Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Zed


Zed
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Mercury alaplapokról?
Van-e valami hibájuk, amiről esetleg tudnom kéne?
Sulinetes P4Celeron proci alá kéne.
(Természetesen a lap a Sulineten kívül van!)

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#202) Viktor77 válasza Zed (#201) üzenetére


Viktor77
titán

Háááát......

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#203) Zed válasza Viktor77 (#202) üzenetére


Zed
tag

Ne kímélj! :)
Mondjad!

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#204) Skica válasza erdoke (#200) üzenetére


Skica
őstag

IC-7 (síma) lapot próbáltam összerakni, de alapon jo-jó de tuning (200fbs-ről 25-re, 230-ra, 240-re 250-re) bármi beállítással dobott egy hátast.A Gigabyte lapom stabilitását namigazán hozta (ráadásúl drágább is és se LAN, se Coax digital out, se raid).Az ismerősöm is rendelt inkább egy Gigát. :C:C

.: No Comment Grp:.

(#205) Skica


Skica
őstag

Sorry 225-öt akartam írni.

.: No Comment Grp:.

(#206) Skica válasza Joey_the_man (#192) üzenetére


Skica
őstag

Azért én össze is marnám magam, ha ennyit áldoznék egy gép bővítésre és nem valami fényes eredményekkel kárpotólna érte. :C Gratula hozzá!(mármint a tuning procihoz.)

.: No Comment Grp:.

(#207) Joey_the_man válasza erdoke (#194) üzenetére


Joey_the_man
tag

Nincs külön tápellátása a karinak és alpból 1.55V. A levegőáramlással nincs gond, legalábbis sztem van egy elég jó kis házam ... http://www.radikalmod.hu/index.php?p=1&x=ga&y=23&PHPSESSID=fd3a1c5703b7b363b5b9e587fe187d35 ;]

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#208) bitfarkas válasza erdoke (#200) üzenetére


bitfarkas
őstag

Én is hezitálok most egy p4 konfigon, a kinézett lap az IC7, a proci 2,6 GHz.
Vajon megy-e a lap 400 MHz-es Samsung ramokkal duálban (2*512MB)?
Vagy alapból rendeljek hozzá Infineonokat?

(#209) bitfarkas válasza bitfarkas (#208) üzenetére


bitfarkas
őstag

Senkinek semmiféle tapasztalata?:O

(#210) SeftElek válasza bitfarkas (#208) üzenetére


SeftElek
csendes tag

inkább infineon a samsungból sok a kamu... és az ABIT(ECS) nagyon válogatós a ramokra dualban

(#211) SeftElek válasza Zed (#201) üzenetére


SeftElek
csendes tag

szerintem inkább Asrock mint Mercury .. de Te tudod

(#212) SeftElek válasza Pocak77 (#198) üzenetére


SeftElek
csendes tag

azért ajánlottak neked a 2,4 ből 533 ast mert a 2,4/800 szinte már sehol sem kapható és a 2,6/800 azért drágább mint a 2,4 533...

de tényleg inkább spórolj kicsit és vegyél 800as fsbst...

(#213) SeftElek válasza Pocak77 (#198) üzenetére


SeftElek
csendes tag

azért ajánlottak neked a 2,4 ből 533 ast mert a 2,4/800 szinte már sehol sem kapható és a 2,6/800 azért drágább mint a 2,4 533...

de tényleg inkább spórolj kicsit és vegyél 800as fsbst...

(#214) erdoke válasza Joey_the_man (#207) üzenetére


erdoke
titán

Tuninghoz adhatsz neki 1,6 V-ot, annyi nem fog ártani.
Az elég jó kis ház nézőpont kérdése, az enyémben szerintem jobb a légáramlás, és nem ennyire csicsás...;]

A legjobb aláírás a héten

(#215) erdoke válasza Skica (#204) üzenetére


erdoke
titán

:F
A Gigabyte lapok fényévekre vannak az Abit lapoktól tuningolhatóságot tekintve, különösen igaz ez a 875P-s lapokra. Például ilyesmi, hogy a CAS Latency nem állítható 2-re...:U
250-es FSB-t nálam a 2,8-as procival is viszi...:C

A legjobb aláírás a héten

(#216) erdoke válasza bitfarkas (#208) üzenetére


erdoke
titán

Az igazi Samsung RAM-ok kb. ugyanazt hozzák, mint az Infineonok. Szerintem mindkettővel fog dualban menni, 440 MHz-ig biztosan.
Ha egy helyen veszed a lapot és a RAM-ot, ki is tudod próbálni a dualt.

A legjobb aláírás a héten

(#217) Savatage


Savatage
csendes tag

Hi!
Ezzel van valakinek tapasztalata: ASUS P4C800-E DELUXE

Most MSI 875P Neo-m van. Elég jó deszka,csak az a gondom vele ha túlhajtom mindent reset -el a bios-ba. A 865-ös öccse elég jó kritikát kapott a tombshardware.com nál.

(#218) N.Y.P.D. válasza erdoke (#215) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

Azért a Gigabyte egyáltalán nincs ugy lemaradva,igaz eddig abit lapom volt,most is ufy volt hogy is7-tveszek.Sok álmatlam éjszakám volt mire is7ből ic7 lett,majd epox lapnál kötöttem ki,végül eljutottam hogy asusp4p800 vagy gigabyte 8ipe1000-L rev 2.A Gigabyte lapot vettem,az abithoz képest elég nagy csalodás volt a bios,ctrl+f1 el előjönnek a rejettet tunning menük.Abitnál meg minden pofon1szerű,szorzo igy ugy és ennyi.
A gigabyte lappal kapcs. nyitottam egy topicot ami végül is ehhez a témához vág:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30615 ,amihez még nem igazán kaptam helpet.

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#219) erdoke válasza N.Y.P.D. (#218) üzenetére


erdoke
titán

Az előző lapom Gigabyte volt, és elégedett voltam vele. Csak a tuningbarát jellemzőkről beszéltem, nem az általános minőségről.

A legjobb aláírás a héten

(#220) erdoke válasza Savatage (#217) üzenetére


erdoke
titán

A P4C800 Deluxe lappal sokaknak van jó tapasztalata, ez csak a Gigabit LAN típusában különbözik tőle (azon 3Com, ezen Intel CSA).

A legjobb aláírás a héten

(#221) N.Y.P.D. válasza erdoke (#219) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

Minőségben nem is lehet rá semmi panasz,mert tényleg igényes,és minden vhogy jó helyen. Nekem a 8ipe1000-L van,azért látszik rajta hogy kicsit csupasz,gondolok itt no dual bios,2db venticsatlakozó az egyik a procihűtőjé a másik meg ott van(igazán lehetne +1 hűtő,mert a ház hátlapjára nem lehet hűtőt tenni,tul messze van minden).Ugy ennyi hibája van igy,mondju kez se minőség,inkább pár jó dolog,ami ha lenne meg se szólalnék.
A másik amint,irtad a hogy nem tunningbarát.Ez teljesen nem igaz,elég stabil,birja tunningot, csak nem egyértelmű pár dolog.

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#222) Joey_the_man válasza erdoke (#215) üzenetére


Joey_the_man
tag

Ezt meg hogy érted?? Pl. egy Gigabyte 8KNXP elhiszem hogy jobb, moint egy IC-7, de míg azelőző 62e körül mozog, addig az IC-7 G már 45-től kapható..
Amúgy nekem MAX3-am van és lehet 2-re állítani a CAS-t, csak 3-ra nem de ezt már a 13-as BIOS orvosolja...

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#223) Joey_the_man válasza Joey_the_man (#222) üzenetére


Joey_the_man
tag

Bocs, de lehet hogy félreértettem a dolgot.. :B
Most te azt mondod, hogy a Gigabyte jobb az Abitnál vagy fordítva :F
Nem értettem pontosan melyik van fényévekre melyiktől... :)

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#224) erdoke válasza Joey_the_man (#223) üzenetére


erdoke
titán

Félreértetted. Egyiket se mondtam általában jobbnak a másiknál, csak tuningolhatóságról beszéltem, és ebben elég gyenge a 8KNXP.

A legjobb aláírás a héten

(#225) Joey_the_man válasza erdoke (#224) üzenetére


Joey_the_man
tag

Yah így már tiszta..

Ezt nem tudtam, de elég nagy szívás akkor ennyit kiadni érte... Nem is értem miért kerül ennyibe.. :F Nem hiszem hogy csak a neve miatt..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#226) klepto


klepto
addikt

Na most jutottam igazi dilemma elé :F
Az Abit IS7-E, és a Gigabyte GA-8S655FX is 19k nettó, vagyis egy árban van hajszál pontosan. :o
Akkor ezek után melyik legyen? Az elvileg olcsóbb sis, vagy az intel csipszetes lap? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#227) Docci válasza klepto (#226) üzenetére


Docci
senior tag

Abit is7-e m van, a választ te is kitalálod.

Erőt s erényt!

(#228) SeftElek válasza klepto (#226) üzenetére


SeftElek
csendes tag

attól függ mit akarsz egy jól működő lapot vagy egy kaparós sorsjegyet ... ;))

(#229) Skica válasza SeftElek (#228) üzenetére


Skica
őstag

ABIT lap vs. Gigabyte, olcsót vagy full extra szolgáltatást?Abit ? ha választanál az utóbbit 655FX inkább.

.: No Comment Grp:.

(#230) Skica válasza SeftElek (#228) üzenetére


Skica
őstag

Kezdem érteni a hozzá szólásod értelmét, kaparós sorsjegy ABIT, jól működő lap Gigabyte! :C

.: No Comment Grp:.

(#231) erdoke válasza SeftElek (#228) üzenetére


erdoke
titán

Megbízhatósággal eddig nem volt gondom, és a kaparós sorsjegyem sebességben fényévekre van bármelyik inteles Gigabyte laptól...;]

Mivel itt egy irodai gépről van szó, szerintem teljesen mindegy, a Celeron mindkettőt erősen lehúzza. Inkább a felszereltség, a garancia hossza, stb. alapján kell dönteni szerintem.

A legjobb aláírás a héten

(#232) klepto


klepto
addikt

Na hát eltolódott a gépvásárlás január közepére :(((
Úgy volt, hogy még karácsony előtt meglesz, de most nem fért bele anyagilag. Pedig már nagyon kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen lesz az AMD-hez képest :U
Itt az utolsó pár hozzászólás átment flembe, amolyan intel vs amd stílusba, csak abit vs gigabyte szereplőkkel. Azóta töménytelen tesztet olvastam, és a sis az intelhez képest a 3D marktban jelentősen hátrányba került, a memóriakezelésben pedig jelentősen előrébb áll.
Most csak írogatok picit, hogy egyrészt felhozzam a topicot, másrészt, hogy időközben ha vett valaki valami jó lapot megoszthassa velünk tapasztalatait. Titkon abban bízom, hogy elhangzik még valami tuti tipp az eddigieken kívűl. ;)
A cél összeg még mindíg a nettó 20k. ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#233) Szibilla válasza klepto (#232) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Nos, nem olvastam el a topic-ot, de kell egy szavazatot adnom a Gigabyte lapnak. Nekem egy 8KNXP van, tuning valóban nem túl erős, de szolgáltatásokban nagyon ott van. Ha irodai gép lesz, akkor viszont felesleges ilyen nagy tudású lap és az Abit is kiváló. Nekem egy tönkrement P4C800 helyett van ez a lap, de ha lett volna a boltban IC7-G, akkor azt vettem volna.
Szóval mérlegelni kell, milyen szolgáltatásokra van szükség és aszerint dönteni.

(#234) Szibilla válasza Szibilla (#233) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Sőt, az egyik havernak is elszállt az ASUS-a, ő is Gigabyte-ot vett helyette és nagyon szereti.

(#235) szasanyi válasza klepto (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha stabil, gyors alap és a kitűnő tuning lehetőség elegendő, a javaslatom:
ABIT BH7/BH7 RAID !

(#236) klepto válasza szasanyi (#235) üzenetére


klepto
addikt

Nem találtam róla infót az abit honlapon :U
Ezen milyen csipszet van? Tudnál róluk egy linket beszúrni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#237) tibibi válasza klepto (#226) üzenetére


tibibi
őstag

vegyél már végre egy is7e :))

(#238) klepto válasza tibibi (#237) üzenetére


klepto
addikt

Miért traktálod ennyire? Netán annyit szívtál vele, hogy most már legyen másnak is rosz? :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#239) szasanyi válasza klepto (#236) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt nem, de: I845PE, 1 AGP4x, 5 PCI, Realtek LAN, 4 USB2.0, 6 ch ALC650 optikai be-, és kimenettel, 1 db DDR400, vagy max. 2GB DDR333 modul.
P4 1.6A @ 2.4Ghz ! Kifogástalan, stabil, piszokgyors :)
Nem hivatalosan támogatja a 800Mhz FSB-t.
Nagyjából ennyi

(#240) Docci válasza klepto (#238) üzenetére


Docci
senior tag

1.szerintem ph-n senki se ilyen

2.Abit is7-e egy nagyon jo alaplap,már közel fél eve használom ,kifogástalanul megy.

Erőt s erényt!

(#241) Docci válasza szasanyi (#239) üzenetére


Docci
senior tag

845 is szupi,ilyet is használok :)
csak az msi nem abit

Erőt s erényt!

(#242) szasanyi válasza Docci (#241) üzenetére


szasanyi
félisten

Az MSI jó lapokat gyárt, a baj az vele, hogy sok esetben drágább (nem is biztos, hogy kevéssel) mint az ABIT :)

(#243) klepto válasza szasanyi (#239) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a tippet, de én min. i865, vagy azzal egyenértékű csipszetes lapot szeretnék. A 845 már nem elég időálló nekem :(
De azért köszi a tippet ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#244) szasanyi válasza klepto (#243) üzenetére


szasanyi
félisten

Szívesen :)

(#245) erdoke válasza klepto (#243) üzenetére


erdoke
titán

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTU0

Ha még nem vettél lapot, várd meg a Gigabyte SiS655TX chipsetes fapados lapját. Ez itt egy Asus fullos tesztje, és nincs aktív hűtés a NB-en, ezért tuningban nem az igazi. Persze neked őrült tuning elvileg nem is kell.
Alapon úgy húz, mint a 875-ös lapok!

A legjobb aláírás a héten

(#246) lakosk


lakosk
tag

abit IC-7

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#247) klepto válasza erdoke (#245) üzenetére


klepto
addikt

Megnézegettem a tesztet, és tényleg bíztató ;]
Remélem nem mahinált értékek... :U
Bár nem nagyon értem, hogy mi a külömbség az TX, és az FX között, ha találnál valahol egy ilyen összehasonlító tesztet, nagyon hálás volnék érte ;)
Mondjuk kíváncsi leszek az ilyen lapok árára, és kérdés még az is, hogy kapható lesz-e kishazánkban januárban. Ha igen, és csak 1-2 ezerrel lesz drágább a TX mint az FX, akkor nem kérdéses, hogy melyiket veszem ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#248) tibibi válasza klepto (#238) üzenetére


tibibi
őstag

lassan két hónapja nyúzom nonstop,de csak ajánlani tudom :C

(#249) klepto válasza lakosk (#246) üzenetére


klepto
addikt

Sajnos az már nem fér bele a keretbe, és ha jól tudom, akkor az 875-ös csipszettel van szerelve, ami pedig nem kezeli (hivatalosan) a 40Mhz-s procit, vagyis a cerkával nem kompatibilis, tehát nekem nem jó :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#250) erdoke válasza klepto (#247) üzenetére


erdoke
titán

Én is csak annyit tudok, amit a SiS oldalán a chipsetekről lehet olvasnai, magyarul a memóriaelérést fejlesztették tovább. Ami nagy előny az i875P-hez képest, hogy a 655TX a jó minőségű, de NEM AZONOS memóriamodulokkal is garantálja dual channelt! Gondolom, nagyjából 655FX árban lesz, tehát valamivel olcsóbban hozzá is lehet majd jutni.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.