Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A rendelkezésre álló keret max 20k. Ami fontos, hogy támogassa a 333DDR ramokat.
OFF
Még mielőtt el kezdenétek szapulni, nem nekem kell, hanem édesanyámnak, és csak! netre. A proci max. 2,2-es cerka lenne.
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) klepto válasza klepto (#1) üzenetére


klepto
addikt

Ja és elfelejtettem leírni, hogy a 20k természetesen bruttó.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) zsoltee10 válasza klepto (#2) üzenetére


zsoltee10
addikt

Asus p4pe, Abit is7-e, az is 20k körül van.

(#4) klepto válasza zsoltee10 (#3) üzenetére


klepto
addikt

Mondanál valamit bővebben ezekről a lapokról? Milyen csipszet, extrák, stb.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) Atlantis válasza klepto (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Az ASUS P4PE Intel 845PE chipsetre épül, szerintem az ASUS utolsó igazán jó lapja. Igazából ez lenne ideális a 333Mhz-es DDR-hez és a cerkához.
Viszont az Abit-ot jobban tudod majd fejleszteni, mert az intel 865-re épül, ergo dual memóriakezelést és 800QPB-t támogat.Ezutóbbi neked felesleges, de egy későbbi procicserénél még jól jöhet. Azt jó, ha tudod, hogy valószínűleg csak 320Mhz-en fogja hajtani a memóriákat. ilyen a chipset.
Ha később sem lesz komolyabb dologra használva a gép, szerintem vedd meg az ASUS-t, tényleg az az ideális ehhez a konfighoz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Hát nézd, kétféle alaplap van. Az egyik a MotherBoard, a máik meg a MainBoard. Régen volt egy ECS-em, az MainBoard volt, most meg NF7 van, az MotherBoard. Ennek ellénre én a Main-re szavazok, az egy jó kis konszern, szerintem több terméket adnak el, mint a Mother-os srácok.

"Még visszatérek!"

(#7) klepto válasza Atlantis (#5) üzenetére


klepto
addikt

Egy kisker árlistában az Abit IS7-E br. 23500.-, a sima IS7 br. 27500.- Mi a kettő között a külömbség? Ugyan itt az Asus P4PE-X br. 20500.-, a P4PE GBL br. 28875.- Szóval a két Abit, és Asus lap között mi a külömbség? Ez az Abit nem túl instabil? Hogyan sikeredett tipus? Esetleg más gyártó hasonló áron? Pl.: MSI, Gigabyte, stb.?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) Atlantis válasza klepto (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem más gyártóval a te esetedben nem érdemes foglalkozni- -X-es ASUS-t felejtsük el, az butított darab(nincs RAID, se Gigabit LAN). Ált. -X-es lapok csak összedobott példányok az ASUS-nál, én nem venném meg.
IS7 jól sikerült széria az Abit-tól,a két Abit között a SATA RAID és a Firewire port a különbség a sima IS7 javára.
Mint mondtam ,elvileg nem lesz baja az Abit-nak az cerkával és 333Mhz-es RAM-mal. apropó, nem írtad, hogy hány darab modulod van és milyen márkájúak. ha csak egy van és nem is akarsz többet, megintcsak felesleges az Abit, mert nem tudod kihasználni a duál DDR-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) klepto válasza Atlantis (#8) üzenetére


klepto
addikt

2db 256-os szamszungom van, de a duál nem hiszem, hogy nyerő lesz, mert az egyik 2 oldalas, a másik csak 1 :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) klepto


klepto
addikt

Ja és még valami: az eredeti Intel lapot integrált vga nélkül hogyé vesztegetik?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) erdoke válasza klepto (#1) üzenetére


erdoke
titán

A válasz eccerű, többen még szervert is építettek rá: Gigabyte GA-8SQ800. SiS655-ös chipset, dual DDR400-at is tud, 17 nettó körül láttam.
Esetleg az utódja is kapható már, azaz a legegyszerűbb kivitelű 655FX-es lap.

A legjobb aláírás a héten

(#12) klepto válasza erdoke (#11) üzenetére


klepto
addikt

Közönöm a tippet, de Intel proci alá Intel csipszetet szeretnék... :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) J.J. András válasza klepto (#12) üzenetére


J.J. András
őstag

nem kell ám csokizni a SiS-től, nagyon jó chipeket gyárt.....van a SiS655FX olyan jó, mint egy PAT nélküli i865 ....sávszéleségben tudja ugyanazt.....

http://www.sis.com/products/chipsets/oa/pentium4/655fx.htm

el kellett anyagi okok miatt adnom az ASUS P4P800 deluxe-ot, de lehet,hogy karácsony után SiS-es deszkát veszek(olcsósága miatt)...........

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) Atlantis válasza erdoke (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem ugyan Sys-hez még nem volt szerencsém, de elég ijesztő, amit néha hall róluk az ember.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) Atlantis válasza Atlantis (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, korán van: nem Sys-hez, hanem Sis-hez.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) erdoke válasza klepto (#12) üzenetére


erdoke
titán

Azt mondtad, olcsó és megbízható lapot szeretnél. Az előítéleteid rabja vagy...:O

A legjobb aláírás a héten

(#17) klepto válasza erdoke (#11) üzenetére


klepto
addikt

Na jó, megnézem a lapot, ha belinkelsz egy helyet róla ( lehetőleg magyar nyelvűt ) ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) klepto válasza J.J. András (#13) üzenetére


klepto
addikt

Mondj egy konkrét példát. Egy Abit IS7-E br.22k körül van, és elég jól fel van szerelve, és Intel csipszetes. Mondj egy konkrét Sis-es lapot, ami hasonlóan gazdag felszereltségű, de lényegesen olcsóbb :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) Atlantis válasza erdoke (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

És igaza van. Intel-Intel párosítás a legjobb és az is kijön az általa rászánt összegből. Akkor meg minek bajlódjon egy másodlagos chipset-tel?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) klepto válasza Atlantis (#19) üzenetére


klepto
addikt

Köszi, a ''védőbeszédet'' ;)
Nem tudna valaki teszt-linket az Abit IS7-E-hez? Esetleg személyes tapasztalatok?
Továbbra is várok egyéb ötleteket :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Hali! Nekem egy Abit IS7-E jelzesu alaplapom van. Teny, hogy nincs rajta Gigabyte LAN es Firewire de szerintem meg igy is tok jo. Ezt ajanlom.

if you fall seven times, stand up eight

(#22) Ronin válasza klepto (#20) üzenetére


Ronin
aktív tag

(#23) Docci válasza klepto (#20) üzenetére


Docci
senior tag

nekem is is7-e van 2.2-es cerkával :)
szerintem jo kis lap
ami kell az rajta van és ami rajta van az kiválo(részemről)

ára jo
megbizhato
stb
ajánlani tudom
hozzá sata vinyo azt kész

Erőt s erényt!

(#24) tibibi válasza klepto (#20) üzenetére


tibibi
őstag

hali amennyiben segítség :U két hete van lassan meg a gép is7e 2.2 cel 256ram nekem megfelel ha meg kevés lesz lecserélem a cerkát p4-re :DD szerintem ennyi pizért jó főleg,hogy nem kell a firewire meg a nagyobb lan. ha valami még érdekel kérdezz nyugodtan :DD hátha segíthetek ja http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256 . én ezt találtam gondolom már láttad.

(#25) t_ferenc


t_ferenc
őstag

ugyanez a felallas nalam is. mellesleg szuksegem lenne egy kis segitsegre.nagyon dilettansnak tunhet a kerdes de meg eddig nem volt Abit alaplapom. szoval, hogy tudom vele elerni a maximalis sebesseget minden tekintetben?
koszi!

if you fall seven times, stand up eight

(#26) tibibi válasza Docci (#23) üzenetére


tibibi
őstag

jé egy kolléga :C na tessék :C ja még annyi tegnap unalmamban megprobáltam húzni szó nélkül ment a 2.2 cerka 3.0

(#27) Notes


Notes
senior tag

Már bocs, de nem az volt az alapfelállás hogy netezéshez kell a gép? Mert ahhoz felesleges P4-es cucc. Sokkal olcsóbban is megoldható a dolog.

Romanes eunt domus!

(#28) tibibi válasza t_ferenc (#25) üzenetére


tibibi
őstag

(#29) t_ferenc


t_ferenc
őstag

ez tok szep de engem a bios beallitasai erdekelnek. nekem gyari hutom van egy 512 megas 400 MHzes ddr rammal 80 gigas maxtor sata vinyoval. szoval a biosban mit boveszkedjek legyszi?

halas koszonet.

if you fall seven times, stand up eight

(#30) tibibi válasza Notes (#27) üzenetére


tibibi
őstag

kicsit off hátha játszani is akar a mama on :DD csak vicc vót.

(#31) tibibi válasza t_ferenc (#29) üzenetére


tibibi
őstag

hát pedig ott van olvasson uram vitus kolléga leírta,de nem kellene össze rondítanom a topikot. :))

(#32) klepto válasza tibibi (#24) üzenetére


klepto
addikt

Van egy 10/10Mbit-es ethernet kártyám, úgyhogy másik lanra nincs szügségem, meg lanpartira sem szoktam járni ;]
A firewire meg egyenlőre felesleges, később meg ha kellene, megveszem külön kártyán.
És milyen a P4 Celeron? Mondjuk gondolom netre tökéletes, de ha tényleg én is játszani akarok rajta, akkor mire számítsak? Nekem egy 1,8Xp-m van, ami 1539Mhz-s valós órajelen megy. Ehez klépest egy valós 2,2Ghz-s órajelű cerka menyivel lassabb, vagy gyorsabb?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) t_ferenc válasza tibibi (#31) üzenetére


t_ferenc
őstag

koszi es bocs
meg ''ujonc'' vagyok hehe
most olvasgatom a cuccot
meg egyszer koszi

if you fall seven times, stand up eight

(#34) klepto válasza t_ferenc (#33) üzenetére


klepto
addikt

Ne is törődj vele! Mindanyian újoncként kezdtük ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) tibibi válasza klepto (#34) üzenetére


tibibi
őstag

az aida szerint mem olvasás 2033mb/ms írás 739mb/ms ami nekem nem sokat mond,de mindjárt csinálok egy 3d mark-ot is.egyébként amivel én szoktam játszani azzal nincs gond pedig a vga egy ati 9200se 64mb :O ja,hogy mivel mohaa ,cm3, settlers 4

(#36) klepto válasza tibibi (#35) üzenetére


klepto
addikt

Érdeklődve várom :)
Nekem egy Radeon 9100-m van, szintén 64Mb rammal, így mérvadó lesz az eredmény ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#37) tibibi válasza klepto (#36) üzenetére


tibibi
őstag

kicsit várnod kell mert elkel mennyek megjött a sárkány :DD egyébként hátha ide téved vitus ö többet tud a lapról .

(#38) klepto válasza tibibi (#37) üzenetére


klepto
addikt

Kár, pedig kíváncsi lennék arra a tesztre :O
Futtasd le a kedvemér, és írdd ide a pontodat légyszi! :U Max 5 perc az egész... ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39) erdoke válasza Atlantis (#19) üzenetére


erdoke
titán

ÁÁ. SiS648 óta nagyon jók az inteles SiS chipsetek.

Egyébként a legolcsóbb megoldás (csak 533-as P4-ig viszi a procikat):

ECS P4S8AG SiS648, Xabre200 64MB, LAN, USB2.0,6ch.,DDR400
nettó 13 920, bruttó 17 400 Ft. Videokártya included.:)

A legjobb aláírás a héten

(#40) erdoke válasza erdoke (#39) üzenetére


erdoke
titán

Úgy értettem, hogy csak netre kiváló az az integrált chip. Egyébként lehet majd fejleszteni később (amikor már kevés lesz netre:D) 533-as olcsó használt 2,8-as procival, meg 400-as DDR-el. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#41) tibibi válasza klepto (#38) üzenetére


tibibi
őstag

na itt vagyok 4784 pont :F ez sok vagy kevés nem tom :U ,de most fel nyomom 3.0 és megnézem ugy is

(#42) Viktor77 válasza klepto (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Abit BH7. Olcsó, stabil, tuningra jó, mi kell még. Talán még BD7-II, ilyenem volt is, ez is nagyon jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) tibibi válasza tibibi (#41) üzenetére


tibibi
őstag

na de legalább kiprobáltam :) szóval 3.0 ghz újraindult :F 2.7ghz aida mem.olv.2833 mem.ír.1017 3d 4957 pont :F a lényeg szerintem egy normális proci+vga biztos sokat dob rajta ; én csak ajánlani tudom,mert késöbb tudod fejleszteni.

(#44) erdoke válasza Atlantis (#19) üzenetére


erdoke
titán

Hmm. Elfelejtettem odaírni, hogy te is az előítéleteid rabja vagy.:)

Tényleg, melyik volt az utolsó SiS inteles lapod? Esetleg közeli ismerősödnek...;)

A legjobb aláírás a héten

(#45) Docci válasza tibibi (#43) üzenetére


Docci
senior tag

üdv
kapásbol 3 ghz-en kiprobálni nem jo dolog mert ez lesz a vége
csak kicsivel emeld az fsb-t ,ha ugy jo ,akkor tovább addig mig a végét nem éred el
én ajánlom ezt: (szeintem ezen menni fog) elvileg ezn probáltad az aidat
fsb:125
igy 2750mhz
mem:3:4
igy a mem 333mz-en ketyeg
agp/pci fix legyen

tehát az hiszem a 2 vagy a 3 sor igy nézzen ki
125/66/33

ui:a 47xx kevésnek tűnik
de te tudod

Erőt s erényt!

(#46) tibibi válasza Docci (#45) üzenetére


tibibi
őstag

szerintem is kevés,de egy 9200se :( neked hány fokos a proci?

(#47) klepto válasza tibibi (#41) üzenetére


klepto
addikt

Nekem 5934pontom lett, a most lefuttatott 3D marks alapján. Te, vagy valaki meg tudná mondani, hogy ez a külömbség a proci, vagy a vga miatt van-e? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#48) klepto


klepto
addikt

UP
Egy kis topicfelhozás... :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49) Atlantis válasza erdoke (#44) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm szépen. :)
Őszintén, ha meglenne a pénzed az Intel-re, te megvennéd a Sis-t?

Anno ASUS P4S8x-szel már volt dolgom. Nem mondom, hogy nem volt stabil, vagy bármi gond is lett volna vele, de nem győzőtt meg és inkább vettem helyette egy P4B533-at.Pedig az jóval kisebb felszereltségű volt. Igaz, ehhez erősen hozzájárult, hogy a boltban, ahol vásárolni szoktam, erősen szidták a Sis-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#50) Atlantis válasza Atlantis (#49) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, és mielőtt sasszemmel kiszúrod:), hogy korábban azt írtam, hogy nem volt dolgom Sis-szel, az előzőleg említett lap csak 1 hétig volt nálam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.