fucking, I LOVE YOU!!!

(#27) dnacrew


dnacrew
tag

Nekem se ciripel a P4P800-am. Egy 2.4-es P4 megy benne 3-on, szóval tuning is van. Leghangosabb a radeon ventije.

Egy szavazat az ASUS-ra. Nekem minden téren bejött.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#28) DonLeo válasza westlake (#12) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nem csak én szavaztam csak úgy egy lapra, akkor már mindenkinek szólhatsz érte.
:D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#29) Sárpac válasza Angie™ (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

IS7 nem kell?
3gigás northwood 3,6on megy benne szinkronba a memókkal duálban!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#30) Angie™ válasza Sárpac (#29) üzenetére


Angie™
addikt

mennyi?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31) Angie™


Angie™
addikt

Esetleg ha vki tud még másik gyártótól, hasonló tudásu, és teljesítményű lapot , akkor ne szégyelje beírni..:F

PL: AOPEN ??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32) Angie™


Angie™
addikt

azt hittem azért nagyobb lesz a tolongás..:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#33) Sárpac válasza Angie™ (#30) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szia!
18k a vége 11hó garival!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#34) Sárpac válasza Angie™ (#30) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tegnap csak 5ig dolgoztam otthon meg nincs net!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#35) Angie™ válasza Sárpac (#33) üzenetére


Angie™
addikt

ááá, sorry de nekem ez nagyon sok..:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#36) Sárpac válasza Angie™ (#35) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hmm...
Azok közül amit felsoroltál nem mind drágább???

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37) Angie™ válasza Sárpac (#36) üzenetére


Angie™
addikt

a sokat úgy értem, hogy sokkal olcsóbban meg tudom venni, mint amit te írtál.. és nem a többihez képest sok..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#38) sz.j


sz.j
nagyúr

Azzal kezdem, hogy Abit AI7-es lapom van és nem vagyok megszállott tuningoló, de olykor ''húzom'' egy kicsi a gépet.
Ha most kellene vennem lapot, és lenne pénzem elég, akkor valószinű hogy az Abit IC7-Max3 és a Asus P4C800-E deluxe közűl választanék. De ha kicsit kevesebb pénzből kellene választanom újra és újra az Abit AI7-es lapot választanám!!!! Hihetetlenül stabil, relatíve sokat tud (DDRV 3,2V!!!, szuper stabil proci fesz., uGuru, stb), nagyon jól lehet tuningolni, és a PAT gond nélkül stabilan müködik !!!
És mindezt bruttó kb. 25.500 Ft-tól lehet kapni, két éves jótállással!
Ezekután döntsön mindenki saját elvárásai alapján.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39) Angie™


Angie™
addikt

up

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#40) Ruzso


Ruzso
tag

Abit IC7

Life could be so easy without PC.

(#41) Ruzso válasza Ruzso (#40) üzenetére


Ruzso
tag

Azért, mert gyors, szép, abit és 27500Ft-ért már lehet kapni boltban.

Life could be so easy without PC.

(#42) Angie™


Angie™
addikt

[L]http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_lp_us.jsp?PAGE_TYPE=US&CATEGORY_TYPE=LP&INDEX_TYPE=MB&SITE=US[/L]


na eeről kinek mi a véleménye??

DFI Lanparty 865PE

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#43) I_Am válasza Angie™ (#42) üzenetére


I_Am
veterán

Drága és 875-ös jobb is nála.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#44) Angie™ válasza I_Am (#43) üzenetére


Angie™
addikt

annyira nem drága 25K a 875-ös meg 10K val drágább..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#45) I_Am válasza Angie™ (#44) üzenetére


I_Am
veterán

Hát igen. De ennyiért vehetsz már egy IC7-et is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#46) Angie™ válasza I_Am (#45) üzenetére


Angie™
addikt

de az IC7 nem uv aktív, nincs hozzá uv aktív kábel..:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#47) I_Am válasza Angie™ (#46) üzenetére


I_Am
veterán

Viszont nem tudni, hogy a 865-ös lapka memotuningnál engedi-e a Pat-ot.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#48) Angie™ válasza I_Am (#47) üzenetére


Angie™
addikt

hát ezt tényleg nem tudni.. Nem tudom most már végleg eldönteni hogy mit vegyek..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#49) Angie™ válasza I_Am (#47) üzenetére


Angie™
addikt

akkkor véleményed szerint jobban megérné az ABIT IC7-G, a chip/PAT miatt, de nem lenne olyan extra felszereltségű mint a DFI LANPARTY 865PE..


Esetleg ami nagyon fontos lenne nekem, hogy lehessen benne asszinkronban futatni a ramokat a procival, vagyis 800mhz-es proci, menjen 333-as ramokkal..
És ha lehet akkor támogassa a lap a single chanelt is , ne csak a dualt..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50) I_Am válasza Angie™ (#49) üzenetére


I_Am
veterán

Single chanel megy az összes dual-os lapban. Olyat még nem láttam, hogy dual-os lap ne kezeljen single-be ramokat. Asszinkron is megy mindegyikben, lefele lehet állítani az összesben, felfele csak néhányban.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4 lapot, de melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.