Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surv


Surv
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amihez segítséget szeretnék kérni.

Adott egy lakás, amely elég nagy alapterületű és van benne 4 db Wi-Fi kártyával felszerelt számítógép, valamint egy ethernet kártyával ellátott fax-nyomtató.

A feladat az lenne, hogy mind a négy gép lássa egymást a vezeték nélküli hálón, mind a 4 tudja használni az internetet egymástól függetlenül (ne kelljen bekapcsolva lennie plusz gépnek), és mind a 4 tudja használni a nyomtatót (megintcsak ne kelljen plusz gépnek bekapcsolva lennie).

Milyen megoldást javasoltok?

Láttam olyan Wi-Fi eszközt, ami bármilyen ethernet porttal rendelkező eszközt Wi-Fi eszközzé ''alakít''. Gondolom ez jó a nyomtatóhoz.

De a belső háló és az ADSL? :F

Kérném a segítségeteket.

Köszönettel.
Surv

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#2) micro válasza Surv (#1) üzenetére


micro
addikt

Egy wireless router kell neked, aminek az egyik LAN portjára a nyomtatót kötöd.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) Surv válasza micro (#2) üzenetére


Surv
tag

Értem. A linksys az erre a célra megfelel ugye?

Ez esetben ''simán'' összekötöm a routert és a nyomtatót UTP patch kábellel és a többi történet már ''csak'' konfigurálás?

Ez esetben működni fog a belső háló és kilátnak a gépek is a netre? Mondjuk az se lenne baj, ha befelé nem látna senki, de gondolom ezt lokál firewallokkal vagy a routerben lévővel lehet szabályozni.

Jól gondolom?
És persze köszi.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#4) micro válasza Surv (#3) üzenetére


micro
addikt

Pontosan.
Linksys-t még nem használtam, de biztos jó az is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) Surv válasza micro (#4) üzenetére


Surv
tag

Köszi, ez nem hangzik elsőre bonyolultnak.
''Sima'' routert már konfigoltam, gondolom ez sem lehet sokkal ütősebb.

A másik kérdésem ami lenne ezzel kapcsolatban: a biztonság.

Mivel az eszközök elég nagy hatótávolságra elbeszélgetnek, gondolom célszerű titkosított csatornát használni. Ez is csak egy ''kapcsoló átbillentéséből'' (értsd: konfigolásból) áll vagy kell hozzá valami extra ezen felül? Arra gondolok, hogy pl. ismeri-e vajon minden Wi-Fi eszköz azt a titkosítási módot, amit majd a Wi-Fi router használ? Vagyis ki lehet-e választani ilyet?

Feltételezem, ha nem az a cél, hogy mondjuk CIA szintű biztonságom legyen, de azért azt sem szeretném, ha a sarki fűszeres a mikrohullámú sütőjén lássa, amit én a képernyőmön, akkor az alap titkosítások már elégségesek lehetnek. Vagy nem?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#6) Ergil válasza Surv (#5) üzenetére


Ergil
aktív tag

A routerben egy vagy több karatkter vagy számsorozatot kell megadnod, amit a titkosításhoz fog használni. A gépeken ugyanezeket kell majd megadnod. Azért ne várj majd óriási sebességet, ha mindegyik Wi-fi kártyával kommunikál.

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#7) Surv válasza Ergil (#6) üzenetére


Surv
tag

Köszi.
De ha drágább eszközt veszek? Amelyik 54 Mb/s-el kommunikál? Jó volna, ha a titkosítás nem menne a sebesség rovására, ez jelen esetben nem pénzkérdés.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#8) Ergil válasza Surv (#7) üzenetére


Ergil
aktív tag

Valamennyire mindenképpen a sebesség rovására megy, választhatsz 64-bites, vagy 128-ast, ha jól emlékszem. Igazán netezés közben nem hizsem, hogy megérzed, de nagyobb file-ok mozgatásánál igen.
A legjobb megoldás, ha tudod kombinálni a dolgot, és kábellel kötsz össze amit tudsz

Az újabb eszközök biztos sokat fejlődtek. Figyelj oda, mert a jel erőssége is befolyásolja sebességet, vagyis legyen mindennek normális antennája (gépnek, routernek)

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#9) Surv válasza Ergil (#8) üzenetére


Surv
tag

Sajnos kábellel nem tudok összekötni semmit, mert a mobilitás lenne a lényeg, ráadásul folyamatosan. 4 laptopról van egyébként szó, amelyből kettő PCMCIA-s Wi-Fi, kettő meg alaplapi.

A jel erősséggel mit tudok tenni? Gondolom az adott egy-egy helyiségben pl. falvastagság, meg ilyenek függvénye, nem?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.