Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Toldo


Toldo
csendes tag

Ebben a topicban is beindúlt a kezdő hsz bővítése, thx emitter.
Ha van valami jo leírásod amit érdemesnek találsz arra hogy bekerüljön , küld el nekem mailben (Batman) és megnézem én is.

+++++++++++++++++++
Hálózati szereplők:

-ADSL, Wlan-Router, PC-k (legalább az egyik kábelen)


+++++++++++++++++++++++
ADSL (Fixed IP/Static IP):

-kapott cuccok: usernév/jelszó, IP-cím, átjáró (gateway), DNS-cím(ek)


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Wlan-Router beállításai:

-FONTOS! Ha van szoftveres tűzfalad, (mondjuk WinXP beépítettje) a próba idejére kapcsold ki

-természetesen minden router-beállítást a routerhez kábelen csatlakozó gépről csinálsz!

-ha vmit elrontottál és nem sikerül visszalépned a routerba, reseteld! Ez le van írva a kézikönyvébe, de általában egy kis pöcköt kell sokáig (mondjuk 0.5-1 percig) nyomva tartani, ezzel gyári állapotába helyezted a routert, kezdhetsz minden itt leírtat előről :)

-belépés a routerba: böngészőbe beírod a router IP-jét, ez le kell legyen írva a kézikönyvében
-először is változtasd meg a router kezelőfelületéhez a belépési jelszót (biztonság miatt)

-az itt leírt angol kifejezések routerenként eltérően lehetnek megfogalmazva, de azért kis fáradtsággal meg lehet találni minden routerben a megfelelő opciót
-ami itt nincs leírva, az nagy valószínűséggel nem fontos az átlag júzer számára :)


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Router operating mode: Gateway (talán Setup/Advanced routing alatt?)

Internet Connection Type: fixed IP (static IP)

IP-address: IP, kaptad
Subnet Mask: ha nem írja be automatikusan, akkor 255.255.255.0
Gateway: az átjáró IP-je, kaptad
Static DNS 1: amit kaptál
(Static DNS 2: amit kaptál)

Router IP:
Local IP address: 192.168.1.1 (eltérő lehet routerenként)
Subnet mask: 255.255.255.0

DHCP-server: enable
Starting IP address: 192.168.1.2
(a lényeg az, h csak az utolsó hármas csoport térjen el a router IP-jétől, szal ha az övé 192.168.2.1, akkor a Starting-IP legyen 192.168.2.x)
Client Lease Time: minél nagyobb értékű legyen (azt állítja, h milyen gyakran osszon ki a router új IP-t a kliensgépeknek, ilyenkor megszakad a kapcsolat, majd az új IP-vel újra feláll)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Wireless network mode: ha minden eszköz tudja a G-t akkor G only
ha legalább egy csak B-t tud, akkor B+G mixed
ha csak B-s eszközök vannak, akkor B only
Wireless SSID: mindegy, mit írsz be, csak jegyezd meg (a lényeg, h változtasd meg a gyárit a biztonság érdekében)
Wireless SSID broadcast: Disable
Channel (adó-csatorna): mindegy, mondjuk legyen 11 (akkor állítsd át, ha zavaros a csatorna, sokszor bizonytalan, akadozó a kapcsolat, ilyenkor lehet, h más eszköz bezavar)

Wireless security: (ha a router tudja, wpa-psk, ez a legbiztonságosabb, ha nem tudja, sima WPA, vagy csak WEP) a lényeg, h minden wlan-eszköz azonos security-beállításokkal rendelkezzen, WPA Pre-shared key
Algorithms: Tkip vagy AES (ez végülis mindegy)
Shared Key: megadsz egy összevissza betűkből-számokból álló kódot, de jegyezd fel valahova, ez fontos! (min. 8 karakter legyen)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Wireless MAC-filter (csak ha maximális biztonságot akarsz, ekkor csak a listán szereplő eszközöket engedi a hálózathoz csatlakozni): Enable
Permit only PC-s listed: a listához hozzáadod a te wlan-kártyád MAC-címét,
amit a START/Futtatás/cmd paranccsal tudsz megnézni.
A megnyíló ablakban beírod a következőt: ''ipconfig /all'' (xp alatt legalábbis így kell)
Itt kiírja a MAC-címedet (=fizikai cím)

Router firewall: ez a router hardveres tűzfala, kapcsold be! (enable)

végül a router Status-oldalán tudod a beállított dolgokat ellenőrizni


+++++++++++++
Wireless gép: (érdemes a legfrissebb illesztőprogikat felrakni a hálókártyákhoz; XP-t feltételezek)

- legfontosabb: bizonyosodj meg róla, hogy be van kapcsolva a wlan-rádióadó.
Ezt jelzi a laptopon egy kis led, ha világít, jó. (általában antennát jelképez)
Ha nem ég, akkor neked kell bekapcsolni pl. Fn+F5-tel (ez gépenként eltérő lehet)
Vagypedig kicsit bonyolultabb úton:
Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vez.nélk.Hálózati Kapcsolat/
Itt a ''Csatlakozás a következő használatával:'' mező alatt van egy Beállít gomb, megnyomod
Advanced fül (ha nem az, akkor sajnos neked kell megkeresni, de itt lesz valahol)-> Wireless ON
Ezzel be is kapcsoltad, ennyi.
Ha így sem megy, lehet, hogy kézzel, egy fizikai kapcsolóval kell bekapcsolni,
ez valószínűleg a laptop alján van

-újra Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
-> Általános fül:
használt elemek:
-mindent bepipálsz
-TCP/IP tulajdonságok:
IP-cím: auto lekérés
DNS-cím: auto lekérés
Speciális gomb: auto metrika

->Vezeték nélküli hálózat fül:
-pipa be: A hálózatot a windows konfigurálja
-előnyben rész. hál. Hozzáadás:
-SSID:ide beírod azt az SSID-t amit a routerben adtál meg
Hitelesítés: WPA-PSK, Titkosítás: TKIP (a lényeg, h uazt állítsd be mint a routerben), ha nem tud a hálókártyád WPA-t, csak WEP-et, akkor a routerban is WEP-et kell beállítanod
Hálózati kulcs: WPA esetén 2x beírod a routerben megadott Pre-shared key-t



++++++++++++
Kábeles gép:

-a Helyi kapcsolat TCP/IP-protokoll tulajdonságainál a fentebb leírtakhoz hasonlóan beállítasz mindent auto-ra
-a hálózat létrehozásához, és fájlmegosztáshoz végig csinálod az alább leírt megosztási lépéseket

__________________________
***MEGOSZTÁSHOZ FONTOS!***

-lehetőleg kapcsold ki a win-tűzfalat, ha van más szoftveres tűzfalad, az jó,
abban engedélyezd a többi gép és a router IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is
(erre neked kell rájönnöd, h hogyan - tűzfalanként eltérő)

-megosztod a megosztani kívánt mappákat, meghajtókat (jobb gomb rájuk, Megosztás és biztonság
->itt értelemszerűen megadod a kért adatokat)

-Helyi hálózathoz szükséges még beállítani:
-Vez.pult/Hálózati kapcsolatok, itt valszeg baloldalon van olyan,
hogy ''Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása''
-Kapcsolódás módjánál 2. opció (helyi átjárón, vagy másik gépen keresztül)
-Szgép leírása: mindegy
-Szgép neve: mind1, de ékezet nélkül legyen (Laptop vagy CSALAD, ilyesmi)
-Munkacsoport neve: mondjuk OTTHON (uezt kell a másik gépen is beírni!)
-fájl- és nyomtatómegosztás engedélyezése->ezt válaszd
ezután beállítja a kapcsolatot, a folyamat végén válaszd a ''Befejeztem a varázslót a többi gépen is.'' (mondjuk asszem mindegy, h mit választasz itt)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime



Sok sikert (és türelmet) a beállítgatásokhoz!!!



ui.: Ha így sem megy, írj ebbe a topicba!


A Hozzászólást szerkesztette Pompi, 2006.09.20 13:55-kor.

(#2) rdi válasza Toldo (#1) üzenetére


rdi
veterán

Csak mivel karácsony van :) :
erről többezer topic és többmillió hozzászólás van, különös tekintettel az XP és Me közötti kapcsolatra.
Mivel nálam :
1) engedélyezett az adsl továbbadása ingyenesen;
2) két XP -és gépem van

könnyű volt a dolgom, az XP hálózati varázslójával.

Így viszont nem tudom, hogy nálad miként kell. Marad a kereső ....
Először csak találd meg a legnagyobb ilyen topicot, aztán azon belül keress az Me (v. Millenium szóra) :DD

esetleg ilyen címszavak, : hálózat otthon, otthoni hálózat; netmegosztás; adsl megosztás; stb... :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#3) Protezis válasza rdi (#2) üzenetére


Protezis
őstag

Bocs, de Windows Millennium. :)
A Windows Millenniumban tuti 2 n, amúgy meg valahol így látom, vhol úgy ;]

(#4) rdi válasza Protezis (#3) üzenetére


rdi
veterán

hüje BG :))
nyelvtopic.
De attól függ, hogy letinosan, vagy ánglus nyelven írod-e, bár a latin alapú nyelvekben ritka a hosszú mássalhangzó :))
lehet, hogy magyarul millennium ??

Fej! Tor! Potroh!

(#5) DDL válasza Toldo (#1) üzenetére


DDL
őstag

Szerintem már túlhaladott ez a megosztás. Vegyél egy xDSL routert. Egyszerű, biztos, tűzfal is van és nem kell mennie a Te gépednek is ha a másikon szeretnének netezni. Igaz drágább, de villanyszámlában gyorsan visszajöhet :D

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#6) Protezis válasza rdi (#4) üzenetére


Protezis
őstag

Én rákerestem a sztakiban Bővebben: link
A két n-esre ad találatot (angolul is így van ;] ), az 1-re meg nem. :P

[Szerkesztve]

(#7) loszerafin válasza DDL (#5) üzenetére


loszerafin
senior tag

Persze. Nem kell vacakolni, szerintem se.

(#8) Protezis válasza Toldo (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Régen nálam is így volt, csak én az USB-re kötött DSL-t osztottam szét 2 gépre. Az egyiken 98 volt, és tökéletesen működött, valszeg Millenniumon :) is fog, mivel, ha jól emlékszem, a klienseken semmit sem kell beállítani. Max az IP-t. Ennyi.
A serveren a megosztó karinak 192.168.0.1-re kell állítani a címet, bár ezt az XP átállítja úgyis. A klienseken pedig 192.168.0.x kell legyen. Az alhálózati cím pedig: 255.255.255.0
VarázsLóval megosztod, és mennie kell.

(#9) Protezis válasza loszerafin (#7) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, csak ez ingyen van, az meg nem. Szerintem ez minden, csak nem ''vacaklás'' ;)

(#10) DDL válasza Protezis (#9) üzenetére


DDL
őstag

Igen. Ez igaz. De mindig be kapcsolva kell elnnie + 1 gépnek, amit nem ildomos még csak újraindítani sem, ha a többin neteznek.. Ez meg villanyszámlában 1-2 hónap alatt lazán elvihet többet. Ráadásul van tüzfala is. Tapasztalat.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#11) Pompi válasza DDL (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De ha az egyik gép úgyis megy éjjel-nappal (letöltés,dc) akkor tökmind1. Amúgy ha jól látom 1 másik gép fog mellette netezni, szóval nem egy irodaház internet elérése fog összeomlani, ha netalántán újra kell inditania a gépet...

Feel Good Inc.

(#12) Protezis


Protezis
őstag

Ez a másik gép használójától függ. Ha otthon 2 gépem lenne (vagyis össz 3 :)) ), akkor tuti géppel osztanám szét. Ha valaki használja a gépet, és a másikon netezni akar a másik, akkor ugye tud netezni, mivel az első be van kapcsolva. Ha nem használja senki az elsőt, akkor másik leül oda, és netezik. Ha nincs bekapcsolva az első, akkor vagy valaki, vagy másik bekapcsolja, és kész :C
Pl. albérletben már más a dolog. Eleinte én osztottam szét 2 embernek, de meguntam. Gép no kikapcs, térdenállva könyörgés, ha újra akarom indítani, stb.
Bár megoldódott, mert rájöttem, hogy amit invitelék adtak, az nem modem, hanem router :)

(#13) DDL válasza Pompi (#11) üzenetére


DDL
őstag

Tudom én, hogy felesleges dolognak tartjátok :D De majd az első vírus stb. fejreállás után rájöttök, hogy üzemeltetni egyszerűbb és biztosabb még két gép esetén is. Én is így voltam vele: felesleges az én gépem úgy is megy mindig. Egészen addig amíg fejre nem állt. Utána egy darabig egyik gépen sem ment a net :D


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#14) drpele válasza DDL (#13) üzenetére


drpele
senior tag

Csak egyszer kell jól beállítani a netmegosztó gépet, utána lemented Norton ghost-al a partíciót és kész. Akármi gond van csak helyreállítod az image-ből a partíciót és ezzel meg is vagy. Kb 5 perc.
Ha az emberfia komolyan managelhető routert akar venni ami el tud látni olyan feledatokat mint egy netmegosztó gép akkor nagyon mélyen a zsebébe kell nyúlnia.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#15) Mag


Mag
senior tag

Én csak annyit füznék hozzá ,hogy páran nézzetek be ide :

(ez erre a topicra is igaz)

Petíció: újonc ne nyithasson topicot!

Bővebben: link



[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#16) Pompi válasza DDL (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én nemhiszem, hogy rájönnék erre... mert ha így lenne már rájöttem volna.
2002 augusztusa óta működik itthon a hálózatom úgy, hogy egy P3-as gép megy éjjel-nappal; töltöget, vidót kódol miegymás, és nem állt még fejre (de miért is állt volna). Másik 2 desktop gép, néha egy notebook és egy pda netezik rajta keresztül...

Feel Good Inc.

(#17) DDL válasza drpele (#14) üzenetére


DDL
őstag

Mit tud egy megosztó gép amit egy ilyen kis xDSL router nem?

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#18) DDL válasza drpele (#14) üzenetére


DDL
őstag

Ez egészen addig így van amíg nem kell harvert cserélni. Addig meg nem kell újratelepíteni egyébként sem...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#19) drpele válasza DDL (#17) üzenetére


drpele
senior tag

Traffic Shaping
File Server
Komolyabb tűzfalbeállítások

Ezeket a funkciókat támogató célhardver ára nem a mi pénztárcánkhoz ban szabva.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#20) DDL válasza Pompi (#16) üzenetére


DDL
őstag

Már bocsánat, de tudtommal jelen esetben nincs egy gép kinevezve hálózati kiszolgálónak, úgy mint a Te esetedben. Ilyenkor rendben van, hogy ezt használod. Az más kérdés, hogy 2-nél több gép esetén már venni kell egy switch-et. Ami meg majdnem annyiba kerül mint egy xDSL router. Ami a router mellett egy tűzfalat is tartalmaz meg egy 4-5 portos 10/100-as switch-et is és esetleg egy printerszervert. Mellesleg 2002-ben még nekem is ilyen megosztott volt a hálóm. De most 2004 van ugyebár...


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#21) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

De itt nem is azon van a hangsúly, hogy mit tud vagy mit nem tud.
Egyszerűen a szoftveres routolás az amúgy is neten lógó gépen keresztül nem kerül semmibe.

Feel Good Inc.

(#22) DDL válasza drpele (#19) üzenetére


DDL
őstag

a file server nem router funkció. Milyen ''komolyabb tűzfalbeállítások'' hiányoznak?


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#23) Pompi válasza DDL (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az én esetem más ez tény. Csak azért hoztam fel példának, mert több mint két éve működik zökkenésmentesen.
A topikinditónak 1 gép lenne a saját gépén kívül, ehhez elég egy crosslink kábel. És kitudja, ha amúgy is megy a gépe nonstop (nem egyedi eset) akkor nincs miről beszélni.

Feel Good Inc.

(#24) drpele válasza DDL (#22) üzenetére


drpele
senior tag

Épp itt a PH!-n (vagy nem? :F) olvastam router tesztet nemrég amiben volt file server támogatás, ha jól rémlik valami ASUS cucc volt.

Viszont azt én is megerősítem, hogy egy átlag mezei felhasználónak felesleges egy drágább, nagytudású router.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) drpele válasza DDL (#18) üzenetére


drpele
senior tag

Miért kéne cserélgetni? Kb 2 éve változatlan a netmegosztó gépem hardvere, egyetlenegy videokártya csere volt, azt meg felismerte a windows.
Bár Adsl-t csak nemrégóta oszt meg előtte osztott már szét voda gprs-t, műholdas netet, szimpla dial up-ot is.

Itt fejezném be a témát, úgysem tudjuk meggyőzni egymást :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#26) Protezis válasza DDL (#20) üzenetére


Protezis
őstag

Miért kéne? Nekem 2 hálókari volt a gépben, modem ment usb-be. Tehát 3 gép netezhetett. Én + 2.

(#27) Jano


Jano
senior tag

Amúgy a sima windows megosztás az nem routolás ugyanis a Windows nem csinál cím fordítást, ráadásul azt hiszem látszik is jah és nem megy vele minden funkció pl: játék

A tudás érték!!!

(#28) drpele válasza Jano (#27) üzenetére


drpele
senior tag

Ezt rosszul tudod, a windows ICS ugyanúgy NAT-ol ahogy a routerek, kívülről szinte észrevehetetlen és mennek vele a játékok is.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#29) Protezis


Protezis
őstag

Én amúgy anno ezt a megosztást a server windowsokban lévő routing and remote accessel kívántam megoldani. Azt olvastam, azzal is lehet, és akkor az összes gépen pl. aktívan mehet a dc. De nem sikerült megoldanom :(
Ha erről mégis lenne valakinek valamilyen doksija, azt ossza már meg pls. Nem baj ha angol. Thx

(#30) Jano válasza drpele (#28) üzenetére


Jano
senior tag

Nekem azt mondták hogy a sima win megosztás nem NAT-ol hanem proxy-zik és hogy csak az ilyen hálózati szerver kiadású winek tudnak NAT-ot.

A tudás érték!!!

(#31) DDL válasza drpele (#24) üzenetére


DDL
őstag

Attól, hogy beleintegrálnak egy készülékbe routert és egy szervert (támogatást) még nem lesz router feladat....


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32) DDL válasza drpele (#25) üzenetére


DDL
őstag

Mert pl. elszáll benne az alaplap. Vagy a hálókártya...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#33) DDL válasza Protezis (#26) üzenetére


DDL
őstag

Sőt még lehet bele tenni mondjuk + 4 hálókártyát és akkor már hatan kapcsolódhatnak a gépedre. És mégsem kell.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34) DDL válasza Pompi (#23) üzenetére


DDL
őstag

Na most megint másról beszélsz. Bizonyos esetben ez a legjobb megoldás. De csak akkor amikor definiálni lehet egy hálózati kiszolgálót ami nonstop megy és erre van kötve az xDSL modem. Egyébként gázos a megosztás. És én erre az egyéb esetekre értem főleg.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35) Pompi válasza DDL (#34) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De most nem általánosságban beszélünk, hanem erről a bizonyos esetről ami a topik inditó üzenetben van. Tehát adott a gépe meg egy másik és nem akar hw routert venni. Megoldható a dolog akár egy sima XP-vel (SP2 ajánlott). Részemről (is) lezárva a téma.

Feel Good Inc.

(#36) rdi


rdi
veterán

szerintem is zárható (bár most nem tolonganak a moderátorok :D)
mivel Toldo már réges rég elolvasta a keresőben talált összes topic minden hozzászólását és régen túl van a +osztáson.
Ti + itten azon vitatkoztok, hogy melyik a jó +oldás ...

Fej! Tor! Potroh!

(#37) DDL válasza Pompi (#35) üzenetére


DDL
őstag

Megoldható. De a BMW is és a Trabant is autó. És mind a kettő elvisz mindenhová. Csak nem mindegy hogyan...

Pont.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#38) Pompi válasza DDL (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Remek hasonlat volt, csak gratulálni tudok hozzá.
Azt se felejtsük el azonban, hogy szegény ember vízzel főz.

Feel Good Inc.

(#39) Toldo


Toldo
csendes tag

Hi!

Kösz a segítségeket és ötleteket, majd próbálom őket ahogy a pénztárcám engedi. Olvasgattam a többi témát is de már kevesebbet tudok, mint előtte.

Ja és MAG-nak üzenem, hogy nem kéne ennyire az ''ÚJONCOK'' ellen lázadni, mert szerintem azért vannak a fórumok, hogy a ''nem értők'' is megokosodjanak!

UI.: mégegyszer kösz mindenkinek a segítséget, nagyon happy lettem:DDD

(#40) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy kis gondom a netmegosztással.
Mindkét gépen XP. A netes gépen home, a másikon prof. A netes gép sp1 a másik sp2. A netes gépen van két hálókártya, az egyik megy az ADSL-hez, a másik a switch-hez, amire a másik gép meg a nyomtatók vannak kötve.

Már szénné varázsolta a varázsló mind a kettőt, de nem tudtam megosztani a netet. Illetve megosztotta a netes gép, de a másik nem látta a netet. Minden mást igen, a megosztott könyvtárak látszanak, mindkét gépről lehet másolni oda-vissza. Egyszer csak gondoltam egyet, és levettem a fix IP-t a másik gépről, és abban pillanatban már van is net. Csakhogy. Herótom van, hogy indításkor egy percet szüttyög a hálózat miatt, ha nincs fix IP beállítva. Ezért szeretnék fix IP-t. De akkor nincs net. Mi a megoldás?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) Latyakos válasza pilóta (#40) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nekem is van problémám, de pont az ellenkezője, netmegosztás hasonloan van, csak nekem a net megy, de egymást nem látja a két gép, se ping, se hálozatnál, sehogy. Ez elméletileg tudom hogy nem lehet, de a gyakorlat most engem igazol...

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#42) steve@prhw válasza pilóta (#40) üzenetére


steve@prhw
őstag

Enyhe fokú mazochizmus kell ahhoz, hogy a win-es hálómegosztással szórakozzon az ember...

De most komolyan! 5-6e HUF egy sima, 11e HUF egy WLAN-os router, és nem kell mennie mindkét gépnek, hardveres tűzfal, és még fix IP-ket is használhatsz...:DD (de pld. a D-Link-em DHCP-je nem váratja a klienseket...)

Nekem nem érne meg egy napos idegeskedést, bizonytalan működést az, hogy winnel osszam a netet... Ja, és a laptop WLAN-jának köszönhetően TV-nézés közben a fotelból is netezhetek :DD

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#43) steve@prhw válasza Latyakos (#41) üzenetére


steve@prhw
őstag

A fentebb írtakkal is lehet ilyen gond. Ez windows feature... Nem szeret DC nélkül lenni... Lehet próbálkozni a hosts állomány szerkesztésével, persze ehhez be kell lőni a dhcp-ben a statikus IP-t a gépeknek MAC cím alapján, ez valamennyit segít.

A legbiztosabb (szintén statikus ip-vel) a hálózati meghajtó csatlakoztatása, \\ipcím\megosztás módszerrel, így OK

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#44) pilóta válasza steve@prhw (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy ahhoz nem nagyon értek, és félek, hogy még többet szenvednék a beállításokkal.
Ha mondjuk olyan, hogy bekapcsolom, rádugom a kábeleket, és megy minden mint eddig, akkor megfontolandó. De ha ezercsillió dolgot be kell állítani, hogy menjenek a nyomtatók meg a hálózat meg a net, akkor inkább maradok a switchnél...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) steve@prhw válasza pilóta (#44) üzenetére


steve@prhw
őstag

Simán megy! A wireless részét kellett beállítanom, meg én a dhcp-ben statikus IP-ket állítottam, de enélkül is használható a kábeles része. És kifelé zárva vannak a portjaid! És nagyon könnyen bele lehet jönni, egész átlátható a menü (mondjuk a cisco routerek parancssoros konfigurálásához képest... Bár az is logikus, csak a parancsokat kell ismerni.). Ha meg bármi extra igény van (pl. port kinyitása DC++-nak), pillanatok alatt utána lehet nézni itt a PH!-n...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#46) pilóta válasza steve@prhw (#45) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nem tudom. Ezalapján, amit most írtál elég bonyolultnak hangzik, legalábbis a switchez képest, amivel nem kell semmit csinálni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#47) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Én is nagyon sokszor gondolkodtam a routeren, de dc is kellene, netes játékok, meg hasonlo finomságok, és nem merek belevágini. :)
Most egyszerübbnek tünik hogy ha nem vagyok itthon, a modemet a hugom gépének másik hálokártyájába dugom be, de ez sem maradandó megoldás sajnos. :(

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#48) steve@prhw válasza Latyakos (#47) üzenetére


steve@prhw
őstag

Srááácok! Mindkettőtöknek válasz: egy kevés hálózati ismeret és szakmai angol nyelvtudás és/vagy PH! fórumok alapján egy senior tagnak / addiktnak nem okozhat gondot!!!

Pilóta: ha nem kell a DC++, akkor csak rányomod és megy!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#49) pilóta válasza steve@prhw (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát DC++ az bizony nem kell. Viszont hálózati ismeret és szakmai angol nyelvtudás nem jár együtt az addikt ranggal sajnos. Azért lehet, hogy kipróbálom.

Mindenesetre örülnék, ha a switches megoldásra is tudna valaki valamit mondani...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) DDL válasza pilóta (#40) üzenetére


DDL
őstag

Milyen az a switch? Hogy vannak összekötve? Milyen dolog az, hogy ha leveszed a fix IP-t akkor megy? Ez csak abban az esetben lehet, ha vhol azon a részen DHCP szerver üzemel. Szerintem vmi nagyon el van kötve/konfigurálva.

Egy 4 portos switch esetén a következő képpen kellene összekötni:
-1 port netes gép
-2 port másik gép
-3-4 akármi.
A netes gép másik kártyájába bele az ADSL-t ezt megosztani. Az így keletkezett 192.168.0.1-es ip-t kell beírni a másik gépbe mint átjárót.

tehát a másik (többi) ip konfigja:
ip cím: 192.168.0.xx
subnet mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.0.1
DNS1,2: az ADSL adata

Ennyi. Így működnie kell.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.